Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

jankapiknova
23. júl 2009

lehna- a mozem sa spytat , tu metodu sam v postielke, nechavas ho tam sameho zaspavat a moc na zaciatku plakal?Ako si na neho isla?

lehna
23. júl 2009

janka-jj, nechávám ho tam samotného. položím, pohladím, dám dudlík a jdu pryč. první tři dny to byla hrůza. no nejhrší byl ten první den. to křičel 45 minut,ale chodila jsem tam co 5 minut mu dát dudlík, pohladit, dát na bok a odešla jsem a tak pořád dokola, než se řvaním unavil a usnul. hned první noc prospal skoro celou.druhý den usnul po 20ti minutách pláče a třetí den po 10ti minutách,ale to už ani neplakal,jen spíš se rozčiloval,že tam je sám. Tedka mu to taky trvá třeba 10 minut,ale už si jen mrčí a sem tam zakřičí,ale to už tam chodím tam po 7-10ti minutách.do té doby ale většinou už zabere 😉

jankapiknova
23. júl 2009

normalne ta obdivujem aj ja by som chcela lebo moj maly mi zaspava na rukach ale ja to asi nedokazem, ja som meka 😒

jankapiknova
23. júl 2009

este som zabudla,moj maly nema ani problem zaspat vecer, lebo po kupani, v postielke papa a pri tom vacsinou zaspi,alebo uz je na 80percent k.o. a ked ho zoberem tak uz len minutka a spi ale skor mam problem cez den, spinka doobeda aj poobede a to uz sa tazsie uspava.

lehna
23. júl 2009

janka-ja jsem taky meka,musel me podporit manzel,jinak bych to nedala. ale zkus to treba,uvidis sama, nejhorsi jsou opravu prvni 3 dny.
pres den mam s nim taky problem, to v postylce neusne ani za nic,tak ho ukladam do nasi postele a lehnu si tam na chvili s nim. jen doufam,ze se mu to neodrazi v tom vecernim usinani. zatim je to o.k.,tak uvidime pozdeji.

zuzizuz
23. júl 2009

Ahojte maminky, chcela ny som sa spytat ci by sa nenasla dobra dusa ktora by mohla poslat tuto zazracnu knihu jednej velmi zufalej maminke jedneho velmi tvrdohlaveho 15 mesacneho dievcatka 🙂. zuska@e-wire.net.au Vopred velmi pekne dakujem. Napisem vam cez den co sa vlastne u nas deje v noci, ale teraz zaspala, tak si dem pospat, je 4:44 rano 🙂.

lehna
24. júl 2009

zuzizuz- je na str. 127 link,takže si ji můžeš stáhnout a pročíst 😉

mirocka2000
24. júl 2009

Ahojte, chcela by som poprosit o radu...mam 6,5 mesacne babo a stale v noci este 2 krat papa Um, nevydrži si pospat bez mliecka ani 5 hodin, a pritom nevypije plnu davku ale niekedy stiahne celu ....vraj take babo už vie prespat bez papania

lehna
24. júl 2009

Mirocka-taky jsme krmili i dvakrát za noc. koupila jsem na zkoušku Hami Hajaja2 a už týden nejedl v noci. možná to je tím. nebo přečti knížku ze strany 127 a tam je někde rada jak odbourat noční krmení 😉

jankapiknova
24. júl 2009

veru tak,vedia prespat ale nie kazde a moj maly ma 9 mesiacov za tyzden a papava 2krat UM v noci. Ja by som tiez rada keby to znizi aspon na jeden krat ale zatial sa nam to nedari

samayka
24. júl 2009

ahojte maminy

ja mám 4 týžňovú Elušku, s ktorou posledných asi 7-8 nocí zažívam hotové patálie. cez deň zalmí okamžite po napapaní, máme nábeh na reflux tak sa ju snažím nechať odgrgnúť ale to sa vždy preberie. nakoniec ale predsa len zaspí. ale večer keď sa blíži "jej hodina" kedy by mala ísť do postielky nie a nie zaspať. neviem či je už taká rozbitá z toho celodenného "odgrgávania" alebo čo, skrátka ani keď sa poriadne napapká nie a nie zaspať.
najprv to boloo tak že som ju uspávala aj dve - tri hodiny až nakoniec zaspala a vedela hajať aj 4 hodiny, potom sme nakojili a hajala dalej...posledné noci sa k tomu pridalo skrúcanie bruška a nie plač ale hrozne žalostné a bolavé kňučanie a mrnčanie. kope pri tom nožičkami a mne ide srdce puknť, že jej nevieme ulaviť. už sme skúsili všetko... túto noc mrnčala stále.. 5 minút zahajala a 15 minút kňučkala...

som úplne zlomená, až teraz sa mi ju podarilo nejak uspať...

maminky, poraďte - robíme niečo zle?

zuzizuz
24. júl 2009

Dakujem velmi pekne lehna, idem sa vrhnut do citania 🙂

mirocka2000
24. júl 2009

lehna a myslis že by som mu mohla dat to Hami 2, ked papa BEBU senzitive?Ale už chceme prejst na BEBa2 ta je od ukonceneho 6 mesiaca

stvura
24. júl 2009

No kocky...super sa to cita, ze riesite jedno, dve jedenia v noci....v tomto teple je moj maly hore kazdu hodinu, coby som za to dala aby sme mali len dve krmenia, ani prespatie by som neriesila! Uz som na pokraji zufalstva, vsetky trampoty sa teplami vratili, vcera sme ho prestahovali do jeho izby, uvidime ako bude spat tuto noc, ale i tak ...no co uz...
Samayka...skus knizku "Najstastnejsie miminko v okoli"...je tam navod ako dieta uspat, zavinovanie v tomto teple by moc vhodne nebolo, jedine do nejakej tenuckej latky. Len vela vela nosit a trpezlivost...poznam to dokonale...xixi. 😉

sirinka
24. júl 2009

ahojte...moj problem je, ze malinka nechce spat inac ako na rukach, resp. v noci prilepena ku mne. cez den zabera manduca, lehatko, ktore musi vibrovat a obcas iduci kocik. v noci jedine pri mne.
nevadi mi uspavanie na rukach alebo na prsniku, ale celkom by som bola rada, keby sa malinka naucila na postielku.

takze ak mate nejake tipy a triky ako na to, okrem metody ked sa necha babo vyplakat, sup sem s tym...

a este, odkedy je dobre zacat babo ucit na postielku?

jankapiknova
24. júl 2009

babo je podla mna najlepsie ucit na postielku hned od zaciatku,kazdym dnom to uz bude tazsie. Ja som tiez spravila blbost ze som davala zo zaciatku maleho pri nas a teraz mi zaspava na rukach a potom ho dam do postielky ale v noci sa vzdy zacne mrvit a musim ho zobrat k nam a spi dalej.

sirinka
24. júl 2009

a nemate nahodou niekto li nk na knihu od j. prekopovej kdyz dite nechce spat, pripadne to niekto cital - skusal - a ma uspech ci neuspecH?

janka ja som skusala od zaciatku, ale ked ona plakala, tak jednoducho nemam to srdce ju tam nechavat...uz v porodnici mi enchcela lezat v tom ich voziku, iba pri mne v posteli a najlepsie jej je ked sa opiera bruskom o moje brusko a hlavicku ma pri mojej ruke...asi jej to najviac pripomina este polohu z bruska... niekedy si aj myslim, ze je to nasledok porodu, dva tyzdne pred terminom mi odtiekla voda, ale mala bola KP, nechcela ist von. nakoniec mi na druhy den urobili CR kvoli nepostupujucemu porodu a ona z toho soku, ze ju nasilu tahali von a nebolo to prirodzene vaginalne, citi vacsiu potrebu byt pri mne...ktovie... 😒
prva sa tiez narodila skor skoro o mesiac, ale prirodzene...a ta od mesiaca uz spavala ukazkovo vo svojej postielke a vo svojej izbicke...

jankapiknova
24. júl 2009

ved ani ja nedokazem nechat maleho plakat a preto nemozem praktizovat tu metodu zaspavania ze ho necham plakat kym nezaspi. Tak zaspava na rukach. Ja som mala tiez cisarsky po 11hodinovom trapeni a rodila som 2 dni po termine

aponchie
24. júl 2009

jezisi kriste to je mi lito deti,ktere maminky nechaji cilene vyplakat i 50min 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 🙄

idoch
24. júl 2009

to si snad děláte srandu, nechat novoška plakat 45 minut v postýlce, chudák malej, vždyť on potřebuje cítit svoji maminku, její lásku, teplo, potřebuje chovat. to mi hlava nebere, jak to někdo může připustit, chjo.... 😢 😢 😢

sirinka
24. júl 2009

baby a okrem cudovania sa mate nejake tipy, ako to zvladnut bez toho placu?

aponchie
25. júl 2009

sirinka zkus aplikovat kontaktni rodicovstvi..za zkousku nic nedas 😎

idoch
25. júl 2009

Sirinka, na moji dvouměsíční holčičku zabírá nechat ji po večerním kojení pěkně vyčůrat a vyprdět v klubíčku do nočníku 🙂 😉 , snažím se o bkm, pak ji mám v náručí, houpu se s ní na nafukovacím baloně a zpívám ji ukolébavky co znám. Usne bez problému 😵 . Když byla ještě čerstvoučký novošek, tak zabíralo nosit ji v šátku nebo vaku do té doby než usne. Miminko musí cítit blízkost maminky, ta musí být v pohodě, jinak se nervozita na miminko přenese.

zuzula20
25. júl 2009

Idoch-keby si si trosku lepsie prebehla diskusiu, tak si vsimnes ze tato metoda nie je vhodna pre deti do pol roka.
Takze ziadna maminka tu nenechava vyplakat v postielke novosa 😕

sirinka
25. júl 2009

aponchie a da sa to vysvetlit mi v skratke alebo kde o tom nieco viac najdem?

my nemame problem so zaspavanim...ja ju rada nosim a uspavam na prsku aj na fitlopte...ale ako nahle ju chcem niekam polozit alebo v noci si chcem lahnut od nej par cm dalej tak je hore...a to je uz trochu narocne aj ked je v manduce...
klarku som uspavala na prsku vyse dvoch rokov a aj teraz este musi byt n iekto s nou ked zaspava, ale potom uz pekne spi vo svojej posteli.

zeez
25. júl 2009
sirinka
25. júl 2009

zeez diky

lehna
25. júl 2009

idoch- až bude mít malá 8kg,tak to tak příjemné uspávání na rukách nebude. proto se musel naučit spát sám v postýlce. my ho nenechávali 45minut bez toho aniž bychom tam šli. chodili jsme tam ho utišovat. jen ten první večer hold křičel,a pak už ne. pokud se ti tato metoda nelíbí,asi si pořádně nečetla(možná vůbec ne) tuto knihu.jinak by jsi zjistila,že miminka i která špatně v noci spí,často se budí apod,tak potřebují se naučit samy usnout. my už neměli sílu 4 měsíce vstávat co hodinu a spát denně 4-5 hodin. takže jsme si knihu pročetli,pročetli tuto diskuzi-celou a zkusili to. a zabralo to.

lienka43
25. júl 2009

Ja som uz raz do tejto diskusie pisala, nasa mala bola typicky priklad tejto knizky tak sme uplatnili tuto metodu. Bolo to super do doby co jej zacal rast zub... Odvtedy kebyze ju necham samu v izbe tak mame kazdy den hystericky rev. To je na mna vela takze sme spet na zaspavani na fitlopte. Je to naprd ale pre klud v rodine a moju pohodu to robim. Ja teda dufam ze vyrastie a budem jej moct pustit rozpravku na CD a ona zaspi...Plan je to pekny len neviem kedy bude realny 😀

bereninka
25. júl 2009

Ahoj holky, byla jsem pryč, ale před 14 dni jsem se ptala, jak vypustit dpopo spánek, a radily jste mi, že ten vypustit nemám.

Casy, ty jsi mi psala, že dopolední je nejdůležitější a že mám vypustit ten odpolední?

My to máme tak: ráno spí tak 3.4 hod., kolem poledne hodinu a půl a odpo hodinu. Nekdy déle.
Myslíte tedy, že mám zrušit ten odpolední? I když pak bude od půl 3 vzhůru... Chodíme spát ve 21... To nevydrží, ne? 😕