Dokedy treba polohovať bábätko?

cvika
3. okt 2008

ajhojte, chcem sa spytat, dokedy treba polohovat babatko?teda chcela by som vediet dokedy treba davat pozor aby stale nespalo na tom istom boku, aby nemalol vylezanu hlavicku?dakujem

libka1
3. okt 2008

Cvika to asi závisí od každého bábenka... Ja som polohovala tak do 2 mesiacov, viac sa mi ťahala do pravej strany, keď som ju dala naľavo robila cirkus strašný... a potom zrazu ako keby uťal začala sama spávať s hlavičkou otočenou doľava a drží ju to do dnes 😀

bambusko
3. okt 2008

cvika, ak je vsetko ok, urcite dovtedy, kym sa dieta samo nevie pretacat a menit samo polohu, u kazdeho je to ine

zuza.m
3. okt 2008

moj maly spi tiež len na pravo.ak ho dam na lavvo tak ani nezaspi a stale sa snaži pretočit.je nekludny a plače.

vieruna
3. okt 2008

ja som syna polohovala tak ako pise bambusko. Mal cca 4 ? mesiace ked sa zacal vrtiet. Uz si to presne nepamatam 😕

skolara
3. okt 2008

ja som polohovala do vtedy kym si mala nedokazala sama zmenit polohu ako chcela 😉 a hlavicku nema vobec zlezanu

cvika
autor
3. okt 2008

moja mala v noci sama otaca hlavicku, vecer zaspava dajme tomu na lavom boku a budi sa na pravom, niekolko krat si za noc pretoci hlavicku,staci to?

bambusko
3. okt 2008

cvika, treba to sledovat nielen pri spani, ale aj pri ostatnych cinnostiach, nenosit stale len v jednej polohe, pri hrani podavat/ukazovat hracky z viacerych stran ap. ak nebadas, ze preferuje jednu stranu alebo polohu a aj sama meni polohy, myslim, ze je to ok 🙂

dididi30
3. okt 2008

ahojte
ja polohujem od narodenia, a uz od 3 mesiacov je v kociku v polosede v bugine 😉

dididi30
3. okt 2008

jaj teraz som si vsimla ,ze do kedy nie od kedy treba polohovat 😀
teraz sa v knizkach pise ,ze vraj babo by sa nemalo polohovat a vraj ono samo sa ma naucit, ako jemu pasuje, ale zas nechcema by nase babatka mali zlezane hlavicky, ze? 😉
a babo sa moze polohovat do vtedy do kedy nieje schopne sa samo ulozit napr moj 3 mesacny syn sa uz polohuje sam, nemusim ho dat na bok, iba ho usmernim 😉

3558
6. okt 2008

aj ja mam ten problem. moj maly ma vylezanu hlavicku lebo stale spi na chrbte. dovtedy sa kruti, dokedy nepadne znovu na chrbatik a iba tak zaspi. ani na brusku nechce spat,lebo som to ani dva mesiace neskusala, lebo pisali ze by sa mohol zadusit. tak som ho davala iba na chrbatik. ma velmi zlezanu hlavicku a neviem co mam teraz robit. dakujem za akukolvek radu. 😠

rybenka79
6. okt 2008

zuzana29... na brusko ho nedavaj, on sam tak bude spinkat ale az ked sa bude vediet aj pretocit z bruska spat na chrbatik. A z hlavicky si nic nerob a neries to, my sme mali podobny problem a teraz ked malinky uz sa hrajka, vrti, sedka, spinka sam od seba iba a len na boku (az asi od 4 mesiacov) sa mu to same krasne napravuje..

kacka.va
7. okt 2008

zuzko: my jsme měli taky hodně placatou přeleželou hlavu, ale pak se malá začala otáčet a spát i na boku a už nám to začíná mizet

valka
7. okt 2008

ja som malu polohovala tak prirodzene- zaspala pri kojeni a z ktoreho prsa pila, podla toho bola otocena a hlavicku ma uplne krasne okruhlu...a ked sa zacala pretacat sama, tak to uz bolo jedno 🙂
zo zadu sa hlavicka zagulatila viac, ked zacala viac casu travit na brusku pri lezeni alebo paseni...

3558
8. okt 2008

dakujem baby potesili ste ma, lebo niekto mi povedal, ze ta prelezana hlavicka uz ostane taka placata stale, pretoze to tak stvrdla kost.tak som sa bala. rybenka79 asi mas pravdu, lebo on stale place na brusku.nevydrzi ani 10 sekund a uz mrnci.a ked ho dam na bok, tak ho v noci najdem zase len na chrbatiku lezat. 😠

emjee
22. mar 2009

monika77 • 1d • Dnes o 08:21
v pôrodnici mi kázali vždy polohovať bábätko raz na jednej strane a potom na druhej aby spinkal a trošku na boku ... ale dokedy ho mám takto nechávať ležať? ... pretože malý už má vyše mesiaca a keď ho aj dám na jeden bok, tak on sa pretočí aj hlavičku otáča vždy na opačnú stranu

dnada • 1d • Dnes o 09:58
monika - já malého polohuji dodnes když mi sne u prsu,tak ho dávám do postýlky na bok,jednou na levý jiný na pravý,podle toho jak ho mám zrovna v náručí. když u prsu neusne,dám ho spát na záda POlohuj ho co nejdýl,jde o to,aby nepreferoval jednu staru před druhou a zabráníš i predilekci hlavičky(přeležení)

monika77
22. mar 2009

neviem či som to pochopila správne bambuľky, takže keď môj malý už vie pretočiť hlavinu sám a aj sám sa pretočí z boku a spí na chrbátiku už nemusím polohovať? ... pretože náš drobec má ešte len mesiac aj jeden týždeň a sám si otočí hlavu ako jemu je dobre

shaula
22. mar 2009

Monika: pokud sám střídá strany a spí cca z poloviny nalevo a z poloviny napravo, tak polohovat podle mě nemusíš. Problém by mohl být, kdyby preferoval jednu stranu a ležel třeba pořád na levé straně - pak by se mu mohla sležet hlavička, takže tady je nutné polohovat. Pomůže i mimi otáčet v postýlce, aby ho to nutilo otáčet se na tu neoblíbenou stranu.

monika77
22. mar 2009

shaula veď toto je ten problém, že on si nejak obľúbil otáčať sa na ľavú stranu, dám ho v postielke vždy na pravú a keď sa zobudí vždy je otočený na ľavo ... dá sa mi to jedine praktizovať v kočíku, kde sa nejak nedokáže otočiť, bo tam má menej placu ako v postielke

shaula
22. mar 2009

Aha, to mi z tvého příspěvku nevyplynulo. Takže polohuj, jinak bude mít sleženou hlavičku. Můžeš mu mezi hlavičku a ramínko dávat stočenou plínku, aby nemohl hlavu otočit, nebo existují různé podložky. Ale např. náš prcek si se vším poradil, na vše vyzrál a stejně se otočil, jak chtěl on. Tak jsme ho otočili v postýlce a byl klid.

veronika81
24. mar 2009

Ahojte,
chcem sa opýtať na také iné polohovanie a to..
v nemocnici nám bábätká spinkali v postieľke tak, že pod hornou polovicou matraca (tam kde je hlavička) bola podložená umelá fľaša, takže tým pádom ležal malý ako keby z kopca, hlavičku mal vyššie ako zadoček. Nebol tam žiadny skok, ten spád plynulý. Toto som urobila aj doma v našej postieľke, malý spáva v zavinovačke, dávam ho bokom raz na jednu stranu, raz na druhú.

Prosím vás, je takéto niečo s tým podložením potrebné, aby bol matrac našikmo? Nemôže ležať na rovnom matraci? Prípadne dokedy by som to mala nechať takto podložené. Malý má teraz 11 dní.
Ďakujem

gabuliacik
24. mar 2009

veronika, toto sa robi len kvoli tomu, ze niektore deticky, ako napr moja mala, maju reflux, to zn. ze to co spapkaju casto vygrckavaju a takto kedj je v sikmej polohe by sa to z bruska nemalo "vyliat". pokial nemas problem s tym ze sa ti pogrckava, tak mozes mat matrac v rovnej polohe 🙂
dufam ze som ti pomohla

veronika81
24. mar 2009

Ďakujem gabuliacik, určite si mi pomohla. Nevedela som presne, kvôli čomu to je. Nemáme problém s grckaním (klop-klop), tak to skúsim odstrániť.
Ešte raz díky 😉

gabuliacik
24. mar 2009

veronika, ale ak matrac nechas tak, nic sa nestane... mozes to mat aj ako prevenciu... keby nahodou... moja mala ma reflux, ale matrac vyvyseny nemam... len ju polohujem na bok aby ked vygrcne, to islo von a nie spat do pusinky...
a nemas za co, rada som pomohla...

bronika
25. mar 2009

tak my mame zlezanu hlavicku. mala preferovala pravu stranu. mohla som podkladat plienku za hlavicku, otacat jej ju ked uz zaspala, vzdy ju to zobudilo a dala si ju na tu "jej stranu". dokonca ani otocenie hore nohami v postielke nepomahalo a ani presunutie hraciek v postielke do spravnej strany. skratka robila si co chcela ona. teraz ma 8 mesiacov a narastli jej vlasky, takze to nie je az tak velmi vidiet. uvidime neskor.

veronika81: my sme mali mierny reflux, tak mam cosi prestudovaneho o tom. nikde som necitala, ze by sa mal matrac nejako zdvihat, ci podlkadat. neviem si dobre predstavit v akej polohe to dieta spi. vy dokonca reflux ani nemate, tak by som urcite vybrala flasku a dala pekne spinkat do vodorovnej polohy. v nemocnici sa akurat zichrovali, aby sa dietatku nieco nestalo. Inak deti s refluxom mozu spavat bezpecnejsie, ked sa im na strane, kde je hlavicka podlozia nohy postele napriklad knihami. dieta je v sikmej polohe, ale spi na rovnom.

ako prevenciu by som to neriesila. dieta si podla mna tak dobre neoddychne a ak si na to zvykne tak ho to budes musiet oducat..zbytocne komplikacie.

ak by sa ti po papani dobre neodgrcol a nechces pol hodinu s nim behat po izbe, tak to urob ako ti radila gabuliacik a v zavinovacke ho poloz na bok do postielky. (tak, ze ho z casti opries o tycky postele, tvarou do stredu matraca)

bronika
25. mar 2009

a este ked si precitas toto, tak aj tam su dobre rady:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kacenka08
5. dec 2011

Ahojte,mam dotaz dokdy je nejlepsi nechavat spinkat na boku aby se mi nahodou nezadusil kdyz jsi ve spanku nahodou grcne.dekuji

hajanka
5. máj 2012

polohovat treba dovtedy, kym nie je schopne sa samo otocit

castania
17. aug 2012

@3558 ahoj, citam staru diskusiu, lebo nas maly ma velmi prelezanu hlavicku, tak sa chcem opytat, ci sa to Tvojmu babatku zrovnalo alebo sa mam začať bát 🙂 dakujem

kamonika
12. feb 2013

@castania ahoj,rada by som sa opýtala,ako ste dopadli,my máme tiež tento problém,malý spí iba na chrbatikumá 4,5 mesiaca a nech urobím čokoľvek,bude spať iba tak,kúpila som mu aj vankúšik,ale vrtí sa toľko,kým neni z neho dole 😀

castania
13. feb 2013

@kamonika ahoj,chvalabohu sa to zrovnalo ..od cca piateho mesiaca zacal byt cez den vela na bruchu a v noci zacal spavat na boku.na brusku nespi doteraz. myslim ze nan pomohol vankusik proti vylezanej hlavke do kocika a kedze maly mal zlezanu jednu stranu,tak som ho zacala davat do postielky naopak,aby ked ma chce vidiet,tak aby sa stocil na tu neprelezanu. Strasili ma,ze sa to nezmeni,ale vazne odkedy je casto na brusku,stvornozkuje a sedi tak sa to zlepsilo.dufam aj Vam sa to da do poriadku..