Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mirustek1
27. mar 2009

potapko,vecer sa napapala kase,potom MM a lahla a spala,ani nevieme kedy zaspala a to som vecer zistila,ze mame prvy zubok,tak ani neviem ako.....super.A to som od 4mes,cakala koli nespaniu a placu,ze uz jej idu a na koniec bez problemov,tak uvidim ako bude buvat dalej.

kamanka
27. mar 2009

ahojky, tak v knížce jsem nepokročila dál, máme tu teď zase boj, byli jsme nemocní a když už jsem si myslela, že je to za náma, tak dostal teploty, pak začal řádit u kojení, nechtěl...pak jsem si všimla, že když se mu dotknu ouška, tak se odtahuje a proto nechtěl ani prso, protože ho to bolelo, jak si na tom asi ležel. No nic, letěli jsme k dr. a ta nám řekla, že to vypadá na špitál, takže já zase nervy. Letěli jsme do laborky na krev a moč...naštěstí dobré, jen cosi tam měl vyššího. Dnes jsme byli na ORL, ale vše se jeví v naprostém pořádku. Tak bereme antibiotika, což je taky zase čára přes rozpočet...musím ho v noci budit. Udělala jsem si to tak, abych mu je měla dát ve 23 hod, to bývá většinou vzhůru, tak snad to půjde hladce a nebudu ho muset budit. Už z toho šílím. Někdy usne krásně, jindy, zrovna jako dnes, to bylo s pláčem. Po půlhodině se zase vzbudil s pláčem a teď usnul, tak jsem zvědavá dokdy! Jinak včera jsem kojila ve 23 hod, pak o půl 1 (to pak byl do půl 2 kravál, chtěl být vzhůru, ale maminka nechtěla, tak se vztekal), pak až o půl 6! Ach jo☹

zuzube
28. mar 2009

ahojte mamicky,
tak my metodu skusame uz skoro 2 tyzdne...vecer je to super, zaspinka hned, v noci je raz, niekedy 2x hore...no cez den stale place ☹ ja uz neviem co mam robit, alebo co robim zle....staaale place...niekedy 10, niekedy 20min....teraz v pondelok nam krasne zaspala aj rano, aj poobede bez placu a spinkala hodinku....tak sme boli radi, ze uz sa to naucila...a na druhy den zase plac ☹ ja uz faaakt neviem ☹ co mam robit?? mam to skusat dalej?..keby som vedela, ze zaspi aspon v kociari, tak ju tam dam...ale viem, ze tam len tak doma nezaspi...ked ideme na prechadzku, tak si pospinka.....a ked zaspava s placom, tak vzdy spi max 35min....ja uz neviem, som zufala ☹

kamanka
28. mar 2009

Tak u nás je to skoro stejné! Přes den spí 3x po půl hodině, ale většinou vždy usíná s pláčem, večer taky, jak kdy teda! Včera mi usnul večer a za půl hoďky kravál jako blázen, pak za 10 min zase☹

stvura
28. mar 2009

Epik.m...ked som si precitala co si napisala, som sa musela naramne smiat...dobre som sa pobavila.
Takze moj krpec ma raj na zemi, lebo spi pekne vedla mna s prskom v puse...
Fakt neviem ako sa prinutit, no budem musiet aby sme naucili maleho spinkat. Asi prehovorim manzela nech ide na sluzobku na tyzden a kuim si stuple do usi ako pisala vyssie jedna kocka....
To pol hodinove spanie mame i mi, len horsie je ze potom uz nechce spat vobec, len place.
Zuzube, zavidim ti, ja ak by sa mi podarilo vyriesit nocne spanie by som denne ani neriesila - nevadi mi ak cez den vobec nespi, pripadne spi len v kociku. Moj este nikdy nezaspal sam, nech je akykolvek unaveny....

mirustek1
28. mar 2009

zuzube,pokracuj dalej,uz sa nevracaj spat,aj ja idem touto metodou asi 3tyzden a cez den si skoro vzdy trochu poplace,niekedy menej,niekedy viac,ale zaspi sama.Niekedy sa v postilke najskor hra aj pol hodku,potom place a zaspi.Vecer papa cicik,polozim,ona len pomrnka a hned spi.V noci 1x,niekedy 2x papa.Tak skusaj dalej,to zvladnete,aj ja tomu verim,a ked budu vacsie,pekne uz budu vediet zabuvat.Nebudeme ich musiet potom ucit.A nemozu jej ist zubky?

kamanka
29. mar 2009

Ahojky, malej šel včera spinkat o půl 8, vzbudil se o půl 11, vydržel křičet do 11, tak jsem mu pak dala prso, a pak papkal až o půl 5 ráno🙂 Samozřejmě se asi 2x nebo 3x vzbudil, ale buď jsem dala cumel nebo čajík🙂 Tak snad to bude fungovat! Jo, dělala jsem to potmě, možná to bylo tím! Teď jsem ho fikla do postýlky, ať se prospí, tak byl asi 10 min kravál, ale už spinká!

potapko
29. mar 2009

Ahojte kocky, tak ste sa rozpisali 😝
Mirustek, mam pocit, ze ste uz za vodou a bude to len a len lepsie. Pokial nepride choroba, ale to nas vtedy tie deticky moc potrebuju a nie je dobre ich nechat plakat.
Kamanka, aj vy postupujete krasne. Moc sa so vsetkymi tesim, ze sa uz vyspite a urcite ste kludnejsie 😀
Zuzube, co sa tyka denneho spania - skusala si jej zatiahnut zaluzie, alebo jej urobit nejako tmu (alebo pritmie)? Mozno by potrebovala navodit vecer, ked v noci tak pekne spinka. Je pravda, ze aj ja (tak ako ti pisala stvura) pri starsej dcere som si hovorila, ze keby radsej horsie spala cez den a v noci dobre. Cez den sa to da zvladnut, ale viem, ze ten detsky plac sa neda pocuvat nikdy a chceme, aby babatka spinkali ☹ A pri prsniku ti nezaspinka? Mozno by som skusila porusit pravidlo a cez den by som ju uspala na prsniku. Ak sa ti tym nepokazi noc, tak by si mohla mat vyhrate. Musis vyskusat, co by na malinku zabralo.
Stvura - mimochodom moc nesuhlasim s tym, co tu pise eppik. Kopiruje len texty (a myslim, ze toto je forum na debatu), ktore si myslim, ze su pisane velmi na tvrdo. Kazde dietatko je ine a takto striktne sa postupovat niekedy neda.Ale to je cisto moj nazor a nikoho tu neodcudzujem ani neutocim! Ak ti nevadi, ze malinky spinka s tebou, tak si to pekne uzivaj a nijako to neries. On je este malicky. Ja tu sice radim, ale musim uprimne povedat, ze pri starsej som tuto metodu psychicky zvladla, az ked Deniska mala 10 mesiacov. Takze neboj, raz pride cas, ked to budes vladat riesit 😉
Ozaj kamanka, ty si v noci svietila, ked si ho krmila? Moje obe deticky su na priame svetlo haklive (myslia si, ze je den a vstava sa) - takze v noci nesvietim a nerozpravam. Vsetko je take "prudko automaticke" 😝 😀

ingulka
29. mar 2009

babenky.. hlasim, ze u nas ziadna zmena 😢 mala uz je moc unavena okolo 19.30 priamo zaspava na rukach.. ale o tej 4hod nadranom je uz vyspata a "ukecana" a nic nepomaha ju "umlcat" ... ach jaaaaaaj 😒

radkar
29. mar 2009

ingulka, my měli taky takové období, kdy byla brzo vyspalá. Ono to přejde, buď trpělivá. Určitě nemá cenu natahovat večerní čas usínání, bývá to jen na škodu. Teď už spí tak do 7.

bzucka4
29. mar 2009

ahojte, ja som o tejto metode citala, ale neviem ci by som ju skusila. my sme mali zo zaciatku problemy tiez. mala nam zaspavala rano o piatej alebo o siedmej, vydrzala byt hore aj osem hodin, ale s placom. aspon keby si lezkala, ale ona tiez stale plakala. tak sme zistili, ze jej mliecko nestaci, tak sme kupili mliecko pre hladne deti a tiez sme kupili kvapky na brusko a este sme kupili flasky AVENT, co si myslim, ze nam naozaj pomohlo, lebo odvtedy place o 80% menej. presli sme roznymi fazami zaspavania. najprv zaspavala bruchom otocena na mojom bruchu, potom zaspavala na prsniku, potom ked sme ju hojdali vo vodorovnej polohe a teraz ju napoly uspim na rukach a potom ked ju ulozim, zavrie ocka a spinka aj sama. dobre zacala spavat okolo 6 tyzdna, co sme sa potesili, lebo nam hovorievali ludia, ze dobre bude az v troch mesiacoch. ale co je tiez velmi dolezite a s tym mam skusenost je, ze ked je mamina nervozna, tak je aj dieta. takze treba byt kludna (viem, lahko sa to hovori, ale skusila som si to) a aj babo sa ukludni 😉
a tak ako pise radkar, tiez si myslim, ze netreba dieta zbytocne nasilu uspavat a nasilu unavit. potom je babatko este viac nervozne a bude spat este horsie (aj to mam odskusane)
ja to robim tak, ze ked chce spinkat, tak spi, ked nie, tak nie a upravilo sa to tak, ze cez den spi po pol hodinkach, medzi tym je hore tak hodinku a pol a teraz spinka od jednej v noci do rana do deviatej, potom sa napapa a spi dalsie tri hodiny
takze nebojte a nesilte babatko k nicomu. 😉

kamanka
29. mar 2009

Dnes jsem ho dala do postýlky o půl 8, od té doby pláče. Plakal tak necelých 10 min a vzala jsem si ho sem do obýváku. Teď jsem ho zase dala do postýlky a ječí jako o život☹ Někdy si fakt říkám, že u nás nemůže jít nic normálně☹ (Posl.dobou mi blbne u toho jídla, kašičky mu vždy jely, teď sotva vidí misku, už se odtahuje a vzteká se. Dnes jsem si řekla, že mu zkusím dát nemléčnou a mordovala jsem se tu s odsáváním mlíka, odsála jsem 120ml, no a myslíte, že mi to snědl? Jednu lžičku a konec! Málem jsem brečela. Za chvíli jsem mu udělala mléčnou a té mi nakonec snědl 100ml, ale bylo u toho veselo. Přítel ho musel zabavovat!) Už je klid, tak jsem zvědavá, na jak dlouho☹

Když dáváte děti spát, tak taky po tmě?

No, já si většinou, vlastně vždy, svítím u kojení lampičkou. Máme v ložnici totální tmu, tak bych nic neviděla. Ale budu to zkoušet bez světla, třeba to bude lepší. Je fakt, že on mi sem tam úplně ožije a chce být vzhůru, a já se divím, proč? ☹

bzucka4
29. mar 2009

kamanka
ja svoju malu davam spat normalne, to znamena, ze cez den v pohode zaspi ked je vidno a v noci ked je tma. myslim, ze to nezalezi od toho ci je tma alebo svetlo
ked ti place, skus najst pricinu, mozno sa iba nudi a chce sa hrat....aj moja ked place, tak su moznosti, bud je hladna, alebo chce spat, alebo sa nudi v jednej izbe a chce vidiet nieco nove, alebo chce aby sa s nou niekto zhovaral, potom je uz len jedna vec, mozno ju nieco boli. ale myslim, ze podla placu by si mala zistit, co chce. ja to teraz rozoznam uz v pohode pri svojej malej 🙂

kamanka
29. mar 2009

Ještě nedávno mi zaspával krásně, bez pláče! No, musím to všechno vydržet a doufat, že to bude lepší a lepší,že? 🙂 On by asi chtěl, abych ho držela za ručičku nebo hladila, ale já chci, aby se naučil usínat sám☹

bzucka4
29. mar 2009

no, to nechcem ani ja, zatial si to nevyzaduje, tak dufam, ze ani nebude chciet. asi si na to zvykol, ze ta stale citi. niekde som citala a som to aj skusila, ze treba dat do postielky alebo ho prikry trickom alebo plienkou, ktoru si cely den pouzivala. je tam tvoja vona a on ju bude citit. skus a uvidis...nam to fungovalo

kamanka
29. mar 2009

Už pláče☹ Zase ta jeho půlhodina, nechápu to☹ O tom tričku jsem taky slyšela, ale nezkoušela, ale vyzkouším🙂

bzucka4
29. mar 2009

aj my mame polhodinky 🙂 ale sledujem, ze uz treti den z nicoho nic ma cez den jeden dlhsi spanok...akosi sama na to prisla, ze je lepsie spat dlhsie. zaspala pred hodinou, potom stiahla 150ml a spi dalej....

katkaamax
30. mar 2009

ahojte, volám sa katka mám 5 mesačného syna maximiliána a chcela by som vás poprosiť o info, kde by som zohnala knihu o zaspávaní, my zaspávame iba na fitlopte a chceli by sme to zmeniť. ďakujem papa

mirustek1
30. mar 2009

katkaamax-napis svolu email.adr.a skusim ti to preposlat

katkaamax
30. mar 2009

ahoj mirustek1, toto je môj mail katarina.halakova@satronet.sk, ďakujem

mirustek1
30. mar 2009

katkaamax-poslala som ti,hadam to dostane,tak vela sil.papa

3558
30. mar 2009

ahojte
chcela by som poprosit o radu: doteraz maly zaspaval tak ze som ho dala do postielky,zhasla a isla prec.

no a posledny tyzden ho dam do postielkky a zacne tak plakat, ze vyvrati vsetko mliecko co zjedol a zacne sa dusit. chytim ho na ruky a prestane. polozim a zase place. nechapem to, ved stale uspavam rovnako. ako sa to mohlo stat? myslite ze sa mu nechce spat? ako by som zistila ci ho nieco boli? ved si nechyta nic. len strasne place. po dvoch hodinach plakania zaspi a este aj vo sne vzlyka. som z toho na nervy neviem co mam robit. kto by mi vedel poradit??? 😢 😢 😢 😢 😢

cerstvamama
31. mar 2009

zuzana29
To je jako u nás. Nebo někdy Adélka usne, probudí se třeba za hodinu a znovu to samé. Zkouším všechno možný. Zatím jsem žádný grif nenašla.

mirininu
31. mar 2009

Zuzi, tak u nás to bolo podobné 😕

tiež cca okolo 9. mesiaca malý začal štrajkovať v postielke 😒 , dovtedy od 3 mesiacov nebol problém. Tiež som ho uložila, dala mu pusu poprípade prečítala rozprávku a odišla. No potom začal strašne vystrájať - podobne ako tebe. Akonáhle som ho dala do postielky mala som pocit, že ho asi kuše, tak jačal 🙄 .Ja som ho nechávala pri nás kým nebol taký unavený, že sám zaspal. Bolo to ťažké obdobie a trvalo asi mesiac , ale potom sa to samé napravilo - asi majú také obdobia 😔 . ...teda obdobia - aj teraz to nie je ešte to pravé orechové, ale aspoň nejačí keď ho dám do postielky 😉 Takže vydržať 😉 Teda to je moja skúsenosť.

kamanka
31. mar 2009

No, tak vám holky děkuju☹! Já myslela, že po dvouhodinovém kojení v noci už nic horšího nepříjde!🙂 Mně malej usínal krásně, dala jsem ho do postýlky, chvilku si vykládal a zaspal. Teď už nějaký čas, když ho položím, tak kravál jako blázen! Chodíme za ním atd, usne třeba po 10-30min. Ale chci, aby se naučil zaspávat sám, takže to musíme vydržet!

Jinak v noci už téměř fakt v poho! Včera kojení v 19:30, pak až o čtvrt na 1, a další o čtvrt na 6! Což je úžasné!!!

3558
31. mar 2009

ja este vyskusam, ci mu nerobi dobre ten casovy posun. skusim ho dat ulozit neskor, a uvidim. vecer vam napisem. 🙂

fifinna
31. mar 2009

zuzi a ze by uzkost osemmesacnych ? Ze by sa zacinal bat, ked odides, ze sa uz nevratis ? Skus si pozriet taku temu, ale nie tuto aktualnu, bola o tom aj strasia tema. 😉

3558
31. mar 2009

no lebo v tejto aktualnej nic nieje 😨
prave som uspala maleho.
on je cely den v pohode neplace,hra sa krasne a ked mu je smutno tak pride ze chce na ruky.tak sa chvilocku poprechadzame a ked ho zaujime auticko na zemi, tak ho tam supnem zase.nechcem aby si zvykol nosit sa na rukach,lebo ako novorodenca som ho tak uspavala a som stastna ze som ho to odnaucila.
no a dnes som kupala, a po kupani napapat a do postielky. nechala som mu otvorene dvere a zasvietene na chodbe. on ked sa uspava, tak si hovori gajgajgajgajgaj.... az do kedy nezaspi. tak to bolo aj dnes a pekne sam zaspal. po tyzdni plakania! myslim ze mal len posunuty cas, pretoze doteraz som ho davala spat o 7.00 a dnes o 9.00. takze mu neurobil dobre ten casovy posun, a k tomu sme boli na dovolenke pred 10timi dnami na slovensku a tam je o hodinu viac tiez. takze to su presne tie dve hodiny co mu chybaju. ja som ho asi ukladala spat skor ako sa jemu chcelo. ale ocka si zmolil uz od siestej. cely tyzden. tak som to nevedela.
teraz mu to musim poposuvat do starych kolaji, aby chodil spavat o siedmej a nie o deviatej. ak zajtra bude zase plakat, tak vecer napisem. ahojte

mirustek1
1. apr 2009

potapko-ahoj,chcem sa spytat,uz idem touto metodou asi 3 tyzden,vecer je v pohode,ale cez den este stale nezaspi bez placu,najskor sa v postielke hra a potom place asi 15min.A zacala sa aj v noci castejsie budit,ale nedavam jej zakazdym papat,len 1x a potom nad ranom,lebo by sme sa vratili tam kde sme boli,neviem ci to nebude tymi zubkami,jeden je prerezany,a ideme ne velku noc prec na 6dni,tak sa bojim.ci sa mi to vsetko tam zas nepokazi,no uvidime,a vy uz zaspavate vzdy bez placu?

potapko
1. apr 2009

Mirustek ahoj, je to tazko takto ti poradit. Pokial ti to nevadi, tak by som to cez den neriesila, troska si poplacka a predsa zaspinka. Alebo jej skus urobit to pritmie - to som tu uz pisala. Mozno jej to bude evokovat vecer a skor zaspinka. Mirustek, ak to este chvilku vydrzis a budes mat potom na to silu, tak o taky mesiac jej skus nedat v noci vobec papat. Bude mat uz skoro 10 mesiacov a ked sa vecer napapa, tak nema preco byt hladna. Mozes to take 3 noci vyskusat. Ak sa to nezlepsi, tak by si s tym mala prestat - pravdepodobne to budes musiet skusit neskor. Asi len takto sa to da uplne vyriesit. Ale na to potrebujes mat istotu, ze nie je hladna a samozrejme kopec sily, aby si to zvladla. Pokazit sa ti to na dovolenke moze. A to preto, lebo nebudes chciet, aby v noci plackala a preto k nej skocis hned ako zamrnci. Ale myslim, ze by to aj tak nevadilo. Budes to potom riesit doma. Dovolenku si uzi s oboma dievcatami 😉 A neboj, kazde dalsie oducanie trva kratsiu dobu. Emka rychlo zisti co a ako - je to predsa velka sikovnica 😀 Mirustek, je to vsetko velmi tazke a musis to riesit hlavou a aj srdcom. Drzim ti palceky a daj vediet, ake to bolo po sibacke.