Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
12. mar 2009

Perfektneeeeeeeeee, dufam, ze aj noc budete mat uzasnu. Takze supky venovat sa manzelikovi a potom ist sladko buvat 😀 Dobru nocku.

mirustek1
13. mar 2009

potapko,mala spala do 23hod,ale vecer jedla neskor kasu,a moc mliecka navypila,tak som ju nakojila,dala buvat,plakala asi 1min a buvala do 3hod,napapala sa,polozila som ju,ona si nieco pomrmlala a spala do 7hod,to je uplne pre nas neuveritelne,to sa este nikdy nestalo,ze nebola 10-15x hore,ak to nebola nahoda,tak suuuuuuuuuuper,terz musim zo starsou k doktorke,tak idem dat Emku spat a pride k nej muzicek,aby spala doma a nie v aute,uz ked sme zacali........diky

potapko
13. mar 2009

No vidis, ako si to perfektne zvladla a Emka tiez. Dufam, ze to tak bude stale. Dolezite je, ze vie sama zaspinkat. Minutku plakat je uplne normalne a myslim, ze za to by ta neodsudili ani maminy, ktore v ziadnom pripade nenechaju dietatko plakat 😀 Tesim sa s tebou. Ja zacinam mat teraz iny problem. Patka sice papa len jeden krat v noci, ale strasne ju budia vsetky zvuky. Takze ked sa nahodou manzelik moc prehadzuje v posteli, tak sa hned budi. Neviem, co mam robit. Mame trojizbovy byt a nemam ju kam dat - teda do inej izby a este sa mi zda byt mala, aby bola od nas prec. Ale to je asi na inu diskusiu. Len som sa chcela troska postazovat 😝

mirica23
13. mar 2009

Ahojte,
tak my sme zase buvali od 20,00 do 3,30, potom som ho nakojila, ale šinter vystrájal 2 hodiny až kým ho manžel neutriasol na kolenách - už to nezvládal...Ale to sme niekedy mali takého nočné-ranné žúrky, tak dúfam že to bola jedna z nich,že to nebude pravidlo. Ale aj tak je to úspech že z 3 prebudení a spaní pri nás, spí sám a zobudí sa len raz.
Potapko, kamoška necháva tiež 6mesačnú dcérku samú v izbe spinkať. Má tam detskú vysielačku a ked sa malá zobudí, zaplače, tak ju ide nakojiť a znova ide spať do inej izby. Myslím že je to v pohode. Im to tak funguje. Tak to podľa mňa môžeš aspoň skúsiť a uvidíš či to bude lepšie alebo horšie.

potapko
13. mar 2009

Mirica, myslim, ze je to uspech, ze takto spinkal. Aj to rano si prestane casom robit, uvidis. Len to chce trpezlivost 😉 Ja by som Patku nechala inde spat, ale nemam dalsiu volnu izbu a riesit na rychlo 4-izb. byt sa mi neziada ☹ Ku starsej dcere ju nechcem dat, lebo by ju mohla v noci zobudit a kedze chodi do skoly, takze to nechcem. Mozno budem musiet vyriesit spanie v obyvacke, aspon docasne. Ale skor by som brala tip, ako zariadit, aby sa dieta nebudilo na ine zvuky. Ale to by som chcela asi vela 😝 Aj tak som rada, ze sa Patka nebudi 6-7x za noc ako starsia dcera.

mirustek1
13. mar 2009

potapko,aj nasa musi mat 10%ticho,my sa dokonca prezliekame do pyzame mimo spalne alen ticho do postele,ledva sa prikrijeme,ale od kedy zaspava sama -2dni,je to lepsie.Moja starsia ma taky silny spanok,ze ju nic nezobudi,ani keby jej v izbe revala.Skus aspon 1noc,alebo muza posli do obyvacky......haha

potapko
13. mar 2009

Muza sem tam do obyvacky poslem 😀 😀 Ale to sa tiez neda stale. Inak presne ako hovoris, aj my sa prezliekame inde. Pri mne spinka pokojne, ale moj muzicek je taky "hadzac postelovy" 😉 Ja sa hned preberiem, ked sa zacne troska Patka budit a som tisko a ona zaspi sama. Ale ako to naucit muzicka, ked on spi, aj ked mala place o dusu? 🙂 Mozno ju dam starsej dcere do izby. Aj ona spi ako zabita, mozno by ju to nezobudilo. No ved este chvilu pockam. Zatial sa to da zvladnut. Co je to oproti tomu byt 6x v noci hore, nieeee? 😉

mirustek1
13. mar 2009

Tak ti drzim palce,mozno to malinku aj prejde,ozaj aj dobeda zaspala Emka sama,asi po 20min,a dokonca to zvladol moj muzicek,ja som nebola doma.

potapko
13. mar 2009

Ja som vedela, ze ste obe sikovne a aj muzicka chvalim. Teraz bude Emka pokojnejsia, lebo aj maminka s tatom budu kludni a vyspinkani 😉 Uvidime, ci to malinku prejde. Nejako to predsa vyriesime, nie? 😎

laluchova
13. mar 2009

ahojte...skúšame túto metódu zaspávania, ale najkôr sme malej upravili režim denného spánku chodí spinkávať okolo10 a potom okolo15 + - 20-30minút,,,,takto chodí spávať už 3 týždne a spinkávať v postieľke sa učí 3 deň aj cez deň aj večer.1x zaspinkala úplne sama bez plakania, vyslovene sa odpálila aj večer si len raz mrnkla...včera si poplačkala minútku a potomo sa túlila k svojmu malému vankúšiku a kapesníčkom sa hrala ten musí mať od malička a večer som išla k nej len raz po 3minútach,pohladkala, povedala jej že je veľké slečna že sa učí spinkať v postieľke a bolo pošomrala si a zaspinkla trvá jej to max.10minút a je tvrdá...v noci sa nám už 3 týždeň na papanie nebudí čo je skvelé aj pre mňa...inak som k nej vstávala aj 8-10x ked bola zlá noc...zvykne sa zobudiť trošku zamrnčí ale zaspí bez toho aby som musela ísť k nej...

mirustek1
13. mar 2009

laluchova,tak vam to ide super,to ma tesi,lebo aj ja som to zacala skusat,ale mne mala spava cez den viac,no uvidime ako dopadneme dnes

rubista
13. mar 2009

ahojte,
my máme teraz 4 mesiace a túto metódu sme začali skúšať, keď mal malý 3 mesiace. Dovtedy- zaspával VÝLUČNE na tatíkových alebo maminkiných rukách, hojdaním a nosením. Budil sa tak 4-6 x na kojenie...a my sme boli totálne hotoví, vyčerpane sme vždy odpadli do postele vedľa neho.A samozrejme že spal iba s mamičkou v posteli a mamička na 1 cm2 aby ho nezadnivila.... 🙂 toto isté aj doobeda a poobede...no katastrofa, už by som tým nechcela prejsť. po 2 dňoch tejto (samozrejme že nám trhalo srdce keď zaplakal - ale on iba mrnkal) metódy nám malý zaspáva SÁM vo SVOJEJ postieľke, doobeda a poobede ani nemrnkne, iba strčí palec do pusy a je tuhý. večer sem tam pomrnká, takže max. 1x ho idem pohladkať a zaspinká. no a na kojenie sa ani nezobudí, iba sa v polospánku začne krútiť, takže viem, že chec papať- ale už iba 1 max.2x za noc. No a spíme od 20.00 do 7.00 -8.00!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Všetkým odporúčam, my sme teraz jedna veľká šťastná rodinka s malým spáčom. Už sa teším, až budem mať 6 mesiacov a nebudeme v noci už ani kojiť🙂 😎 Držím Vám všetkým palce.

janama001
13. mar 2009

ahojte nasa mala sa do dva a pol mesiaca budila kazde tri hodiny do 5,5 mesiaca prespala celu noc od 8vecer do 7 rana no kedze jej prestavalo stacit MM tak sa zacala budit 2-3 za noc potom nam isli zubky to aj 10x za 4 hodiny. na buduci tyzden ide mat rocik a stale sa budi 2-3 za noc chce si cucnut naucena je zaspavat na rukach a cicuse. ale vzdy som sa premohla a vstala isla s nou do kresla nikdy ju nenechavam spinkat s nami vzdy ked zaspi ju dam do postielky. ved ono to nebude trvat naveky a dake tie dva rocky vydrzime aj vstavat no nie 🙂
tak vam prajem pekne noci 😀

dnada
14. mar 2009

rubista - asi Ti vemu iluze 😎 Nám je 8 měsíců,lezou zoubečci a v noci kojím znovu a to mi asi tak od 3měsíců spinkal od cca 20-22hod do 6-8hod ráno občas se vzbudil kolem páté a pak sme ještě spinkali do 8mi 😀 Nejdřív nám to pokazily příkrmy,začal se budit jednou kolem 1hod,asi sem ho okrádala o prsíčko přes den,nakonec nepapal vůbec,tak sem příkrmy zas vysadila(mlíčko mu očividně stačilo i příbral) a opě;t sme začli cca v půlce 8mého měsíce a v tu dobu se začli prožezávat i zuby 😀
Dnes zatím usíná kolem půl8 ,budí se mezi 1-2hod a pak ráno kolem4té a pak kolem 7mé vztáváme,ale každý den je jiný,začlo ho opět bolet bříško ☹

JInak teda přeju ,ať vás tohle mine ,každé mimi je jiné 🙂

kamanka
14. mar 2009

Ahojte, tak já se pořád chystám s tou metodou začít (asi), ale absolutně, Potápko, nemám čas, kdy si to přečíst. Je najednou šílenej zmatek! Dnes mi malej navíc onemocněl, hrozně mu teče z nosu, má takový nemocný očička, měřila jsem ho a po odečtení 37,6...mohla bych mu už něco dát? Pořád pláče, do toho mu roste zoubek...ach jo! Jinak se u nás nic nezměnilo...kol půl 8 jde spinkat, do těch 8 párkrát někdy zamrčí, někdy ne, no ale už před tou půlnocí je vzhůru, pak třeba až kol 2 až půl 3, ale pak už to jde po 2 hodinách. Kdosi tu psal, že se od porodu nevyspal...já to samé a fakt nemám kdy to dospat! Není, kdo by malého pohlídal! Jo a v těhotenství jsem toho taky moc nenaspala, hlavně teda ke konci!

potapko
14. mar 2009

Kamanka, nestresuj sa. Hlavne pokoj. Knizku docitas, neboj. Teraz, ked je malicky chory, aj tak metodu skusat nemozes. Na horucku daj malemu az vtedy, ked to prekroci 38. Nikdy nie skor. On si teraz buduje imunitu a musis nechat, aby ten jeho system zareagoval a branil sa. Pre malicke deti je vysoka horucka normalna.Neboj, naucis sa to perfektne zvladat a takato teplota pre teba v buducnosti nebude taka strasna, to mi ver 😉 A uz ta vobec nepotesim, toto nikdy nedospis 😀 Ale je to pekne obdobie a nikdy sa uz nevrati. Ked maly bude v poriadku, knizku docitas a potom zacnes s tou metodou. Este chvilku vydrz. Chore deticky potrebuju maminku, takze drzim moc palceky a posielam na dialku kooooopec pozitivnej energie.

kamanka
14. mar 2009

Díky, moooc🙂

kamanka
14. mar 2009

Já vím, za čas na to všechno budu vzpomínat s úsměvem...možná🙂

kamanka
14. mar 2009

potapko...tak už jsem přečetla 6 stránek🙂 Jinak už máme 38,3☹ Spinkal 2 hodiny!!!! Dala jsem Nurofen a za chvilku se tak krásně uklidnil! Neví, co by si narval do pusinky!

tehilla
14. mar 2009

milá sjuze, nemohla by si poslať tú knihu aj mne? ja sa podľa nej riadim a funguje, len som ju požičala kamarátke a ona si ju zobrala do Írska....chcela by som z nej ešte čerpať. Ďakujem, moja adresa sadovec@hotmail.com ešte raz ďakujem.

potapko
14. mar 2009

Kamanka, tak dufam, ze to nebude nic horsie. Pekne zrazajte teplotku a malemu to uz urcite za chvilu prejde. On teraz bude urcite z tej teploty spinkat. Mozno sa ani v noci nebude tak budit. No ved uvidis. Drzim este raz palce.

mirustek1
14. mar 2009

potapko,vcera vecer aj noc bola dobra,2x papala spali sme do rana do 8hod.Dnes sme boli prec,ale spala pekne aj v aute,vecer plakala asi 10min,bola som ju 2x pohladkat a spinkala.Tak uvidim ako to bude dalej.

jitrulka
14. mar 2009

ahojte holky, potapko zdravim. my jsme tuto metodu začali zkoušet ve 3 m, a malá se naučila celkem dobře usínat. hlavně večer, ve dne je to trochu horší. V noci ale kojím 3-4 a kojím ji pokaždé pač spíme všichni pohromadě. V knížce se píše že mimi už od půl roka vydrží bez jídla a od této doby se doporučuje s učením začínat. Jak je to ale se zoubkama? Já mám podezření na zoubky už asi od 4 m 😒 a právě od půl roka to hrozí nejvíc... má se s metodou skutečně začít? Ráda bych se už taky vyspala (jako většina 😝 ) a jsem k tomu stále víc odhodlaná. Zoubky ale nikde, vypadá to na ně a nerada bych s metodou začínala pokud by měla nějaké trápení, nepoznám to. ... (asi bych od někoho potřebovala slyšet "všechno je v poho, jdi do toho")

macaeliska
14. mar 2009

jitrulka, ak nema bolesti a zubky sa zatial neukazuju, tak kludne zacni. Nam to ale prave rast zubkov vsetko pokazil. Tak sa drzte a prajem pekne spinkanie

potapko
15. mar 2009

Ahoj Jitrulka. V knizke je pisane, ze zuby so spanim nesuvisia a hlavne nie s nocnym papanim. Neviem to presne, ale nieco pravdy na tom bude. Ked som oducala starsiu, tak mala 10 mesiacov a to ani zdaleka nemala vsetky zuby. Este nas cakali stolicky a tie boli dost neprijemne. S metodou som zacala a odvtedy spala celu noc. Zuby idu totiz az do dvoch rokov a nepredpokladam, ze by si sa chcela nevyspat tak dlho 😉. Ja na tvojom mieste by som 100% isla do toho. Ak nie je chora, myslis si, ze je najedena, tak nie je preco vahat. Len si musis byt ista, ze to chces. A najlepsie je najskor vyriesit spanie niekde inde. Ak budete spolu v miestnosti, tak to asi velmi tazko budes zvladat. Ja mam uz druhe a poviem ti, ze mi neni vsetko jedno, ked som tam s nou. Preto som sa rozhodla, ze zatial to nie je take zle (budi sa 1 max.2x v noci) a najskor vyriesime spanie niekde inde 😝.
Macaeliska, ak sa budi len na zubky, tak jej ich treba potriet gelikom, ale nedavat papat. Nechat ju potom samu zaspinkat. Ja som sa mimochodom tiez tri mesiace vyhovarala, ze to su zuby alebo teplo a pritom to bolo len to, ze chcela dudel alebo flasu, inak proste zaspat nevedela. Ale je to vsetko strasne narocne na psychiku, takze treba byt vnutorne presvedceny o svojom konani. Nebojte, vsetko to zvladneme 😉
Mirustek, bude to urcite super, toto je veeeeeelmi slubny zaciatok. Za chvilku vas caka prespata noc, uvidis 😉

jitrulka
15. mar 2009

Chystám se začít o víkendu... MM pošlu tak na týden spávat k rodičům abychom ho nebudili a aby nám do toho nekecal. Snad to zvládnem a snad až se k nám vrátí, bude už vše ok. Bohužel větší byt bude až asi za dýl, tak snad to nějak zvládnem.

potapko
15. mar 2009

Jitrulka, neboj sa, urcite to zvladnes. Ja som to tiez zacala, ked bol manzel na sluzobke 😉 On o tom nechcel ani pocut, on sa totiz na plac malej voooobec nezobudil, tak si myslel, ze spinka celu noc 😀 Takze drzim palce a mozno budes prekvapena a za tri dni muzicka budes volat naspat, lebo budete spat skoro celu noc.

bublinka9
15. mar 2009

zdravím...
omlouvám se že jsem sem tak vpadla...
10.03.2009 se nám narodila holčička prosím o pomoc v hlasování...
budeme z toho mít jen to že bude vytisklá v novinách jako miminko týdne a schovám jí to na památku...

http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina2009031... - hlasuj pro kristýnka roušalová 😉

jitrulka
15. mar 2009

Potapko, hrozně moc děkuju za podporu a za rady. Ted jsem ještě odhodlanější. Už to na nás začíná být znát. Jedno kojení v noci by mi taky nevadilo (at nežeru... 😀 ) ale vstávat 4-8x za noc, to už je trochu moc. Ne vždy kojím ale musím ji uhoupat, utišit a tak stále dokola. Takže ještě jednou díky za podporu a zas sem za týdem přínesu případné výsledky 🙂

mirustek1
15. mar 2009

potapko,dnes vecer dost Emka plakala,skoro som to vzdala,ale vydrzali sme a zaspala,tuto noc bola hore asi 3x,ale papat som jej dala len raz,ale je to stale lepsie ako 10x hore,len sa bojim,ked tak placka,hlavne ked odchadzam z izby,ci to nemoze niako zle posobit na jej psychiku,