Dokedy majú spávať deti aj poobede?

magda22
20. jan 2010

Ahojte,
od Noveho roka mame taky problem, ze mi dieta nechce spat, stavalo sa, ze mal najprv vecierku az o 11, aj ked som skusala co sa dalo, nechcel spat, tiez poobede som mala problem ho uspat, teraz to riesim tak, ze nema ziadny poobedny spanok, ale zda sa mi to priskoro na take dieta, tak neviem, co robit, ci ho naucit surovo vstavat o siedmej a skusit cely ten rezim posunut, neviem, ...ja som naozaj skusala kadeco, aj vybehany bol poriadne, aj najedeny, nic neplati, je velmi zive dieta a on sa nezastavi...poradte prosim dokedy vase deti spavali poobede, alebo co si o tom myslite...
dakujem!
m.

sstefi
20. jan 2010

u nás presne to isté, ked naaaaahodou spí na obed(to jedine u babky, doma v žiadnom prípade) tak večer zaspí okolo 22-ej, tak to nie je nič moc, nakolko rano vstane tak cca o 7, dokonca aj skor.

Takže stále ideme akože spať, aby nezabudla, že spať by mala, ale viem, že nič z toho. A takto ide spať okolo 19.30 .

U babky si lahne do postielky, do 3 minut nevie o svete a doma ani keby neviem čo bolo. A už to trvá dobrých pár mesiacov, aj ked sem tam mala také 2-týždnové obdobia, že spávala. 😝

dianka08
20. jan 2010

Ahojte,
moja dcera bude mat 2 roky v marci a tiez zacina strajkovat s poobednajsim spankom...zatial sa mi ju vzdy podarilo presvedcit, ze je unavena a mala by spat a teda aj zaspala, ale musela som jej upravit rezim...
rano ju budim o 7, poobedny spanok ma od takej 13-13,30 do 16 a vecer chodi spavat okolo 20,30-21,00...ak rano spavala dlhsie ako do 7, tak potom este o pol 3 skakala v postielke...takto vzdy zaspi, niekedy lepsie, inokedy musim byt pri nej, ale kedze potom taha aj 3 hodiny, tak ten spanok urcite este potrebuje...

zitaje
20. jan 2010

Moja starsia dcera od dvoch rokov tiez spala uz nepravidelne, od 2,5 vobec. Ja si myslim, ze niektore deti su proste take. Asi do 4-5 rokov sme si popoludni este vzdy lahli, vacsinou dlhsie nez pol hodiny nevydrzala ani pocuvat rozpravku, ale aspon si oddychla.
Je to velmi individualne, ja by som nenutila, ked nechce spat a ani to zjavne nepotrebuje, cize nie je mrzute, prospieva, je zive a zdrave...

sstefi
20. jan 2010

no, keby som mala budit našu slečnu, tak ani neuverim, že o 7-ej ju budím. výnimočne vstane pred 8, ale inak okolo 7 a skor 😝

sstefi
20. jan 2010

a poznam v mojom okolí dve deti, ktoré budu mat zachviulku 3 roky a tiež ani za svet nespia cez obed.

tiež mi to nesedí kvoli tej školke, ked staršie deti od mojej spia v školke, prečo je ona taka čiperná celý den? Aj ked nemožem povedať, že by ten spanok nepotrebovala, po tej 16-tej sa už u nej niekedy objavuju znamky unavy, ale jej to samozrejme nevadí 😝

magda22
autor
20. jan 2010

sstefi presne ako hovoris, aj u Simonka javim znamky unavy, ale nevadi mu to a keby som ho vtedy dala spat, tak potom by zaspal hadam o jednej v noci, takze radsej ho dam skor, o takej pol osmej osmej do postele a zaspi, aj ked mu musim este spievat.., ale je to stale lepsie ako aj s tym poobednym spankom, ja mam aj nervy vacsie z neho...
budem to robit asi ako ty, ze ho skusim dat spat kazde poobedie a ak do pol hodiny nezaspi, tak nebude vobec spat...
som rada za prispevky, ze je takych deti viac...

magda22
autor
20. jan 2010

a vy mamicky kolko zvyknete spavat, ked s detmi vstavate o tej siedmej? ja viem, ze je to od veci, ale to len tuto jednu otazku... 🙂

dianka08
20. jan 2010

moj manzel vraj tiez od 1 roka nespaval, aspon tak to vravo svokra...
a kolko zvyknem spavat? to je rozne...chodievam spat okolo 23-24,00 takze asi tych 7-8 hodin...mne to staci...
ked mala spavala do 8, tak to bolo fajn, lebo som potiahla s nou, ale potom poobede bol vzdy cirkus...

jahodka11
20. jan 2010

jeeej, konecne tema pre nas....
riesim to aj ja momentalne, akurat u nas sa neosvedcilo nespanie cez obed, na treti den mi zaspaval o siestej poobede.....teda navecer....takze zasa musi cez obed spinkat...momentalne vstane rano o siedmej, o 12-tej uz spi, lebo je total unaveny a vecer nezaspi skor ako o deviatej....to sa mi zda byt dost neskoro....my sme uz unaveni, ale ako vidim, su aj take deti 😖
magdi-ja nespim cez den, zda sa mi to mrhanie mojim volnym casom, haha 😉

dianka08
20. jan 2010

jahodka, to sme mali presne mi, ze nechcela spat a potom mala o 16-17 krizu...stalo sa to raz a bola som na srot 😒
mozno sa to za par tyzdnov zmeni aj u nas a nebude poobede spavat, len teraz este spanok potrebuje...

sstefi
20. jan 2010

ani ja nespim cez den, ale ja pracujem na smeny, takže to mam tak či tak rozhádzané, napr. ako dnes po nočnej 🙄 😝 😀

ale snažím sa chodit spat do tej 23-ej, no a vstavam(ked som doma) okolo 7, ale občas sa citim ako mechom šlahnutá, ale ako vravim ja mam v tom spanku trošku bordel aj tak 😀

magda22
autor
20. jan 2010

jahodka ja som nemyslela cez den, ale normalne, v noci, ja tiez ani za svet nejdem cez den spat, aj ked by sa mi to zislo...

ajka72
20. jan 2010

sstefi tvoja dcérka chodí do školky? ak ano tak spí v nej alebo aspoň leží a oddychuje? ja mám dvojročné dvojičky a tiež mi cez obed už dlhšie nechcu spať a potom večer zaspia okolo pol deviatej a ráno vstavaju okolo osmej, pol deviatej, spali len keď som bola s nimi poobede v kočiary čo od kedy je už poriadna zima tak nerealizujeme doma spať nebudu ani za svet, keď náhodou poobede zaspali v tom kočiary tak sa posunul aj večerný spánok po desiatej a aj ranný niekedy aj do desiatej tak aspoň teraz máme kľudnejšie večery s mužom 😅 a môžem popozerať aj TV predtým ke´d boli hore deivčatá tak nehrozila žiadna telka

tiež sa kvoli spánku obávam ako budu fungovať v školke 😒

jahodka11
20. jan 2010

jaaaaaj 😀
magdi, tak idem spat okolo 23-tej a vstavame o tej siedmej...ale niekedy idem skor, lebo toto mi nestaci 🙂 a tiez to zavisi od toho, ci sa maly v noci zobudi,,sice ho len vezmem k nam do postele a spime dalej, ale uz to nie je ono...uz som sa raz zobudila....a kolkokrat potom nemozem zaspat....aaaale inak je mi dobre na materskej 😉

sstefi
20. jan 2010

nie, ešte nechodí do školky

ajka72
20. jan 2010

no ja tiež idem spať cca okolo 23.OOh plus minus pol hodinka , včera som bola napriklad ta unavená že som zaspala o pol deiatej ako batole a ráno vstavama medzi siedmou a osmou samozrejme v noci občas budíček čajík alebo zlý sníček tak pohladiť a hajde naspať do hajan

jahodka11
20. jan 2010

baby, kvoli skolke by som sa nebala, pokial viem, uz to nie je ako kedysi a ked deti nespia, tak sa potichucky hraju alebo im pustia dvd, nenutia ich spinkat.... 🙂

sstefi
20. jan 2010

ja si tiež potrebujem na chvilu oddychnut od nej a ked to nejde cez obed, tak aspon večer je skor ten klud.
a ked ju dam aj cez obed "akože spať" tak už to nie je to čo davnejšie, že aj hodku poleží pokecá, teraz je to len par minut a už vymyšla
ale myslím si , že v školke pekne zalahnu, nemusia spat, ale asi sa ich budu snažiť aspon ukecat na oddych a ticho. dovolim si predpokladat, že moja madam to bude rešpektovať, ale zase ked si predstavim, že bude 7-8 takých detí, tak pochybujem, že budu všetky ležať 😅 😕 😲 😀

ajka72
20. jan 2010

musím to prezistiť či to platí aj v tej našej kde by mali ísť dievčatá od septembra 😒

sstefi
20. jan 2010

ale ja chcem aby ich nutili aspon ležať ! 😠 😀 😀 😀 😀 😀
ale nie, ja to už nejak ani neriešim, beriem to. nespí a hotovo, nestoji to za tie nervy, ked budeme robit na tom cirkus, stoji ma to viac energie a trpezlivosti, ako ju "zmaknut" do 19-tej 😝 😅

sstefi
20. jan 2010

caves idem spat 😵 😀

lante
20. jan 2010

Tak toto teraz riesime aj my.Vili niekedy lezi potichucky aj 30 min. a potom ho vyberiem.Vacsinou vsak rovno "povie" ze spat ist nechce.Potom ich uz vecer o 20-tej mame ulozenych a spiacich.Konecne mame vecery s manzom pre seba.Ak nahodou Vili poobede zaspi,tak vecer nezaspi skor ako o 22:30 a aj to musi ist s nim manza do postele,kym nezaspi.Lebo inak nechce ostat v posteli.

zuza.m
20. jan 2010

suseda ma maleho teras bude mat tri roky a od leta jej tiež nechcem velmi spavat sem tam sa ešte da uložit alebo zaspi pri rozpravke ale to je malo kedy a to stava o 6rano.ale spat chodi už o 18tej alebo 17:30.tiež to rieši tym že ak zaspi tak ho necha aak sa mu neda tak ho nenuti a uloži ho radčej skor.teras je skoro tma tak že jej to aj vyhovuje aspon ma kludny večer.

diddi
20. jan 2010

ja si musim zatukat-nech to vydrzi co najdlhsie 😉 nase baby idu spat o 22.00,vstavaju o 9.00,poobede idu spat o 14.00 a musim ich budit o 17.00...nastastie mam spachtosky

lante
20. jan 2010

No Vili ak poobede zaspi tak je schopny spat aj cez 3 hodiny pokial sa nezobudi,lebo potrebuje na WC. Zo zaciatku zaberalo,ze som ho budila.Isiel potom vecer spat okolo 22 a nemusel nikto k nemu. No uz to neplati.

roxi
20. jan 2010

baby nestresujte, sú deti, ktoré potrebujú menej spánku, moja nikdy veľký spachtoš nebola a keĎ mala 2 roky povedala si, že nebude zabíjať čas cez deň v posteli a zlatá 40 minútovka skončila, budí sa ráno okolo 8, teda teraz cez zimu niekedy potiahne aj do 9, celý deň čulá a večer som rada, keĎ o 22 zaspí, dnes sa mi podarilo uspať ju okolo 22,30. A ja by som si teraz tak rada cez deň zdriemla, no nehrozí, dúfam, že malý bude väčší spachtoš.

diddi
20. jan 2010

keby som ich nedala poobede spat,tak same zlahnu o 20.00...ale nechcem to robit,lebo v skolke budu mat poobednajsi spanok,tak aby nevysli z rytmu

roxi
20. jan 2010

diddi - toho sa aj ja bojím, ako si zvykne, že v skôlke spať musí, ja som ju aj skúšala uspávať, aj keĎ nechcela, ale stráviť hodinu či 1,5 hod. v posteli a presviedčať ju, že si poležíme a aj tak nič, nemalo cenu, tak som to vzdala, to sa občas stalo, že ja som zaspávala a ona ma začala budiť, že nech nespím, že sa chce hrať, dnes som bola tak unavená, že som o 16 normálne odkvecla, ale nie na dlho, postarala sa mi o krutý budíček, potvorka,

no počula osm, že niektoré deti v škôlkach znova prejdú na poobedňajší spánok, tak ktovie, možno to bude aj náš prípad, každopádne pomôže aj to, že bude musieť skôr vstávať, teda ak sa mi ju podarí do nejakej skôlky dostať 😖

roxi
20. jan 2010

a na ten spánok som sa pýtala aj dokiny, vraj je to ok, že niektoré deti fakt potrebujú toho spánku menej

diddi
20. jan 2010

tento spanok baby zdedili po tatovi,ten do minuty vytuhne hocikde 😀 ....ale do roka som mala maraton,nespavali a kazda sa budila inak 😝