Chrápanie malých detí. Čím to môže byť?

1. júla 2017 
Co moze sposobovat chrapanie u malym deti? V poslednom case sa stava, ze moj syn chrape - ale riadne, ako nejaky stary chlap. Najprv mi to bolo dost vtipne, ale manzel sa uz zacina znepokojovat - dokedy je chrapanie normalne, moze vobec byt normalne? Doteraz chrapal len v urcitej polohe (na brusko, rita vypucena), ale teraz zacina chrapat aj v inych polohach. Chory nie je, mozno chrape viac, ked ide spat velmi unaveny. Ale nie je to take, zeby chrapal kazdu noc.
11. máj 2009 o 07:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
deina,
chrápanie podla mna nie je normálne u tak malých detí. Nezatekajú mu náhodou soplíky? Každopádne by som sa aspon spýtala dokiny... moja malá chrápe ked jej zatekajú soplíky, a niekedy je to tak, že ich má malo takže von nejdu a zatekajú dolu.
11. máj 2009 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No neviem, chory nie je, nema ani sopliky.
11. máj 2009 o 11:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. máj 2009 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
DEINA, presne aj nas toto trapi dobre 3 tyzdne. Tiez chrape sem-tam v noci, sople ziadne , nemam co odsat.....boli sme u krcneho, kde nenasiel nic, naordinovala nam pred spanim striekat Mar plus a o 2 tydne, teda uz o tyzden mam prist na kontrolu a uvidim co dal.Ja sa strasne bojim, ci to nebude nejaka alergia na roztoce .....nakolko aj s Timkou sme to takto zacali a.....
11. máj 2009 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Danu, vdaka, len tam su vacsinou vacsie deti, uz skolkari.

Alergia? My aj chodime s malym na alergologiu, tak by som to mala spomenut tej lekarke? Ale ak sa dobre pamatam, robila mu uz nejake testy (len take z krvi) a nic mu nenasla.
11. máj 2009 o 13:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deina, vsetke alergeny sa nedaju vycitat len z krvy.Napriklad alergeny na roztoce, pele....sa daju zistit len koznym testovanim, ale to tusim zvyknu robit starsim detickam ...neviem.Traba sa na to opytat, a jednoznacne jej spomen to chrapanie.
12. máj 2009 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A nema zvacsenu nosnu mandlu? Lebo ona byva castou pricinou chrapania u malych deti...To ti pozrie doktor na ORL a ked je velmi velka, tak sa vyberie.
12. máj 2009 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. neviete mi niekto, preco 3/tyzdnove dietatko chrape? Nie velmi, len tak jemne, ale predsa.
4. aug 2010 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ano chrapanie aj zgripanie zubami v spanku zapricinuje velka nosna mandla alebo zvacsena to uz je jedno suvisi to s mandlou potvrdzujem
4. aug 2010 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aj nas chrape ako jeho tato ma nenapadlo to spomenut doktorke, som to brala ako srandu. no ale dame teda radsej vysetrit...
6. aug 2010 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chrapanie u deti moze byt sposobene nepriechodnostou nosa...nadcha, alergia, infekt, zvacsena nosna mandla, zuzene zadne nosove priechody
ale aj tym, ze deti maju makke podnebie este velmi vlacne, niekedy ten capik /co trci v strede/ je dlhsi a pri dychani vlaje..z toho vyrastu
jednoznacne ale treba dieta pozriet na ORL, ci tam je problem, ktory treba alebo lepsie netreba riesit
6. aug 2010 o 13:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ano aj dcerka pochrapkava. je to preto lebo sa jej stiahne ta dychacia trubica v nose, ale riesime to na alergii a mame aj sprej do nosa a to neskutocne pomaha, je neskodny ziaden kortikoid, takze urcite ho daj pozriet ci nie je chory a nema sopliky alebo na alergo rovno .
1. nov 2012 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môj 2,5 r. syn chrápe ako starý chlap. Boli sme u lekára a zistili mu nosné mandle. Taktiež neterka mala s tým prolbém a vybrali jej mandle nosné. Tak odporúčim, nech lekár poriadne pozrie babatka. Ale taktiež sa pýtam, či je normálne v 2,5 rokoch vyberať mandle.
21. okt 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka ..prosim viem ze je toto stary prispevok ,ale mozem sa opytat ked ste boli u krcneho co robil ake vysetrenie?dakujem.
22. nov 2015 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacaluna bezne vysetrenie-pozrel hrdlo, nos, usi
22. nov 2015 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@junovka myslela som ze do nosa mu ako pozeral?..myslim hadicku mu dal aj so svetielkom dnuka?
22. nov 2015 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacaluna ziadna hadicka, len klasicky kliestikmi
22. nov 2015 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kliestikmi?a to je ako?
22. nov 2015 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elamar dali ste ich nakoniec vybrať?
6. dec 2016 o 23:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás mám trojmesačného synčeka a začal nám občas chrapkat je to v poriadku alebo treba navštíviť lekára.ďakujem
1. júl o 19:22  •  čaká bábätko, termín má v marci 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zvycajne zvacsena nosova mandla..casto u deti..ak sa opakuje treba ju odstranit.potom zlepsenie stavu..nech sa paci.
1. júl o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok