• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

19. januára 2017 
Kamanka, nemas za co dakovat. Deticky su nase zlaticka, ale obcas vedia potrapit. Poznam to mooooc dobre :grinning:. Ak Kvido zaspava sam a nie na prsniku, tak si na dobrej ceste ku zlepseniu. Neboj, s trpezlivostou a doslednostou sa ti to vsetko podari vyriesit.
6. mar 2009 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potapko, jde vidět, že máš svoje zkušenosti, ještě, že tu jsi:slight_smile:
6. mar 2009 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Už to mám, Potapko, ještě jednou díky, už se těším, až se do toho začtu:slight_smile:
6. mar 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kamanka, prajem prijemne citanie :grinning:.
6. mar 2009 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potapko, dakujem. Zacal isme trenovat hned ako som si precitala knizku. Prvu noc vstaval kazde dve hodiny, stale plakal a zaspal az o stvrtej, ked som ho nakojila. :unamused: Druhu noc vstal o druhej, stvrtej a potom o piatej a to som mu dala papat. Ale dni su dost tazke. Stale by len spal a to mu nemozem dovolit. Snazim sa ho udrzat co najdlhsie hore, ale aj tak sa mi to nedari, tak ako pisu v knihe. Normalne mi zaspi aj ked ho prebalujem. Potom ho musim budit, co mi nerobi vobec dobre. :angry:
Potapko, este raz dakujem za ochotu aj za knizku. :wink:
6. mar 2009 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, učíte spát celou noc, dáte jim napít až k ránu, nebo jim dovolíte aspon jedno krmení během noci(třeba v 1 hod.)?
6. mar 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kala, myslim si, ze Patko by cez den mohol pospat aj tri krat. Ta knizka je pre deti od 6 mesiacov. Takze ma narok na viacej spanku cez den. Moja Patka v 4 mesiacoch papala 3x v noci a vcera bola prva noc bez jedla - huraaaa :grinning: (to mame vyse 6 mesiacov). Takze ja by som este chvilku pockala. Staci, ked budes dodrziavat to, aby ti na prsniku nespinkal. Z prsnika sa papka a nie spinka :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jitrulka, myslim, ze jedno papanie v noci sa da zvladnut. Takze je to na tebe. Ja "1x v noci hore" povazujem za super noc :wink: a urcite by som papat dala, keby sa zobudila.
6. mar 2009 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potapko... kdyby bylo jen jedno... ona se budí po dvou hodinách, zatím jí dávám pokaždé ale chci to skončit a nevím jestli je lepší to utnout uplně, nebo ji naučit na 1 kojení v noci.
6. mar 2009 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jitrulka, ak uz papa vecer nieco syte (kasu a pod.), tak by sa nemala budit kazde dve hodiny. Skus si nieco vycitat z tej knizky. Ak si presvedcena, ze hladna nemoze byt - t.j., ze ked ju prilozis a ona si len cucne a spinka dalej, tak to sekni uplne. Alebo to skus tak, ze ked zacne cuckat, tak ju hned poloz do postielky, pokial este uplne nespinka. Potom ju chvilku (tri minutky) nechaj plackat a znova ju priloz. Ale musi poriadne tahat, ak nie - sup do postielky. Skusaj, mozno nieco pomoze. Ale ako vzdy hovorim, musis pocuvat aj svoj vlastny instinkt. Kazde dietatko je ine a tazko sa davaju 100%-tne rady.
6. mar 2009 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cibulkas - koľko ti spí malá cez deň? lebo podľa knižky by som konštatovala že je vyspatá a presne ako píšu v knihe zobudí sa v noci a nechce zaspať lebo cez deň to dobehne
7. mar 2009 o 08:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko, necetla jsem celou diskuzi, tak snad mi taky dokazete poradit.

kubikovi je skoro dva a pul, je to zivy dite, ale rano vstavame ve 4!!!, pak uz nechce spat, protoze je vyspalej, chce si hrat, usina vecer mezi sedmou-osmou, ted spis k ty sedmy, pres den da tak hodku az dve polednacka, ale vzhledem k tomu, v kolik vstava, tak usina kolem 10-11, takze pak neni mozny ho udrzet vecer dyl, nez do ty sedmy...knizku kazdy dite se nauci spat sem videla, tak sbezne sem ji prolistovala, ale neprislo mi, ze by tam bylo neco novyho, co byhc uz nezkusila, tak se chci zeptat, jestli nektera mamca ma stejnej problem a mohla by dat nejakou praktickou radu (osvedcenou), moc diky, majka
7. mar 2009 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marie a kolem 16-17 hodiny by ti neusnul ? Moje kamarádka má také dvouletého klučíka,který pravidelně vstává kolem 5 hodiny, ale chodí spát už v 18.30. To ti opravdu neporadím :frowning2:
7. mar 2009 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivu, kdyby mi usnul kolem 16-17, tak pak uz bude vzhuru a usne po pulnoci :grinning:, takze se vyhybame jezdeni autem po 17-18 na delsi vzdalenosti, pac to se = automaticky vytuh
a davame ho vecer spat po ty sedmy, pac uz to ma tak nejak zazity, tim,jak je hyperaktivni, tak potrebuje rad a to je prave to, co dodrzujeme, i kdyz vcera spal uz v 19, ale rano jsem mela budicek ve 3:50!! :frowning2:
7. mar 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak mě malej taky začíná nějak blbnout! Po 3 dny teď vždy vytuhl dopol na hodinku, po obědě na hodinku, a pak kol půl 4 na půl hoďky v kočárku. Předevčírem se mi vzbudil ve 3 ráno a usnul až ve 4! No a včera v noci (dnes ráno) se mi vzbudil o půl 3, tak jsem ho nakojila, přebalila a zase ožil...musela jsem ho uspat až o půl 5 tím, že jsem mu dala zase prso, jinak by snad neusnul! Pořád plakal! pak spal až do 7! Myslela jsem, že mu roste další zoubek, kol půlnoci byl šílenej kravál, vzala jsem Calgel, že mu natřu dásínka, ale ani si na ně nenechal sáhnout! no, ale zoubek nikde...možná se teprve tlačí...
7. mar 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kocky...no vcera sme zacali s uspavanim podla knizky - maly totizto doteraz spaval s nami a v postielke vobec nechcel spinkat....a som ustata asi viac ako moj drobec. Dali sme ho spinkat o osmej {po tri a pol hodinkach co bol bdely}, plakal celu pol hodinu, kontrolovali sme po 2-5 minutach, potom sme ho udrziavali hore, zaspal na pol hodinku v postielke, potom znova cely kolobeh dookola az do siedmej rana. Chcem sa vas spytat, kedy vam dieta spinkalo aspon 2 hodiny v kuse?
Pre mna a muza je totizto strasny jeho polhodinovy spanok a bdenie aj hodinu {potom chce spat na rukach, na pleci, pri krmeni}, vacsinou s placom. Neviem si predstavit ze to tak pojde dalej, lebo nas to znici, akurat co zacnem zaspavat je hore, nikdy nespi viac ako pol hodinu, ako keby mal v sebe budik...
7. mar 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stvura on sa ti vždy budil po pol hodinke len vždy pokukal situaciu a ked bolo ok spal dalej.teras to ok nieje tak ti to dava najavo.ja maleho ešte neodučam ale asi budem postupovat inak .skus si dat postielku hned vedla tvojej popripade aj bok stiahni nech ste ako keby spolu on bude spokojny že je pri tebe a ty budeš spokojne vyspata že je kludny v postielke bez revu.
7. mar 2009 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No mam taku "prima" postielku, ze sa daju vybrat len dve tycky, neda sa bok stiahnut ako to bolo pri starych modeloch postielok. Okrem toho, ked ma vidi place este viacej, takze tymto smerom cesta bohuzial nevedie...kontroloval ho hlavne moj muz, lebo ako som ja vstupila do izby plakal este viacej. Nezabralo ani moje oblecenie v postielke, ani plysak. Moj drobec v postielke nikdy nie je kludny dlhsie ako pat minut...xixi :wink:
7. mar 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Stvura a ako dlho mate taketo uplakane noci? Oducas iba jednu noc alebo je to viacej? Ja ked som oducala moju starsiu dceru (budila sa ako 10 mesacna kazdu hodinu, hodinu a pol), tak prvu noc som k nej chodila tiez tak po pol hodinke, hodinke spanku. Samozrejme, ze medzi spankami to bol asi tak pol az tristvrtehodinovy plac :frowning2:. Ale dodrziavala som poctivo, co som si zaumienila, ze ju pekne len pohladkam a idem prec. Druhu noc sa zobudila uz len asi kazde dve hodinky a tretiu noc bola asi iba 3x hore a po tyzdni bola prva prespata noc. Takze ak si sa dala na oducanie, tak tie prve noci su horsie ako predtym. Ale netreba polavit. Ak si si ista, ze nemoze byt hladny, tak ho len pekne ukludni. Ozaj, moja mladsia dcera tiez zacne ovela viacej plakat, ked ma vidi. Takze ako je pisane v knizke, zdrzim sa pri nej len kratucko a hned idem zase prec. Mne to prinieslo ovocie. Uz mame za sebou dve prespate noci. Zobudi sa sice okolo pol jednej, ale prevrati sa, troska si pomrnci a sama znova zaspi. Ale este nie je vyhrate, tiez sa to moze este zmenit :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
7. mar 2009 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Potapko, no vcera sme zacali = teda opatovne, lebo prvy pokus sme mali ked mal maly styri mesiace, no odlozili sem to s tym ze este nie je pripraveny, ved i knizka doporucuje pol roka. Hlavne, preco sme ho premiestnili do nasej postele boli velmi caste intervaly krmenia ked bol malicky. Postupne sa to odburalo, avsak spanie s nami v posteli ostalo. Teraz ani poriadne neviem ako v noci pije, no musi pit cca kazde dve hodiny, lebo akonahle nepije tak mi tecie mliecko. Nocne krmenie este nemozem vylucit, lebo maly je drobnejsi /vazi nieco cez sest kilov/. Dnes som ho ulozila maximalne ospaleho, uz skoro zaspalal na prse, momentalne spi 33 minut /ziadny plac/, tak som zvedava kolko mi to vydrzi, potom chcem este prejst na denne spanie, lebo momentalne spi len rano v kociku (kocarujem za kazdeho pocasia dve-tri hodiny) a poobede pricucnuty na prse.
7. mar 2009 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj stvura, dufam, ze noc bola celkom fajn. Co sa tyka toho, ze je Alex drobnucky. My sme mali v pol roku 5,5kg, takze ti verim, ze to kojenie vylucit nechces :wink:. Ale myslim, ze by 2 kojenia stacili. Alebo zacni naozaj iba s dennym spanim, aby ti nezaspaval na prsniku. A mozno ho skus naucit doobeda spinkat doma, lebo ked bude plakat a vynecha ti toto spanie, tak potom mozes ist s nim poobede von a tam si trocha pospi. Ved uvidis, ako vam to obom bude vyhovovat. Uvidis, ze to nakoniec zvladnes ty aj malicky. Noci este nejaky cas vydrz a potom to skus znova. Drzim palceky.
8. mar 2009 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, všichni. Nečetla jsem celou diskuzi, tak se omlouvám, jestli budu trochu mimo mísu. Ta metoda, o které tu mluvíte, spočívá v tom, že necháte dítě v postýlce plakat nějakou dobu, pak ho jen zkontrolujete, ale neberete z postýlky a zase odejdete? Tuším že se to jmenuje Estivillova metoda kontrolovaného pláče? Žádnou knihu jsem na toto téma nečetla (nemám), ale musím říct, že mi to nepřipadá jako dobrý způsob. Nepopírám, že je možná účinný, ale myslím, že za to zaplatíme vysokou daň v podobě šrámů na duši našich zlatíček. Vždyť jim tím vlastně dáváme najevo "řvi si, jak chceš, stejně ti to nepomůže". Takové dítě pak plakat přestane, ale ne proto, že by pochopilo, ale proto, že rezignuje. A rezignace není zrovna dobrá průprava pro život.
Já taky k našim 7,5 měsíčním prckům vstávám několikrát za noc a večer je uspáváme, ale úmyslně plakat bych je nenechala.
8. mar 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, no noc bola zo zaciatku dobra, no ked prisiel manzel o pol dvanastej domov sa vsetko pokazilo, maly plakal a plakal, tak sme ho o tej dvanastej vybrali {mal hrozne zachvaty, tak som ho nemohla nechat v postielke} a uz vedla mna v posteli pri krmeni zaspal az do siedmej rana. Dnes pokracujeme, zatial len place vyse hodiny {s kontrolami po pat minut samozrejme}, tak uvidime dokedy to vydrzime a tiez on...
8. mar 2009 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak já ještě s tou metodou nezačla, napřed si chci dočíst tu knížku. Malej se mi vzbudil včera ve 23hod, pak ve 2 ráno, a pak o půl 6, zkoušela jsem mu nedat prso, ale nakonec to vždy dopadlo tak, že ho dostal a úplně zuřivě po něm vždy chytl a saje docela dlouho, ne že by se jen udundal! No, kdyby se mi budil 2x za noc, tak fakt nějakou metodu asi neřeším. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Jinak včera měl 7 měsíců a já našla ráno druhý zoubek:slight_smile:
9. mar 2009 o 06:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No jak vás tak tady čtu, tak já s ní ani začínat nebudu. To není učení, ale mučení. Četla jsem knihu Margot Sunderlandové Věda zvaná rodičovství a tam přesně vysvětluje, proč se nemá dítě nechávat plakat, ale je nutné ho za každou cenu uklidnit. Doporučuji vaší pozornosti.
To, že se dítě vzbudí 3x za noc mi nepřijde nijak tragické, navíc, když je to hlady.
9. mar 2009 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kamanka, to castejsie budenie je aj kvoli tym zubkom. On si tie dasienka potrebuje niekde "obrusit". Neboj sa, ono to prejde.
9. mar 2009 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj shaula, kedze si knizku necitala, tak nevies, ze to nie je tak, ako hovoris. My nase deti velmi lubime a nechceli by sme im nijako ublizit. Ak ti vyhovuje k detickam vstavat aj 6x za noc, je to fajn a je to tvoja volba. Ak z toho nemas problem, nie si nervozna (a tym sa to aj odzrkadluje na detickach) a staci ti tak malo spanku, patris k tym stastnejsim a rob tak, ako ti je najlepsie. Ale toto je diskusia o tom, ze niektore maminy tu unavu nezvladaju a to sa odzrkadli na detickach. Tato metoda nie je o rezignacii, ale o tom, ze dietatku das s laskou a nehou najavo, ze v noci sa spinka a aj mamina musi spinkat. Mam s tym skusenost a nemyslim si, ze moja 8-rocna dcera tym utrpela. Je to zdrave priebojne dievca, ktore ani nahodou nie je zlomene a rezignovane :slight_smile:.
Stvura, celkom pekne maly potiahol - az do 7. Ste na dobrej ceste. Ked to nevydrzite, tak zacnete zase neskor, ked maly bude vacsi. Ved hadam do 18-tky nebude s tebou spinkat v postielke :grinning:.
Kamanka, to je supeeer - 2x za noc. Tesim sa s tebou. Ak Kvido taha, tak je hladny a papat mu treba dat (aspon ja si to myslim). Len cuckanie sa nepovoluje :grinning:. Moja Patka sa dnes zobudila o 23 a potom spala az do 6. Musela som ju sice o tej 23 nakojit, ale ma narok, ked je mi taka chuducka. Asi si uz zvykla na tu kasu a prespata noc je zase v nedohladne :wink:. Ale raz za noc je uzasne. Tak, maminky, nech nam to vydrzi a nasi drobci rastu do krasy :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
9. mar 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Knížku bych si i přečetla, už jen proto, abych si udělala informovaný názor. Zatím vím jen to, co jsem přečetla tady na posledních 2 stranách (uznávám, že to je málo na komplexní obrázek), ale opravdu to na mě působí spíš jako mučení - nechat dítě hodinu i víc plakat, i když s kontrolami... A netvrdím, že nejsem někdy unavená a nevyletím, ale prostě jsem si zvykla a beru to tak, že za "chvíli" mě už děti nebudou potřebovat, tak si užiju dobu, dokud mě potřebují...
9. mar 2009 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potapko, tak na to se těším, až se mi malej vzbudí až někdy k ránu:slight_smile: Děkuju všem za podporu, jak říkám, kdybych k němu musela vstávat 2x za noc, tak to asi neřeším...no, snad už to vstávání po 2 hodinách máme za sebou:slight_smile:
9. mar 2009 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Shaula, posli mi na IP tvoj e-mail a knizku ti poslem. A este jeden postreh - deti ta budu potrebovat veeeeeeelmi dlho. Stale je to o tom, ako to komu vyhovuje. Ja si radsej tie moje deticky uzivam, ked som oddychnuta. Vtedy su aj oni ako pokladiky. Neprenasame si medzi sebou nervozitu. Prajem pekne citanie.
Kamanka, dufam, ze naozaj mate po tom budeni kazde dve hodiny. Drzim palceky.
9. mar 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Potapko, děkuji, mail pošlu. Moc se mi líbí diskuze tady na Modrém koníkovi, je vidět, že tady diskutují inteligentní lidé, kteří jsou schopni neodsuzovat druhého za odlišný názor. Sem tam přispívám i do diskuzí na Aukru, ale tam když má někdo jiný názor, tak se do něj ostatní velmi ostře obouvají a klidně ho nepřímo označí i urážlivými výrazy. To se mi nelíbí, vždycky si říkám, že diskuze má být konstruktivní a ne destruktivní.
Až knížku přečtu, dám vědět, jestli jsem změnila názor:slight_smile:))
9. mar 2009 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok