Hystéria pri slove "haji". Ako to prežiť?

jonatanka
20. okt 2009

Poprosim Vas o pomoc moje dvojcata posledny tyzden bojkotuju spanok, ci ten doobedny alebo vecerny. "haji" u nas znamena plac doslova hysteriu, nahanam ich po byte a doslova ich nasilu taham do postielok.Nezaberaju ani oblubene hracky,rozpravky, skusala som mozne aj nemozne,cesta do postielky je utrpenim. Nemate nejaky typ ako to prezit?

tonicka
20. okt 2009

pouzi slovko oddychnut a precitat rozpravku, nie aby isli haji 😉 U nas to uz bolo a teraz je to zase 😝 😀

sanicatko
20. okt 2009

alebo ak sa da,poriadne ich unavit,ale to neni urcite take jednoduche ☹

tonicka
20. okt 2009

to sa neda, cim unavenejsie dieta, tym viac bojuje 😀 aspon u nas 😅

jonatanka
autor
21. okt 2009

skusala som vsetko mozne aj som ich presviedcala, ze si len polezkaju,nezabera to ☹

tonicka
21. okt 2009

jonatanka, tak en vydrzat, to prejde ako prislo..karolinka teraz ficia fici a zrazu je ticho 😀

akejka
21. okt 2009

skús im posunúť časy, kedy majú ísť spinkať. Inak moja Miška už od 2 rokov nespávala cez deň vôbec...nepotrebovala to... 😕 A poznám pár 18 mes. bábätiek - z našej témy Spoločný termín a tie tiež už cez deň nespia...

jonatanka
autor
22. okt 2009

skusala som posunut cas najprv o polhodinku, potom o hodinku no scenar je stale taky isty 🙄

nobave
22. okt 2009

vyskušaj knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať. Mne aj mojim par znamym to veľmi pomohlo ale treba to skutočne tak dodržať a hlavne vydržať
Môj zaspáva skutočne ukážkovo, iba ho dám do postieľky poviem dobrú noc a odídem a hotovo...
ale samozrejme nie každému to vyhovuju - myslím ten "recept"

jonatanka
autor
23. okt 2009

nobave tak to bolo u nas doteraz, padlo 7hodin, pochodovali do postielok pekne som ich prikryla, zazelala dobru nocku, zhasla a odisla, hned zaspali, ale asi tyzden, su uplne hystericky spat ani za nic, uz som z toho zufala neviem co sa im porobilo 😖

biba12
23. okt 2009

MOj maly je taky isty, trva to 2-3 tyzdne, pred kazdym spankom zacne vyjednavat, kedze rev nepomahal. Jednoducho som ho chytila, vysvetlila, tvaril sa , ze mi nerozumie, reval, dala som ho do postele a nechala som ho revat. Lezala som vedla neho a snazila sa mu rozpravat. U nas zabralo prenosne dvd. Pozrieme si jeden diel krtka a ide spat. Uz to pozna. Lezi v posteli, vedla seba krtka plysoveho a na nohach dvd. Pozrie rozpravku a chvilu ju komentujeme a potom vypinam a ide spat.

evette
23. okt 2009

ahoj, presne tak to zacalo aj u nas. prestala som pouzivat slovo haji a poviem malej, ze pod ideme si citat rozpravky a pekne si lahneme do postele, citame si a po 20-30 minutach si lazka sama.

ma76
23. okt 2009

Aojte som hotova moje zlatko včera spalo myslim cez den 10min. a dnes 30min. a čitam vas že je to normalne že už asi nepotrebuje spat.No dovi-dopo 😅