Dvojtýždňové dieťa nespí

bonnie29
6. máj 2016

Ahojte, je to normalne? Vsade pisu ze ma prespat 20hod z 24hod. On ani tie 4. Nakrmim ho UM a namiesto spanku sa do dalsieho jedenia pestujeme lebo inak reve a zaspi mozno pol hodku pred dalsim krmenim a po krmeni zase to iste dokola. Uz som ZUFALA

candii
6. máj 2016

No nie je to normalne. Mozno mu nesedi UM .. treba skusit kvapky nakoliku a ked nic konzultovat s pediatrom .. mozno intoleranciu na laktozu. Ale urcite to treba riesit lebi chudatko isto sa trapi a je vysilene..

stesil
6. máj 2016

20 hod. No moje deti nespali toľko.cely deň boli hore. Sem tam ked boli vonku tak pospali. Prešli sme kolkári každý deň od 16-20 hod vrieskali, prepínali sa.trvalo to cca 2-3 mesiace. Neviem ako ho často prikrmujes, a ako pije.

mmoni89
6. máj 2016

Ja keď niekde citam že bábo ma spat 20Hodín tak neviem ci sa mám smiať alebo plakať. Mám už druhé bábo a trápime sa so spaním úplne neskutočne

mmoni89
6. máj 2016

A je kojeny

bonnie29
autor
6. máj 2016

@candii davam mu nutrilon comfort a na tu koliku preventivne espumisan...ale nemyslim, ze by ho brucho bolelo lebo si prdka aj kaka aspon raz denne...sama som uz na nervy

bonnie29
autor
6. máj 2016

@mmoni89 nekojim davam nutrilon

mmoni89
6. máj 2016

@bonnie29 veď tým som chcela povedať že to nezávisí od toho

candii
6. máj 2016

@bonnie29 ved pisem ze mozno mu nesedi UM.. brusko ho boli z neho .. mozno ma intoleranciu .. moznosti je vela treba skusat a aj pediatrovi povedat

salome51
6. máj 2016

@bonnie29 presne viem čo prežívaš. Môj syn bol na UM. Celé dni a noci len plakal a plakal. Uspávala som ho 2 hodiny a spal možno tak 30 minút. Skúšali sme aj nemožné len aby aspoň chvíľku neplakal. Už sa to nedalo psychicky zniesť. Celé hodiny a celé noci sme ho nosili na rukách, potom v ergo nosiči, kočíkovali sme ho po byte, hojdali v autosedačke, vozili v aute. Všetko pre slastných 30 minút spánku. Naša pediatrička je poviem to pekne neschopná lekárka. Ja som problém videla v tom, že náš synček veľa zvracal. Trvala som na tom aby nás doktorka poslala na gastro. Považovala ma za hysterickú matku ktorá preháňa a vraj je normálne že spí tak málo a plače. Nakoniec nám na gastre zistili reflux stredného stupňa a na sone bolo vidno že má aj koliku. Okamžite sme prešli na Nutrilon AR a nasadili Infakol. Pomohlo, ale len čiastočne. Málo spal a veľa plakal stále. Nejako sme si zvykli že plač je pre nás bežný zvuk. Teraz má dva roky a napriek tomu že ho preháňam celé doobedie na detskom ihrisku a je naozaj unavený nespí poobede dlhšie ako hodinu a pol. V noci sa tiež ešte zvykne zobudiť. Boli to najťažšie mesiace môjho života. Možno to tvoje dieťatko prejde za pár týždňov a je to len kolika ktorú vyriešia čiastočne kvapky, možno nevyhovuje UM. Treba skúšať a zistiť čo bude vyhovovať. Nájsť čokoľvek čo by dieťatko upokojilo. Dožadovať sa u pediatričky prípadne nejakého vyšetrenia, napr.na gastre. Držím palce a pevné nervy.

stesil
6. máj 2016

Espumisan nie je dobrý. Aspoň podľa mojich skúsenosti a môjho okolia. Skus ho vynechať. Ono um sú iné ako materské. Sú ťažšie stráviteľné.

bonnie29
autor
6. máj 2016

@stesil davam mu ml ako je na navode a kazde tri hodky...lebo teda skor doktorka hovorila ze nesmie...ani teda viac ml...ze sa mam drzat toho davkovania

candii
6. máj 2016

@bonnie29 a inak koliku moze mat aj ked kaka a prdka..

stesil
6. máj 2016

Infakol je oveľa lepši ako espumisan

limetka69
6. máj 2016

@bonnie29 ulitka jednoznačne, my sme kupili keď mal maly dva tyzdne a potom sme sa vsetci konečne vyspali. Maly dospaval cele hodiny. 🙂

salome51
6. máj 2016

@stesil nám tiež espumisan absolútne nepomáhal. Pre nás bol najlepší infakol

bonnie29
autor
6. máj 2016

@candii uz som mu davala nutrilon ha, teraz tento comfort a to ma 2tt len...bojim sa zase menit, ked vsade pisu, ze to nie je dobre ak sa casto meni..a vlastne ani neviem za aky zmenit ked je tolko znaciek

stesil
6. máj 2016

@bonnie29 daj mu po štyroch hod. Podľa mňa je prevedený. Za tri hodiny mu to nepretravi. Keď zaspí nechaj ho spať, daj mu mliečko keď sa zobudí sám.

stesil
6. máj 2016

Prejedeny

candii
6. máj 2016

@bonnie29 tak to ti verim.. vela znaciek je.. skus dat babycalm je prirodny a ak.ho boli brusko mohol by zabrat a hore ti radila jedna pani ulitku.. urcite aj tu vyskusaj..

stesil
6. máj 2016

Nitrilon Ha dávala aj sestra. Ako píšeš nie je dobré meniť. Dieťa si na to musí zvyknúť

bonnie29
autor
6. máj 2016

@stesil no ved ja mu davam az ked sa zobudi...praveze mam problem tie 3 hodky vydrzat...on uz po 2,5 cca strasne place a taha dudu a ak mu dam tak taha flasu ako divy...skor mi pride hladny ale bojim sa mu dat inak ako je v navode

bonnie29
autor
6. máj 2016

@salome51 ten som davala prvy tyzden ale presla som na espimisan lebo ten infakol ma hrozne davkovanie s tou tycinkoi...viac je ma nom ako v nom

8291
6. máj 2016

Joooj ani naša krpatá cez den nespavala,pospala 10-20minut a bolo o 2-3 hod.zasa 10-20min a tak dookola.ked mala dva mesiace,tak som to spomenula pediatričke ze cez den nespí, dokopy mozno 1-2 hodky a ona sa opytala,ze ako v noci spinka,tak v noci spinkavala veľmi dobre,tak mi povedala,ze môžem byt rada ze prespinka noc,budila sa len okolo 23.hod na krmenie a potom ráno okolo3-4 a tahali sme potomspanok do 7-8.teraz má 21.mesiacov v noci prespi 10-12 hod. bez jedineho zobudenia a cez deň spí len 1x aj to maximálne hodinku a posledný mesiac ani cez den nechce veľmi spať.Aj svokra stále riešila,ze to nie je normálne aby také malé babo cez den nespávalo

bonnie29
autor
6. máj 2016

@candii a podla coho to potom viem? Ja si stale hovorim, ze teda ked si prdkne sem tam aj je vykalany, tak ze v brusku to urcite nie je :(

candii
6. máj 2016

Vies ak sa nalhta vzduchu pri papani.. tak moze byt aj z toho

alby2014
6. máj 2016

@bonnie29 daj mu normalne vacsiu davku...a tie tri hodiny su orientacne,...normalne daj po 2,5 hodine a kludne pridaj nejake ml, mne doktorka vravela, ze najedene dieta, musi nechat nieco vo flaske. Naozaj spi velmi velmi malicko, moze byt uz aj vycerpany a z toho ma take stavy...viac neporadim, ja mam dieta, co spalo fakt 20 hodin...

bonnie29
autor
6. máj 2016

@candii papa tak pahltne to je pravda...flasku pouzivam antikolikovu...ktovie ci to ozaj pomaha alebo je to len reklamny tah..a skoro vzdy si aj grgne

alby2014
6. máj 2016

este ma napadlo, ak mas pocit,ze boli brusko skus coliprev, ak ams pocit,ze su to azrazene prdiky skus radsej SabSimpelx, Espumisan je onicom...

bonnie29
autor
6. máj 2016

@alby2014 tak on mi teda nikdy nic nenecha

bigsun1
6. máj 2016

Jednoznacne place a nespi kvoli brusku aj ked to mozno na prvy pohlad tak nevyzera. My sme mali tiez nutrilon comfort, potom sme presli na dm babylove bio, to synovi vyhovovalo viacej. A veru sme vyskusali skoro vsetko na koliku a mozem odporucit sabsimplex a vyskusajte rektalnu trubicku. Zo zaciatku sme ju pouzivali casto (vobec tam nebol ziaden navyk) no bolo vidiet tu ulavu ked sme mu pomohli prdky dostat z bruska. A co som sa neskor dozvedela ze aj vigantol sposobuje bolesti bruska. Uplne sa viem vcitit do vasej situacie, ja som bola z toho nervna, podrazdena a zufala, no babatko to nerobi naschval, fakt ma bolesti a nevie to dat inak najavo. Napriklad moja sestra ked bola babo stale len plakala a nespala a ked mala 2mesiace mala v plienke krv a zistili alergiu na UM z kravskeho mlieka.