Dokedy spia deti s rodičmi v jednej izbe?

kamiletka
26. feb 2009

Ahojte, poradte, mi dokedy spali vase deti s vami v jednej izbe? mne sa zda ze moja 7 mes. dcera je rusena ked vojdem napr, okolo 23.00 k nej do izby - spolocnej spalne ,,, a je taka nepokojnejsia, ako by kazdy sum ktory vznikne mojim paplonom ju rusi a reaguje nabm preto premyslam, ci nieje lepsie ju dat do vedlajsej izby,,,???

yasmina
28. feb 2009

no ja asi budem vynimka...
nasi spia s nami v spalni dokonca na jeden posteli...este ze mame matrac 2m x 2m ...
v postielkach nebudu spat ani za nic...
a to mame dvojcatka 14 mesacne...

zuzu13
28. feb 2009

xixixi...yasmina tak sa pridavam k tej vynimke....Syn spal s nami do 12 rokov 😀 😀 😀 {xixixi.....ale inu moznost nemal, kedze sme byvali v 1 izb. byte 😀 } a dcera spi s nami....a tak to aj ostane...nakolko mame sice {uz}3-izb.byt...ale nemozem ich dat predsa do jednej izby.... 😀

ale urcite by som ju uz dala do svojej izby...keby nejaka bola 😀

saska.t
28. feb 2009

tak tento problem riesim aj ja a rozhodla som sa ze ked mala v lete dovrsi rok pojde do svojej izby,zbytocne ju budime ked ideme v noci spat,vzdy sa zacne mrvit ....
V noci sa uz budi malokedy, takze v tom nevidim problem a detsku mame hned vedla spalne 😉

ingulka
3. mar 2009

ahojte, ja planujem malu mat pri sebe v spalni dokedy bude este v noci papkat od mamky 😉 je to predsa len jednoduchsie pre mna 😉 a zaroven ju mam pod kontrolou 😉

i.n.g.a
4. mar 2009

Nasa mala sla do svojej izby, ked mala 4,5 mesiaca.Od 2 mesiaca mi prespi celu noc(zato nespi cez den,ak ano,tak max. hodinu,aj to na 2x).U nas davaju deti uz od 2 tyzdnov alebo aj skor.To sa mi zda veeeelmi skoro.Ale nasa sa zobudila na kazdy suchot.To sme sa nevyspali ani my a ani ona.Ja mam babyfoon(tam pocujem aj ako dycha) a chodim ju pozerat niekolkokrat.Odkedy je sama v izbe,lepsie spava.A aj my samozrejme 😀 .Je to na kazdej mamine.Kamaratka mala syna u seba do 9 rokov.

nikollette
21. jan 2010

Ja som pôvodne plánovala aspon do roka, ale vidím to na dlhšie 😅

vinifera
21. jan 2010

Nika kde si túto tému vyhrabala? 😉

Ja myslím, že je to silne individuálne. Je iné keď dieťa prespí od 2 mesiacov celú noc. Iné je ked sa kojíme a po tom ako som mu zatrhla nočné kojenie na 10 x sa ešte stále kojíme tak 3 x. Neviem si predstaviť, že by som vnoci min 3x chodila do druhej izby. (u nás to ani nie je teraz možné - lebo druhá izba je obývačka, ďalšie izby na prízemí má dedko a potom už sú obytné izby na poschodí...) A osobne si myslím, že do roka je to aj dosť skoro. Ale zas na druhej strane keby mi spával od večera do rána tak by som možno inak rozmýšľala. No ale to isto nie je náš prípad... 😒
Takže to vidím tak, že pokiaľ sa budeme kojiť tak snami mimiňák bude spávať v spálni. Nerušíme ho keď spí. Celkovo je tu cez den v RD veľa hluku aj ked spí počas dna tak mu ani v noci nevadí ked je vo vedlajšej izbe pustená telka (nemáme dvere medzi týmito dvoma izbami) ani ked tata s mamou sú trocha hlučnejší v posteli. 😀

cestovatelkaandrea
21. jan 2010

vinifera 😀 😀

v knihe co mam tam pise, ze je najlepsie okolo dvoch rokov presunut dieta do jeho izby. ale tu kde zijem, spavaju uz dvojtyzdnove deticky vo svojej izbe. takze je to dost individualne a urcite to zalezi od dietata a moznosti byvania ako tu uz bolo spemenute niekolkokrat.

nikollette
21. jan 2010

Vini, ani neviem.. som sa nudila v noci a vyhrabala takúto tému. 😀
Mne síce malý prespí celú noc, ale zato ho krmim v noci mliekom, lebo inak nechce, a mlieko ešte musí.
Takže kým ho budem krmit, to vidím že bude s nami spávať 😉

Ako Andy píše, mozno okolo tých 2rokov, ho presuniem do vlastnej izbicky.

A áno, je to podľa mna tiež indi-vindi... 😉

cestovatelkaandrea
21. jan 2010

napisala som to ako tatar ☹

Niki preco ty az v 2 rokoch? Kvoli tomu nocnemu papaniu mliecka?

nikollette
21. jan 2010

Hej, hej 🙂 kvôli tomu...
A ja ho tak nejak potreujem cítiť pri sebe. Ešte je maličký 🙂

cestovatelkaandrea
21. jan 2010

my najprv kupime drobcovi jeho detsku postel a ak bude v nej dobre spavat ked mu zubaky vyjdu, sup s nim do druhej izby 😀

nikollette
21. jan 2010

Náš ma ale iba postielku pre bábatká. Vo svojej izbičke. On spáva s nami v posteli v spálni. Postielku má v detskej. A ked bude mať okolo 2 rokov,a budeme ho sťahovať do svojej izby, už kupime aj takú detskú postel. (nie postielku)

cestovatelkaandrea
21. jan 2010

no ja ked tak rozmyslam kym drobcovi vyjdu zuby tak to bude mat mozno aj 2.5 roka 😒
dost mi pomoze ked uz nebude spat v postielke ale v tej detskej.

jaaty
21. jan 2010

Hanka spávala vždy vo svojej posteli a od 6,5 mesiacov sama vo svojej izbičke. Spinká i zaspáva sama. Od 1,5 roka keď sa v noci aj náhodou zobudila, otvorila si dvere na izbičke a docupitá k nám. Vlezie do postele a spinká ďalej 😀 .
Pdkedy sme ju presťahovali do svojej izbičky, nerušili sme ju prehadzovaním, chrápním......

rainee
22. jan 2010

nasa spi zatial s nami v izbe ale vo vlastnej postielke. dobre na nu vidim a pouzivame monitor, inak by som sa v klude asi nevyspala. nie je tam sice moc spokojna ale musi si zvyknut lebo k nam do postele ju nechcem davat - to by som sa bala ze ju nechtiac pripucim. do vlastnej izby by sme ju chceli prestahovat tak do roka, uvidime ako to pojde.

spalka
22. jan 2010

no, ja som o tomto zacala rozmyslat ked mala Ela pol roka, ale nevedela som si to predstavit, strasne by mi chybala, takto ma svoju postielku nalepenu na nasej a vidim na nu stale, citim sa tak jednoducho lepsie 😅, a este stale chce byt v noci tak priemerne dvakrat kojena, tak je to aj pohodlnejsie...do vlastnej izbicky ju dam az ked bude vediet sama docupitat naspat ak bude potrebovat 😀

jana3
22. jan 2010

Nasa spi zatial stale s nami. Trochu sme aj uvazovalo, ze ju prestahujeme do druhej izby este pred narodenim druheho baba, ale stale sa v noci dost casto budi. A je to nezavisle od toho, ci tam sme alebo nie... Okrem toho, by mi za nou bolo strasne smutno...
Len dufam, ze druha nebude nocny zver a necha nas vyspat.... Potom ich prestahujeme naraz....

egyptanka
22. jan 2010

kamiletka, my sme mali ten isty problem, mala sa budila, bola nepokojna, teraz sme ju prestahovali do vlastnej izby a spi pokojnejsie, nepotrebuje sa tolko cickat ... boli noci kedy sa budila kazdu pol hodinu, potiahla dva tri krat zaspala a o pol hodinu to iste, takze ja som nemala sancu spat ... takze urcite doporucujem. A argument, ze potrebuje citit materinsku lasku ... ved tu jej davam bez ohladu na to ci spi sama alebo s nami ... a pokial sa zobudzala nevyspana, placliva, lebo sa budila na kazde suchnutie tak tu materinsku lasku moc neocenila, lebo ja som bola tiez nevyspana a obe sme boli nespokojne ... takze u mna plati rovnica spokojne babo=spokojna mamina. 🙂

miluska.h
23. jan 2010

my uvazujeme, ze od roka by mohol byt nas Tomasko vo svojej izbicke... neviem si to vsak predstavit, ked mu pojdu zubky... inak od narodenia spinkava pekne, raz za noci papka, len ked idu tie zubky, tak ma nepokojny spanok, mrvi sa a pretaca na brusko, takze ja som celu noc v strehu

babulina
23. jan 2010

my sme nasu princeznu prestahovali do samostatnej izby okolo vianoc, to mala rok a tristvrte, kupili sme jej v ikea taku malu skolkarsku postielku takze ked chce tak zlezie sama, co velmi rada praktizuje zvacsa o 3rano si pride vypytat mlieko a potom uz ju nechame spat u nas v spalni v palickovanej postielke, ale aj to postupne chce zrusit uvidime sa ako bude darit, snad do porodu to nejako pojde