Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

gabrianka
2. aug 2009

miskachrumka boze to si nedovedu ani predstavit...my malou uspavame v autosedacce(vajicku)nechces to zkusit?muzes ho houpat do aleluja hodne,malo,dlouze.kratce jak jen libo...my to tak delame a malou pak prenesu do postylky a spinka dal.super vec.

smily
2. aug 2009

moja sa yobudi na to prenasanie alebo ked ju uy davam do postielky a hned oci dokoran a mozme ist odznova, 🙄

gabrianka
2. aug 2009

smily 😀 😀 😀 😀 😀 a to tak delas i mesic vkuse? 🙂

smily
2. aug 2009

ale sem tam sa nam podari pekne zaspinkat....pomaha aj relaxacna hudba (hlavne ma rada zvuky prirody a more...) proste musim vystihnut sparvny cas kedy ju prelozim.. ak je to skor - hned sa zobudi...

miskachrumka
2. aug 2009

v sedacke sa mi nevydrzi hrat dlho nie to este tam zaspat to určite nie ja by som tiez chcela aby som si lahla so syncekom a budem ho len hladkat a zabuva sam no unasje to nemozneeeeee aj musim 5-6krat denne 1-2hod maleho hompalat tak ze lieta ako des no strasne strasne si vycitam ze sme takto stam zaspavanim dopadli sparvila som veliku chybu a teraz sa jej už nezbavim 😢

roka96
2. aug 2009

no my máme 12 kilov a uspávam na fitlopte ale nerieším to vyplakat nenechám a myslím, že už každú chvilku ho postupne naučíme spinkat samého.

roka96
2. aug 2009

a keby to bolo len uspávanie som happy! ja ho kolko krát hojdám aj v noci budí sa skoro každú hodinu, niekedy aj častejšie a kolko krát hojdám hojdám, hlavne teraz ked aj zúbky idú, ale ved on tiež nemože za to, že ho to bolí!

sirinka
2. aug 2009

niki ved ked babatko sa tak same nauci, ze zaspava v postielke je super...ale to je nieco celkom ine, ako ked niekto necha svoje dieta vyplakat az do takej unavy, ze zaspi... 😉

potapko
3. aug 2009

Dievcata, ak sa chcete dozvediet tipy a triky ako uspat dietatko bez plakania, tak skuste kuknut temu "kdyz dite nechce spat". Tieto dve temy isli sucasne, ale teraz sa pise uz len do tejto. Tato tema je o uspavani podla knizky z nazvu temy 😉

nikollette
3. aug 2009

No lenže náš nezaspáva v postielke, ale v našej posteli 😕
Tam mu to ide samému bez problémov, cíti ma a tak.. nepotrebuje natriasať 😉
No neviem ako by to dopadlo kebyže ho strčím do postielky, asi by takto sám nezaspával 😀

smily
3. aug 2009

roka96
aj moja uz tretiu noc nespi skoro vobec - furt sa budi a placka... tiez nam idu zubky... uz sa neviem docka kedy sa konecne prerezu....

miskachrumka
3. aug 2009

smili aj mne mali ja som sa dnes vyplakala ako dazd som zufala ako nikto už netusim co robit nic nepomaha ...........aked palce tak mi ho je luto 😢

roka96
3. aug 2009

smily tak možme založit klub nespavcov!!! 😠

smily
3. aug 2009

roka96
vyzera to tak...
a to som si pri tejto hovorila ake to je kludne babo lebo starsia nespavala odkedy sme ju doniesli z blavy ale zas po polroku sa to zmenilo...ale pri tejto je to pravy opak... do prveho ockovania ani raz nezaplackala a odvtedy mame zmenene dieta a plus este tieto zubky.. 🙄 😠 ☹

miskachrumka
3. aug 2009

ze palce prepacte tam malo byt place ale už nejak nevnimam

roka96
3. aug 2009

smily no zostáva nám dúfať , že všetko raz prejde! 😎

smily
3. aug 2009

dufam lebo teraz ju uspavam uz treti krat po sebe... furt da budi uz som z toho na prasky... starsia isla aspon na par dni kz babke inac by som sa asi uz obesila....

roka96
3. aug 2009

smily hádam také zle to nieje 😠 myslím to obesenie! Mne to už tak nepríde lebo mi tak spíme už rok!!! stále sa preberá, preberá a preberá! Aj teraz som ho už uspala znovu.

bubosek
3. aug 2009

Ahoj holky, hlásím se do klubu nespavců,Kubulka se mi taky budí snad co hodinu, no to bych ještě snesla, ale padne 4 hodina a on je definitivně vzhůru a já musím vstávat, to je psycho, v kolik Vám děti vstávají?
😅

miskachrumka
3. aug 2009

bubosek mi sme natom presne tak ako vimi vstavame o pol piatej a to už je tiez definityvne vyspaty 😔 🙄

smily
3. aug 2009

nam to zatial vydrzi do nejakej siedmej... mava dni ked je hore uz o piatej a vyplazuje na mna jazyk ale sem tam sa mi podari uspat ju aspon do tej polsiedmej....

samayka
4. aug 2009

mamulienkýýýýý

nemáte niektorá túto knižku v elektronickej forme na zaslanie e-mailom ?? bola by som moooc vďačná... moc moc moc...

adresu pošlem do IP

potapko
4. aug 2009

Samayka, stiahni si ju zo strany 127. Je tam link 😉

samayka
4. aug 2009

vďakááááá potapko už aj fičíme

sweetie_240
6. aug 2009

Ahojte maminky, aj ja mam problem so zaspavanim mojho maleho. Spominala sa tu ta dobra kniha. Mohla by som poprosit niekoho aby mi ju preposlal na moj email- sweetie_240@hotmail.com. Velka vdaka.

mkeen
7. aug 2009

Ahoj, tak se taky pridavam - vcera jsme poprve vyuzily metodu uspavani a po pul hodine hysterickeho revu (a meho a manzelova neustaleho dohledu) usnul. Probudil se dvakrat v noci (velky uspech) 😀 , ale podruhe rval tak dlouho, ze prisli sousedi a musela jsem si ho zase vzit k sobe do postele - na prs a uspat. ☹
Tim nastava zasadni problem, protoze se sousedy nic nenadelam - myslite, ze kdyz budu dale zkouset pres den i pri uspavani vecer, ze by se mohl naucit usinat sam a prestane se budit v noci?
Nebo to ani nema cenu, protoze tim, ze v noci zrusim vse, co jsem nastavila (tzn. dam ho zase k prsu a do postele), bude rvat naopak dele?

potapko
7. aug 2009

Mkeen - dam ti len jednu otazku - co by robili susedia, keby bol malicky chory a v noci by plakal, ze ho nieco boli? S tym sa proste neda nic urobit. Takze treba susedom povedat, ze proste placka. Inak ak uz si s touto metodou zacala, tak s nou neprestan (bude mat z toho tvoj syncek chaos - jeden den ho nechas plakat a druhy den nie). Ak po takych troch dnoch neuvidis uspech (aspon ciastocny), tak ju prerus a skus neskor. Nevidim, ako je tvoj malicky stary, takze aj to je dolezite. Myslim, ze ked ho naucis zaspinkavat sameho cez den, tak sa to pomaly upravi aj v noci, alebo to oducanie bude minimalne kratsie. Ale vsetko musis robit podla svojich instinktov. Zarucena rada neexistuje. Takze musis robit to, co bude vyhovovat tebe a aj malickemu. Drzim moc palce.

sweetie_240
7. aug 2009

Ahojte, chcela by som niekoho poprosit o zaslanie tej druhej knihy- "Kazde dieta sa vie naucit pravidla". na email- sweetie_240@hotmail.com.
Tu prvu knihu som uz precitala a je fakt velmi dobra. Chystam sa vyskusat tuto metodu uz za dva dni. Dufam, ze to pomoze aj pri mojom chlapcekovi.
Dakujem tej osobke ktora mi zasle tu druhu knihu. 🙂

frola
7. aug 2009

ahojte,
ja nasu malu uspavam tiez na fitlopte. volakedy to trvalo aj hodinu, uz mi chrbat odchadzal. ale ako rastie nastastie sa ten cas skracuje. no a vo vynimocne dni zaspi pri kojeni. juchu! 🙂
ale nech uz je sposob akykolvek nikdy by som nenechala babo vyrevat. raz som to skusila lebo som bola pod natlakom "dobrych rád starych mám" ale vydrzala som to asi 3 minuty a dost. podla mna je to absolutne nehumanne. ved babo predsa potrebuje byt na rukach u mamy, citit jej vonu a tlkot srdca. je uplne bezbranne stvoreniatko a tym mu davame aj pocit bezpecia.
ved od toho sme mamy. no a proste povahu dietatka si nevyberame. su deticky ktore nepotrebuju kolisanie a su take ktore si to vyslovene pytaju. ved zas az tak vela od nas nechcu...

miskachrumka mozno prave tvoj maly si pyta byt na rukach a keby si ho to naucila, zaspaval by lahsie a rychlejsie, ale to je len taky napad. (moja mala sa obcas tiez obzera aj 10 minut po celej izbe, ale ja vytrvalo hopsam na lopte a do dalsich 10 minut spi, ked citi moje odhodlanie ze sa skratka ide spat tak to napokon prijme)

jankapiknova
8. aug 2009

tiez som proti tej metode,raz som to skusila a na druhy den by sa mi bol aj na chrbat vyskriabal ked mal ist spat.
myslim ze to musi byt riadne na psychiku dietata, ved babatkom je len raz tak si to uzime tak jak si to oni praju.