Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sjuze
autor
6. nov 2007

avsak "preucat" babatko ma okolo 6 mesiacov... ak Tebe mozem poradit, nenauc svoje dietatko na to, aby spalo s Vami v posteli... My sme mali od zaciatku zasadu, ze malu nebudeme uspavat vselijakymi procesmi, ze ju proste dame do postielky, pobozkam na celo a odideme... to nam vyslo, ale v tom nocnom presune k nam do posteli nie... ale nevadi, myslim, ze s pevnmi nervami sa nam to podari 🙂

sjuze
autor
6. nov 2007

no vidis, tak si sikula 🙂

katika1
6. nov 2007

aha.. no ja mám zásadu, že ani v našej posteli nebude búvať.. jednak je malá a jednak je to rodičovská posteľ..

no zatiaľ sa darí 🙂 a nemá pol roka, ale len 2 a pol mesiaca 🙂

sjuze
autor
6. nov 2007

to je dobra zasada, ja som podlahla vramci mojej pohodlnosti... mala na zaciatku spala cele noci, ale citila som, ze mam menej mlieka, kedze nocne kojenie najviac podporuje jeho tvorbu, tak som ju zacala kojit a ked som nevladala pri tom sediet a bdiet, vzala som ju do postele a obe sme si pri tom pospali... takze budem musiet vydrzat kedze takto to nechcem 🙂

katika1
6. nov 2007

ja to fakt o držku sedieť v noci pri kojení.. proste prebrať sa na polhodinu 😖 ale treba to vydržať.. ale poviem ti, že keď som aj na začiatku dala na chvíľu malého k sebe, nevedela som spať.. stále som bola v krči aby som ho nepridlávila 😒

poslala si mi tú knižku?

Inak držím palce aby vám to vyšlo 😉

havasima
6. nov 2007

Ahojte, aj my sme postupovali viac-menej podla tejto knihy, ale kombinovala som to este s takou druhou od Tracy Hogg, a važne to funguje, odporúčam každemu! Moj maly ma takmer 7mesiacov a prespi skoro celu noc...takze drzim palce. 🙂

catherine214
6. nov 2007

Baby urcite to funguje!!!!!!!!!Nevzdavajte sa. Ja som sa do toho pustila trosku skorej, teraz je to 4 den lebo moja mala zaspavala iba na ciciku alebo v kociku alebo v aute. A noci sa zhorsovali, budila sa aj kazdu 1.5 hodinu ale nebola hladna chcela sa len prisat a zaspat. A pritom mi uz raz sama od seba prespala cez 6 hod. tak mi bolo jasne ze nie je hladna len vymysla. Po precitani tej knihy som s tym hned zacala a 1 krat revala 1.5 hodiny a poviem vam bolo to o hubu je nezobrat, druhykrat plakala 1 hodinu a spala 6.5 hod potom, 3krat plakala pol hodku a prespala 8.5 hodiny!!! a dnes zaspala po ani nie 6 min. Ked ja som uz nezvladala jej plac, nastupil manzel. Rozhodla som sa takto aj preto ze moja mala od narodenia spavala minimalne ako 1 tyzdnove babatko prespala ani nie 9 hodin za cely den!!! takze si viete predstavit moju unavu a aj jej chronicku unavu a teraz sa konecne dobre vyspi 😉
Takze nevzdavajte to aj ked sa vam to bude zdat akokolvek krute, funguje to 😵 😵 😵

ufka
6. nov 2007

prosím aká je to kniha? malej idú zúbky a je hore v noci aj 3 h.

bibinka
6. nov 2007

sjuze- verím tomu, že s pevnými nervami sa ti podarí tvoj zámer a malá ti prespinká krásne celú noc 🙂

ufka
6. nov 2007

bibinka a od koho je tá kniha?

sjuze
autor
6. nov 2007

ufka, je to kniha "Kazde dieta sa vie naucit spat" a ak mi posles Tvoj mail, poslem Ti ju vo worde...
bibinka, dakujem za podporu, mala spi uz dve hodiny a zatial ani muk... jupiiiii!

ewellin
7. nov 2007

ajojte.. nam metoda vcera v noci zlyhala.. zrusil ma manzel ked mala 5 minut plakala.. dlhsie nevydrzal.. ja by som este tych 7 min zvladla a ona by urcite zaspala.. bola hrozne unavena..manzelovi sa tato metoda vobec nepaci ☹

vcera doobeda ked som zacala s touto metodou mi zaspala po pol hodinke plackania.. ale to bol taky nervny plac.. to som bola s nou sama dlho a citala som casopis aby som to nejak ,,pretrpela,, Manzel to ale vecer nezvladol.. myslite ze keby zacnem teraz od znova alebo ze keby ju davam spinkavat samu len doobeda a poobede tak by mi postupom casu zaspala aj vecer v postielke bez vecsieho kriku??? 😖

katika1
7. nov 2007

ewellin podľa mňa ano.. ja som tiež kvôli chlapovi začala naobed.. ale potom som mu povedala, že ak pôjde malého zdvihnúť na ruky, tak ho potknem 😀 a teraz si nevie vynachváliť to, že sám zaspáva 😉

ewellin
7. nov 2007

no skusim to tak ze ju budem trapit doobeda a poobede a na noc ju zoberiem k nam.. a mozno postupne sa nauci aj v noci tam sama zaspat bez placu ked mi uz doobeda ci poobede bez placu zaspi skusim to.. 😖

ewellin
7. nov 2007

katika a ako to vyzeralo u vas? ako si to dokazala??

hannah78
7. nov 2007

ahojte.. aj my mame 3 mesacnu dceru a tiez nechce v noci spat.. budi sa kazde dve hodiny. kde by sa dala ta kniha zohnat? pripadne moze mi ju niekto poslat? dakujem

katika1
7. nov 2007

ewellin, ja som to nerobila podľa knihy. proste som ho tam nechala nech zúri.. vydržali sme pár dní a pochopil, že mu to nepomôže.. 🙂 len chlapovi môjmu som musela PRÍSNE zakázať ísť ho zdvihnúť.. povedala som, že ak ho zdvihne teraz, tak nech k nemu láskavo vstáva aj v noci a pochoduje s ním 2 hodiny po byte, keď vymýšľa... Tak sa zľakol 😀

ewellin
7. nov 2007

no skusim to znova .. idem na vec.. je jej cas ulozit sa spinkat.. 😀

katika1
7. nov 2007

držím palce! 😀

ewellin
7. nov 2007

booooze .. a placeme a placeme.. mi srdce trha ale verim ze vam to pomohlo tak dufam to ani u nas nevyde na zmar a pomoze nam to.. ☹

perelandra
7. nov 2007

ewellin, uplne ti rozumiem. tiez som to vcera nemohla pocuvat. ale u nas nastal iny pripad a to, ze bolo uplne po spanku. mala bola tym placom tak nabudena, ze doobednajsie spanie sa presunulo ta obedne. a to uz bola tak unavena, ze zaspala pri krmeni. tiez to skusam radsej cez den,aby som ten srdcervuci plac pocuvala sama 😖

ewellin
7. nov 2007

no uz spinkame.. polhodinku vydrzala nariekat.. 😔 chudiatko moje mi je jej tak luto.. najradsej by som si ju pritulila dala cecik a nech sladucko zaspinka ale to nemoze uz byt takto ved sa od nej ani nepohnem a viem ze by to bolo stale len horsie a horsie tak musim to vydrzat.. hadam to pomoze a nevyde na zmar.. 😔 skusim ju takto aj poobede uspinkat .. a vecer neviem.. to manzel nedovoli aby zas plakala.. tak asi len cez den to budem praktizovat.. a ked uz cez den pekne bez placu zaspi.. dam ju aj cez noc.. 😖

adas
7. nov 2007

Ahojte,
aj my máme veľký problém so spaním, môžem poprosiť o zaslanie knihy na a.m.dd@atlas.sk. Vopred ďakujem.

bibinka
7. nov 2007

sjuze-kuk ip 🙂

rebeca10
7. nov 2007

ahojte baby.som tu medzi vami prvy krat,ale problem mame spolocny.moj maly-8 m.chlapcek sice zaspi pekne sam,ale v noci vstane aj9X,a to len pije cajik a pije.kto mi poradi ako ho od toho oducit?

bibinka
7. nov 2007

rebeca- malý je naučený práve na ten čaj, takže základom úspechu bude odnaučiť ho piť toľko čaju. skús ten počet pití zredukovať na polovicu. malý je navyknutý a má to v podvedomí, že keď otvorí oči, chce piť čajík. stopni to aj za cenu, že bude vrešťať, len ho pritúľ a hladkaj, ukľudní ho to. a potom hor sa na učenie spinkania po celú noc. 🙂

marty78
7. nov 2007

Sjuze, mohla by si mi poslat tu knihu na martinka.k@post.sk, ak ta to nebude zatazovat. Dakujem vopred.

mamacat
7. nov 2007

napisem vam ako sme to robili my: (tiez mame prestudovanu kadejaku literaturu na tuto temu ;)
od zaciatku sme chceli aby mala spala sama vo svojej posteli a nie s nami alebo v kociku, autosedacke, hojdacke atd. takze prve takmer 3 mesiace spala vedla nas v izbe v koliske. ked sa mi zobudila na kojenie tak som sa vzdy posadila a nakojila ju tak, potom som ju vlozila spat do postielky. ked mala uz skoro 3 mesiace tak sme ju prestahovali do vlastnej izby a postielky. tato je ovela vacsia ako jej mala koliska kde bola zvyknuta spat, tak sme jej tam s dekou a vankusom (viem ze sa to nesmie kvoli SIDS) vyhradili take utulne hniezdocko;). pacilo sa jej tam a hned od prvej noci spala lepsie sama v izbe ako s namIi! do 4 a pol mesiaca sme ju zavazovali s rukami k telicku (do deky alebo zavinovacky z fleece-u), tak ako to u nas v nemocnici robia. pomahalo jej to ukludnit sa a vydrzat spat co najdlhsie. teraz uz spi normalne s rukami von, a je v pohode aj tak. ked bola mensia a potrebovala som ju v noci prebalit alebo nakjit, tak som to robila vzdy potme a potichu, kojenie vzdy posediacky na stolicke. este donedavna vecer zaspavala na rukach alebo na prsu, a potom som ju dala do postielky... teraz asi tyzden uz ju davam do postielky tak ze je hore a nechavam aby sama zaspala. prve dva dni plakala dost, teraz uz skoro nic... zaspi tak aj vecer aj ced den. dolezita je pre nu aj rutina, kazdy vecer robime to iste (okrem kupela, lebo my nekupeme kazdy den), prezliekanie do pyzamka, pocuvanie hudby, citanie knizky, kojenie... ona uz vie ze ju zachvilu caka postel 🙂 chodime spat o 7:30 a vstavame okolo 5-6-ej na kojenie a potom spime dalej...
k spanku cez den: sledujem malu kedy je unavena a vtedy ju ulozim spat. ona este potrebuje spat cca. kazde 2 hodiny (od predosleho spanku), snazim sa ju dat spat este pred tym nez je uplne vycerpana a mrzuta... spi my 3-4X za den asi 30-60 min.
este jedna vec: mala rada pocuva sum dazda alebo ine zvuky prirody ked zaspava.. mame take hracky co tieto zvuky vydavaju a su pripevnene na postielku (jedna z nich je Fisherprice dazdovy prales, a druha taka plysova ovecka ktore tieto zvuky vydava ;))

bubatko
7. nov 2007

baby, no neviem, nehram sa na odbornika, ale taketo metody nie su skor pre starsie deti??? myslim tak od 1 roka? lebo nechat vyplakavat napr. 2 mesacne dieta sa mi nezda normalne, preboha, ved to dieta moze mat bolesti bruska alebo cokolvek, neexistuje, aby par mesacne dieta "vymyslalo", ono proste inak nevie komunikovat len placom... a nechat takto surovo rezignovat tak malinke dieta, no je mi trosku do placu, ked to citam 😢

co krajsie moze byt ako pritulit si k sebe svoje malinke babatko 😔

vsetko casom prejde, su lepsie aj horsie obdobia, aj ja si niekedy este stale zazivam pestre noci, a to ma maly uz 20 mesiacov, ale aby som ho od malinka naucila, ze musi rezignovat, lebo jeho mama na nom robi nejake pokusy aby neotravoval, no potom naco som ho mala 🤐

bubulik
7. nov 2007

Bubatko nemyslim si, ze to zrovna o otravovani. Asi si to nepochopila