Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lehna
10. júl 2009

casy-jenže on ke dveřím nevidí☹. no ještě to zkusím. a můžu tak postupovat i přes den,že?? když mi spí jen v kočárku a já ho chci naučit spát po obědě v postýlce. teďka jsem ho tam uspala,ale musela být u něho 😒

casy30
10. júl 2009

mywiel, u nás tak isto, doobedný max. hodinku, poobedný nech 2. ale viac ani mintu. inak by bolo zle..

zelmirka1
10. júl 2009

baby nestvite ma stymi spankami, moj maly je hore od 5, doobeda spol tristvrte hodinu a teraz stale nespi....
som z neho hotova

lehna
10. júl 2009

zelmi- já jsem na tom podobně jako ty.
ale teďka juchám, po dlouhé době asi od druhého měsíce nespal v postýlce, před hodinou jsem ho tam uspala a stále SPÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. jinak spinká tak třikrát za den po půl hodině

mywiel
10. júl 2009

Ja som malu najprv naucila nocny spanok a az potom som sa pustila do dennych, vsetko naraz neslo bola to pre nu velka zmena. 😉

zelmirka1
10. júl 2009

no ano mywiel ale ako ho mam naucit aby pospal dlhsie ako do 5 rano ? to suvisi aj s dennymi spankami, my nemame problem so spanim v postielke, aj zaspavanie sa celkom da vydrzat len to ranne vstavanie je des.

jananinka
10. júl 2009

Ahoj baby, tak dnes zase 10 minut kriku a teraz sedi a zaspava ☹ Bude to vobec niekedy bez kriku? Ked som za nou prisla, tak za mnou rucky natahovala a cela sa az triasla ☹ ☹ ☹

chumac
10. júl 2009

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, ako dieťaťu upraviť denný režim. Zaspáva sám v postielke s cumlíkom bez akýchkoľvek problémov. V noci spí celkom OK, ešte kojím 1x za noc. Ale cez deň spáva aj 4x ale len pol hodina. Potom sa zobudí a nevie znovu zaspať. Niekedy sa mu to podarí a spí ďalšiu hodinu, ale väčšinou nie. Prvý ranný spánok má po 2 hodinách bdenia a to spí hodinku, hodinku a pol, ale potom už len tie polhodinky, ani v kočíku dlhšie nespí. Ani keď ho nechám bdieť dlhšie, tak to nepomáhna. Veľmi ma to unavuje, lebo za taký čas sa nedá nič porobiť, ani ja si nemôžem ľahnúť. Alebo mám ešte počkať a ono sa to s vekom upraví samo? Viem, že by tu riešite oveľa horšie veci, ale napriek tomu dúfam, že mi nejak poradíte.

gabrianka
10. júl 2009

ahoj.ja mam dvoumesicni dcerku a naucila jsem si ji treba spatne ale spi vedle me na posteli(letisti) a ja ji uspavam tak ze ji jednodusse drzim za rucicku hladim po tvaricce nebo ji tukam do dudlika a ona krasne sama usne.a nemusim ji ani nosit ani kolibat.proste to uspavani mam fajne 😀

jananinka
10. júl 2009

chumac, ja by som to neriesila, su babatka ktorym polhodinovy spanok staci /aj mojej/, myslim ze casom sa to upravi. Ja som si uz na to zvykla, a co nespravim cez den, tak dobehnem vecer. ked som sa tym zozierala a stale sama seba znervoznovala, ze preco nespi dlhsie, tak mi to moc nepridavalo a nicomu to aj tak nepomohlo. asi som ti moc nepomohla 😖

chumac
11. júl 2009

Jananinka. U nás je problém v tom, že on by spať chcel. Vidím na ňom, jak si ešte stále šúcha očká, mrnčí v postieľke, ale proste nevie zaspať. Tak sa s ním hrám a za hodinu už je veľmi unavený,tak ide spať a toto aj 4x za deň. No snáď sa to s vekom spraví. Má niekto podobnú skúsenosť?

bereninka
11. júl 2009

Holky, máme 3 spánky/den, ale ten poslední už moc nechce a já bych ty spánky potřebovala zregulovat na dva.

1. Myslíte, že to jde, vypustit mu ranní spánek, aby měl jeden polední a pak odpolední? Jak to udělat?
Akorát, že to ráno se mu chce spát hodně, tak nevím. Jenže jinak by byl vzhůru od půl 3 odpo a to mi nevydrží dlouho. V noci spí 8 hod., tak ho dávám až ve 22, abych se vyspala...

2. Jak dlouho vzhůru přes den vám vydrží být děcka kolem 9 měs.?

mirocka2000
11. júl 2009

zelmirka-aj ja to mam take pestre ako ty a neviem ako ho prinutit spat dlhsie, ci ide spat O 20.0 ci skor alebo nebodaj neskor vždy je o rano 5, 30☹ dnes spal do pol 7 ale den predtým hore od 15.00. do pol 8 som salela....

sebastianela
11. júl 2009

Stal sa zazrak, ja som sa dnes konecne po 7 mesiacoch vyspala. Vecer som mu dala vypit medovkovy caj, 8 kvapiek fenistilu, do ritulky čipok Viburcol a diasna potrela Calgelom. Uzsne. Od večera od 8 do rana 8 spinkal. 2 krat som ho kojila aj to bol v polospanku. Predtym byval kazdú hodinu hore. A ešte niečo! Otočila som postel o 90'. Zasluži si zlatú medailu.

gabrianka
11. júl 2009

sebastianela presne takovou radost z dobreho spanku miminka znam. 🙂

casy30
11. júl 2009

bereninka, určite nevypúšťaj doobedný spánok....to je blbosť. treba vypustiť te posledný. moj malý sa tiež udí okolo pol tretej a najskor mal veľké problémy vydržať do pol osmej. keď bolo už katastrofálne zle, dala som ho schrupnúť na 15 min. Inak doobeda mi vydrží od ranného vstávania hore 2 hodiny, a donca doobedného do poobedného 3 hodiny..potom je hore až do večera.

casy30
11. júl 2009

a už bez problémov...ale hovorím, dá sa to zvládnuť...len bude tie prvé dni určite umrnčaný... 🙂 tak pevné nervy. p.s. doobedný spánok je ten najdoležitejší z celého dňa. malý ti sám dá jasne najavo, keď ho už nebude potrebovať... niektoré deti, si ľúbia pospať doobeda aj v dvoch rokoch, iné ho od roka nepotrebujú. je to individuálne.. 😉

casy30
11. júl 2009

Iwuskaa, ako? Ja som mu skúsila dať včera normálnu večeru, ale odignoroval ma...a o tret znovu hore, hladný....tak ja neviem.... ☹

bubik142
11. júl 2009

Chumac, ja mavam tiz taky problem. Mam 4 mes. dcerku a v noci sa mi zobudi len raz, takze sa super vyspime. Ale zasa cez den mi to vynahradza... Ma strasny problem zaspinkat a ked sa to uz konecne podari, tak je to len na par minut, maximalne hodinka ☹ Ale prisla som na nieco, co jej pomaha a to, ked uz vidim, ze uz uz by spinkala, tak si ju otocim na bok a dam jej na tvar malu latkovu vreckovku a hned zaspinka... Skus to 🙂

chumac
11. júl 2009

Bubik, dík za tip. On to robí sám, má v postieľke takú dečku-pyšáka 😉 On zaspí bez problémov, len nevydrží spať. Takže musí spať viac krát za deň. No možno fakt s vekom sa to nejak stabilizuje samo.

mona1111
11. júl 2009

Ahojte
Viete mi niektora poradit. V noci maly sam zaspi bez nejakeho uspavanie po kupkani, papani, ho ulozime do postielky a do nejakych dvadsiatich minut uz spinka. Samozrejme ze aj pomrnci ale k nemu nejdeme az ked uz pocujeme ze sa to nejako zosilnuje ale to ho len pohladkam po cielku, zapnem hrajuceho psika a z izby odchadzam.

Ja mam problem so spanim cez den. Dnes napriklad od osmej este nespal. Vidim ze je unaveny, aj som sa ho pokusala uspat, ale sa zacne pri tom smiat, a ked ho necham len tak sameho tak zacne mrncat a potom spusti riadny plac.Je z toho uz aj nervozny.

Bubik skusala som aj to ako pises na bok , ale on hlavku otaca za mnou a sa smejka, a ked mu dam plienku cez hlavku tak sa nervuje, no neviem co s tym.

bereninka
11. júl 2009

Kočky, prosím, to mi ždáná neporadíte? ☹

casy30
11. júl 2009

bereninka, písala som ti, kuk vyššie 😉

casy30
11. júl 2009

mona1111, skúšala si uspinkať ho v kočíku?

jananinka
11. júl 2009

Berenika, moja mala spi poobedny spanok max. do 16-tej, ale niekedy, ked sa skorej rano zobudi a cele si to poposuva, tak spi iba do 14-tej a do pol osmej vydrzi a nie je ani nervozna. To zavisi od babatka, kazde je ine, treba vyskusat, ale tiez by som radsej vypustila ten poobedny neskorsi.

A inak dnes na 7. den mala plackala 15 sekund a zaspala. HURA HURA HURA 😎 😎 😎

casy30
11. júl 2009

Jananinka 😉 😉 🙂 🙂 supéééér. teším sa stebou 🙂 je to paráda, že? 😉

mona1111
11. júl 2009

casy on spinka v kociku len vonku a to nemozem zastavit kocik musi byt v pohybe, nemyslim tym natriasenie s kocikom ale musim sa prechadzat. a v byte to nejde, ale on je vybity on vie ze nie je vonku.....
Teraz mi uz spinka, pred chviôkou zaspinkal, ale cez no trapenie.... ☹

iwuskaaa
11. júl 2009

Ahojte kočky 😉 ,
my super. Ja si veľmi pochvaľujem, som šťastná, že sme sa na to dali a že vidím úspech 🙂 . My sme dnes zaspali bez plaču! Ani hláska Dávidko nevydal, dala som ho do postieľky, dostal pusinu na dobrú noc, pohladkala som ho, povedala mu, že ho ľúbim a odišla som. Idem pozrieť asi o minútku a on už sladko spinkal 😵 😵 😵 ...
Nemáme problém ani s denným spánkom. Režim máme pevný.

Casy, včera mal na večeru kašu, asi o šiestej a zobudil sa už od jednej. Napapal sa a spinkal ďalej až do rána. No dnes som mu dala iba MM, tak uvidím, ja skúšam kadečo 😀

jananinka
11. júl 2009

Casy30, je to perfektne, som prestastna 🙂 Dnes dosiel manzel po tyzdnovke a nestihal oci vyvalovat 😀

mona1111
11. júl 2009

sorry ja som chcela napisat ze cez den je to trapenie az teraz som si vsimla ze aku somarinku som napisala. 😲