Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

potapko
30. apr 2009

Lilusabub, ja si myslim, ze by si ju cez den urcite mala dat spinkat, ale aby vstala tak nejneskor o pol stvrtej. Potom ju o osmej uloz a zacni s metodou, ktora je tu popisana. Pre dietatko je naozaj neskoro ist spat o 11, ak vam to este k tomu ani nevyhovuje. Bude sa urcite jedovat, ale myslim, ze casom si zvykne. Nezobrazuje sa mi, ze kolko ma malicka mesiacov. Ale aj tak si myslim, ze sa to naucit da, ale musis byt dosledna. Troska jej zmenit rezim a cez obed ju nenechat velmi dlho vyspavat. A ako zaspava o tej jedenastej - na prsniku, nosenim alebo len polozenim do postielky a ona sama zaspinka?

potapko
30. apr 2009

Zase raz neviem citat 😀 Lilusabub - 18 mesiacov je dost, takze malicka je uz rozumna a velmi zvedava. Oducanie teda moze trvat troska dlhsie, ale to zvladnes, uvidis. My ta tu podporime 😉

lilusabub
30. apr 2009

ahoj potapko ona zaspi len vtedy ked sme všetci na posteli ked vidi že všetci ideme spat ale ked mame naštevu taksi to určite vieš predstaviť že hosti nemožme poslat spat kvoli tomu že ona nezaspi len vtedy ked všetci ležia a vdaka za podporu

potapko
30. apr 2009

Lilusabub, takze to je presne tak, ako keby si ju mala na prsniku. Takze ti odporucam len jedno, pekne ulozit do postielky a sama musi zaspinkat. Hovori sa, ze by sa nemali zatvarat dvere, ale ja dvere zatvorim a vtedy Patka vie, ze sa musi spinkat. Takze toto je na tebe. Lepsie sa vsak znasa plac za zavretymi dverami, to ti tu asi povie kazda z nas ☹ Drzim ti moc palce, nech sa dari.

lilusabub
30. apr 2009

potapko dakujem tak ja to skusik a dam vediet ako nam to ide zatial sa majte krasne 🙂

cessy
1. máj 2009

ahojte, takze tuto metodu mozem len doporucit, tak ako sa mi spi teraz posledne 2-3 tyzdne, tak sa mi spalo ked maly nebol na svete...jednoducho sa rano zobudim a nie som unavena, dolamana...maly si pomaly zvyka na 2 nocne kojenia a je to super. 😅

stvura
1. máj 2009

Mno...i ja ju mozem doporucit, i ked mi sme tak raz dobre, raz nie, no este je skoro, lebo len teraz sme mali tyzden co maly zacal spavat v postielke, este je skoro posudzovat. Je to zvlastne, ze niekedy mam jedno nocne kojenie, niekedy tri...nikdy neviem ci si mliecko odstriekat v noci alebo ci sa zobudi.
Na to denne spanie som sa stale nevychystala, lebo napriklad ako teraz, uz je maly hore dve a pol hodiny a stale je aktivny...no co uz, hadam sa unavi.

mirustek1
1. máj 2009

tak aj ja sa pridavam.mozem to vsetkym len odporucit,neviem si to uz ani predstavit inak uspavat malu,ako len polozit do postielky a ist,A myslim ze cim skor sa s metodou zacne,tam lepsie.Ked je uz dietatko vacsie,viac vymysla.Aj teraz sa Emka v postielke asi pol hodku pohrala a odrazu nakuknem auz spi......super.Tak drzim palce vsetkym maminam.

lienka43
1. máj 2009

Ja sa k vam pridavam tiez. Touto metodou zaspavame uz dva tyzdne, sice v poslednej dobe placeme tak minutku az dve ale to preto ze ma vidi ako odchadzam, neviem ako to spravit aby uz neplakala. Zaspava tak aj cez den ale len doobeda, poobede spime v kocari, viem ze budeme o chvilku spavat len raz tak sa nechcem stresovat 🙂)). Mozem potvrtdit to co tvrdi cessy ze konecne sa vyspim aj ja. Nie som taka unavena a hlavne doobeda vie konecne spat aj hodinu a pol a ja mam po 8 mesiacoch cas aj na domace prace 🙂)).
Je to narocne ale tiez drzim palce kazdemu kto sa do toho pusti, hlavne treba vydrzat :D

ivis227
3. máj 2009

Ahojky aj my mame kopu rovnakych starosti mne dokonca papa len z jedneho prsnika druha strana sa mu nepaci:D:(((((((((((( ...aj ja by som poprosila poslite mi tu knihu na anavis@centrum.sk prosim prosim uz nechem aby mi tolko plakal ked ide spinkat :(((((

stvura
4. máj 2009

Ahoj kocky...no som tu po troch dnoch...a mam PROBLEM.
Spime uz druhy tyzden v postielke, doposial slo vsetko okej, ale...uz treti den sa budi kazdu hodinu a pol az dve hodiny, place...a place {ten plac je nadranom, prve dve budenia su okej}. Uz som zufala co s tym, som unavena ako pes. Len co zaspim je hore...
Cez den nespi vobec, pripadne len pol hodinu...takze si nespravim absolutne nic a to nocne spanie...Vidim ze viacere z vas tu pocet kojeni znizuju, ja mam dojem ze sa zdvojnasobili od toho predchadzajuceho tyzdna.
Poradte mi co s tym? Su to tie nestastne zuby, alebo zacal po dvoch tyzdnoch strajkovat?

potapko
4. máj 2009

Ivis, knizku som ti poslala. Dufam, ze pomoze.
Stvura - boze, ved pises o pol piatej rano. Naozaj ta uprimne lutujem. Musi to byt narocne. Ak uz fakt nevladzes a chces to riesit, tak si myslim, ze u teba existuje uz len jedno riesenie. Ked sa v noci prvy krat zobudi, tak by si ho nemala kojit (alebo prvy krat nakojit a potom uz nie). On sice zaspi dobre (to mi robila aj Deniska, ale potom to zacalo), ale potom si to dohana v noci. Bude to sice narocne, ale myslim, ze by si to mohla skusit. Proste si urci sama, kedy ho budes kojit. Nie kazdu hodinu (na to je uz naozaj dost velky). Ako pises o tych prvych dvoch budeniach - je to presne ako v knizke. Deti maju na zaciatku tvrdy spanok a nadranom su aj kazdu hodinu hore. Vobec si nemyslim, ze su to zubky. Patka ma teraz sopliky ako hrom a zuby uplne zdurene (cez den je patricne nervozna), ale v noci sa zvykne papat len 1-2x. Aj ked sa sice zobudi viac krat (co ja som samozrejme hore), ale sama zaspinka. Takze na zubky sa neda vyhovarat - tie rastu az do dvoch rokov 😉 Skus si to cele premysliet a zacat s riesenim. Ja si myslim, ze ked sa vecer napapa, tak nemoze byt tak casto hladny, je to zvyk 😒

barila
4. máj 2009

AHojte pridavam sa do klubu "plačkov". Poslete mi prosim knizku na daniela.chrupkova@centrum.sk
Vdaka

timulik
4. máj 2009

ahojte, aj ja si prosim tu knizku na mail: thanigovska@gmail.com, velmi pekne dakujem.

potapko
4. máj 2009

Dievcata, na strane 127 je link na stiahnutie knizky. Jedna sikulka to tam vlozila 😉

stvura
4. máj 2009

Potapko, skusim...dnes mi konecne spal doobeda, i ked len pol hodiny, no i to je uspech. Vcera vecer sa budil nasledovne - ulozeny o 20,00, zobudil sa o 22,00, potom 1,45, potom 2,45, 3,30, 4,15, 5,30. To uz som si ho vzala k sebe a tulkali sme sa do siestej. Potom sme boli hore a od tej pol osmej si pospal do deviatej...
Skusim co pises, uz ho nebudem krmit, len v trojhodinovych intervaloch...

potapko
4. máj 2009

Stvura, tak to je teda desny rezim. Skus ho o 22 nenakrmit a dat mu az o tej 1.45 (samo, ze podla toho, kedy sa zobudi 😉 ) myslim, ze po dvoch troch nociach sa bude budit uz len 2x 😉 Mam taky pocit, ze mirustek to mala takto isto. Ale uz mam z toho troska chaos, takze presne neviem. Ale niektora to tu presne takto rozoberala. Za pokus stoji vsetko. Drzim palce.

watergeenie
4. máj 2009

Stvura, citim s tebou, to co si opisala bol donedavna presne nocny rezim nasho maleho. Preto som sa dala na tuto metodu. Ale zatial sme dieru do sveta neurobili, napriek tomu, ze ta prva noc bola super.Teraz mame pauzu lebo sme chorucki, tak ho v noci beriem k sebe na cicinku, lebo sa neda utisit. 😢
Tvoj maly ma len 8 mesiacov, tak mozno aj s vekom to bude stale lepsie, ked zacne vstavat, behat, viac sa unavi, mozno ti pospinka dlhsie. 🙂 Drzim palce, nech sa umdri a nech mamku trosku sa vyspat. 😉

cessy
4. máj 2009

ahojte, stvura skus ako pise potapko....mne sa maly po ulozeni zacal budit pred 22hod. tak som ho pohladila, plackal,chodila som za nim po 10min....vzdy zaspi, teda zatial vzdy zaspal a potom sa budi medzi 1-2 hod.potom okolo 4hod a potom az rano.... 😉
ja kojim 2-3 krat za noc, ked sa zobudi castejsie, nedam mu... 🤐

majula009
4. máj 2009

Sjuze, prosim Ta porad mi ako sa nezblaznit. Mala ma 9 mesiacov a je to doslova peklo ako zaspavame. Vzdy v rovnaku hodinu zaspi so mnou na posteli alebo na mne a apotom ju prelozim do postielky. takto zaspí do dvoch minut, problem je v tom ze potom ked sa preberie, niekedy je to za polohodinu niekedy za tri a zisti ze nie som pri nej tak uz potom v postielke byt nechce e reve dovtedy pokial ju nevyberiem, toto robime do kola a tak ked uz ja spim nahodou v posteli tak si ju prelozim do podtele a spime do rana...niekedy sa prebere aj v posteli a to ju musim objat alebo jej dat ruku na tvar alebo jej drzat rucicku a potom spi dalej....ked som sa pokusala dat ju spat do postielky tak konecnaaaaaaaa, reve akoby jej nohy amputovali za ziva a bude tak vyhrocovat stav ze ledva dycha. stoji v postielke a reve a reve, preto som ju do teraz uspavala tak ako som pisala na zaciatku ale uz sa to tak neda, som vycerpana, bojim sa co bude neskor ked bude vacsia ako ju budem potom prenasat a uz aj teraz sa dost roztahuje v posteli a zobudim sa vzdy cela dolamana a strpnuta len aby som ju neprilahla tak lezim kade ako...este podstatnu vec som zabudla napisat ze ked zaspava ak ma drzi za ruku a strasne ma stipe prstami niekedy je to fakt surove ale akonahle jej tu ruku vezmem a ona ma nemoze stipat tak spusti otrasny rev....dnes som sratila nervy doslova a ked zaspala na mne o 19.30 tak som ju dala do postielky ako obycajne a uz o 20 tej som pocula cez vysielacku rev akoby ju z koze drali a tak som k nej poslala draheho samozrejme ze ju neutisil a nakoniec ju vybral z postielky lebo rev stupnovala, potom mi ju doniesol do obyvacky ze nech ju teda skusim uspat zase ja a tak sa mlada dama uvelebila na mne, samozrejme vsetko som musela prerusit co som robila a drzat si svoje dietatko na rukach, ona si spokojne oprela hlavicku a driemala, a zase ma stipala prstami az tak ze ma to bolelo, okrem ineho mi trpla ruka a tak som chytila nervy a supla som ju do postielky ze koniec takto to nepojde. akonahle zistila ze kde je tak zleeeeeeeeee...nevies si predstavit co robila, kopala nohami od jedu , vykrikovala, a plakala tak ze som len za rohom pocuvala ci sa nedusi...pockala som 5 min, prisla som dala som ju lahnut, utisila som ju akonahle som vysla z izby tak este vacsi rev spustila ako predtym, tak to som fungovala hodinu aj pol az som ju nakoniec vybrala z postielky dala na nasu postel lahlla si k nej a za minutu bola K.O. teraz spi v postielke ale viem ze coskoro bude opat hore a zase budem nacvicovat spartakiadu....Fakt neviem co mam robit ako ju presvedcit zaspavat samu...zavidim maminkam ktorym deti prespia celu noc...poradte mi hoc kto lebo inak fakt skocim asi z mosta..... 😀

sisa_uk
4. máj 2009

Srvura a ake mas stare babatko? moj maly to robil asi pred par tyzdnami. ono ja nekojim ale davam umele mliecko. nasa doktorka mi poradila dat cislo 2 lebo to moze byt rastovy vyvoj ci jak sa to vola. tiez mi krasne predtym buval a iba z nicoho nic sa zacal budit kazde 2hodinky.som si myslela ze su to zubky ale mliecko zabralo a on sa budi ako predtym. ak idem aj tvoje babo rastovym vyvojom mala by si kojit co najcastejsie a ono sa to do 10dni upravi.

ja maleho ucim zaspavat sameho on si poplace hadam polhodinku a potom zaspi ale uz to trva 2tyzdne a on stale reve,nevsimla by som si ze sa to zlepsuje

potapko
5. máj 2009

Majula, sjuze tu v teme uz davno nebola, tak ta skusim podporit ja 😉 Ak si uz naozaj tak zufala, ako pises, tak by si mohla skusit nasu metodu. Ako ja vzdy rada pisem - tato metoda je pre zufalky 😝 Ak nemas knizku, tak si ju stiahni z linku na str. 127. Dobre si prestuduj a mohla by si s nou zacat. Potrebujes na to silnu volu, pevne nervy a neuveritelnu doslednost. Treba na to pripravit aj manzelika, aby ta v tom podporil. Je to naozaj dolezite. Ked sa uz pre tuto metodu rozhodnes, nemozes povolit (samozrejme, len keby prisla choroba a tomu podobne stavy). V tom, co si pisala, som nasla jednu malu chybicku. Ked dietatko nechas hodinu a pol plakat, nemala by si ho nakoniec zobrat z tej postielky. Ono ma neskutocnu vydrz a teraz vie, ze ked vydrzi plakat, tak dosiahne vysledok. Je to pisane velmi kruto, ja viem, ale bohuzial niekedy je to pravda ☹ Ked precitas knizku, tak daj vediet a poradime, co dalej. Sme tu v tom skusena particka maminiek 😎 A este jedna vec, nie kazdemu dietatku vyhovuje chodit za nim kazde tri minutky. Ja napriklad musim chodit po 10, lebo akonahle pridem skor, tak je to taky rev, ako keby ju z koze drali, proste nereaguje dobre na to, ze ma vidi tak casto. Starsia bola presny opak, k nej som chodila casto. Musis sa ale pripravit na tazku cestu, ale mozno budes prekvapena, ze po troch dnoch sa zobudi len raz v noci a za tyzden mate prespatu noc. Mam s tym vlastne skusenosti 😵

mirustek1
5. máj 2009

stvura-ja som mala presne to co pises,dobre si potapko pamata,neprespala uz ani 15min,stale plakala az kym nemala cicik,nechcela ho pustit,ked som ju uspala,po chvili otrasny plac,hroza,do 7mesiacov.Presla som na tuto metodu,naozaj to pomohlo.Vecer som ju nakojila,polozila,jasne ze poplakala a zaspala,ale nedala som jej papat skor,az po polnoci.A potom minimalme 3hodky zas nedostala.Asi po 3-5dnoch,sa budila v noci max 2x.Velmi som sa bala,ci ju netrapim hladom,ale ona vymyslala.Drzim palce a davas pred spanim aj kasicku?Uz je velky aby cele noci papal,inak mne Emka potom cez den nechcela papat,ked cele noci bola na ciciku.drzim palce....

mirustek1
5. máj 2009

majula-presne viem ako sa citis,dobre ti pise potapko,mala vie ako s tebou manipulovat,oni su uz moc mudre.A je lepsie zacat skor,naucit ich buvat,kym su mensie,lebo potom uz vymyslaju.Precitaj si tu knizku a skus,budeme ta podporovat.Ja som mala velke problemy s buvanim s malou,tak som sa rozhodla,bolo to tazke,najprv som mala velke pochybnosti,ci robim dobre,nechat ju plakat,ale mne Emka plakavala skoro stale,ci na rukach,ci pri nas,tak to bolo jedine riesenie.A nelutujem,teraz sama zaspi,tak drzim palce.....a neskac z mosta.....

potapko
5. máj 2009

Mirustek, hovoris mi z duse. Tie nase babatka vedia potrapit. Ale preto ich tak moooooooc lubime 😉 Majula, vidis aku skvelu kopu dievcat na podporu tu mas? 😵

katka.carska
5. máj 2009

majula,
moja rada-zober ju k sebe! Prisun si postielku k posteli, odmontujte bocnicu, a spite sice spolu, ale kazda vo svojej postielke.
Amanda ta podla mna vola, lebo nechce byt sama, mozno sa boji, mozno ta chce citit, mozno ma iny problem, ale urcite to nerobi preto aby ta nahnevala. Deti s nami predsa nechcu manipulovat, ani nas vytacat...chcu byt s nami. Nedavno som citala, ze dietatko do roka nemozno rozmazlit a treba mu splnit vsetky jeho potreby.
A preco ? Aby sa na nas vedeli drobci neskor v zivote spolahnut! Ked ich uz teraz naucite to, ze ked na vas volaju vy nepridete, alebo az o 5, 10 minut, co bude neskor ? Ked ich vy budete volat vecerat, pridu o 5, 10 minut.

Spomente si na nasu historiu. I babicky ci skor babicky babiciek detom spievali uspavanky a podla mna to nerobili len pre svoju potechu, ale hlavne kvoli dietatku. Skuste siahnut okrem "osvedcenych" kniziek na uspavanie i ku zbierke uspavanok.

martina46
5. máj 2009

moja mala, ked sme prisunuli postielku a odmontovali bocnu stenu, sa prestala v noci budit. nebudila sa sice kazdu noc, no ku koncu uz vlastne ano. bola hore dlho a stale bolo pocut z postielky - hopaaaa hopaaaaa 😀 😵
takze blizkost pomohla a aj vecer zaspava lepsie. lahnem si knej a ked sa skludni, odidem.
niekedy si ma este vypyta, ale vacsinou uz nie.
proste jej to prospelo a aj ja lepsie spim 😀

potapko
5. máj 2009

Katka, dakujeme za tvoj nazor a respektujeme ho. Ale prosim, toto je tema o niecom inom, takze nas nemusis pochopit, ale respektovat nase nazory. Ked niekto zacne prispievat do tejto temy, tak to robi preto, ze to inak skusit nechce, alebo skusil a nepomohlo. Co mama, to iny nazor. Prajem ti, aby tvoje deticky boli zdrave a dobrucke - urcite si dobra mama a aj my sme dobre maminy a svoje deticky lubime najviac na svete.

lienka43
5. máj 2009

Rada by som sa pridala k Potapko, napisala si to pekne. Len by som pridala jednu vec, vsetky maminy ktore idu podla tejto knizky vyskusali snad vsetky metody uspavania. Ani jednej z nas nie je prijemne ze dieta place ale podotykam ze su deti na ktore nic ine neplati !!!!!!!!!!
Katka neviem ci si citala tu knizku ak nie tak si ju precitaj. A nie kazde dieta ma rado uspavanky 🙂)). Mozem potvrdit lebo sme to skusali.

bambulla
5. máj 2009

lienka41 mozes mi prosim preposlat tu knizku az ju mas? alebo porad ktora ju ma!!!na jankahlbocanka@centrum.sk
dakujem 🙂