Chrápanie malých detí. Čím to môže byť?

deina
11. máj 2009

Co moze sposobovat chrapanie u malym deti? V poslednom case sa stava, ze moj syn chrape - ale riadne, ako nejaky stary chlap. Najprv mi to bolo dost vtipne, ale manzel sa uz zacina znepokojovat - dokedy je chrapanie normalne, moze vobec byt normalne? Doteraz chrapal len v urcitej polohe (na brusko, rita vypucena), ale teraz zacina chrapat aj v inych polohach. Chory nie je, mozno chrape viac, ked ide spat velmi unaveny. Ale nie je to take, zeby chrapal kazdu noc.

tamia
11. máj 2009

deina,
chrápanie podla mna nie je normálne u tak malých detí. Nezatekajú mu náhodou soplíky? Každopádne by som sa aspon spýtala dokiny... moja malá chrápe ked jej zatekajú soplíky, a niekedy je to tak, že ich má malo takže von nejdu a zatekajú dolu.

deina
autor
11. máj 2009

No neviem, chory nie je, nema ani sopliky. 😒

danu
11. máj 2009

skus sa pozriet sem je tu o tom tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

junovka
11. máj 2009

DEINA, presne aj nas toto trapi dobre 3 tyzdne. 😠 Tiez chrape sem-tam v noci, sople ziadne , nemam co odsat.....boli sme u krcneho, kde nenasiel nic, naordinovala nam pred spanim striekat Mar plus a o 2 tydne, teda uz o tyzden mam prist na kontrolu a uvidim co dal.Ja sa strasne bojim, ci to nebude nejaka alergia na roztoce ☹ .....nakolko aj s Timkou sme to takto zacali a..... ☹

deina
autor
11. máj 2009

Danu, vdaka, len tam su vacsinou vacsie deti, uz skolkari. 🙂

Alergia? My aj chodime s malym na alergologiu, tak by som to mala spomenut tej lekarke? Ale ak sa dobre pamatam, robila mu uz nejake testy (len take z krvi) a nic mu nenasla.

junovka
12. máj 2009

deina, vsetke alergeny sa nedaju vycitat len z krvy.Napriklad alergeny na roztoce, pele....sa daju zistit len koznym testovanim, ale to tusim zvyknu robit starsim detickam 😕 ...neviem.Traba sa na to opytat, a jednoznacne jej spomen to chrapanie.

anica
12. máj 2009

A nema zvacsenu nosnu mandlu? Lebo ona byva castou pricinou chrapania u malych deti...To ti pozrie doktor na ORL a ked je velmi velka, tak sa vyberie. 😉

adkatarabka
4. aug 2010

ahojte. neviete mi niekto, preco 3/tyzdnove dietatko chrape? Nie velmi, len tak jemne, ale predsa.

katecameron
4. aug 2010

ano chrapanie aj zgripanie zubami v spanku zapricinuje velka nosna mandla alebo zvacsena to uz je jedno suvisi to s mandlou potvrdzujem

sabiatko
6. aug 2010

aj nas chrape ako jeho tato 😀 ma nenapadlo to spomenut doktorke, som to brala ako srandu. no ale dame teda radsej vysetrit...

strapco13
6. aug 2010

chrapanie u deti moze byt sposobene nepriechodnostou nosa...nadcha, alergia, infekt, zvacsena nosna mandla, zuzene zadne nosove priechody
ale aj tym, ze deti maju makke podnebie este velmi vlacne, niekedy ten capik /co trci v strede/ je dlhsi a pri dychani vlaje..z toho vyrastu
jednoznacne ale treba dieta pozriet na ORL, ci tam je problem, ktory treba alebo lepsie netreba riesit

bibistec
1. nov 2012

ano aj dcerka pochrapkava. je to preto lebo sa jej stiahne ta dychacia trubica v nose, ale riesime to na alergii a mame aj sprej do nosa a to neskutocne pomaha, je neskodny ziaden kortikoid, takze urcite ho daj pozriet ci nie je chory a nema sopliky alebo na alergo rovno .

elamar
21. okt 2013

môj 2,5 r. syn chrápe ako starý chlap. Boli sme u lekára a zistili mu nosné mandle. Taktiež neterka mala s tým prolbém a vybrali jej mandle nosné. Tak odporúčim, nech lekár poriadne pozrie babatka. Ale taktiež sa pýtam, či je normálne v 2,5 rokoch vyberať mandle.

kacaluna
22. nov 2015

@junovka ..prosim viem ze je toto stary prispevok ,ale mozem sa opytat ked ste boli u krcneho co robil ake vysetrenie?dakujem.

junovka
22. nov 2015

@kacaluna bezne vysetrenie-pozrel hrdlo, nos, usi

kacaluna
22. nov 2015

@junovka myslela som ze do nosa mu ako pozeral?..myslim hadicku mu dal aj so svetielkom dnuka?

junovka
22. nov 2015

@kacaluna ziadna hadicka, len klasicky kliestikmi

kacaluna
22. nov 2015

kliestikmi?a to je ako?

andrea_heh
6. dec 2016

@elamar dali ste ich nakoniec vybrať?

katarina560
1. júl 2017

Prosím vás mám trojmesačného synčeka a začal nám občas chrapkat je to v poriadku alebo treba navštíviť lekára.ďakujem

nell77
1. júl 2017

Zvycajne zvacsena nosova mandla..casto u deti..ak sa opakuje treba ju odstranit.potom zlepsenie stavu..nech sa paci.

skybielicka
15. jan 2019

Ešte môže byť zahlienene, čo je u novorodencov prirodzene