Aký má spôsob zaspávania večer vaše bábätko?

nikinka008
16. jún 2009

Ahojte mamicky,chcela by som sa spytat aky sposob zaspavania ma vase babatko vecer ked uz ide spinkat?Ja mam 2,5 mesacne babatko,a zo zaciatku nechcela sama zaspinkat bez toho aby som ju ja alebo moj manzel neuspali na rukach,a to trvalo niekedy dost dlho.Pretoze vzdy kopala snozickami,rucickami a mala som pocit ze ju to proste rozptyluje a nedokaze kvoli tomu zaspinkat.Az raz manzel vyskusal ze ju zavine do deky aby zo sebou nehadzala,a kedze nemohla zo sebou tak velmi hadzat tak pekne zaspinkala 🙂 a spala aj dlhsie ako predtym,pretoze aj ked zaspinkala s nasou pomocou za nedlho sa opat zobudila kvoli tomu ze zacala zo sebou hadzat 😀 ....tak sme to na vecer zacali tak robit ze sme ju zavinuli do deky a tak sama pomali zaspinkala.Ale nechcem to takto robit na stalo,chcela by som aby aj bez toho vedela zaspinkat a spat pokojne,len este som to neskusala a neviem ci to pojde ☹ ..Ako je to s vasimi babatkami,mozno aj v podobnom veku?Dakujem 🙂

cikyta
16. jún 2009

Nikinka.Aj u nás funguju len ruky,alebo najnovšie hojdacie lehátko.....Len problém je,že akonáhle ju chceme preložiť do postielky,už je zle ☹ Tak sa krčí v lehátku a začínam byť tiež zufalá....

dominka11
16. jún 2009

ahoj ja mam polročne babo, tiež sme ho dlho uspavali na rukách, len nejaké 2 mesiace sa naučil aj sam, teda večer. Cez den u nas funguje sposob, že si dam maleho na velky vankuš a tak ho hojdam a on sa ukludni a zspí. Potom ho dam do postielky.

laterna
16. jún 2009

Ahoj, nám přesně taky pomáhá zavinování 😉 . Večer vykoupeme, uděláme masáž, hodně nakrmíme a zavineme hodně napevno a dáme i peřinku. Potom ale spíme celou noc při otevřeném okně. Malej usne mezi půl devátou devátou a vydrží do šeti, sedmi. Myslím, že není důvod proč nezavinovat, když se to miminkům líbí a klidněji spinkají. První měsíc, když jsem nezavinovala se budil každé 3 hodiny a i teď když nezavinu tak se 2-3 krát za noc vzbudí.

petreva
16. jún 2009

Ahoj,
my máme holčičku v neděli jí budou 3měsíce...večer uspáváme jako NIKI, nevidím na tom nic špatného, když děťátko zavineš 😉 Elenka se taky uklidní nebo brečí, ale to "obejmutí" jí dělá očividně dobře. Já jsem zastánece toho, že v postýlce se má spinkat a ne hrát. Tak bych jí ani ničím nerozptylovala. I když je pravda, že přes den, když jde spinkat tak jí tam občas dám plyš. žirafu, jen tak postavím, ať kouká, ale nic se nehýbe...my zavedli takový večerní rituál a snad se E. naučí...už usíná ale v postýlce asi 4týdny. (večer) přes den se jí moc nechce, i když jí tam taky dávám a zvládne to..
CIKY, my se přesvědčili o tom, že je potřeba uspávat tam ,kde už bude spinkat dokud se neprobudí. Když jsme jí uspali v obýváku v lehátku a přenesli bylo zle. Musí vědět kde je, i když je tak malinká 😉

meggietn
16. jún 2009

Ahojte aj my sme uspávali skoro 2 mesiace tak ,že sme ju držali v rukách a potom bola už ťažká, tak sme uspávali v kočíku a ked mala 5 mesiacov, začala zaspávať sama v postielke. Položíme ju do postielky a za 5-10 minút zaspí sama bez plaču. 😀 Tak isto cez den položíme a zaspí.

gajana1
16. jún 2009

Ahojte tak mi sme dlho uspavali v perinke poriadne stiahnuty a ked nahodou sme dali len do zavinovačky tak to bolo kriku. A potom už nechcel byť v perinke tak zaspaval pekne sam.

shaula
16. jún 2009

Nikinka, klidně zavinuj! Nemusíš se bát, že budeš zavinovat do puberty🙂 Malým miminkům, jako máš ty, zavinování vyhovuje, protože jim simuluje pocity z dělohy a tak se tam cítí bezpečně, jsou v klidu a proto i lépe spí.

hupcza
16. jún 2009

my taky zavinovali ..ale ca tři týdny už ne - ondovi se to přestalo líbit, teď už zavinujeme jen nahodle třeba po těžkém dnu., kdy sám neumí usnout (zatím asi 2x)
kašli na rady - on si prcek sám řekne, kdy mu to je a kdy není příjemné

jinak poslední dva týdny (cca) spí ondra sám v postýlce - máme rituál - mezi sednou čtvrt na osm okoupat, namsírovat, napapat, rozloučit a spát ...obvykle usne během pár minutelk sám
(není pravda, že braní do postele dítě rozmazlí)

radka.m.
16. jún 2009

petreva-naprosto souhlasím,pokud rodiče chtějí,aby dítě spalo v postýlce,tak ho musí do postýlky uložit ještě před tím,než usne.pokud dítě usne u prsa,nebo v náručí a teprve ve spánku ho přenesou do postýlky,pak se zcela určitě prcek vzbudí a bude se dožadovat spát tam,kde usnul. 🙂

roka96
16. jún 2009

ahojte mi máme rok úspávali sme na rukách, lebo inak nezaspal.. potom prišlo obdobie, že zaspával sám asi tak za dve hodiny a teraz 😝 dala by som všetko za to, keby ho uspím na fitke on nie a nie spat ani hojdanie ani nič... tak ho necháme vyhrat a potom kombinujeme postel lopta a prosíkame nech niečo zaberie...ved aspon večer potrebuje človek klud ale aj noci hroza.. tak čakáme každú chvilu zlepšenie.. 😀

marrrka
16. jún 2009

roka toto vam robi rocne dieta? :(

roka96
16. jún 2009

ano cez den nespí v noci tiež.... inak som čítala raz článok náročné bábatka tam som sa našla... jednoducho uspat je u nás horor...

selavi
16. jún 2009

nikinka, myslím, že zavinovanie neublíži. Ja som zavinovala oboch synov do perinky - lepšie zaspávali, ale od určitého času /už si nepamätám od kedy/ sa začali zlostiť a zaspávali na rukách. Mladší zaspával na rukách ešte pred mesiacom, teraz si ho iba pritúlim a spí. Na rukách sa to dalo, lebo zaspal hneď maximálne za 5 minút. Tak dúfam, že to bude čím ďalej tým lepšie.

wiwienne
16. jún 2009

no u nas je to rovnake, ale o to horsie je, ze maly neznasa zavinovanie, ked je v deke, hneva sa, prelozit do postielky je problem, no hroza..este ma aj koliku krpcek 😒 niekedy je to o hodinach cicikania na rukach a potom nejako ledva zaspi..

matilko
16. jún 2009

my od začiatku učíme na postielku a samostatné zaspinkávanie, nikdy sme neuspávali na rukách ani húpaním, ani skákaním na fitlopte... ked nemohla zabrať, tak som si ľahla k nej do veľkej postele a nechala ju nakoniec tam. A fakt nemáme so spinkaním problém ani cez deň. Je pravda, že občas hodne plačkala a nezaspala, tak som ju vzala, ale začali sme sa hrať, proste som ju ešte unavila, nesnažila som sa ju uspať na rukách. A myslím, že vie, kde sa spinká a kde sa hrá.

roka96
16. jún 2009

matilko bud rada že máš také dieta.. moj tiež spával v postielke prvé 3 mesiace krásne sám.. potom začal mat obdobie, že stále plakal a ako také malé dieta zabavíš a unavíš?? ked len plače. ono sa to lahko hovorí rodičom čo nevedia o čom to je. Ale to je normálne ja predtým ako sa narodil som tvrdila to isté režim nehojdat a pod. ale ked to príde až potom zistí človek čo to je...

roka96
16. jún 2009

pardon prvé 3 týždne to by bolo fajn prvé 3 mesiace 😅

matilko
16. jún 2009

roka, je pravda, že také maličké dieťatko sa nedá unaviť ☹ ja ju dávam ale aj do šátku, takže mi spinkala tam, kupodivu sa v ňom vždy perfektne ukľudnila a nosenie viac nevyžadovala. Ono sa aj hovorí, že nosením v šátku sa dieťa odnaučuje noseniu, paradoxne...

markiza
16. jún 2009

do pol roka zaspaval maly sam, odvtedy na rukach... neriesim, sak v osemntastich to tak nebude 😀

misicka85
16. jún 2009

Ahojky, tak ještě v porodnici jsem byla docela vykulená když malá začla v noci plakat a já nevěděla co s ní. Takže první co mě napadlo bylo prostě jí vzít na ruce,houpat a pochodovat. No ale protože jsem byla dole docela dost šitá, tak chůze mi dělala dost velké problémy a sedět jsem nemohla vůbec. Takže po 2h pochodování mě už bolel celý spodek a já si řekla dost, malou jsem dala do postýlky a říkám žádné chování. Takže jsem jí jenom pohladila nebo držela za ručku a u toho klidně ležela a malá se uklidnila a spala. Ze začátku mi párkrát kňourala doma, to jsem akorát přišla,pohladila,chvilku postála u košíku a šla pryč. Dneska je malé skoro půl rou a večer probíhá tak že v 17h dostane kaši, v 18h jdem koupat, v 18:30 dostane odemě cucnout mlíčka a pak jí přenesu do pokojíčku do postýlky, dám pusu, řeknu dobrou noc, přikryju a jdu pryč.Většinou si chvilku cosi vykládá v postýlce a do 10min spinká 🙂

roka96
17. jún 2009

matilko nebyt nosiča asi som už niekde inde 😅 to bola moja záchrana jedine tam neplakal a chodila som s ním asi všade.. ale mne príde nosenie v šatke alebo nosiči ako húpanie či nie??? teraz tiež ked sme v prírode v manduce tak na chvilku zaspí..
presne ako píše markíza tiež si myslím, že za chvilu budú samostatné a ešte mi to húpanie bude chýbat 😅 i ked niekedy je to o držku...

bubinko83
17. jún 2009

no my sme to mali velmi tažke zo zaspavanim prve mesiace....kočik,natriasanie na rukach a tiež som balila na pevno do zavinovačky. A potom sa to jedneho pekneho dna upravilo tak že som ho dala pri seba do postele a zaspal.A nejako okolo 8 mesiaca som ho skusila dat sameho do postielky a zaspaval od vtedy uplne sam 😵

luci_enka
17. jún 2009

Ahojky, my jsme od prichodu z porodnice nasi holcicku uspavali na balone. Po koupani jsme zavinuli, nakojili a skakali na balone, protoze polozenim do postylky zacala plakat, jednou jedinkrat jsme zkusili nechat ji plakat - vydrzeli jsme 5 minut (a uz nikdy vic!!!). Takze jsme skakali, skakali a skakali, kolikrat i pul hodiny - nekdy se stalo ze uz spala ale polozenim do postylky se zase vzbudila. Vsichni nam rikali, jaky jsme si na sebe upletli bic.. ze budem skakat treba do dvou let... 😝

Asi v 11 tydnech jsme ji jen tak zkusmo polozili do postylky, drzela jsem ji za rucicku a byla u postylky asi 5 minut. Usnula. Cekala jsem, co se bude dit druhy den. Druhy den usnula taky sama, treti potrebovala 2 minutky pochovat, ctvrty, paty, sesty den... az dodnes a uz to budou 3 tydny usina sama!!! 🙂 Vykoupeme, nakojime, stale zavinujeme, protoze ve 3 mesicich nema jeste ani 5 kilo, dam dudlik, pusu, pohladim, zhasnu a vydrzim u postylky - nekdy chytnu za rucicku, nekdy neni potreba... vetsinou je do 5 minut klid a spi... a snad nam to tak vydrzi uz naporad 🙂