Je posteľ 90 x 200 vhodná pre dvojročné dieťa?

tulinka711
11. jún 2013

chcem kupit malemu detsku izbicku..ale chcem uz "velku" postel..nech ju vyuzije aj ked bude vacsi 🙂) len padli nazory,ze je este maly na velku postel..aky je vas nazor?? 🙂

nice202
11. jún 2013

vobec si nemyslim, ze je maly. Ak sa bojis toho, ze ti spadne z postele, tak kupis zabranu. My mame presne taku velku postel a dokupili sme aj zabranu. dcera sa dost prevaluje a roztahuje, cize jej je ta postel vynikajuca.

mummy01
11. jún 2013

@tulinka711 urcite kup velku...my sme kupovali malu iba z priestorovych dovodov inak by som hned velku kupila

gretka2
11. jún 2013

Tak tak. Postel nie je velka. Da sa kupit sice aj 160 dlzka , ale to je len tak do cca 5 rokov (zalezi od vysky). Ale na velkej to bude mat pohodlnejsie. A ak tam pohadze este nejakych plysakov :D.... A smaozrejme - zabranu :D

tulinka711
autor
11. jún 2013

dakujem.. zabrana urcite.. 😉

erikasadek
11. jún 2013

@tulinka711 jednoducho to vyries ze kup tu ktora rastie s dietaom na zaciatku je 140 cm a staci jedna skrutka potiahnut a ked bude mat 6 rokov tak roztiahnes a mas klasiku 190 cm 😉 deti sa lepsie citia v tychto posteliach, ako vo velkej doslova aby ich clovek v nich hladal;. ked spia;. 😢 😢 😢 😀 😀

eliska07
11. jún 2013

My sme dávali malého do veľkej postele, keď mal 1 rok a 10 mesiacov. A presne do postele rozmeru 90x200. Má ju pri stene, má predné aj zadné čelo - to sa mi viacej páčilo aj to bolo pre neho ako dieťa bezpečnejšie a na štvrtú stranu sme dali zábranu. Zo začiatku sme museli dávať aj na zvyšnú časť tej štvrtej strany "akoby" zábranu - nejaký vankúš alebo niečo, pretože sa nám stalo, že sa prekotúľal až tam a spadol na zem ☹ "Našťastie" sme s tým rátali, tak sme mu ku posteli kúpili taký ten veľmi huňatý koberec, takže keď aj spadol, tak sa neudrel. Ale dá sa to riešiť aj tým, že začas, kým si nebudeš istá, či Ti malý nebude padať, tak mu na zem podložíš ešte jeden paplón alebo niečo, aby sa neudrel.

adkasmolka
11. jún 2013

my mame tiez taku velku postel, ked sme mu isli kupovat detsku rozhodli sme sa pre uz poriadnu postel, aby sme nekupovali zbytocne na 2x + 2 rozne matrace. Mame zabrany na posteli, takze max spokojnost 🙂 Ved nech to uz rovno s nimi rastie 😀

eliska07
11. jún 2013

@tulinka711 A ešte jedna výhoda veľkej postele - keď treba, pohodlne sa tam s dieťatkom vyspíš aj Ty, resp. manžel. Niekedy to dieťa proste potrebuje. Alebo sme mali výhodu aj v tom, že keď bol malý chorý, tak som malého mala pri sebe na manželskej posteli a manžel sa v pohode vyspal na jeho a nemuseli sme riešiť ako budeme spať.

dai
11. jún 2013

@tulinka711 ahoj, ja mam pre dceru 120x200 - zacala v nej spavat ked mala 2 roky - sice na zaciatku si vzdy lahla napriec - vklude by sa tam 2 take ako ona vyspali🙂 ale v pohode tam spinkala...
malinka mala normalne 2 zabrany po celej dlzke postele...
pre mna to bola vyhoda ze ona este zaspavala so mnou, takze somm si k nej mohla v klude lahnut ...
teraz sme malemu kupili najskor tu 160x70 - hlavne kvoli vyske postele - ta malinkej je pomerne vysoka a on casto beha z postielky, tak som sa bala aby nepadol... ale tiez casom pojde vaecsia...

skuste1983
11. jún 2013

Tiež sme riešili hneď veľkú posteľ...

sonagolisova
11. jún 2013

my sme kupili nasmu presne taku istu a nebol s nou ziaden problem, super je to aj preto , ze si s nim mozeme niekedy v pohdoe lahnut a pokecat pred spanim.a robime to aj teraz ked ma 5 rokov.. urcite odporucam

jaruska8
11. jún 2013

My máme a spí v nej od 2,5 roka a pohoda. Kopa plyšákov a Ninka. 😀

lucyfuk77
11. jún 2013

nie nie je, my ideme kupovať 90x200 pre 1 a 1/2 ročného syna, plus k nej dostane zábranu aby viac nespal na zemi ako na posteli 🙂

vianne
11. jún 2013

@eliska07 a nemal maly problem si zvyknut vo velkej posteli? hlavne ostat sam 🙂 lebo nas ide mat 2 roky, postielku sme davno zrusili, lebo z nej vedel vyliezt. teraz spi na pohovke prisunutej k nasej posteli, ale samozrejme stale chodi na nasu. rozmyslam, kupit mu velku postrel so zabranami, len neviem ci v nej bude chciet byt

mimikas
11. jún 2013

@tulinka711 moj maly spi v takej posteli od 15 mesiacov a v pohodicke, akurat ma zabranu aby nevypadol, spi sa mu dobre a ked je treba tak si k nemu viem aj ja v pohode lahnut

brumka
11. jún 2013

mi sme kupili rozkladaciu valandu do d etskej pred narodenim spavali msme tam s tatom, a od 2r spi mala sama na nej a ked mala 2,5roka sme jej j zlozili, kupili zabranu a spi ako velkacka a tesi sa z toho, ja som nemala v plane kupovat prechodnu postel, co by som spravila s tou co sme kupili a zbytocne kupovat mensie obliecky paplony, ked druha bude mat 2-3 roky zacnem riesit daku poschodovu pre ne + ortopedicky madrac.

ewca
11. jún 2013

ked detom nie je velka manzelska 🙂 ... my sme tiez kupili velku, so zabranou a v pohode

danim
11. jún 2013

@tulinka711 urcite velku.. nebudes mat o par rokov starost s vymenou.. + dalsia vyhoda ta... kamoska kupili malu... a dcera mala svoje dlhomesacne obdobie, ze sa im vzdy po polnoci vopchala do spalne do manzelskej... keby mali v detskej velku- podla jej slov... tatino si ide lahnut do detskej a po probleme.... a tak sa v manzelskej tlacili s cca 4,5 rocnou dcerou..

noemmie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miku1
11. jún 2013

@tulinka711 Vôbec to nie je veľká posteľ 🙂 Myslím, že je rozumné kúpiť už takýto rozmer. Predsa nebudeš o 2-3 roky kupovať novú. My sme tiež našim kúpili rovno už poschodovú posteľ. Staršia má tiež 2 rôčky a už v nej aj sama pekne spinká. Pritom niekedy mám pocit, že aj tá posteľ jej je malá, lebo na nej počas spánku dokáže tak rotovať, až nechápem 🙂 Takže na tvojom mieste by som určite kúpila už takúto riadnu posteľ a neriešila nič menšie.

eliska07
11. jún 2013

@vianne My sme mu na začiatku spravili veľkú posteľ, ale u nás v spálni. Sám do izby išiel, keď mal 3 roky a 4 mesiace. Dovtedy spával na veľkej posteli, ale teda s nami v spálni 🙂. Jemu už bola postieľka malá, stále sa v nej udieral... Ale musím povedať, že náš malý nie je nejaký veľký výmyselník, takže on prvý mesiac poctivo sedel na posteli a vykrikoval na nás, keď niečo chcel 🙂. Nejako si neuvedomil, že to už nie je postieľka a môže z nej zísť dole 🙂.

evulienka26
11. jún 2013

nasa spi na takej od2rokov a tiez som sa bala ze spadne lebo v postielke sa vrtela ale hned od prvej noci vo velkej posteli krasne hajala.ku posteli som dala este jeden paplon keby nieco🙂.mala sa tesila ze ma velku postel.som na nu hrda ze tak skoro zacala spinkat vo velkej.kupte velku jednoznacne.

evko1
11. jún 2013

Aj my sme kupilo velku postel,ked mala malá 1,5 roka.Kupili sme ale taku,ze sa z pod nej vysuva este jedna postel a pod nou je ulozny priestor.Na hornej kde spi ma samozrejme zabranu,ale vysuvame na noc aj spodnu postel a uz sa zoparkrat stalo,ze sme ju nasli spat na spodnej aj napriek zabrane.Maximalna spokojnost)))

srenata
21. máj 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

My sme synovi tiež kupovali hneď veľkú postel. Kupovať "detskú posteľ" mi príde ako zbytočné vyhadzovanie peňazí. Na veľkej posteli sa vyspí rovnako dobre. My sme nekupovali ani zábranu. Syn spával od 2 a pol roka na dolnej posteli (máme poschodovú). Pre istotu som mu na zem dávala paplón, keby v noci náhodou spadol. Nikdy z postele nespadol. Zábrana mi prišla nebezpečná, pretože by ho lákalo je preliezať

melalex
21. máj 2015

Moja od narodenia spala dole na poschodovej posteli samozrejme mala zabranu a ma ju dodnes.Teraz ma 3 roky.

fra
21. máj 2015

určite veľkú 🙂 my sme raz mali takú menšiu, 160cm a doteraz si pamatam, ako mi z nej trčali nohy a aka som z nej vstavala polamaná, keď som si občas do nej s dcérou ľahla ked ma chcela mať pri sebe a zaspala som skor než ona 😀

katka253111
28. feb 2016

@eliska07 kraaasna postel ,nepamatas sa,kde str ju kupovali ? 🙂

lucinocka
28. feb 2016

@tulinka711 moja spi od roka a pol na 90x200... ma zabrnau z lidla a v pohode, naco kupovat detske postele 🙂

magduska2
28. feb 2016

Taktiež sme malú alebo teda nejaku strednú postel nikdy neriešili..myslim,že je to chvilkova zaležitost a vobec sa to neoplati..synovi sme kupili 200x90..sice na nej ani nestihol spavat,lebo spával večne somnou 🙂 a ostala som tehotna..no min.leto sme zariadovali novu decku izbu kompletne už pre oboch..a kupili sme klasicku velku poschodovu tiez 200x 90.. su na nej bočne zabrany a tam kde niesu možes kupit 🙂

eliska07
28. feb 2016

Pamatam 🙂 v Asku v Nitre. Myslim, ze ked si na nete budes pozerat Asko, tak minule ta zostava este bola.

Inac dakujeme 🙂