Dokedy spia deti s rodičmi v jednej izbe?

kamiletka
26. feb 2009

Ahojte, poradte, mi dokedy spali vase deti s vami v jednej izbe? mne sa zda ze moja 7 mes. dcera je rusena ked vojdem napr, okolo 23.00 k nej do izby - spolocnej spalne ,,, a je taka nepokojnejsia, ako by kazdy sum ktory vznikne mojim paplonom ju rusi a reaguje nabm preto premyslam, ci nieje lepsie ju dat do vedlajsej izby,,,???

fifinna
26. feb 2009

kamiletka, vsak ju skus dat do druhej izby. Ja by som rada dala maleho do druhej izby, ale on je nauceny spat pri mne a potrebuje ma v noci citit.

dodik78
26. feb 2009

ja si myslim, ze by deti mali spat s rodicmi v jednej izbe, lebo take male babetko potrebuje este citit materinsku lasku

markiza
26. feb 2009

ja si myslim, ze materinsku lasku pociti nehladiac na to ci je v rovnakej spalni s rodicmi 😉

kamiletka, nasa mala isla do svojej izby 2 mesiace pred druhymi narodeninami a maly isiel minuly tyzden ku nej. zalezi od babatka a od okolnosti. mozes skusit a uvidis ci spi pokojnejsie, ono sa da vzdy vratit spat.

beelinka
26. feb 2009

Nam je vsetkym ovela lepsie odkedy spi maly v izbe sam. Ja sa sem tam prebehnem ale odkedy je sam prespava uz aj cele noci a to mame iba 7mes. 😉

erikasadek
26. feb 2009

kamiletka, dokedy to , vyhovuje rodicom.... 😉
moje spia same, od mala.... ale je to moja volba, zase spia celu noc od 2 mesiaca a bez budenia sa v noci, nieco take ani nepoznam...
kazde dieta je ine....ako aj kazda mama.. 😉
ale noedsudzujem , rodicov ktorych deti spia s nimi..len v vovseobecnosti tieto deti si neskor tazko zvykaju na svoju izbu, alebo postel.. s pozorovania.... 😉

anickaajanko
26. feb 2009

ja by som ju nechala aspon do rôčka
maly s nami nespinka, spi v svojej postielke ale do druhej izby sa mi to zda skor

lucia963
26. feb 2009

Naša mala spinka s nami v izbe sice vo svojej postielke ale v našej spalny a tiež o tom premýšlame že by sme ju dali samu lebo ju tiež rušíme ked ideme neskoro spať alebo ked manžel skoro rano vstava do prace,budík a obliekanie,šuchot paplona a tiež si myslime že neskor by si asi ťahšie zvykala na svoju izbičku teraz ked je ešte malička si to ani poriadne neuvedomí a pekne sa naučí spinkať sama vo svojej izbičke

sirinka
26. feb 2009

nasa spala s nami jeden mesiac, odvtedy je vo svojej izbicke vo svojej postielke.

tara33
26. feb 2009

mne by bolo luto dat take male babuliatko do inej izby 😕 Nas maly ma 10 mesiacov a spinka s nami, zatial neuvazujeme o tom, ze by sme ho dali spinkat do druhej izby 😉 je ste malinky 😵

lucia963
26. feb 2009

no tara aj mne je to luto ju dať samu ale myslím že je to pre jej dobro ked sa bude môcť v klude vyspinkať a nikto ju nebude rušiť 😉

jahodka11
26. feb 2009

no v nasom pripade dovtedy, pokym sa neprestahujeme....mame maly byt....takze to nemozem riesit.... 🙂 ale spi sam v postielke celu noc, takze keby sme mohli, uz by som ho dala do inej izby.... 🙂

zuza.m
26. feb 2009

no naš spi snami a budi sa ked sme tam neni.tak že ak by bol sam v izbe asi by mu to nebolo prijemne.ja len pevne verim že ak bude starši tak to pochopi a nebude mat traumu spinkavat sam.

denduska
26. feb 2009

tak nasa bude dovtedy s nami, kym nevyhrame v sportke a nepostavime dom 😀

tomzuzka
26. feb 2009

náš malý spí s nami, dokonca v našej posteli, postielku má len ako úložný priestor pre hračky a oblečenie 😀 , nechce tam spať, aj keď ho tam preložím, keď zaspí.
No chcem sa opýtať mamičiek, ktorých deti spinkajú už vo svojej izbe a nemajú ešte ani rok, či sa o ne nebojíte, či ich chodíte v noci kontrolovať?, lebo ja si to neviem predstaviť že by som na malého v noci nevidela kedykoľvek sa ja zobudím (alebo on 😉 )

sirinka
26. feb 2009

tomzuzka my sme mali monitor dychu do 11 mesiacov a babyphone, ktory ale bol nakoniec zbytocny, aj tak som vsetko pocula...
a samozrejme, chodievam ju pozerat doteraz...a este dlho budem...

zitaje
26. feb 2009

My to mame tak, ze starsia spi v detskej a malinka so mnou v posteli v spalni. Ja len cakam, kedy konecne zacne pravidelne prespavat noc, a hned ako nastane tato situacia, zacneme riesit stahovanie. Dovtedy ale nie, lebo ja som jednak leniva chodit hore-dole, jednak mame detsku presne na opacnom konci bytu - co zas nie az tak daleko, ale aj tak. Cize my zatial vyckavame...

erikasadek
26. feb 2009

tomzuzka, nie nebojim.. v pohode, nikdy som ich v noci nechodila pozerat.. 😉
a nepouzivam ani monitor dychu... 😉

markiza
26. feb 2009

tomzuzka, moje deti su uz starsie, bat sa nebojim, ale pozerat chodim poctivo az 3x za noc 😀

cessy
27. feb 2009

my mame pre maleho už prichystanu detsku izbyčku, ale zatial som nad tym ani neuvažovala dat ho do nej.neviem si predstavit, ze sa v noci prebudim a nebudem vidiet maleho. podla mna je este maly na to aby bol v izbe sam.

ivankaalenka
27. feb 2009

Moja je stale s nami a vyzera to este nadlho...

adulik23
27. feb 2009

kamiletka - nas siel do svojej izby ked mal 13 mesiacov. ale mali sme rovnake "priznaky" ako opisujes ty. 🙂 kym sme neboli v spalni, tak spal a ani sa nepohol a ked sme prisli tak sa zacal krutit a uz bol nepokojny.
moj muz dost chrape a ja na nho potom cmukam, takze aj to malemu urcite vadilo. a to nehovorim o mne. za celych 13 mesiacov co bol s nami som sa poriadne nevyspala. vzdy som bola jednym uchom hore. teraz je to super.
vyskusaj a ked z toho nebudes mat dobry pocit, tak ju prestahujete naspat. 😉

akejka
27. feb 2009

kamiletka, adulik: presne tak ako vy sme na tom aj my s 10 mesačnou Luckou. Spí s nami v spálni, keď si ideme v noci ľahnúť, zobudí sa, panáčkuje po postieľke a dlhšie jej trvá, kým zas zaspí. Môj muž takisto dosť chrápe :-, celú noc ho packám po ruke, aby sa malá nezľakla - pri mužovi sa vyspím menej ako pri malej... 😠
Tiež sa malá zobudí, keď sa len pohnem na posteli, zašuštím paplónom...
Staršia 7 ročná dcéra spí sama v detskej, ale tam má takú vysokú posteľ (ešte vyššia ako poschodová) z Ikei. Takže mladšiu k nej môžme dať spať, až keď bude mať 3 roky a bude vedieť sama vyliezť po rebríku.
Inak prvorodená začala sama spávať v detskej, keď mala okolo 2 rokov.

bambusko
27. feb 2009

ako prvorodicka som bola riadne vystresovana, v noci som vobec nemohla spavat, vzdy som sa budila, kontrolovala malu ci dycha, na kazde vzdychnutie som sa budila, zoparkrat som prebudila ako v naruci stiskam vankus a kolisem ho 😕 hotove psycho... malu sme mali v spalni v kocikovej vanicke, hned vedla postele.

vyvrcholilo to tym, ze som ju nasla rano pod svojim vankusom, zrejme som v spanku svoje virtualne babenko-vankus, ulozila spinkat na nu ☹ malej sa nastastie nic nestalo, ale hned dalsiu noc sme ju prestahovali do postielky do detskej izby, mala len 2 mesiace 😔 monitor dychu sme nepouzivali, len detsku vysielacku. od tej noci dcerka prespala celu noc a nebudila sa, ja takisto. nemala som z toho velmi dobry pocit, ale inak to asi vtedy neslo.

mladsiu sme prelozili do detskej izby k sestre, ked sa prestala v noci budit na kojenie, mala 4 mesiace. najdlhsie bol s nami v spalni najmladsi, ale budil sa na kojenie v noci az do 1 roka, takze je prestahovany len par dni 🙂

tilly
27. feb 2009

náš malý spí stále s nami, ja ho nechcem dať preč a muž už vôbec nie 😀 nikdy sa mi nestalo, že by som ho priľahla alebo tak a vždy sa do pohody vyspíme... ale ak by to malo robiť problém jednej alebo druhej strane, určite by som ho dala preč, len nám to takto vyhovuje 😉

mercy
27. feb 2009

Sranda, my sme s malým nikdy nespali v jednej posteli, asi by sme sa nevyspali,ja teda určite nie.Presťahovali sme ho pred pár dňami,ale len preto, lebo príde bábo.A prijal to veľmi dobre🙂

muffinka
27. feb 2009

My sme dali Miska spat zvlast do svojej izbicky a hned aj vacsej postielky v 1,5 roku. Bol spokojny a my tiez - len to bol nezvyk. Dala by som ho aj skor, lebo prespaval noci, ale mali sme vtedy mali byt. Lucka momentalne spinka s nami v izbe a tiez sa furt zobudi ked si ideme vecer lahnut, pomaly uz ani nedychame, ale aj tak sa zobudi. Rozmyslam dat ju cim skor zvlast, ale este v noci papa. Neviete kedy by som ju mohla dat k bracekovi /2,5/ ci ho nebude rusit? CHodia aj spinkat s hodinovym rozdielom. Nemate s tym niektora skusenosti?

adriana84
27. feb 2009

my sme dali malu spinkat samu do izbicky ked mala 7 mesiacov.odvtedy krasne spinka celu nocku a vsetci sme spokojni. 🙂 🙂

tamarka
27. feb 2009

kamiletka, je to u každého dieťaťa individuálne, ak máš pocit, že ju každý tvoj pohyb ruší, skús ju presťahovať. Staršia dcéra išla z našej izby do svojej keď mala 2 a pol roka, pri nej mohli padať aj traktory a nezobudila sa. Mladšiu som presťahovala po prvej "nekojenej noci", keď mala rok a pol, ona sa tiež prebrala pri každom mojom pohybe, ale keď mi ukázala, že už prespí celú noc bez cicíka, tak išla do svojej. Potom prišli obdobia, keď na nás každú noc z izby zakričala, že chce ísť za mnou a spala s nami. Potom bol zase pár týždňov pokoj. Teraz je to tak, že už spí v normálnej posteli a sem tam za nami sama príde, to už sa len preberiem na to, že ma niekto okopáva, ale mm to nieje 😅 😀

Musíš sama zvážiť pre a proti, držím palce 😉

bublinkajasminka
27. feb 2009

my sme sa odsťahovali od yasminky pred dvoma týždňami a mala 10,5 mesiaca a je to suprové....malinká spí lepšie lebo ráno ju budil budík čo mal manžel nastavený do robotky

lenusiatko
27. feb 2009

Nasa mala spava v noci v nasej spalni vo vlastnej postielke, ale vecer ju uspavam na nasej posteli, stiska nase vankuse a rychlo zaspinka, ked idem vecer spat, tak ju prelozime do postielky. Denne spanky absolvuje vo vlastnej izbicke v postielke. Stale jej hovorim, nech si to uzije, ze ani my taki starousi nemame dve postielky. Ked sa rozhodne ist aj na noc do vlastnej izby, tak si urcite porevem, ale jej to doprajem. Este by som sa bala ju nechat vo vlastnej izbe, barskedy sa jej snivaju hovadiny a place zo sna, alebo sa stahuje v postielke, no a ten ranny usmev a prebudenie o siestej je neopakovatelne 🙂 😝