Denný spánok skoro 10 mesačného bábätka

elizabeth453
26. jan 2009

Staci spat skoro 10 mesacnemu babatku raz za den???

alon111
26. jan 2009

moja mala uz spinka len sem tam niekedy cez den nespi vobec

basado
26. jan 2009

ja si myslím že by ešte 2 krat za den mohla spinkat 🙂

elizabeth453
autor
26. jan 2009

a v noci?
tak ja si tiez mysli, ze dva krat by mala....ale akosi stale tazsie zaspava

fifinna
26. jan 2009

eliza, mohla by este dva krat, môj maly zacal po roku spat jeden krat, ale kazde babo je ine, ona si sama urci kolko potrebuje a ked neni mrzuta a ani ospala, tak jej staci raz.

emita
26. jan 2009

my od 10 mesiacov spinkáme len raz : 45min-1,5 hod. ak by sme spali 2x alebo dlhšie má problém zaspať večer. ale záleží aj od toho ako spí v noci-je to individuálne-každé dieťatko je iné.

alon111
26. jan 2009

to by som chcela aj ja ale nechce mozno aj preto ze mam dalsie dve a ty jej ani nedovolia

lienka79
26. jan 2009

asi ano,musis ty vidietr,ci ej unavene,mrzute,alebo ciperne a cv pohode.Kamiskina mala v tomto obdobi prestala spavat uplne cez den...

elizabeth453
autor
27. jan 2009

len neviem, ci by zvladla vecer, keby nespala vobec, alebo len raz...

dankadina
27. jan 2009

citala som ze v 9. mesiaci sa mení spánkový rytmus a bábätká spávajú raz za den ale podla mna je to individuálne. nasa mala spi niekedy raz, dvakrat, trikrat podla potreby a niekedy je ten spanok expresny 😢

lienka79
28. jan 2009

no knziky su pekna vec,ale prax je casto ina
NAs spaval 2x denne do 15 mesiacov 😒

blumka
28. jan 2009

nasa mala spi uz mesiac len raz za den..v noci prespi tych 11 hodin a cez den 2 hodky.. takze si myslim ze to staci..a teda aj vidim na nej ze jej to staci.

zuzana17
28. jan 2009

ahojte, náš malý spinká už 1 a pol mesiaca len raz denne, niekedy hodinku, niekedy dve ako kedy 😅

postolka123
28. apr 2011

moja mala ma 10 mesiacov a spinka asi 2x za deň po pol hodkách, viac spať nechce ale pritom si trie očka a je nervozna.Neviem čo mam robit. 😒

vally.
28. apr 2011

Mě se malá budí v 5 ráno ale to mi nevadí protože stejně v 6 vstávám dát syna do školky, kolem pul 8 si jdeme lehnout spolu,kolem 10 vstane, pak usne kolem 12 a spí i do 4 hodin a pak jde spát v 7 až zase do 5 do rána 🙂 ale zaleži to taky hodně jestli je v kočárku tam spí celou dobu, atd a to taky posune celkový režim..Máme malého spáče 🙂

k_a_j_k_a
28. apr 2011

Ahoj, ak nechce spat, nenut ju. Kazde babo je ine. Vyskusaj ju dat spat raz za den, zo zaciatku bude unavena, ale zvykne si a bude spavat aj v noci lepsie. Mladsia dcerka ma takmer 10 mesiacov a uz cca mesiac spava len raz denne od cca 12:00 do 14:00. Vecer chodieva spat o osmej a vstava o 7:00 - 8:00. Niekedy prespi celu noc, niekedy sa zobudi aj 2krat. Obcas mam pocit, ze spi menej ako starsia 2r dcerka. 😒

emkab
28. apr 2011

@postolka123 my mame nieco podobne, mame 5,5mesiaca a spinka doobeda a navecer polhodku a cez obed v kociku prespi aj 3, ale len ak sme vonku 😒

mata1001
30. apr 2011

ahoj moj Adamko spinka 3x denne po pol hodine a noc prespi celu... 🙂

januska1602
27. nov 2011

Ahojte!My mame rovnaky problém.nasa mala ma uz skoro 10 mesiaciov a vodec sa mam nechce spat!spime sice 2 krat do dne ale len po pol hodinke maximum hodinku!Potom je drobec nervozny trie si ocka a j asom uz s toho cela zufala!!!!

katrinka8
27. nov 2011

@januska1602 - skus zmenit cas ukladania na spanok. Mozno vydrzi medzi jednotlivymi spankami bdiet dlhsie 😉

li_la
28. nov 2011

No nám sa deje niečo podobné. Máme takmer 9 a pol mesiaca, spávali sme dvárkat; o desiatej 1,5 hodiny a o tretej hodinu. Teraz však zaspáva ťažko, s plačom, niekedy aj 5 - 10 minút. No a po takom plači sa po pol hodine zobudí a zase len plače. Neviem, kde je problém, či mu to je veľa a plače preto, že nechce spať, alebo preto, že je už príliš unavený, pretože má všelijaké aktivity. Bude rada, ak mi napíšete váš názor, príp. skúsenosť. 🙂

felicita2
28. nov 2011

@li_la nejdu mu zubky?

li_la
28. nov 2011

@felicita2 Idú, ale dva už máme a nemali sme pred tým problém žiadny. Cez noc spí celú, aj zaspí bez problémov a bez plaču, ak sa aj niekedy zobudí a počujem, že šuchoce, zas sám pekne zaspí.

felicita2
28. nov 2011

@li_la ja mam takych dvoch nespacov - 7.12. budu mat 10 mes. moje dvojicky - teraz mi spali sotva 20 min .
niekedy je to lpesie niekedy horsie...a zubcek nemaju este ani jeden 🙂

li_la
28. nov 2011

@felicita2 Juj, dvaja bobáci. 🙂 Aj ja mám Samka. 🙂 Tak Samko sa až teraz zobudil, aj keď po polhodine bol hore s plačom, ale ešte zaspal. No ale on potom zaspáva hocikde... no, tak možno ozaj tie zuby... ale v tom mu asi nepomôžem, čo? 🙂 A v noci ako spinkavajú?

felicita2
28. nov 2011

@li_la stale sa mi budia , spadne im cumel hlavne Samkovi a uz place, Viki neviem ci sa jej nieco sniva ci co , ale castejsie v noci place zo spanku akoby. No a Samko ma dost noci takych , ze si vyberie niejaku hodinu medzi 2-4 rano a nevie zaspat, place tak sa musim hned stahovat do inej izby aby mi nezobudil aj Viki...ale tejto noci spali celkom pekne len asi 3-4 x som vstala co je v pohode 🙂
A tvoj Samko je tiez taky nezbednik? 🙂 Vikinka je kludnejsia, ale toto huncuctvo od malicka strajkuje 😀

felicita2
28. nov 2011

@li_la no uz priliezol a kable taha - to je jeho specialita 😀

li_la
28. nov 2011

@felicita2 Tak to nie, ja také nepoznám, klop klop. Samko je to najspokojnejšie dieťa, aké som kedy v živote videla. Keď ho dám do postieľky, tak sa tam ani nepohne, neodkope, proste nič. Ľahne si, pomazlí sa s maznáčikom a ráno ho nájdem v takej istej polohe. Nebolo to tak ale vždy, ja som pred troma mesiacmi použila metódu každé dieťa sa vie naučiť spať, lebo som už nevládala absolútne nič. Ale cez deň bol a je stále dobrý. Sedká si a hrá sa aj hodinu a pol vkuse... V kočíku sedí a ani sa nepohne, iba keď kočík zastane, to sa mu nepáči. 🙂 A tak. Inak ani ešte veľmi nelozí ani tak. Vie to, za ovládačom je ochotný prejsť akúkoľvek vzdialenosť, ale inak nie. Keď ho položím, tak leží. :D Je to taký malý flegmoš. 🙂 Inak dvojičky... to si neviem ani predstaviť, že sa všetky tie povinnosti a starosti zdvojnásobia... Ale aj radosti, že? 🙂 🙂 Inak, obaja s manželom máme dosť veľa dvojičiek v rodine, takže možno nabudúce... :D

januska1602
29. nov 2011

@katrinka8 !AHOJ Katrinka!Ono hoci ju aj ulozim neskor,pokym zaspime tak sa furt poriadne vyreveme!!!Ono je to tak uz narodenia s nasim spynim!Vecer problem az taky nemame ani doobedu da sa povedat,ale poobede je to hroza ,pokym zaspi tak to trva aj pol hodinu!!!!

katrinka8
29. nov 2011

@januska1602 - a co robi predtym, ako ide spinkat? Ak je babo prilis rozrusene, moze sa mu zle zaspavat. Nasa mala napr. nevie zaspat, ked sa predtym "salie", aspon takych 20 minut musime ju ukludnovat a pripravovat na spanok - uz sa snazime len "citat" a take kludne hry sa hrat. Pre mna bolo tazke, ked bola mensia, zistit, kedy je presne ten cas ulozit ju na spanok. Prvykrat, ked som hladala cez den optimalny cas, vychadzalo to napr., ze po hodine a 50 minutach musela ist spinkat. Ak sla skor, bolo zle, aj ak sla neskor. Nemohla zaspat a furt sa metala, vyskakovala... no hruza. Ale ked som nasla tu presnu hodinu, tak to bolo super 😉 Smola bola, ze po case sa jej to zase posunulo, tak som zas musela skusat a patrat 😀 Ale co dodrziavam doteraz, ked sa mi do 15 minut nedari ju ulozit, ze vyskakuje a vykrikuje atd. a vidim, ze ocividne nie je unavena (nesucha oci, je cula), tak ju vyberiem z postielky, chvilku ju necham, nech sa este pohra a skusim ju tam dat neskor, o cca 15 minut - alebo hned ked vidim, ze uz si tie oci sucha a proste je fakt unavena 🙂 To obvykle zaberie a potom zaspi hned.

pimpulienka
29. nov 2011

My sme ešte spali 2x a od 13,5 mesiaca už len raz. Je to ale veľmi individuálne. Mne malinka začala strašne kratko spavať cca 30 minut jej stačilo častokrat a pri neskoršom poobednom spánku už čoraz viac vymyšlala dlho trvalo kym vôbec zaspala a skôr som mala pocit, že sa chce hrajkať. vtedy sme prešli na jeden.