Je nebezpečné spanie na brušku pre skoro 5 mesačnú?

marcelka114
5. júl 2008

ahojte chcem sa opytat moja mala ma 4 aj pol mesiaca a spava na brusku v nemocnici ma strasili ze je to nebezpecne koli nahlemu umrtiu co si o tom myslyte vdaka

katia7
5. júl 2008

nuz nechcem to nijak hlavne zlahcovat ale aj moj drobec spaval na brusku ale fakt je ze v noci som ho vypodlozila lebo som sa bala. inak v nemocnici sme stravili s malym dost casu a oni tam tie deti bezne nechavaju na brusku spat len im zapnu ten monitor dychu.moj syncek teraz spi uz iba na bruchu,uz sa vie sam otocit tak uz to neriesim ale tento mesiac bude mat rok

csikike
5. júl 2008

marcelka, moj maly od 1 mesiaca spi iba na brusku, tiez som sa strasne bala, ale inac spat nevedel 😉 a to nemame ani monitor dychu

lila794
5. júl 2008

Baby, tato tema tu uz bola!!!

marcelka114
autor
5. júl 2008

ani mi nemame monitor mne tiez mala inac nezaspi nechapem volakedy odporucali len spanie na brusku a zrazu nie

zanetka82
5. júl 2008

Marcelko tak já ti mužu říct že oba moji kluci spali na bříšku. Pomahalo jim to na prdíky. Jelikož jsme na ně trpěli hodně tak jsem byla vděčna i za to že spí na bříšku. 😉 🙂 Podle mě se není čeho obavat a už ne u tak staršího dítěte jak mu je 4,5 měsíce a ma pud sebezachovy a hlavičku už zvedá. To je jen muj nazor. 🙂

sorscha
5. júl 2008

No ja som sa bála nechávať malého na brušku. Asi by som celú noc nespala. Kým bol menší tak sme ho polohovali na bok a teraz uz spinká na chrbátiku. Inak mne to v nemocnici neodporúčali, najmä kôli tomu náhlemu úmrtiu.

lila794
5. júl 2008

Tema sa vola spanok na brusku, je na strane 3!

sonije
5. júl 2008

Taky jsem to tu řešila, nic se neboj, mě spí malej od šesti neděl jen na bříšku, co se otáčí, takž až teď skoro v roce ho občas vidím na zádech. Monitor dechu jsem neměla, jen jsem ho párkrát za noc zkontorlovala. Ony mají mimi na bříšku hlubší spánek a aktivuje se jim něco, co je uklidňuje, proto se hůř bud, když přestanou dýchat, ale přečetla jsem si všechna rizika syndromu náhlého úmrtí a jsou to: kouření v těhotenství a bytě, kde dítě spí, předšasně narozené mimi, mimi s více sourozenci, mimi, které nespí ve vlatní posteli mimi do jednoho roka (přitom nejčastěji umírají do 4 měsíců věku) a pak to spaní na bříšku. Ale to jsou zase dohady. Miminka s tímto syndromem byla totiž nejčastěji nalezena na bříšku, ale statistiky, kolik miminek se udusilo zvratky na zádech zase nejsou. Já si zase říkám, že když je tak miminku nejlíp, není proč to řešit a pokud jde o náhlé úmrtí, pokud to má přijít, přijde i na zádech, protože vědci pořád neví, proč k němu dochází.

marcelka114
autor
5. júl 2008

ja si to tiez myslym volakedy sa to odporucalo a zrazu nie

ivana26
5. júl 2008

nas maly spinkal od narodenia iba na brusku, to nam poradila doktorka, lebo ho stale bolelo brusko. tak, ako pise zanetka, aj nam to pomahalo 😉

petronilla
6. júl 2008

Naše první dítko spalo taky asi od 6 týdnů na bříšku,na zádech se vždy za chvíli probudil a museli jsme ho otočit a Adélka je to samé,spí na bříšku asi od měsíce a celou noc,teď se sama přetáčí,tak jí v tom už nezabráním 😀 ,dokonce i v kočárku má snahu se otočit,ale je to moc úzké,tak ji na spinkání musím pak přetočit,jinak v něm hrozně špatně spí 🙂 .A na ty prdíky to je taky fajn,v noci se jen zavrtí pak slyším ránu a chrupe dál 😅 .

besova
6. júl 2008

Nas malý od 2.mesiacov zacal spávat na brusku, do vtedy sme maly problemi zo spanim furt sa budil a nespaval, az jedneho dna ho moja mama dala na brusko a akoby utlo odvtedy spinkaval len na brusku, potom som ho dala to zvýšenej polohy pre istotu, lebo lekarka ma strasila a ja som sa bála.. a tak spával az kým sa nezacal sám prevracat ako on chce..

ivka144
6. júl 2008

Marcelka, moj maly spi asi od 2-3tyzdnov len na brusku (stale, a to ma uz vyse 9m) a nikdy nebol s tym problem. Osobne si myslim, ze je to zbytocny strasiak. Neviem ako spite vy, my mame maleho v izbe, ma postielku asi meter od nasej, ale spaval tak aj ked sme boli za dvoma dverami v obyvacke.
Skor by som si povedala, ci nie je nebezpecne spat na chrbatiku, ked napriklad decko grcka, tak nikto sa neboji, ze sa udusi mlieckom?

petronilla
6. júl 2008

My taky máme v noci postýlku hned u postele.Taky mi to přijde na těch zádičkách někdy nebezpečnější.Teď má malá rýmu,tak jí to aspoň na tom bříšku pěkně vytéká a tolik ji to netrápí.

nensy
6. júl 2008

tak naše malá spí taky na bříšku a postýlku mám taky u postele abych na ni koukala 😀

jarka28
6. júl 2008

Nas drobcek tiez spinka na brusku,je to pre neho pohodlnejsie,nakolko mal koliku a stale ho bolelo si sam nasiel takuto polohu a vyhovuje mu to...v nemocnicich zbytocne strasia kolkokrat mamicky ...velakrat sa stalo ze ked bol na chrbatiku tak mu vybehlo mliecko spat a zacal sa davit a teraz kolkokrat mu z pusenky mliecko vybehne spat a vsetko je v pohode....mame ho blizko nasej postele nech vidime nanho a vsetko je ok...

dididi30
6. júl 2008

ahote, nad drobcek nemusi byt na brusku ale ked ho tak dam, tak sa mu ulavy brusko a ako pise jarka, pekne mu vybehne vonku mliecko a nevrati sa spat, ako keby bol na chrbatiku 😉
inak volakedy sa vravelo,ze na brusku je nezdrave spavat, kvoli srdiecku ale poda mna je to ako s balenim babatka na siroko, su to veci zauzivane zo socializmu a nadalej sa dodrziavaju, inde o tom ani len paru nemaju 😒

sonija
6. júl 2008

moj syn spava nabrusku od vtedy ako sme si ho priniesli z porodnice.mal 4,2 ked sa narodil a trpel strasne silnou kolikou hlavne vecer po kupani.ako sme ho davali spat na brusko sa mu ulavilo a zaspal....
citla som ze sindrom nahleho umrtia sa vyskytuje hlavne v socialne slabsich rodinach,nevetranych miestnostiach,v zafajcenych miestnostiach,ked je dieta prikryte paperovou perinou.
a dnes mame 5 MESIACOV a stale spinka na brusku aj v noci aj cez den.

jahodka11
6. júl 2008

nas maly zacal teraz spavat na brusku, najskor som sa bala, aj teraz sa este bojim, ale ked ho otocim, on sa aj tak potom otoci spat, tak to uz neriesim 🙂 a je uz velky, u maleho babatka by som sa naozaj bala, ale mam kamosku a teh obidve deti od malicka spia len na bruskku a vsetko je v poriadku 🙂

petule.h
7. júl 2008

můj syn spí na břiše až tak od roku...

jankajs
7. júl 2008

ja som tiež chcela dávať malého spinkať na bruško, ale ako dvojmesačný začal dvíhať hlavičku a aj teraz, hoci veľmi ospalý ju dvíha hore. Takže zaspinká len na chrbátiku, ale to sa mu zas občas vracia mliečko a budí sa. Keď ho nechám po kŕmení odgrgnúť na brušku, vytečie aj trochu mliečka a je to OK, ale v noci je to bezpredmetné - napije sa a je z neho "handrová bábika", takže si ledva odgrgne na pleci. Vtedy by mi bodlo, kebyže spinká na brušku, pretože takto spím ako na ihlách, nakoľko postieľka je v kúte, pretože spálňa je mini podkrovná izba a ja na neho nevidím. 😒

petja
7. júl 2008

malý spí na bříšku od cca 6 měsíce,vždy po nakojení ho uložím,hned se otočí na bok,pak většinou do půl hodiny na bříško a spí tak do dalšího kojení...

milos22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
17. jún 2010

@milos22 nikdo tu neblázní, ta diskuse je stará přesně dva roky.

milos22
25. jún 2010

No a?

bubelko
25. jún 2010

@milos22 > si v zlej teme. mal by si ist do temy Odmietnutie ockovania 😉

tinka323
19. júl 2011

No my spíme od narodenia iba na brušku, ked ho nechám na chrbátiku, zacne jačať, on je dosť velky jedák a vela grga a prdká, tak na brusku sa citi dobre, lebo sem tam si sam odgrgne aj po hodine a to v spanku, alebo aj poprdka, keby bol na chrbte, budil by sa ,lebo si nevie odgrgnut. Sam si toci hlavicku, takže nebudeme mat prelezanu na jednej strane, a myslím si, že skor babatka, ktore su už hned po narodení nejak chorucke na srdiecko,alebo ine choroby, vtedy je to asi nebezpecne, inak? nemyslím.

pancake
19. júl 2011

@tinka323 ak iba kojíš, je to tým čo papáš..preto tie potničky 😉 asi mu niečo vadí.... mne doteraz malá nikdy kôli jedlu neplakala a ja som si vcera dala maso kapusta knedla .....a plačkala v noci chuda od bolesti. ale vyhádzala sa mi tiez pár krát ked som niečo zjedla ako napríklad rajčinovú polievku ....

a na brušku spávame od narodenia aj my. a v pohode....syna som nechávala na chrbátiku a mal velmi prelezanu hlavicku tak som to riešila teraz takto a malú aspon nebolí bruško 🙂

tinka323
20. júl 2011

@pancake , tak aspon aj vy spavate na brusku, vcera som si citala casopis ,,mamina a spanie na brusku, no dost ma to ovplyvnilo tie umrtia, normálne som ho vcera v noci musela otocit na chrbátik, trosku som sa bala, že ho nebudem pocut dychat, ale mal nepokojny spanok na chrbatik, inak mi spinkal posledne dni od 21.00 cca do 4.00 RANA, vcera sa mi zobudil aj okolo 1.00, tak som mu dala papat a este aj o 4.00 , musíme sa vratit k staremu rezizmu na brusku 🙂

pancake
20. júl 2011

@tinka323 vôbec sa neboj. ja mám malu na brusku aj ked je chora. aspon jej sopliky pekne vytekaju von a nie do krku... a raz som skusila ju otočit aj na chrbatik a hned sa mi zobudila. odvtedy som to neskusila 😠