Je potrebné pre dieťa mať hračku na spanie?

mywiel
28. okt 2008

Ma vase dietatko oblubenu hracku na spanie, bez ktorej nevie zaspat alebo ktora mu pomaha zaspat? Moja dcerka ma medvedika, ktory ma telo ako handricku, vzdy si ho chyti a hned zaspi, len ked zaspi vzdy jej ho vyberiem lebo sa bojim aby sa s nim nepridusila, kedze je to ako handricka. Je to potrebne aby deti mali svoju oblubenu hracku na spanie, pomaha im to citit sa bezpecnejsie, alebo cumlik staci na zaspavanie? 🙂

shela
28. okt 2008

nasa mala ma plysoveho medvedika alebo nieco plysove...da si ho k nosiku a takto spinka...uz ani cumel nepotrebuje ale bez hracky by nezaspala

bihan
28. okt 2008

Sári má také fosforeskujúceho zajačika s hrkalkou vnútri.. mala ho v postieľke od narodenia a zvládol s nami všetky cesty.. vezme zajačika, strčí palec do úst a spinká 😀 Len už je slušne zašednutý, tak by možno nebolo odveci kúpiť nového 😅

dididi30
28. okt 2008

bihan ked ta tak citam...len davaj pozor na ten palcek, lebo jej to moze ostat, aspon tu v anglicku, skoro kazde dieta v skolke malo palec v puse a este si so sebou nosili svojeho oblubeneho macka 😕 tak to by som ja nechcela, este toho macka beriem, ale od palceka sa horsie odnauca ako od dudla, tak len tolko, joj som premudrela co 😀

inak my mame radi tiez pri zaspavani nieco na tvaricke, ked nieje nieco tak je prilepeni na vankusiku celou tvarickou, tak to radsej riesim mlienockou alebo makkuckym uteracikom 😉

shela
28. okt 2008

dididi...s tymi mackami uz potomneskor problem nebude...neviem ci aj v UK je to tak..ale co som bola v Irsku tak tam mali deti zakazane nosit do skoly hracky...museli mat aj rovnake uniformy aby si nezavideli...a to hovorim o tych 5 rocnych...

mywiel
autor
28. okt 2008

Didi aj moja mala ma palcek a som rada lebo aj cumel vraj nie je super na zubky ale co narobis, bez toho nezaspi a aspon nemusim vstavat 15x za noc ked cumel vypadne da si palcek, tomu sa nevyhnes moja si cmulala palcek uz v mojom brusku na sone to mam odfotene a aj tak ja neviem akoby som jej to zakazovala. 😉 Prosim ta nezabudni mi poslat tu knihu mailom ak mozes. Dik. 🙂

mywiel
autor
28. okt 2008

Bihan a fosforujuce hracky su bezpecne pre zdravie baba...? 😕 😅

karot
28. okt 2008

Nám stačí jakýkoliv pejsek.Buď jako plyšový nebo vyobrazený v knížce. 😵

bihan
28. okt 2008

Mywiel, toto vraj nie, možno poznáš značku Luminou.

Palček v ústach neriešim, malá si ho cucá jedine pred spaním, cez deň nikdy.

bihan
28. okt 2008

Teda som chcela napísať, že nie sú nebezpečné 😅

dadulik
28. okt 2008

baby, aj ja som si cmulala palec ako dieta 😀 rodicia na to so smiechom spominaju, a chvalabohu mi to dodnes nezostalo 😀 😅 😎
moja laurinka na spanie nema ziadnu hracku, ani cumel, no ale teraz zvazujem, ze jej nejaku hracku supnem do postielky, lebo v noci sa casto budi, mozno by to pomohlo

addaa
28. okt 2008

Babulky náš malý má pri sebe v postielke plienočku alebo podbradník, pri zaspávaní si ich ťahá na oči. Bez plienočky ani nezapí 🙂. ked zaspí dám mu ju dole. Inak chránime sa monitorom dychu.
U nás asi ešte nenastal čas na hračku v postielke, už sa teším kedy príde 🙂

sirinka
28. okt 2008

nasa ma odmalicka taku plysovu ovecku, potrebuje ju viac pri zobudeni ako pri zaspavani...

martija
28. okt 2008

babenky,asi budem trosku mimo temu,ale uz dlhsie rozmyslam o tom palceku aj ja.Malinky ma svoj oblubeny palcek,nejde o nahodu a ani o striedanie prstekov,takze je to zlozvyk uz.Je to veeeelmi pohodlne prakticke,bez vyvarania,bez vstavania a vsuvania cumlika,takze zatial fajn...ale .....citala som viacere stranky kde na to upozornuju a mam strach,lebo od cumlika sa da odnaucit,ale ako odnaucit od palceka,do troch rockov mozno v noci ok,ale co tak so 6 rocnym,neviem,ci by to nestalo za temu,co na to maminky,ktore maju vacsie deticky,ci im to ostalo,kedy a ako sa odnaucili.lebo neraz citam prispevky typu - pomoc,ako odnaucit od cmulania palceka.Takze mam strach,co bude za par rockov.A este jedna vec ma trapi,nemoze to pokryvit zubky????lebo maly zaspi,ked sme skusali cumel,vyplul,ale palcek tam ma strceny dost dlho.

midka
31. okt 2008

Ja som tiez chcela, aby maly si oblubil nejaku hracku pri spani. Ale on akosi nechce. Pre neho je najoblubenejsia ta hracka, ktoru dostane ako poslednu.
Ako ste to riesili vy. Vybral si hracku sam, alebo ste mu davali do postielky len jednu?

kattom
31. okt 2008

ahojte, no nas maly mal od malicka v postielke takeho macka-vreckovku - sme mysleli, ze s nim sa nauci zaspavat.. ale hracky akekolvek ignoroval.. az teraz asi od 15tich mesiacov sa "zafixoval" na plysoveho tigra - v noci, a pri poobednajsom spanku na babiku. takze si vybral sam to, co sa mu najviac paci

grmitko
31. okt 2008

nasi maju takych psikov na zaspavanie plysovych, ked boli mensi tak museli mat plienocku na tvari aby zaspali 🙂

alicenka
31. okt 2008

tak ja sa pridam 🙂 nasa bambulka najskor zaspavala bez hracky, iba s cumlikom, ale vzdy, ked jej ten cumel vypadol, tak sa zobudila a zacala mrnkat... tak mojmu muzovi napadlo, ze jej ten culem podlozi, aby si ho vedela zas potiahnut, az jej vyklzne... no a my sme na to pouzivali takeho plysoveh sasa s hrkalkou v brmbolci... teraz uz vypadnuty cumel nevadi, ale bez sasa nemozme ani na krok, vsade ho nosime so sebou 🙂 problem je, ked ho treba oprat, lebo okrem spania ho mala samozrejme aj zuzle a olizuje a tak, skusala som ako nahradu nejaku inu makku hracku, nuz ale saso je saso 😀

eps
31. okt 2008

midka: Madla sice spává s medvidkem, ale je jí to celkem jedno, ten má stabilní místo v postýlce, býval tam i tygr. Ona v postýlce hračky nemá, když byla menší, tak ji to rozptylovalo od spaní, tak jsme u toho zůstali. Ale když si hraje a má jít spát odpoledne, ptám se jí, jestli nechce s sebou nějakou hračku, většinou ne...

caira
31. okt 2008

nase mala ma v postylce dva kralicky po kazde strane hlavicky jednoho, kdyz usina tak vzdycky zavrta hlavu do kralika { do kralikova zadku 😀 ] bez kraliku uz neusne.. 😀

judytta
1. nov 2008

Nas malý dostal krásne látkové zvieratká z froté materiálu, lebo plyšové som mu nechcela dať kôli tým chlpkom. No nepotrebuje nic na zaspanie. Mamu mu ziadne zvieratko nenahradi. Dúfam že neskôr, lebo je to dobre vyčerpávajúce. ☹

mywiel
autor
1. nov 2008

Ja som tiez dala hracku ako Alicenka, na podlozenie cumla a tiez ked cumel vypadne tak si zmoli macka handricku a cmula palcek, no ja som pre istotu kupila hned dvoch mackov rovnakych, ak bude treba oprat alebo by sa nam jeden stratil. 😉

cammomille
Odpoveď bola odstránená
Zobraz