Často sa v noci budí. Je to normálne?

lemonka
2. apr 2009

ahojte maminy...neviem ci sa niektora z vas stretla s takiym problemom ako ma ja ale ak ano budem vdacna za kazdu radu....mala ma skoro 8 mesiacov ...malu kojim ale od 3 mesiaca som jej musela davat uz aj nutrilon lebo som mala malo mliecka....od 3 mesiaca mi krasne spala po 8 az 9 hodin v kuse ...vobec sa v noci nebudila ...asi od 7 mesiaca sa nam zacala v noci budit asi kazde dve hodiny...vecer ju nakojim dam jej este nutrilon kolko chce prebalim ju a po dvoch hodinach je hore...reve na zive raty ...neda sa nijako uspat iba ak ju znova kojim a tak sa to opakuje ...mame uz 2 zubky nove nam zatial nejdu aspon nevidno...je to normalne ...moze byt poi 2 hodinach znovu taka hladna ze tak reve na zive raty ...

janajanajana
2. apr 2009

Lemonka, moja prva dcera mala tiez take obdobie, ale trvalo to max. 2 tyzdne, bez priciny sa zacala v noci budit, ale najskor si myslim, ze je to zubkami, ono to neboli len ked sa prerezavaju, ale aj par tyzdnov predtym, aspon u mojej som videla ten nepokoj stale viac tyzdnov predtym nez sa zacali prerezavat. Alebo nepotrebuje mala uz sytejsie jedlo pred spankom, nejaku kasu?

eimiky
2. apr 2009

Lemonka aj my máme už asi mesiac tent istý problém, budí sa často a hladný býva už len raz za noc, niekedy stači keď dám dudku, inokedy musím aj na rukách ponosiť.My ešte zubky nemáme, ale možno sa nám začali prerezávať, podľa mňa to bude nervozita z toho.

lemonka
autor
2. apr 2009

ahoj janajanajana tou kasou si myslela ze mam nahradit mlieko alebo mam dat kasu a potom aj mliecko 😒

lulia
2. apr 2009

Ahojte.mali sme ten isti problem.maly sa budil kazdu hodinu niekedy aj skor.bola som unavena...zacala som mu varit ryzovy odvar s nutrilonom len na noc.no a veru to pomohlo.teraz sa budi tak maximalne 2 krat.

lenka386
2. apr 2009

Ahojte! My "to" mame doma od 2 mesiacov. Najskor som chcela silou - mocou kojit do roka, ale pred dvoma tyzdnami som tiez zacala davat Nutrilon. Tyzden bol klud aspon s vecernym zaspavanim a budenie sa predlzilo na 3 hodiny. Ale od pondelka sme zase "spat" - neviem preco..Vecerne zaspavanie je uplna katastrofa, noc este vacsia a ja zase "meliem z posledneho". Takze si myslim, ze hladom to nebude..

dudinka21
2. apr 2009

U nás to tak isto nieje hladom.. Tiež mi hovorili, ked začne jest kaše bude lepšie ale omyl.. On sa nebudí na hlad my to ale máme od 1 mesiaca... A hore sme no teraz sa to trošku zlepšilo tak každú hodinu.. Pred tým to bola každá polhodina..
No teraz čakám, čo sa stane, ked budeme mat rok.. Vtedy to vraj zvykne ukludnit,,,
ale každé dieta je iné, určite jej skús dať na večer kašu na niektoré deti to fakt platí... 😉

dudinka21
2. apr 2009

ale možu to byt aj zúbky, ked ti tak plače....možno ani nieje hladná, len sa potrebuje upokojiť...aj vek má na zúbky..

lemge
4. apr 2009

nasa mala celkom doobre spavala do 4mesiacov.zobudila sa 1krat v noci a potom az rano.potom 2masiace sa budievala kazdu hodinu,dve v noci.vtady jej asi kojenie uz nestacilo,asi bola hladna. 😖
vydrzali sme volajako,prisiel 6mesiac prikrmy-spanok sa zlepsoval,a ked sme zaviedli prve kase na noc,budila sa az okolo 4:00.Toto pekne obdobie vydrzalo asi 2tyzdne. 😒

a teraz sme ako novorodenci 😀 cez noc dida aj 4-5krat 😀 😀
tiez si myslim ze jej pojdu zuby...

cristin
4. apr 2009

holky,tak aj mne sa mala casto budi,hladom to urcite nie je,len MM a kontakt s mamou jej pomaha zabuvat,ked ma nejaku bolest,lebo aj ja si myslim,ze su to zubky.Budi sa kazde 2 hodiny,ale pred dvoma mesiacmi sa budila aj castejsie.
A ked tolko pije keby ste vedeli kolko cika a nemozem ju prebalit,lebo vrieska ako besna a zobudi ocina.Hruza!!!

belanka
18. júl 2009

moja staršia dcérka sa budila každé 2-3hod.takmer do dvoch rokov.to bol zabiják.keď začala chodiť ako 2,5ročná do škôlky,prespala raz za čas celú noc.ale super začala spávať asi ako 3,5ročná.jednoducho bola taká aktívna.keď mala vyše roka,často sa zobudila trebárs o polonoci a aj 3hod.bola hore.ale samozrejme neležala a normálne sme sa s ňou museli hrať.bývali sme totiž u našich a tí ráno vstávali do práce,tak sme ju nemohli nechať jedovať sa a kričať.to bol des 😠

zuzula20
19. júl 2009

Lemonka - tak aj my mame ten isty problem. Do pol roka sme ani nevedeli ze mame dieta, uplna krasne spala v noci a sama aj zaspavala. Kojila som v noci tak maximalne 2x. Ale teraz je to hruza, vstavame kazde 2 hodiny niekedy aj po hodine. Neviem, moznoze je to sposobene zubkami, uz ich ma 8 a teraz sa jej asi zase zacinaju prerezavat ocne. Stale cakam kedy sa to zlepsi a trosku sa vyspime, ale v kuse sa tlaci nejaky zub, uz som z toho na nervy ☹

florans
10. aug 2009

Ahoj, my mame ten isty problem s castym budenim v noci. Vecer strasne dlho zaspavame s flasou v ustach, lebo z dudla nic netecie a v noci sa maly prebudi aj 12x. Ale niekedy uplne zbytocne,prevaluje sa uz na brusko a nevie sa vratit spat. Niekedy dam caj, niekedy dudku a niekedy mlieko. Ale jedno viem, ze sa z Nutrilonu dobre nezasyti. Uz som skusala asi vsetky mozne kase,dokonca aj puding a nic. Ja dufam ze sa to cim skor zmeni, som z toho pekne na nervy a uz niekedy nevladzem. Neviete mi nieco poradit?

zuzikmeduzik
11. aug 2009

pridavam sa, aj my sme hore v noci tak 7-8 krat...davame vodicku...maly niekedy chce dalej spinkat, niekedy nie....takze sa tesim, az z tohto obdobia vyrastieme. som rada, ze nie sme sami....spozname sa podla kruhov pod ocami 🙂 inak maly sa naucil sam posadit, tak to casto trenuje aj v noci so zavretymi ocami a ked sa zakliesni, zacne plackat...to iste robil ked sa naucil pretacat z chrbatika na brusko...vtedy sa vlastne zacal tak vydatnejsie budit

monika77
11. aug 2009

ako to tu čítam, som rada že nie som sama s týmto problémom ... my sme tiež krásne spinkávali od ôsmej a budil sa okolo druhej a potom ráno o šiestej ... ale určité obdobie, zrejme nám idú horné zúbky, tak už dva týždne nekľudne spí, mrnká, budí sa skoro každú druhú hodinku ... celkom mu pomáha, keď spí pri mne a dám mu cucnúť, podudká si a ukľudní sa a zaspí

lemonka, takže máme zrejme rovnaký problém, máme tiež spodné dva zúbky, ktoré sme prekonali ani neviem ako, ale super, no a tieto horné, tiež nič nevidím, ani necítim na jasienkach, ale inak si neviem vysvetliť prečo odrazu tak začal zle spávať ... u nás je už problém aj so zaspávaním, čo pred tým nikdy nebol

suzanka144
11. aug 2009

Ahojte my mame ten isty problem maly bude mat 6mesiacov a uz asi 3tyzdne sa budi casto v noci predtym to bolo 1-2x teraz aj 8x a to iba krici zo spanku a chce stale nieco dudlat ale cumlik mu nestaci lebo z neho nic netecie ale nechcem aby sa mi naucil na caj tak sa mu snazim davat mliecko Nutrilon ale nemoze byt taky hladny ked predtym pekne vydrzal... Davame aj kasu na vecer aj mliecko a zobudi sa uz pred polnocou a to ho ukladame okolo deviatej... s tym prevalovanim na brusko sme mali aj my problem ze ked to zacal tak aj v spanku sa z boku dal na brusko a potom plakal aby sme ho obratili ale to sme vyriesili tak ze v postielke je oblozeny vankusom na kojenie 😉 Myslim ze to moze byt najskor zo zubkov ale davame aj Kamistad gel aj polovicne mnozstvo sirupu Nurofen a nic daufam ze to len rychlo prejde lebo clovek je vystaveny ☹