Hysterický výkrik zo spánku. Máte skúsenosť?

scarletka
1. feb 2008

Mile mamulky,
prosim o radu. Nasa Ninka ma o chvilku mesiac a uz tyzden u nej pozorujeme (pre nas) jednu prapodivnu vec a to, ze z nicoho nic, ked pekne spinka zacne placlivo kricat zo spanku a pritom sa vobec nezobudi - nema otvorene ocka. Ten krik-plac je hrozne srdcervuci ako keby sa niecoho zlakla, bala sa a rucicky vystiera pred seba, ako keby sa chcela chranit.
Parkrat sa nam to stalo, ale nevenovali sme tomu pozornost, mysleli sme ze su to zle snicky, ale dnesnu noc sme sa museli s muzom striedat, takto kricala aj 10x za noc.Krik trva len par sekund a potom nahle stichne a spinka dalej. Zeby nocna mora? Bolest niecoho?
pozerala som v archive ci uz existuje takato otazka/tema, ale nie. Prosim ak ma niekto takuto skusenost, potesim sa za kazde info.
Vdaka. scarlet

lusil2005
1. feb 2008

mne to mala tiez par krat spravila ale ju bolo tazke utesit. zobrala som ju naruky a ona mala stale zavrete ocka a plakala a plakala. ale tak srdcervuco ako pises. slzy ako krokodil. lenze jej sa to stalo par krat a tiez islo podla mna o zle snicky 😔 ale takto casto - neviem co by som robila. len ju pritisnut k sebe a rozpravat jej nieco pekne.

f.nina
1. feb 2008

Ahojky,tak už jsme se tady o tom bavily 😉 Jinak nám to malej taky dělá,ale myslím jsi že je to docela běžné opravdu to můžou byt zlé sny ale jestli ti můžu poradit zkus aby jse nedívala na televizi 😉

luciaj
1. feb 2008

scarletka, myslim, ze ti o tom mozu pisat mnohe maminy, aj nasa Julka to robila a obcas este robi. u deticiek su zle sny bezne. my sme julku tiez museli zobrat na ruky a ukolisat alebo jej to preslo samo. 😉

mirka
1. feb 2008

scarletka, aj nám to malá robila asi 3 noci za sebou, mala asi 4 mesiace, plakala a plakala, nič nepomáhalo, až sa prebrala a potom spinkala ďalej

alififi
1. feb 2008

aj mne sa to stava, mala zo spanku vykrikne fakt az hystericky a chvilu poplakava
som rozmyslala z coho to moze byt, ved bubulakov este nepozna.
muz si robil srandu, ze cez den, ked je v praci, jej nedavam jest a malej sa o tom sniva. 😀
alebo mozno tie decka maju nejake zazitky z porodu.
tam pekne cucali v teplucku a zrazu ich niekto vytahoval von

marinka
1. feb 2008

Aničce se to taky občas stane, že začne plakat ze spánku, nebo jakoby vzlyká. Je mi jí v té chvíli hrozně líto a snažím se ji utišit, hladím jí po vláskách a potichu na ni mluvím, ať se nebojí. Někdy to zabere 😉 A když to trvá delší dobu, tak ji trochu proberu, většinou pootevře očka, zavrtí se a spí dál, ale už bez pláče.. Ale když byla menší, tak to bylo častěji, teď už jen výjimečně..

azifca
1. feb 2008

taky se nám to stalo, párkrát a je to opravdu srdceryvné ... naštěstíí stačilo pohladit po hlavičce a držet za ručičku

mysulka
1. feb 2008

ptala jsem se na to doktorky, protože jsem měla ošklivý porod (nereagovala děloha na vyvolávačky a neotvírala jsem se a ani jem neměla normální kontrakce, jen šílené bolesti) a připadalo nám to, jako by se dral znovu porodníma cestama ☹ Tak jsem myslela, že z toho má noční můry, ale prý sny ještě nemají, ale ať zkusím dát dlaň na hrudníček a dýchat jakoby s ním, to by ho mělo zklidnit a jak už psala azifca, třeba jen chytnout za ručičku, podvědomně se zklidní a u nás to funguje.

scarletka
autor
2. feb 2008

mamulky dakujem za odpovede,troska som sa ukludnila s pocitom,ze nie som jedinna mamina.Su skoro 2hod.rano a my sme s muzom ako na ihlach ;-> cakame,ci aj dnes budu skarede snicky ;-< zatial pekne hajka.Dakujem za info.

markeeta
4. feb 2008

mysulka: tim dychanim s miminkem jsi myslela stejne tempo nebo kazdy svoje tempo dechu?

aniska
4. feb 2008

nas 4.5 mesacny Matysek to tez robi, nevieme preco, telku v zivote nevidel(pze ju ani nemame)

aniska
4. feb 2008

jo, to som tez pocula, ze su to vraj spomienky na porod,
sice prebiehalo vsetko ok, ale dr bol magor nevedel to rozlisit a postupoval ako keby mimik umieral, sestry mi skakali pobruchu a tak. no neviem, ci to moze s tym suvisiet?

ajka2
5. feb 2008

Ahojte mamičky!
Naša malá to má tiež a pýtala som sa na to lekárky.
Vraj sa to volá Morov(neviem či sa to tak píše) reflex a takto bábätko reaguje na podnety okolo seba-buchnutie,cinknutie... a aj vnútorné-čiže škvŕkanie v žalúdku,pochody v črievkach,prdíky...
Vraj je to úplne normálne a bolo by horšie keby to bábätká nemali,mohlo by to znemenať nervovú poruchu.
Vraj niektoré to majú viac iné menej a že to do tých 4 mesiacov vymizne.

aniska
5. feb 2008

ajka2 nam sa to objavilo len teraz a to ma amtes 4.5 mesiaca

ajka2
6. feb 2008

Tak to potom nebude to isté,alebo žeby áno?
Fakt neviem.Nám to takto vysvetlili.Malej sa to už stáva len občas,predtým to bolo veľmi časté.

zusma
6. feb 2008

Tak nás to dnes v noci asi taky potkalo 😒 Malá cca hodinu spala a pak se jakoby začala probouzet a začala strašně křičet a brečet a nic nezabíralo. tak jsem jí vzala a nosila a po chvilce zavřela očka a usnula až do rána. Ale bála jsem se o ní solidně. Vážně nic příjemnýho ☹

bramburka
20. feb 2008

no nám se to děje ted 2 noci za sebou, zkusila jsem dat jidlo a nevim, hladikem to nebylo. Dudel pomáhá, jsou to asi prdíci, protože na noc dáváme o široký balení (nejsou schopnu nás zkontrolovat ve 3 měsících, mají hodně mamin, tak musíme dávat až do kontroly ve 4. měsácích!). Tak vyjekává jakoby jí někdo řezal! hrůza.