Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

shaula
11. mar 2009

Potapko, bohužel ji nemám, jen jsem pročetla tu vedlejší diskuzi (taky ne úplně celou). Pokud jsem to pochopila správně, tak rozdíl je v tom, že tam jsou po celou dobu s dítětem, než usne, takže si nepřipadá tak opuštěné a zbytečně plačící. My taky nespíme s dětmi, večer chodí spát do své postýlky, a maximálně nad ránem, kdy už jsou vyspaní, je vezmeme k nám, abychom si ještě mohli zdřímnout, jinak už bychom museli vstát🙂

potapko
11. mar 2009

Tak som si dievcata trocha precitala aj diskusiu mamiciek, ktore nechcu nechat dietatka plakat. Je to vcelku zaujimave. Len tam ziadna nepisala, ako je to s nosenim deti, ked mas chore krize a ako inak uspavat (okrem list na postielku, aby sa hupala). A potom tam boli aj take protichodne nazory, ako ked oducali od zaspavania na prsniku. Bola tam veta "trocha si poplakal a potom zaspal". Ved v podstate aj pri tejto metode si deti trocha poplacu. Ked si predstavim, ze placu 3 minuty, ukludnia sa a potom znova. Ale preto su otvorene dve diskusie. Takze som sa do tej druhej nezapojila, lebo sme tu inteligentne baby a sme schopne respektovat aj niekoho iny nazor, nie? 😉

dnada
11. mar 2009

potapko - kapičky dávam jak Baby calm tak Sab simplex,když sme začínali v 6tém měsíci s příkrmy,dávala sem Probian mimi a taky bříško bolelo...musím zkusit nějaký jiný probio co zabere ; 😉 Jo a ještě mu i př kojení bříško masíruji volnou rukou a stejně mu to dvakrát moc nepomáhá... prostě hotl trpí na zaražený prdíky,asi 😨

shaula
11. mar 2009

Připojím se k dnada: Sab Simplex je na nic, nám nepomohl. Taktéž slavné probiotické kapky BioGaia, vyhodili jsme za ně 2x 650 Kč, efekt žádný, pak jsem zjistila, že na Slovensku jsou k sehnání za polovinu 😖
Jedině u Baby Calmu jsme zaznamenali jakýs takýs efekt, navíc dětem chutnal🙂))

zelmirka1
11. mar 2009

nam velmi pomohol Infacol...maly z nich krasne prdkal a kakal

tina_
11. mar 2009

potapko, vdaka, prave som rozmyslala, preco su tu dve diskusie k tej teme spania...
Ja som pri prvej dcere spanie riesila tak, ze som ju "ukladala" a bola pri nej...A koncilo to spravidla tak, ako bolo v knihe....ze som rovno mohla ostat v izbe spat...A
Akoby "striehla" len na to, kedy odidem...a nie a nie zaspat...Musela som ju hladkat, a drzat za ruku...A ked bola starsia, bolo to este horsie...
Snazila som sa, aby spala aspon raz cez obed, koncilo to tak, ze aj tak nespala, mohla som pri nej byt aj tri hodiny...proste nezaspala, len som prichadzala o nervy...tak to nakoniec skoncilo tym, ze proste cez obed uz ako 1,5 rocna nespala, co mi cela rodina "vykrikovala"...Vediet vtedy o tej metode, tak si usetrim kopec casu a aj dieta sa viac vyspi...

tina_
11. mar 2009

Inak, co sa tyka bruška...
Je super knižka "masaže kojencov a malych deti", myslim od Jany hašplovej (ak nepletiem meno...), je to utla knižka, a da sa dieťatku super pomoct pri boleni bruška...Su tam popisane olejčeky alebo silice, s ich učinkami, da sa kvapka alebo polkvapky do "nosneho" oleja, napr. olivoveho (z lekarni) a možete tak babo masirovať...myslim, že je to efektnejši sposob ako kvapky..
Ak nematu tu knižku, možem sa vam potom mrknuť, ktore silice to su...Ale je tam postup masaži, nafotene obrazky, krok za krokom, vyborne to je...

hapkes
11. mar 2009

tiez mame tu knihu ulozenu a poviem vam ze som vdacna tej knihe lebo nas maly aj ked reval prvy krat 45 min . tak dalsie dni sme nemali problem so zaspavanim ..to iste som dala precitat kamoske sice ma malu co ma uz 4 mesiace ale odo dna ked nabehla na rezim knihy sa mala budi raz za noc...nas tiez...naozaj som jej vdacna..nas maly od 1mesiaca buva krasne zobudi sa 1 krat za noc na papu

henri001
11. mar 2009

kocky tie 2 temy su tu z toho dovodu , ze kazda knizka je ina ...ja som vdacna za obe temy ...v tejto som sa dozvedela ze existuje tato knizka s vyplakavanim, ktora mne sice nesadla (plakala som asi viac ako maly) ale chcela som nieco poriesit so zaspinkavanim ....pripadala som si ze je vo mne chyba, ze to nezvladam ...ale kazda sme ina a prezivame veci inak...mne Prokopova vratila vieru v seba, ze tu neistotu co citim mozem premenit na pokoj a ukladat malinkeho sposobom, ktory si najdeme spolu...
prajem Vam vela sil pri uspinkavani nasich uzlickov 😉

potapko
11. mar 2009

Dievcata, nastastie my problem s prdikmi nemame. Mala to zdedila po tatovi, takze ziadny problem 😀 😀 Tie masaze sa mi ale zdaju byt celkom fajn, to by som urcite vyskusala, keby problem bol. Tina, aj ja som pri starsej postupovala najskor tak,ze som ju cicikala, aby spala a potom sa mi za odmenu budila kazdu hodinu v noci. A zrazu po dvoch nociach to islo aj bez budenia. Super, nieee? Tiez poznam maminy, ktore uspavali a deti im poobede prestali spavat. Su z toho na nervy. Ale tie patria do tej inej diskusie a myslia si o nas, ze sme "krute matky". Ja nikoho radsej nesudim a neodcudzujem. Kazda robime to, co si myslime, ze je najlepsie.
Tak som sa dnes zase raz vykecala a idem spinkat 😝 . Dufam, ze aj Patka mi da spat. Takze dobru "prespatu" noc a zase zajtra.

mamutka
11. mar 2009

nasmu asi pojdu zubky....nervozny cele dni, aj tie prdiky sa znovu dostavili, teraz je s manzelom, ja som po dni ustvana, spal pol hodky a cely den som robila cirkusanta, len aby nebol nervozny zo zubov....verim, e okolo polnoci zaspinka....ja ho teda plakat nechcem nechat, mne to neda, ale nemam ani sily to tu cele precitat, hladat rady niekde, asi tomu necham volny priebeh, on ked je kludny a nic ho netrapi tak pekne cucka v postielke a klud.
Tu knizku s masazami som uz chcela objednat, nesmiem na to zabudnut, ja mu brusko tiez masirujem volnou rokou pri kojeni, ale nie vzdy zaberie. Nebyt tych prdov a zubov, tak je zivot krasny 🙂
pockam par mesiacov a ked sa to prirodzene nevyvinie tak ze by maly zaspaval skor a nie vzdy na dudke, tak budem musiet citat vsetky rady co tu najdem 😀

tina_
11. mar 2009

mamutka, nasej idu zuby uz asi dva mesiace, a este nema ani jeden 😖
Tiez teraz veceer zaspavala tak, ze som jej masirovala dasienka, ale potom sa ukludnilla a ja som sla prec...
Urcite si kup tu knizku s masazami, ja som uz aj zacala a zase prestala, ale teraz, len co budeme mat jasno v tom spani, este to trosku cez den kolise, napr. dnes sme boli na rehabkach a aj na sono s klbikmi, tak to je cele doobedie, vratane desiaty a obeda rozbite, tak aj so spanim...

A este som ti chcela povedat, ja som tu kedysi, ked bola mala este mensia 😀 ,nakukla, tiez som nestihala citat vsetko, ale priso mi to dost krute nechat dieta plakat...Ja ked pomyslim na moje slniecko v inkubatore ☹ , mala len 980 gramov, clovek by jej aj modre z neba zniesol, ...
Tiez som cakala az doteraz, ked viem, ze jej to neublizi a aj ja som pripravena...Mne mala tiez zaspavala na prsniku, do predvcera - a spala 5 minut a dost...

annag
11. mar 2009

mamutka, tinka 😉 🙂

potapko
12. mar 2009

Ahoj annag, som rada, ze si zavitala aj na nasu diskusiu. Mas dokonca celu rubriku 😉. Ale podla toho, co som citala, si to zasluzis. Nemyslim, ze suhlasis s nasimi nazormi, ale myslim, ze si perfektna poradkyna dojcenia (a este aj vo vselicom inom). Skoda, ze som o tebe nevedela na zaciatku, bolo by to jednoduchsie. Este, ze moja mala je taka vyberava a umele mlieko mi nechcela. Inak by som asi na nom skoncila. Strasne malo priberala. Ale to je na inu diskusiu.
Dievcata, aka bola noc? My sme sa zobudili len raz, ale zato si takych 15 min robila rano. To ma prebralo a potom som hodinu nemohla spat. Stale som si nadavala, ze ako premrhany cas, ked nespim a moje dieta ano ☹ Tina, obdivujem ta, ze si to takto zvladla. To muselo byt fakt narocne, ked bola taka malinkata a este k tomu aj kojis. Mas moj obdiv.
Mamutka, vsetko je to o tom, ze to musis takto chciet. Inak to nejde. Nemozes robit to, o com nie si presvedcena, ze to chces. Takze drzim palceky, mozno sa to aj samo vyriesi.

mirustek1
12. mar 2009

ahoj baby,tak ja som to vcera vecer skusila,moja mala plakala asi hodinu,straaaaasne,mala som velmi zmiesane pocity,ci robim dobre,ale na plac sme zvyknuti,tak som vydrzala a malinka zaspala o 21hod. a spala do 23hod,potom zas plakala pol hodinky a sama zaspala,o 1 sa zobudila,az potom som jej dala papat,a potom spala do 2hod,zas plakala 15min,sama zaspala,do 5hod,a to dostala papat,ale uz o 5.30 vstala,ja som nemohla celu noc spat,co som premyslala nad tym,mali ste aj vy take pocity?A musim povedat,ze mala mi odmietala stravu a dnes zjedla na rano z vyzivy,myslim ze pomohlo to,ze nebola celu noc na ciciku a nepapala tolko,idem to skusit aj dobeda a uvidim,

mirocka2000
12. mar 2009

Ahojte, viem že to nie je k teme ale tie temy o piti cajiku a zapche su dost stare tak pochybujem že by mi niekto odpísal, mam 2 mesačneho chlapceka a krmime ho UM beba senzitive, lebo mal koliky a posledne tri dni ma takú zelenu stolicu a dost tvrdu oproti tomu aku ju mak predtým, pije aj cajik tak neviem z coho to je, ale ani neviem kolko by ho mal naraz vypit a kolko krat za den.Neviete mi poradit

mirustek1
12. mar 2009

tina,my mame rovnako stare deti a tiez nemame este zubky,dasienka jej masirujem,ale asi to vobec nepomaha,a tiez sme spavali len s cicikom,aj ty skusas tuto metodu,?a ako to zvladas?Moja asi si dost uz pretrpela s malinkou,drzim palce

mamutka
12. mar 2009

mirustek, dakde som tu citala, ye babatko malo yacviknuty nejaky sval a preto bolo velmi placlive, az ked isli s nim o odbornicke, ta ho vyobracala a rozmasirovala a klud. Ci ta tvoja nema nejaky takyto skryty problem, ked ocividne nema co by ju trapilo, ale spat jej to neda...
nas spal od polnoci do 2.30 a od 2.45 do 6.00 a hotovo, tak idem fungovat.....

potapko
12. mar 2009

Mirocka, ja ti moc poradit neviem. Ale skus ist do fora "dakujeme annag". Ako som pisala, je to skusena mamina a stretla sa so vselicim. Mozno ti poradi. My sme kojeni a ked mame zapchu, tak len z prikrmov. A to jej dam rano Biogaia (probiotika) a do 6 hodin sa vykaka.
Mirustek, tie pocity su normalne. Ani ja som nespala a bolo mi z toho neprijemne. Ale bola som presvedcena, ze to musi skoncit. A ked som sa uz vytrapila jednu noc, tak som to nechcela vzdat, lebo by som bola zase na zaciatku. Chce to vela sily. A verim, ze sa ti to podari zvladnut. Ked to tak bravurne zvladla tina, tak my s tymi nasimi drobcami to zvladneme tiez, no nie? 😝

mirustek1
12. mar 2009

mamutka,nemyslim si to,ja s malinkou chodim aj na rehabku aj doma cvicime,takze ju kontroluju kazde 2tyzdne,ona je proste taka od malicka,a to si hovorim,ze teraz je uz OK,lebo su zle len noci.
potapko,dik za dodanie sil,moje zlaticko plackalo pol hodinku a uz buva,a co som prekvapena,aj v noci bolo lepsie ked bola na brusku,tak si suchala o plienku ocka az zaspala.Este prosim ta,o kolkej ju asi v noci kojis a kedy potom rano papa,alebo kojis?

potapko
12. mar 2009

Mirustek, odkedy davam kasu, tak kojim len raz v noci. Niekedy sa zobudi uz o pol jedenastej, napapa sa a spi tak do 6-6.30. Niekedy vstane o 1 a dnes o 3.30. Ale kedze viem, kedy sa budi na jedlo, tak jej dam vzdy (zatial to nebolo viacej ako 2x, takze to zatial neriesim). Ona ked nechce jest, tak sa len mrvy a mrnka. Ale ked je hladna, tak spusti hned plac. Takto som to pri prvej dcere nemala, ona plakala hned vzdy 😉 Rano ju vzdy kojim az o 7. Aj ked vstane o 6, alebo aj skor. Mame to tak nacasovane. Rano nikdy nedostane jest hned, ako sa zobudi. Chvilu sa pohrame, potom je ranna hygiena a potom az ide papanie. Nechcela som, aby si ranne kojenie zamenila s nocnym. Ak jej davam papat hned ked sa zobudi, znamena to, ze je noc a treba spinkat. To som zacala uz robit, ked bola malinka a mali sme ako taky rezim. Patka je proste take rezimove dietatko a velmi jej to vyhovuje. A nakoniec aj mne, lebo viem, co mozem cakat. Mirustek, ale myslim si, ze ked ti v noci zaspala po 15 min. tak to je uspech. Mozno to na nu zaberie a uz ste na dobrej ceste.

mirica23
12. mar 2009

Ahojte,
tak my sme zožali na 3.noc už úspech...juchúúú 😀
Malý zaspinkal ako vždy-pekne okolo 20.00 a zobudil sa až o 3,30, to sa nám ešte v živote nestalo. Čakala som nejakých 20 minút či nezaspí sám, trocha pofnukal ale potom začal plakať, tak som mu dala napapať, troška som ho pomojkala na rukách, dala do postielky a ani nemukol. Spal do 7,00. No úúplne som bola z toho v takom šoku a tak som sa tešila, že som od tej 3,30 nemohla asi hodinu a pol zaspať ja 😀
Som zvedavá aká bude dnešná noc. Táto bola možno aj preto super,že po 2 nevyspatých nociach som ho nenechala to dospať cez deň. Cez den som ho nechala spinkať tak ako vždy - do obedhu 1,5h a po obede 2,5h a veru som mala problém ho zobudiť, ešte by spinkal. Ale dospal to v noci. No tak som taká rada že si to ani neviete predstaviť.Dúfam že to bude takto pokračovať aj ďalej 😀

potapko
12. mar 2009

Mirica juchuuuu, tesim sa s tebou. Nech to tak ide dalej. Aj mne ked mala spala do pol stvrtej, tak som bola preventivne o 1 hore a divila sa, ze co este nevstava. Potom som tiez nemohla spat. Poznam to 😀 Este raz, drzim ti palceky a tuto noc to bude tiez dobre, uvidis. Za par noci budes vediet, ze ked sa zobudi, tak ho naozaj nieco trapi a treba to riesit a nie je to to, ze potrebuje tvoj prsnik, flasu alebo dudel. Tak dnes pekne funguj, vsetko je tak, ako ma 😝

mirustek1
12. mar 2009

mirica,tak super,drzte sa dalej
potapko,diky,sama som zvedava ako bude dnes,lja som ju o tej 5rano nakojila,a potom som jej okolo 8dala vyzivu,medzitym som ju nekojila,ty to riadne hodinkovo vsetko dodrzujes asi,a dobeda nechodite von?lebo ja som vzdy chodila o 10hod,von a spala v kociar,tak som nesla,ked to teraz skusam ju ucit.Ale mne ide hlavne o tie noci,

potapko
12. mar 2009

Mirustek, doobeda von nechodim. Patka spinka a ja si aspon navarim, upracem a podobne zalezitosti. Zo zaciatku som chodila 2x denne von, ale to som vooobec nic nestihla. Poobede sa musim venovat tej starsej, takze doobeda mam volno. A stihnem si aj v klude vypit kavicku a troska s vami pochatovat 😉 Uplne hodinkovo to nedodrzujem, ale snazim sa. Prisposobujem sa aj Patke, ale ked mame rezim, tak je pokojnejsia. Vie, co ju caka a ma taku istotu. Myslim, ze je vela knih a clankov, ze rezimom davas dietatku istotu. Samozrejme nemyslim vojensky rezim 😀. Ved ani Patka nevstava stale rovnako. Ja zatial este doobeda len kojim, este je malicka na tolko prikrmov - aspon si myslim. Ale potom aj ja dam okolo tej deviatej nejaky ovocny prikrm. Mirustek, ak jej inak vyhovuje viacej poloha na brusku, tak ju tak nechaj spinkat. Ved pretacat sa uz vie a keby jej to vadilo, tak sa da na chrbatik. Moja mala inak ako na brusku nezaspi. Velmi som sa zo zaciatku bala, ked vsade pisu, ze sa to nesmie. Ale kedze som mala monitor dychu a ona na chrbatiku straaaaaasne jacala a vzdychala, tak som ju tak nechala. A aj teraz je stale na bruchu, aj ked je hore. Aj po jedle sa da na brucho, co jej moc dovolit nechcem, ale stale pretacat ju nemozem. Nastastie netrpi refluxom a skoro vobec negrcka.

mirustek1
12. mar 2009

potapko,mne mala vobec doma nechcela spavat,preto som chodila von 2xdenne,ked spala doma tak 15min a uz hladala cici,alebo revala,takze ja som nic nemohla robit,bud ju nosit,alebo byt vonku.A v noci kazdu chvilu hore,to sa uz nedalo pomaly zvladat,aj ked by som jej dala vsetko,ziadny odych som nepoznala.Ale posledny mesiac zaspi aj doma,na ciciku,este tie hrozne noci,preto som sa rozhodla skusit s touto metodou,no uvidim.
Od kedy som nasla tuto stranku,nic nerobim,len to tu vsetko citam.......

potapko
12. mar 2009

Mirustek, verim ti, ze stale studujes tuto stranku. Ja poznam konika uz asi rok, ale stale som nenasla diskusiu, do ktorej by som prispela. Az tato. Viem totiz, aka zufala vie byt mamina, ked dietatko nespinka a ona je z toho uplne vycerpana. Sama som to zazila pri prvej dcere a teraz pri druhej je to lepsie. Ale aj vdaka postupom z tej knizky. Preto sa mi tu s vami dobre pise, lebo ma nikto neodcudzuje. Pri prvej dcerke som si vytrpela, ako ma kazdy odsudil. Bolo mi z toho nanic ☹ Ale ked vidim, aka je z nej teraz sikovna a slusna baba, tak som stastna. Keby som totiz pokracovala v tej unave, nedokazala by som sa jej tak v klude venovat a riesit jej "obdobia vzdoru", ktore u nas boli dost narocne. Takze neboj mirustek, pokial sa budes riadit svojim instinktom a laskou, vsetko zvladnes. Inak zo zaciatku som aj ja s Patkou chdila 2x von, lebo doma nechcela. Ale potom som ju to naucila, ale len doobeda. Poobede s nou von musim 😝

mirustek1
12. mar 2009

potapko,moja mala pobede zaspala sama po 30min.placi spala asi 2hod a ja s nou,vonku sme boli cez obed,uvidim ako zvladneme vecer,uz ideme do postielky.Ja dost casto chodim do mesta,alebo dost cestujeme,chodime lyzovat a vtedy spava v kociari,myslis ze mi potom nebude chciet znovu sama v postielke:?

potapko
12. mar 2009

Mirustek, to je uzasny pokrok. Myslim si, ze si mala zvykne na tu postielku. Za chvilu bude rozlisovat, co je to byt doma a byt niekde inde. Takze z tohoto by som obavy nemala. Mozno si jeden den po navrate z lyzovacky troska poplace, ale urcite si zvykne. To mas presne tak, ako ked sa deti u babiciek spravaju inak ako doma. Proste sa bude vediet prepnut. Len mozno teraz take dva tyzdne by som si vsetko odpustila a drzala by som rezim. A potom by som skusila nabehnut na vas standard. Ked ste doma - spinka sa v postielke, ked sme mimo - spinka sa v kociku. Emka to zvladne, uvidis. Drzim palcek a nech mate dobru noc, prajem ti to z celeho srdca 🙂

mirustek1
12. mar 2009

potapko,mala sa vecer napapala a potom isla buvat,plackala asi 10min,isla som k nej pritulila som ju,dala na brusko a pohladkala som ju chvilku po hlavice,a ona zaspala,takze suuuuuuuuuuuuuuuper,