Celý deň spí. Máte někdo stejný problém?

kvetina05
22. jan 2009

Ahojte maminy.... Ja sa len chcem opýtať, či niektorá z vás má také mimi ako je to naše. Naša malá má 2 a pol mesiaca, a celý deň prespí. Ráno sa zobudí okolo 9, napapá sa, potom ideme von, a ked prídeme domov, tak mi ešte spí pri otvorenom okne do 12-tej, aj to ju musím niekedy zobudiť, znovu dostane papať, chvílu sa hrá s ručičkami, a po 10-15 min. znovu zaspí. Spinká takú hodinku, dve potom papáme a okolo 4 ideme von. Znovu spí celý čas v kočíku až kým sa neide kúpať okolo pol 7. Potom sa napapá a na hodinku zaspí. Hore je do tej 9 a potom už ide nočný spánok. V noci sa zobudí na papanie iba raz. Čiže ona je cez deň hore dokopy tak max. 2-3 hodiny.Ja sa nesťažujem, ja som rada, že je taká dobručká, ona ani neplače. Ked sa aj zobudí , tak sa obzerá okolo seba a čaká kedy prídem.Ked ma zazrie, tak sa usmieva od ucha k uchu....

dena14
22. jan 2009

tak to ti zavidim nasa taka nebola 😅 😀

junovka
22. jan 2009

to si mozes gratulovat, ze mas take dobre babo 🙂 Je to normalne 😉 Len jedno mi nejde do hlavy, koli comu nasilu budis svoje babatko, aby sa napapalo????Neboj, ked by bolo hladne, tak sa prebudi s obrovskym placom 🙂 😉

denisocka
22. jan 2009

ticho zavidim a uživaj si to kým ešte spí 😉

saska.t
22. jan 2009

tiez mozem len skonstatovat ZAVIDIM TI!!! 😀

zuza.m
22. jan 2009

kvetina05 super babenko že ti tak krasne hajinka,určite jej nič nechyba ked je spokojna.naš malinky tak nikdy nebyval.možno druhe 😅

mercy
22. jan 2009

Niečo poznamenám, ale nieže ma tu ukameňujete-takto sa niekedy zvyknú prejavovať aj mentálne postihnuté detičky-chytá predmety, otáča halvičku?nie je všeobecne apatická?

zuza.m
22. jan 2009

že aj ja som tolko prespala a nie som postihnuta 😅

mercy
22. jan 2009

Lebo žiaľ viacero rodičov takýchto detí malo ako prvý príznak-stršne dobré bábätko, stále spí...Samozrejme, vôbec to tak nemusí byť.Možno len potrebuje viac spánku a v tom prípade je to na závidenie 😎

mercy
22. jan 2009

Zuzka, veď o tom píšem.V takmer všetkých prípadoch je to normálne a bežné,ale aj nemusí byť.Môj syn tiež celý deň prespal a celú noc bol hore 😎 Alebo spla dva dni v kuse a potom dva dni ani mrk.Som tiež zvedavá,aké bude toto druhé

kvetina05
autor
22. jan 2009

mercy, bola som aj u doktorky, všetko je v poriadku.Malinká vníma, reaguje na tváre, aj zvuky, pekne drží hlavičku.otáča sa, aj ked leží na brušku tak jej hlavička nepadá. Aj jej tatino bol taký spáč ked bol malinký. A ja som bola od 4 mesiaca tehotenstva doma, a tiež som v kuse spala.Ráno do 9-tej, a poobede tiež 2-3 hodinky. takže možno aj preto toľko spinká....

mercy
22. jan 2009

Kvetinka, a sme doma🙂Spinká presne preto,lebo ty si bola počas tehotenstva v pokoji. toto máš ako odmenu🙂

zuza.m
22. jan 2009

no to keby som vedela tak sa z postele ani nehnem 😠 😅

mercy
22. jan 2009

No len keby to vždy išlo🙂

zuzula25
22. jan 2009

ta to uprimne zavidim, my mame doma sesttyzdnove babtko a je schopne byt rano od 7 do vecera do 20 hore, akurat co si pospi mozno raz na polhodinku,doteraz nam este prespal v kociku na prechadzke ale tiez to je fuc.stale je hore a vyzaduje pozornost a v noci samozrejme aj sestkrat zobudeny na papanie ☹

pammy
22. jan 2009

ahojky,
ja este poznamenam, ze niektore babatka sa musia na papanie budit, hlavne ked su malicke s nizsou porodnou hmotnostou. su ospale a unavene sat, radsej spia aj hladne. ale priberat a mocniet potrebuju. moj maly tiez prve tyzdne dost spinkal, a potom nepriberal. ale 2 mesacneho babatka sa to uz asi netyka, ak pekne rastie.

varticek
22. jan 2009

Môj Martinko bol tiež taký, až do troch mesiacov. Teraz už je hore viac a už sa vie aj poriadne rozčuľovať, keď sa mu sem tam čosi nepozdáva, ale stále je to v pohode. Mali sme, rovnako ako vy, šťastie, že nás obišli koliky a iné problémy. Inak, zmenil sa tak akoby zo dňa na deň, takmer presne, keď mal tri mesiace. Začal byť taký oveľa vnímavejší a aj sa mu chcelo menej spať, tak uvidíš, či aj u Vás budú zlomové tie tri mesiace.

quika
22. jan 2009

aj moj syn bol taky asi prve 3 mesiace. od 4 tyzdnov prespal celu noc, do cca 3 mesiacov spal stale, cez den bol hore tak 4-5x na 20 minut, raz denne tak na hodinu. teraz ma 9 mesiacov a spi pekne celu noc asi 10 hodin, ale cez den uz iba 2x po 20 minut, nezaspi ani v kociku.
a nie je pravda ze kazde dieta sa zobudi ked je hladne, nas to propagovane "dojcenie na poziadanie" doviedlo az do nemocnice 😠 potom som sa poucila, vykaslala na moderne teorie a pekne pravidelne budila kvoli krmeniu, az vtedy zacal priberat.

miselin
22. jan 2009

No tak to buď teda rada mne od troch týždňov až do 5 mesiaca spala maximálne hodinu za celý deň a celú noc sa premrvila mala silnú koliku takže stále strašne plakala 😢 A teraz má 9 mesiacov a za celý deň spí tak maximálne hodinu a pol a v noci sa dve hodiny hráme, takže máme o zábavu postarané 😀 Držím ti palce aby to tvojej malej vydržalo čo najdlhšie takto pekne buvinkať 😀 😀 😀 😉

kvetina05
autor
22. jan 2009

miselin, ďakujeme, a dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie...ak sa situácia zmení, určite napíšem.. 🙂

jankajs
22. jan 2009

kveti, tiež nechcem byť zlým prorokom, ale nedávno mi detská lekárka povedala, že na mnohé chyby u detí sa príde neskôr aj preto, že sú - citujem "...veľmi dobré deti...", teda spinkajú, nevyžadujú pozornosť a pod. Ale ak tebe tvoja lekárka potvrdila, že je všetko ako má byť, tak si to v zdraví užite. Príde čas, ako už bolo spomenuté, že si začne viac uvedomovať svet okolo seba a bude tak aj viac aktívnejší. 😉

amarelka
22. jan 2009

kveti nič sa neboj, aj moj malý spinkal stále asi do dvoch mesiacov. Až v treťom bol hore dlhšie, tak hodinku, hodinkua pol a potm opať spánok, postupne sa to predlžovalo a teraz je hore najviac 4 hod. 😎 Kým bol to malé spavé babatko som sa nudila, len som čakala, kedy vstane, že mu dám papať a nech sa o neho možem pekne starať 🙂 a venovať sa mu.

a nemá žiadne chyby..klop klop klop nech nezarieknem 😎 trochu sa skor narodil a takto to dopsával

siminks
22. jan 2009

Kvetka to je v poriadku,naša malá tiež tak spávala,ved novorodenci majú spať tých 16hodín denne,ale to sa upraví 🙂 a ja som tiež nebudila na papanie,ale ked som už nekojila,malinká spala už okolo8,my sme s mužom išli až okolo11 tak sme jej vždy dali flašku za spánku aby dlho vydržala 🙂 do úst a všetko vypila...takže uži si to..

addaa
22. jan 2009

Kvetinka, aj náš malý tak spinkával, okolo štvrtéhon- piateho mesiaca sa všetko zmenilo. Len som chodila pozerať, kedy sa zobudí a niekedy ho zobudiť na mliečko. A mení sa ešte aj teraz. Od druhého mesiaca prespinkal celú noc. Teraz je strašne zlatý, živý a neustále čosi šteboce 🙂

kaja22131
5. jan 2010

ahoj mam tretieho syna ,ale s každym bolo spanie úplne iné najmladší spinká krásne spočiatku dokonca papal na spaní teraz má 9 týždnov a prespí celý den aj noc keď je cez deň hore 2 hod. sme šřastný zatial si to uži ono sa to otočí a možno ti bude ešte ľúto papá niekedy aj po 6 hodinách ale pekne priberá tak sa s tým netrápim je šikovný dokáže sa rozhodnúř či chce mliečko alebo čaj takže ho nenutim predidem zbytocnemu vracaniu 😉

zabka7
23. máj 2012

ahoj, ja mám 4 mes. dcéru a tiež ešte väčšinou dňa spí, z 24 hod. nám prespí asi 14 - 16 hod.

anniera
9. dec 2012

môj druhorodený syn takmer jedného roka spával 18 hodín denne....teraz má 2,5 roka, stále je veľký spachtoš (ba priam obrovský 😀 ) , vyvíja sa normálne, nemá žiadne postihnutia ani retardácie, ale tiež som mala obavy keď bol maličký, pretože starší syn nespával takmer nič takže mi to bolo veľmi čudné ako dieťa môže tak veľa spať 😉

mirka276
9. dec 2012

tak to ti zavidim take dobrucke babatko. uzivaj si to, kym je taka dobrucka 🙂 🙂 🙂

danjelca
9. dec 2012

jééj dakuj bohu a užívaj sii 😀 😀

beethoven
11. dec 2012

Ahoj, nie je na tom nic zle, je to velmi male babatko este, spanok potrebuje, nech je v postielke tolko casu, koklo si prirodzene vyzaduje. Neskor, ked vyrastie a zacne si vsimat zaujmy okolia, budete s laskou spominat na jej detske casy 🙂

tanduliatko
17. dec 2012

ahoj,nas 7 mesacny syncek uz 2 den je mrzuty a cely den prespi. Zobudi sa,napapa a sam sa zacne ukladat. Je to tym pocasim alebo mu nieco je? Je mozne ze to aj tym ze ma vkuse sopliky?