Aký je spánok po 1. roku dieťaťa?

vanila
20. jan 2008

Ahojte ! Chcem sa opýtať ako ste zo spankom cez deň a ako dlho a to isté v noci?

m.i.r.i
22. feb 2011

@ralanka
@sophia2 no my sme tiez mali koliky, ale presne 2 mesiace a 1 tyzden..a odrazu fuc..teda sme sa 2 mesiace strasne trapili, hlavne vecer a skoro rano...ale on od zaciatku chodil dobre spat vecer..zalahol o osmej vtedy a prespal uz od narodenia tak 5 hodiniek..ale potom to zacalo..o druhej rano ked sa zobudil, tak sme ho niekedy do 6 nosili na rukach co plakal a plakal a nemohol sa vykakat..kym sa konecne po 4 hodinach nevykakal...a to tak slo dost dlho..cez den boli obdobia ked spaval ze 2x po 10 minut a zas plac..on aj hlad aj brusko..nam nepomahalo nic, ani Espumisan, ani sabsimplex ani Biogaia...az proste to ustalo samo po tych 2 meiacoch a dieta ako vymenene..ale zaspavanie bolo stale v pohode..ako uplne malicky ked sme dosli z porodnice, asi do 2 mesiacov mi zaspaval pri krmeni vecer, na prse ci na flaske..ale ked dopapal a uz odkvacoval, ja som ho hned prelozila do postielky..a on spal dalej...aj cez den tak..potom mal kratke obdobie asi 1 mesiaca, mozno okolo 3-4 mesiacov, kedy cez den nezaspaval dobre..len sme sa pohli a uz otvoril oci a reval..ale spaval mi dobre, aj 3 hodiny vonku v kociku..ale to preslo rychlo..potom uz aj cez den v pohode..ale noc bola vzdy super..
nas Erik je dost pohodlny, teda macaty bol vzdy tak mu ani pohyb nesiel..rozhybal sa az teraz, zacal lozit a dviha sa konecne na nozicky...a uz neobsedi..ale zas on knizky citat to hej..a vsetko ho zaujima..tiez sa sam vela nezahra..musi stale nieco skumat....ale proste ide jeho cas spanku, ja len poviem, ze ideme hajkat aj cez den a on sa uz sam pyta na ruky a do postielky....ono mate pravdu, vseetky deti inak..my sme si prezili riadne tazke obdobie tie prve 2 mesiace, len sme plakali a stresovali s manzelom, nic som nespala a nejedla....a nebola by som povedala, ze z nasho uplakaneho chlapca bude take super kludne babo co krasne spinka...🙂 no vsetci sme ini a aj deticky..prajem vela stastia kazdej s kazdym babatkom.urcite sa ale spat naucia..ved nebudu takto do 18 😉

sophia2
22. feb 2011

@m.i.r.i nasa mala uz od zaciatku zly spanok, cez den mi doma nespavala ani 5 minut, takze som sa ju snazila bravat co najcastejsie von, vonku spala potom aj 4 hodiny vkuse. Večer po papaní zacal kolotoc s plakanim, nekludom az riadnym revom, prezivali sme to aj my tazko, najma ak sme vedeli, ze jednoducho jej nic nezabera a mi jej nevieme pomoct, masirovali sme, davali rurku, kvapky a nic, takze po jedeni a kupani plakala az do jednej rana, niekedy aj dlhsie, takze uz vtedy sa jej ten spanok poposuval a teraz to moznoze neviem vratit spat na normalny rezim. Teraz mame dni ked je hore aj do pol jednej rana ale potom by spala aj do jedenastej a mame dni ked ide spat uz o osmej a spi az do rana do osmej, je to rozne. Ked spi 2 x za den a posledny spanok ma o stvrtej tak ideme zase spat neskoro, ale ked spi len 1 x tak ideme spat o osmej. Uz som si na to zvykla, ze jednoducho idem spat neskoro, tak rada by som bola keby isla spavat uz o osmej, pol deviatej stale a mohla by som si co to aj porobit. Myslela som si , ze ked zacne behat viac sa unavi a bude to, ale zatial ziadne zmeny nevidim, uvidime ako to bude neskor. Musim jej vela ukazovat, lubi prevracat stranky v knizke a pozera na vsetko co jej ukazem a uz aj co to sama vie a ukaze na to. Musim sa jej proste venovat, ked nie tak to da riadne najavo.

ralanka
22. feb 2011

@m.i.r.i
@sophia2 nám malý spal tiež od malička ale celú noc normálne že od napr.20:00 do 4:00 ked sa zobudil na papanie niekedy aj neskôr všetci sa čudovali že také malé bábo musí aj v noci papať ale on sa prosto nezobudil ako som písala tak sme ho týždeň budili že napapť ale to bol omyl potom aj do 0:00 sme ho čičíkali aby zaspal a po týždni som povedala dosť a opäť sme mali celú noc pokoj jedine ked je chorý tak sa budieva ale inak pohoda 😵
a sophia mne malý neprespal dlho ani doma ani von už ked bol mimi presne ako ty píšeš kamoška malého aj 4 hodiny vozila v kočíku tak spal malý ked bol mimi tak dve hodky ale málokedy a ked bol väčší tak hodku a už kukal z kočíka mi nechcela veriť až ked sme raz boli spolu tak mala dosť že ona má pokoj 3-4 hodky ked je v kočíku a náš po hodine hore my ho voláme extraduracelka presne ako reklama na baterky 😀 😀 😀 😀

vodnarka1980
25. feb 2011

môj nazor je že je dobré naučiť dieťatko na dáky sistém potom si zvykne a je to tak dobre čo netvrdím že stále to tak je.My chodíme večer spinkať o 19.00 a v noci sa ešte budime tak jeden až 2 krát v noci ešte vipije mliečko a spíme do pol 6 lebo manžel chodí tak do práce a malá sa na to zobudí aj ked ide po tichučky ako myška čo už 😅 ale na obed ešte spinkáme napapá sa okolo 11 a o 11.15-12 ako kedy ide spinkať a spinká niekedy hodinku a pol a niekedy 2 hodinky 🙂

adamka31
25. feb 2011

Zdravím všechny maminky. Mojí Elišce byl v pondělí rok. Od cca půl roku máme naučeno, že před sedmou vykoupeme, kolem 19:15 nakrmíme (240ml mlíčka), dáme jí oba pusinku a donesu do postýlky. Má tam totální tmu, dostane dudáka. Položím, přikryju a už tam nejdu, ani kdyby se na hlavu stavěla. Ze začátku řvala třeba půl hodiny, tak jsem jí přinesla, odsála nudle, dala dudáka a znovu do postýlky. Teď už ví, že pro ni prostě nepůjdu, tak si hraje, nebo povídá pro sebe. Jdu se tam podívat, až když je klid. Leží třeba v rohu postýlky, nebo na dece, tak jí srovnám, přikryju a spí. Pak se budí kolem 23. hodiny. Vypije celou lahev mlíka (240), zase spí. Potom naposledy mezi 2. a 4. hodinou ranní. Zase vypije svojí dávku mlíka. Vstává teď okolo půl 7, někdy i dřív. Asi rostou zase zuby. Včera jsme byli u doktorky na roční prohlídce. Ptala jsem se na to noční pití mlíka. Myslela jsem si původně, že má jen žízeň. Dala jsem jí čaj, trochu se napila, ale za půl hodiny byla vzhůru znovu a znovu a znovu. Říkala mi, že Eliška je na svůj věk veliká (má 78 cm a 12,5 kilo na roce). Proto má potřebu jíst i v noci 2x. Takže s tím asi nic moc neudělám.

betkav
26. feb 2011

@adamka31 ahoj, moj maly je tiez velky na svoj vek, ma 16 mesiacov, 86 cm a skoro 14 kg. Doktorka mi uz v 9tich mesiacoch zakazala mlieko 3 krat denne, pije ho teraz len rano ked vstane a vecer pred spanim po 150 ml. Vravela mi ze je na hranici obezity a to mlieko to vraj sposobuje. Teraz mu davam jogurty, syry a tak aby mal dostatok vapnika na zubky a kosti. Ale nastastie sa v noci nebudi, uz od troch mesiacov mi prespi celu noc. Mozno keby si skusila poriadnu veceru, nech ma plne brusko, aby sa ti v noci tak casto nebudila. U nas zaberala kasa, ale aj s tou som skoncila, doktorke sa nepacia tucne deti 😉 teraz ked maly beha tak je to lepsie, uz tie tukove vankusiky vybehal 🙂)))

adamka31
26. feb 2011

@betkav Ahojky, děkuji za tip. Kaše nám moc nechutná, dvakrát jsme zkoušela dát rýži s mrkví a pak polévku, ale vždy byla zase v 11 vzhůru. Tak vůbec nevím. :( zkouším různá mléka, jestli Nutrilon není třeba slabší než ostatní, ale ani tady jsem nepochodila. Co bych dala za to s v noci vyspat bez několika přerušení 😒

tinika
31. mar 2011

ahojte, tak uz neviem čo s mojim drobcom, do 9m spal krasne, občas sa zobudil dal si čaj abo cumel a spal, potom začali rast zuby, tak sme to neriesili a trpeli, a pri stoličkach uz sme rezignovali a začal spat niekedy aj s nami, prv v izbe v postielke ,potom uz s nami v posteli (on uz od leta spi sam v izbe). Poslednu dobu sa ale strasne často budi, ma problem zaspat, dnes nezaspal kym som si nesadla na postel a nesedela tam, aj to stale kontroloval či tam som. Zajtra ideme k rodičom a mam obavy, tam kym sme spali v mojej detskej byvalej to bolo este ok, teraz tam ma izbu neterka, tak spime v spalni mojich rodičov, a to čo tam vystraja, to nechapem, večer kym zaspi tak aj polhodka, potom sa stale budi a od 23 uz spi pri nas a ani to nepomaha, strasne silno plače, neda sa ničim utisit :( myslite e to moze byt aj izbou? Doteraz nemal problem spat ked sme boli inde. Zajtra sice ideme spat znova do detskej, pre moj klud, nech viem či je to fakt tou izbou, ale nemozeme tam spat stale ked tam prideme, neterka uz bude mat zajtra otazky prečo ide spat do spalne a nie do svojej izby :( čo vy na to? ako ste vy na tom?

tinika
4. apr 2011

NO ahojte, tak si predstavte ze v detskej spal ako batola, hned zaspal a spal celu noc len 2x sa zobudil, tkaze asi mu fakt niečo v spalni vadi