Dieťa spí lepšie pri miernom hluku. Je to normálne?

snehulienka
1. feb 2009

caute, mala spi lepsie ked mame pustenu telku a pod alebo sa pri nej rozpravame, nez ked je absolutne ticho. vecer, ked ide spat po kupani, tak vtedy uz potrebuje tichsi rezim, ale nechavame otvorene dvere a pocuje stale zvuky domacnosti, to jej nevadi.

divne nie?
na jednej strane dobre, ze sa nebudi, ale na druhej to tiez asi nie je zdrave...

alon111
1. feb 2009

moje zaspavaju pri rozpravke.naucila som si ich na takz.hluk tak aspon mozem vsetko v byte robit bez toho aby som ich zobudila.aj tu najmensiu tiez uspavam tak ze mame v spalni zapnuty tv.

slnyecko
1. feb 2009

snehulienka,moj tiez tak spaval,nikdy sme nemuseli byt ticho pri nom,po tom stvrtom mesiaci sa to zlomilo a museli sme okolo neho behat potichucku ako misky.tak to je dodnes,ale napr ked zaspi pri radiu tak mu nevadi hluk.Minule tu vrtali a maly spal ako zabity.U nas to je aj podla toho,v akej faze spanku sa prave nachadza,ked spi tvrdo tak ho nezobudi nic ale ked ma fazu lahkeho spanku tak konec 😝

zuzka1.
1. feb 2009

snehulienka to je len dobre, ja pri malom, ked spinka vysavam, len si to uzivaj, cim bude strasia Adelka, tym je to zacne viac vadit, to prejde,nie je to vecne vo vacsine pripadov.

claudinka
1. feb 2009

snehulienka kazdemu babatku sa paci nieco ine.. moj tiez zaspava lepsie pri telke alebo tak 😝

mikalove
1. feb 2009

aj my zaspavame pri telke 😉

mamutka
1. feb 2009

ze babatko sa aj tak narodi z relativne hlucneho prostredia - pocuje tlkot srdca, svistanie krvi v cievach, travenie....ono to tam nie je moc tichucke dnu, takze na taky monotonny zvuk v podmaze je zvyknute, vadia len prudke zvuky.

drgonovamata
1. feb 2009

aj moja mala vecer zaspava pri telke, ticho ju budi, a doobeda mame zvyk ked place pustim jej v radiu Jemne melodie a zacne pocuvat a ukludni sa. Aj ked je navsteva u nas, hned stichne a pocuva, vtedy nikdy neplace, lebo inac je dost uvrieskana 😉
My hovorime ze je proste spolocenska.

kili
1. feb 2009

snehulienka, na hluk je zvyknutá z bruška (ako sa tu už písalo) a byť v tichu, je pre ňu asi dosť frustrujúce

vikykiss
1. feb 2009

Ahojte aj moje decka zaspávajú buď pri rozpravke alebo otvorené dvere,TV. 😉 🙂

jahodka11
1. feb 2009

snehulienka, to je to najlepsie, co ste mohli urobit 🙂 a hlavne je to prirodzene....v dnesnej dobe asi spat pri uplnom tichu je nemozne.....susedia, cesty-auta....atd.....my sme na tom podobne a je to super, ked zaspi, zatvorime mu dvere 🙂

amarelka
1. feb 2009

snehulienka, mne sa zdá, že vačšina takých malých babatiek spí, ked potrebuje, aj kedy neviem čo sa dialo 😵 ..
može to tak ostať, ale može sa to aj zmeniť, ešte velmi asi nevníma, čo sa okolo deje..

emjee
1. feb 2009

tak neviem, mne krpec vystraja v bruchu najviac v nci, ked vsetko spi a vsade je ticho 😀 predpokladam, ze vsetky babatka su z bruska zvyknute na urcitu hladinu "hluku" - ci uz tlkot srdca, sustanie krvi v cievach, alebo aj zvuky mimo mamino telo - ak su to zvuky, na kotre je zvyknute, tak nema potrebu na ne reagovat placom alebo nepokojom, takze to neries a bud rada 😉
inak v mudrych knihach sa dokonca odporuca nenechavat spat dieta uplne potichu, lebo si ho "pokazite" 😀