Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

macaeliska
1. feb 2009

neboj sa. On to nezabudol. A ty to tiež vydržíš. Naozaj to stojí za to, keď sa potom na teba usmeje vybúvané babätko.

terkaa
1. feb 2009

co mam robit, aby renko spinkal celu noc. zaspinka okolo tej 21.30 a zobudi sa, ze chce papat o 03. alebo 04h ☹ davala som mu cajik v noci, aby papal az rano o tej 7, ale mozno po pol hodinke bol zasa hore.

papame inac takto:

3-4 v noci mliecko 180ml
8.30-9 vyzivka
12-13 obed
17 mliecko 150ml, alebo pribinacik+pecivko
19.30 kasa

co mam zmenit, aby spinkal celu noc?

mywiel
1. feb 2009

Odnaucit ho papat v noci, uz ma vyse 10 mesiacov a ak pekne pribera a nechudne tak uz je to len zvyk nie? 😅 😕

amarelka
1. feb 2009

ahoj terka, malý sa može nejakú dobu budiť častejšie, ked mu budeš dávať čajík, lebo bude čakať na mliečko,ale po takom týždni by to malo prestať,,
a ešte som tu aj niekde čítala, že nejaká mamina postupne robila mlieko slabšie a slabšie..až sa na vodičku dieťatku neoplatilo budiť.... 🙂
kolko mlieka má vypiť také babatko ako máš? či mu nechýba a preto sa v noci budí 😒 ...či touž len zhruba pol litra má mať ?

zuzana.kusnirova
1. feb 2009

ahojte baby tak krasne je citat tie vase prispevky ako vam deticky spinkaju...Prosim vas velmi pekne nemohli by ste mi niektora poslat tu knizocku na mail??? prooosimmm.... zuzana.kusnirova@centrum.sk..prooosssim

mizulienka
2. feb 2009

macealiska a ako dlho vam trvalo kym ste to malu naucili?

mywiel
2. feb 2009

Nam 3 dni a nenahradzali sme to ziadnym cajom ani vodou, ale k tomu treba spolupracu manzela. 😉 🙂

mywiel
2. feb 2009

Tuto noc sme zase spali od 21h00 do 8h30 s dvomi papaniami o 23h30 a o 5h00. 😉 🙂

mizulienka
2. feb 2009

mywiel to je uplne ukazkove 🙂 aj ty aj tvoje babo 🙂))
mne teraz maly prvy krat zaspal sam, akoze uplne sam, bez mojej pomoci, bez tlapkania po chrbatiku 🙂
plakal sice, ked som ho polozila do postielky ale potom som ho pretocila na brusko a islo von a zrazu ticho 🙂 a on zaspal....nechce sa mi verit, zeby to uz vedel, asi bol unaveny, ale je to super pocit 🙂
mywiel ja som myslela, ako dlho trvalo, kym sa dieta naucilo spat...my s papanim v noci zatial taky problem nemame, klopem na drevo...maly ked sa v noci naje okolo tej 11-12 tak vydrzi do rana...aj ked sa samozrejme neviem kolkko krat zobudi, ale utisim ho, bud hladkanim po hlavicke alebo chrbatiku...takze viem, ze on sa nebudi, zeby bol hladny....dufam, ze sa mu to ustavicne budenie v noci troska zlepsi, ked uz bude vediet zaspinkat aj sam 🙂 myslis ze ano?

mywiel
2. feb 2009

No vidis ani som netusila ani nedufala, ze budem mat také ukazkové babo. 😀 😵 😉 😀 Mizu aj spanie trvalo 3 dni da sa povedat, tazka bola len prva noc asi 3 hodky kym pochopila ze ju z postielky nevyberiem, ale spala som pri nej v izbe, druha a tretia este sme x krat vstali kvoli dudliku ale odvtedy klop klop mame pokoj, vstanem len raz kvoli dudlu. 🙂

mywiel
2. feb 2009

Urcite sa to zlepsi, len treba stale dodrzovat tu rutinu dieta si na to zvykne, ze je cas spinkat a bude vediet zaspavat aj samé. No moja ma dudel skoro od narodenia takze kvoli tomu dudlu este musim ist ked vypadne, ale to mi ani tak nevadi, lebo spi okamzite dalej akonahle ho ma v ustach a casom ked bude vacsia tak si ho uz najde sama, tak to jej necham, nejdem ju odnaucovat od dudla to mi vobec nevadi, vzdy lepsie ako hojdat dieta, a stat pri nom 20 min. kym zaspi no nie? 🙂 😉 Mne mala vydrzala tych 6 niekedy 7 hodin v noci bez papania teraz je to 5,5 hod. tak asi uz zavediem aj nejaku tu kasu na veceru, lebo prikrmu mi tiez nezje na kvanta, tak mozno len to mlieko uz ju tak nezasyti neviem, musim sa poradit s laktacnou poradkynou ze co mi povie a dam vam vediet... 😉

mizulienka
2. feb 2009

ja by som bola spokojna, keby sa nam podarilo upravit to caste budenie v noci...myslim, ze on uz pochopil, ze sa ma spat, ze je noc, ale aj napriek tomu sa budi, troska si poplacka a znovu zaspi...ale teraz to moze byt aj tym ekzemom a zubkami 😖 ach jaj chudatka baba, cim vsetkym musia prejst 🙂 a my s nimi 😉 ale su nadherne 🙂

mizulienka
2. feb 2009

jaaj este som chcela poprosit o jednu vec, na 56 str. je knizka "kazde dieta sa vie naucit pravidla" aleo nieco podobne, mne to nejde stiahnut, vedel by mi to niekto preposlat do mailu lbajarova@centrum.sk..dakujem 🙂

mywiel
2. feb 2009

Mizu aj ja by som to chcela tiez to nemam tie pravidla mi nejdu otvorit... 😒

mywiel
2. feb 2009

Mizu nasla som to poslem ti to daj email... 😉

mywiel
2. feb 2009

Pozri si str. 7 v knihe tam mas % deti ktoré vedia prespat noc, takze ziadny stres to pojde... 😉

mizulienka
2. feb 2009

mywiel mas novu fotku, jaky anjelik 🙂 to si ty? 😉

mizulienka
2. feb 2009

mywiel na ktoru adresu si mi to poslala? na centrume to este nemam 😒

mizulienka
2. feb 2009

aha az teraz citam, ze chces moj email...lbajarova@centrum.sk....dik 😀

adriana174
2. feb 2009

ahojte aj ja mam taky problem skusala som to uz niekokokrat dat malu od seba , navykla si v troch mesiacoch kedy mala nadchu a som sa vtedy bala nechat ju v postielke len tak samu bo postielku mam na konci postele teda oproti ale dnes som to vsetko prestavila a dala postielku vedla seba aj ked ostalo malo priestoru budem skusat znovu snad to zabere.inak ritualy mame uz naucene a problem so zaspanim nenni KLOP KLOP tak snad uspejem mala mam 7 mesiacov o chvilku a je nebezpecne nechat ju na posteli ked ju brazdi hore a dole stvornozky....drzim palceky vsetkym bojujucim. 😉

mywiel
2. feb 2009

Mizu hej ja 😀 pockaj poslem ti to...

mizulienka
2. feb 2009

mywiel mam, dakujem pekne 😉 idem sa na to pozriet

macaeliska
2. feb 2009

no nám to učenie trvalo peeeeeeekne dlho. Ale je pravda, že som nie všetko robila podľa knihy. Je pravda, že to treba dodržiavať. Ja to ale robím tak, že sa El o 18.00 naje ovocia a potom ju o 19.00 ideme kúpať. Potom ju nakŕmim a ešte s ňou zídem dolu pred tv a tam sme do tej 20.00. Potom ju uložím do postieľky, zaspievam pesničku a odchádzam preč. Najnovšie sa ešte hráva s mackom a potom pekne zaspí. Tak dúfam, že to vydrží. Je pravda, že nám to takto fungovalo 3 dni a včera večer potrebovala dlhšie moju prítomnosť. Bola nejaká nervózna. V noci sa tiež častejšie budila. Jedli sme už o 02.00 a potom až ráno o 6.00 Spala ešte do 7.30. Mám pocit, že nám opäť idú zuby.

lucia123
2. feb 2009

Ahojte,

Chcela by som Vam vsetkym tymto povedat, aby Ste si vo vlastnom zaujme a zaujem zdravia Vasich deti precitali tuto stranku a urobili si vlastny nazor. Hlavne rodicia, ktory nemaju podrobnejsie informacie o ockovaniach (najma povinnych ockovaniach), aby sa oboznamili, ako velmi mozu uskodit tak malemu babatku prave tym, ze ho v dobrej viere daju zaockovat.
Taktiez je o tomto debata na modrom koniku, vo voľnej diskusii.

Prijemne citanie a zelam zdrave a statsne deticky.

http://www.ockovanie.org

jamik
2. feb 2009

Ahoj Mywiel.
Mozes mi prosim Ta poradit? Zacina byt z teba odbornicka na detsky spanok. 😉
mam sice tretie dieta, ale ani jeno mi poriadne nespi. Teda najstarsi od 3,5 roka uz ano, ale moji dvaja mali ... . A tak som si hovorila, ze pri Terezke si uz dam pozor a naucim ju dobre spat, ale nedari sa mi.
Terezka je hore stale. Aj sa mi podari, ze vecer zaspi sama, ale po 10 az 30 minutach sa zobudi znova a potom nie a nie zaspat. Je hore aj dalsie 2 hodky, porom zaspi pri dalsom krmeni a potom sa budi aj po hodime, dvoch. Az do rana. Ako jej bratia.

Citala som tu knizku, ale zda sa mi dlho ju nechat plakat 5 minut a viac. Tak k nej chodievam kazde 3 minuty. Ten jej plac sa stupnuje a byva velmi silny, az sa zacnem bat. Ona chce ist na ruky a mojkat sa. Ked ju zoberiem hore, aby sa trosku upokojila, hned je spokojna. Lenze mala ma problem aj s odgrgavanim. Takze velakrat sa mi stalo, ze si este aj odgrgla. Takze ja viem, ze by som ju nemala vyberat, aby sa naucila, ze placom nic nezmeni a spat sa musi, ale neviem, ci ju nahodou netlaci aj vzduch.

A co potom v noci, ked sa zobudi? Ja ju nakojim a ona zaspi na 1 az 2,5 hodiny. nedaj jej papat a dodrzovat harmonogram?

Asi som to napisala vsetko dost chaoticky, ale budem velmi rada, ked mi pomozes, takze upresnim vsetko, co budes potrebovat vediet. Vdaka.

Mozem sa este opytat, co znamena MYWIEL. 😵

kkaattkkaa
3. feb 2009

Ahoj Lucia 123, tato tema ma dost zaujima uz roky,
pozerala som tu stranku, ale nikde som nenasla autora-lekara, vedeckeho pracovnika,... co by sa pod to podpisal. Zda sa mi to preto nejake divne...
Ja osobne som bola tiez naklonena skor na stranu ze nie,maximalne len tie povinne. No minuly rok sme so syncekom stravili tri tyzdne v nemocnici a lekari nam tvrdili, ze keby bol zaockovany, bud vobec neochorie, alebo to bude mat omnoho lahsi priebeh. Takze sme ho nechali zaockovat, lebo pri predstave dalsich tyzdnov na Jiske na infuziach sa mi riziko "vedlajsich ucinkov" zdalo male.
Lucka a ty mas nejaku zlu skusenost s ockovanim?
(Prepacte ze pisem sem, ale aktualnu temu o ockavaniach nie a nie najst)

JAMIK,
pokial ma dcerka problem s odgrgnutim, jasne ze ju zdvihni z postielky, aby ju ten vzduch netlacil. Lenze ked ju polozis naspat a bude plakat, nahlta sa vzduchu a opat sa jej nebude dat odgrgnut a bude zle spinkat...je to zacarovany kolotoc. Ak by vsak zaspala v pokoji bez placu, ziadny vzduch nenahlta a nebude ju tlacit, bude spat pokojnejsie.

mizulienka
3. feb 2009

ahoj macaeliska, myslis uplne dodrziavat casy? dajme tomu, dnes pojde spat o 11 a potom o 3, tak aj vsetky dalsie dni upravit spanie na presne tu istu hodinu? lebo moj maly nevstane kazde rano v rovnaky cas, tym padom su tie casy variabilne. dik za odpoved.

mywiel
3. feb 2009

jamik nie som odbornicka, len pisem ako to slo u nas a ze ma to prekvapilo, ze to moze po troch nociach fakt fungovat, urcite je % deti na ktoré ziadna metoda fungovat nebude.
Ja som davala malu do postielky len po odgrgnuti, lebo mi sme mali rovnaky problém s odgrgavanim, takze niekedy cakam aj 15 minut kym si odgrgne. Tvoja este v noci papa ze? Ja mam tu vyhodu, ze my sme ju odnaucili papat pri jej veku a kilach co ma nam laktacna poradkyna povedala, ze uz nie je potrebné aby som ju v noci este kojila, no a az potom sme ju naucili samu spavat. V knihe pise, ze ak sa dieta zobudi do polhodiny ako ho dame do postielky to znamena ze nebolo dostatocne uspaté takze by sa mala zobudit najskor po 1,5 hodine to su tie vrcholy spanku ak si pozries graf v knihe, ak sa budi ako pises kazdu 1,5-2 hodiny tak je to ono a znamena, ze sa este nenaucila sama zaspat bez vonkajsej pomoci. Mate dudlik, macka, kojenecky vankus, plienocku, nieco co jej pomaha zaspat ked sa prebudi, alebo ako ju znova uspis ked sa takto v noci prebudi? Je zbytocné ju nechat plakat ona sa to musi najprv naucit s tvojou pomocou, potom uz nebude potrebovat vonkajsiu pomoc, ako ju tisis ked sa prebudi? 😅

Mywiel je elfsky preklad mojho mena Jana, ak si videla film Pan prstenov... 😀

nimi22
3. feb 2009

ahoj mywiel, mas novu fotecku?,anjelik 🙂

adriana174
3. feb 2009

ahojte zienky tak som to skusala a moc vam dakujem za napady a rady .mala mi sice zaspavala v posteli ale som ju prelozila a krasne spinkala 5hod v kuse bez papania ,konecne noc co som sa vyspala 😝 som rada ze sa delite o vase skusenosti. zatial sa majte ahoj