Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

padix
11. dec 2007

zuzuh, posli mi mailovu adresu, staci do IP, preposlem.

julia225
11. dec 2007

baby ak mate v tej knihe aj grafy, co tam pisu, kolko by malo spat dieta v 25tich mesiacoch? 😒 j to mam bez grafov ☹

pepapo
11. dec 2007

Ahojte,mozem aj ja poprosit tu knihu...pepamildo@yahoo.com

Moj maly ma 8 mesiacov,doteraz so zaspavanim problemy nemal,aj ked je pravda ze posledne 2 mesiace zaspava v nasej posteli,ale teraz nezaspi s nikym inym len so mnou a pritom sa mi hrabe vo vlasoch...mate niekto podobne skusenost?dakujem

julia225
11. dec 2007

posielam knihu... 🙂

ufka
11. dec 2007

zuzuh je tam doporučenie od 6m
ja teda možem povedat,že tá metóda zabrala na naše bábo ako zázrak.netrvalo to dlho a nebolo to až také drastické ako sa zdá. dnes ju večer a to pravidelne o 20.00 zaspí sama v postielke a budí sa na papanie až okolo 04.00 bez problému. je to super aspon sa vyspím.

lucik77
12. dec 2007

jaaty:
síce sa v knižke píše, že sa to praktizuje od 6 mesiacov, ale poznám mamičky, čo to praktizujú u oveľa mladších detičiek a detičky neplačú tak ako my. U nás to neni tak strašné, ale jednoducho bez plaču nezaspíme. Stačí ale, že ho prídem pohladkať a spinkáme.Takže je to individuálne

susik77
12. dec 2007

baby, mne mala zaspi asi po 10-15.min., ale po polnoci sa mi budi kazde 2 hodiny 😎 skusila som ju prebalit v noci a to sa uplne prebrala 😎
tak len nakojim a dam ju do postielky...ako to mate vy s nocnym prebalovanim?

seki
12. dec 2007

susik mne sa maly budil ked sa pocikal v noci mu to vadilo ale snazila som sa velmi rychlo a hlavne co najtichsie ho prebalit, samozrejme bol zobudeny ale hned som ho dala znova spak pomrnkal ale neprotestoval.teraz uz vacsinou vydrzi a cura az ked rano papa.

susik77
12. dec 2007

seki: nam sa to darilo, ked som malu davala spinkat okolo 22.hod.a davala som jej same um. spala do 5.30.Ale teraz ju davam spat uz o 19.30-20.hod a spi mi do 0.50 a potom zacne plakat.skusila som jej len dat dudlik, ale nepomahalo, tak som ju musela nakojit a potom sa pocikala 😎 ked som ju aj potichu a potme prebalila, aj tak sa prebudila 😎

katika1
12. dec 2007

ja malého v noci neprebaľujem.. a keď sa zobudí, zvykol si, že mu dám len cumlík a tak spinká od 20.00 do 5.30..a potom do 8.30
ale zvykne sa aj do vtedy 2krát zobudiť, ale to mu stačí dať cumlík do pusy..

susik77
12. dec 2007

katika: aj nam to na zac.fungovalo, neviem, co sa deje ☹ pripisujem to zubkom-mozno je to to, co ju zobudi 😎

katika1
12. dec 2007

susik má opuchnuté ´dasná?

susik77
12. dec 2007

kati: nezda sa mi, hoci mam pocit, ze hore ma take drsne-akoby jej tam uz isiel zubok...ale slinta, dava si prec dudlik a cmula si prsty.a ked jej dam hryzatko, tak je z toho happy 😎

susik77
12. dec 2007

este mi to robi aj pri kojeni-tak jej davam aj pred kojenim ten roztok babydent

lucik77
12. dec 2007

Susik prečo prebaľuješ? Ja som to robila pri každom nočnom kŕmení, ale len do 2 mesiacov. AK je dobrá plienka, mala by vydržať do rána.
A nedaj sa oklamať zúbkami. My sme začali slintať asi tak ako Vy a stále nič... a to budeme mať deň po Vianociach pol roka.... Na druhej strane sú aj prípady, keď detičkám vyjde prvý zúbok v 3 mesiacoch.

adar
12. dec 2007

Ahojte baby,

prosím poradte, sme už s manželom hotoví:
Máme takmer 4-mesačnú Kristínku a asi od začiatku novembra sa nám darilo spinkať od 20 hod.cca do polnoci kedy sa znova napapala a zaspinkala,niekedy vydržala aj dlhšie. Tento krásny režim jej vydržal zhruba mesiac a teraz posledný týždeň sa budí po desiatich minútach alebo po hodine a znova plače. Pritom náš rituál je stále rovnaký: okúpeme sa, nakojím ju potme a malá pri tom normálne tvrdo zaspí,že niekedy si už ani neodgrgne lebo totálne odkvacne a vyzerá že sa už nezobudí. No ale po cca 10min. je hore alebo niekedy po hodine. Neviem už čomu mám tieto stavy pripisovať. Či zaparenej riťke, zúbkom alebo tomu že môže byť hladná. Má totiž už teraz ako 4-mesačná 8,5kg /narodila sa 4,3kg a je plne kojená/ a ja už fakt neviem či jej vôbec stačím /Veď aj moje telo má určite hranice/. ☹ Poradte mi prosím,alebo povedzte svoj názor.
Prosím mohli by ste mi niekto poslať tiež tú knižku ? andrea.magova@vnet.sk

Ďakujem

sranda
12. dec 2007

adar, prosím ťa pekne, čo si pipi? to treba len vydržať. Kika určite nie je hladná, len ju pekne koj ďalej. A hlavu hore, ja som malú kojila v noci aj 3 hodiny. Bola ten typ, že potiahla a zaspala a po 10 min. hurónsky rev od hlavu a takto dokola. Je pravda, že to trvalo len 2 mesiace od narodenia, potom po 2 mesiacov života už spala celú noc. Ale to si nevšímaj, vy to máte posunuté. Každé dieťa je iné. A učiť také malé bábätenko spinkať podľa knižky je veeeeeeeeľmi skoro. Ona si sama nájde režim a vysonduje. Len nebuď nervózna, všetko s kľudom, všetk sa na ňu prenáša. Riťku zaparenú určite nemá, to by si videla a zúbky takisto, slintala by ako bernardín a je to taký ubolený žalostný plač. Petr vážila ako 4-mesačná 6870 g a narodila sa 4180 g. Musíte vydržať ono to prejde a Kika má teraz také obdobie, neboj to skončí. Tak sa držte a manžel je zlatý, že to takto prežíva s tebou.

adar
12. dec 2007

ahoj sranda, ďakujem za podporu 😉 práve som založila aj novú tému - Nálady 4-mesačného bábatka.
Dneska som malú kojila hodinu, po 1Omin.po uložení do postieľky začala plakať tak sme ju s manželom nechali vyplakať a nešli sme k nej-trvalo to 13min. po polhoďke pomrnčala znovu a teraz už spí. Normálne nechápeme z toho. Každú chvíľu načúvame za dverami či sa nemrví a nespustí. No uvidíme,čo sa z toho vykľuje 😉

adar
12. dec 2007

A ozaj, riťku zaparenú má ☹ už dávame na ňu Imazol,tak dúfam že je to len z toho že je taká nerváčka 😒

sranda
12. dec 2007

Petre vždy zabrala nahrubo natretá rybacia masť, síce nevonia ako parfém, ale pomôže. A skús zajtra cez deň ničím nenatierať, nech sa prevetrá. A tie nálady, vieš keď ti mám pravdu povedať mne je to smiešne tá téma, ale nič v zlom, keď budeš mať odkrútený rok a pol, tiež sa zasmeješ. ešte prídu také nálady, že sa ti budú očí prevracať. To sú deti. Neboj sa, nič jej nie je, je zdravá ako rybička. Nerváčka z riťky nemôže byť, to by plakala od bolesti, riadna zaparená riťka štípe, ale po natretí sa dieťaťu uľaví. Ona má teraz také hemungy ver mi.

yesno22
12. dec 2007

adar...suhlasim so srandou, vsetko je ok...ja som maleho prve tyzdne kojila 30-45min, 1-1.5 spal a znova...den, noc dookola to iste...uz som nevidela od unavy...a navyse sme mali koliky, tak len na rukach a skoro kazdy vecer plas tak 1-2hod...treba vydrzat a ako pise sranda, este len uvidis naladicky nasich ratolesti... 😀 😠 😅 drzim palce
a este k tej knihe...my ju skusame ani nie 2 tyzdne, pomohla hoci nespi celu noc a este 2x v noci kojim...skor ako u 6mesacnych by som ju neskusala, tam moze mat plac inu pricinu ako len dozadovanie sa pozornosti 🙂

chella
15. dec 2007

ahojte,bola by som vdacna dobrej dusi za tu knihu...
MucaPP@azet.sk
syn sa mi budi aj 10x za noc, ja som nespala ani nepamatam kedy aspon 4 hodiny v kuse...

ufka
15. dec 2007

adar a naša malá to tiež tak tobila,že tvrdo zaspala bez odgrgnutia a potom sa budila a prišla som nato,že ju to tlačí.má vela vzduchu a cíti sa plno tak preto je taká a tak som ju vzala apočkala som kedy odgrgne a ked jej to nešlo tak dňsom ju nechala. skús to ak chceš,alebo ju stále ešte pobolieva bruško plyny vieš?

martina46
15. dec 2007

nasa mala ma sice iba 2 tyzdne, ale nejako sa jej otocil rezim v tom zmysle, ze predtym sa zobdla, ze chce papat, nakojila som ju, zaspala, ulozila som do postielky a bolo. teraz ju trochu budim na kojenie, lebo snad by prespala aj pol dna bez jedla 😒 normalne sa preberie, ale potom ostane prebrata, hladna nie je urcite, proste iba gula ocami a nespi. skusali sme aj do postielky ulozit, ze snad nejako zaspi, ale omyl, zacne trochu mrnkat a zase stichne na rukach a dalej gula ocami... ☹
popri tom posledne 3 dni, akokeby tlaci, snazi sa o prdik? robi to aj v polospanku... je to vsetko normalne, v ramci vytvarania si rezimu?

monkap
18. dec 2007

ahojte, prosim vas mozete mi poslat knizku? vdaka

evina11
19. dec 2007

Ahojte..
ja mám tiež problém so 7mesačnou dcérkou, nevie zaspávat sama, vždy ju musím nejako ukolísat, spievat jej atd. a v ńoci sa tiež budí dost často...druhú polovicu noci spinká s nami v posteli..vedel by mi niekto povedat, kde sa dá táto knižka zohnat?alebo by mi ju niekto požičal? 🙂 ďakujem...

nera
19. dec 2007

ahojte, mohla by som aj ja Vás poprosiť o tú knižku?
Vopred veľká vďaka 😵

bubba
19. dec 2007

nera,ak ti ju este nikto neposlal,tak mi napis email.adresu doIP a ja ti to preposlem..pa

knockin
20. dec 2007

ahojte, až dnes som objavila túto tému, prosím o nejaké info ako sa k tej knihe dostanem. Dakujem

bubba
20. dec 2007

akurat som to predchvilou posielala nemohla si napisat o minutu skor?? 😀 napis email.adresu do IP a ja ti to poslem