Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

yenn
15. sep 2009

lienka43, vzdycky je jina moznost

lienka43
15. sep 2009

Yenn mas pravdu my sme toho vyskusali uz vela a moznosti samozrejme kombinujem ale ked to nejde inak necham plakat...

eviska83
15. sep 2009

ahojte,
no krasna debata 😉 Ani ja niesom zastancom nechat vyplakat,ale tato kniha mi dala naozaj vela.pochopila som preco si moj starsi syn vyzadoval v noci 2-3x mlieko.a oducili sme sa to bez jedineho plakania 🙂 🙂
Inspirovala som sa knihou aj pri zavadzani rezimu dvojiciek 😉 a zatial funguje 🙂
ja viem ze kazde dieta je ine a ze my sme tu pre nho,ale ked nebudem spat celu noc- budem mat vobec energiu a chut sa dietatu venovat cez den????
A podla pozorovania niektorych matiek mi pripada ze to trosku prehanaju- daju dieta do postielky - to vobec neplace ale mrvi sa a ani to sa im nepaci- ved nemozme od deti ziadat aby sme ich polozili a oni pekne zavreli ocka a spali.dajme im aspon sancu aby to skusili zvladnut same... 😉

moda08
15. sep 2009

evikk - nevím jestli by to mohly být zoubky, nechce si nechat šáhnout do pusy, abych se podívala,ale je pravda, že dnes si pořád něco cpe do pusy a rejdí si tam i rukama, tak uvidíme

elaain
16. sep 2009

mam 2 mesacnu dceru a zvykla si zaspavat na brusku, spociatku som ju davala len cez den ale postupne sa to zmenilo tak ze ani v noci nechce zaspat inak ani vtedy ked je s nami v posteli. su dni ked jej zaspanie trva aj 2 hodiny, spomenutu knihu som este necitala, ale bojim sa ze raz sa mi takymto sposobom moze v spanku udusit. skusala som ju aj nechat vyvrieskat ale plac neutichal, aj ked som vedela ze je napapana, prebalena a odgrgnuta. niesom moc za to aby spavala s nami ale ked uz viem ze budem potrebovat byt sustredena, lebo napr potrebujem ist autom na druhy den, tak mi to uz je jedno, ibaze keby som ju nechala zaspat pri kojeni bez odgrgnutia tak ze zaspim s nou, tak sa zasa bojim ze sa udusi vlastnymi zvratkami. ma tu niekto s podobnym problemom skusenosti?

pajinka23
16. sep 2009

ahojte ja som ☹ ☹ uz zufala moj mali mi posledny tyzden nechce vobec v noci spat budi sa kazdu hodinu...uz neviem co mam robit

jankapiknova
16. sep 2009

elaain, ja nemam skusenost ale kamaratka ma maleho a ten jej od malicka spi na brusku aj v noci a vsetko je ok.
moj maly vnoci nikdy neodgrgava,teraz je uz vacsi ja viem,ale aj ked bol malicky,najskor som ho davala ale skoro nikdy neodgrgol a zbytocne sa mi prebral ,tak som sa na to vykaslala a jak dopapal(UM) hned spal dalej a tak je to doteraz. Davala som si len pozor aby nebol na chrbatiku, ale aj to sa sem tam stalo. 😉

elaain
16. sep 2009

tak moja mala si odgrgne vzdy a skoro vzdy volaco vyvracia, pocitam ze nema dobre vyvinuty reflux na zaludku, aj ked uz teraz grcka menej. nuz neostava mi asi nic ine iba si pripravit dobre nervy.. mam uz dve skoro dospele deti a ani jedno nebolo vzorove babetko ale taketo problemy sme nemali. mozno sme si ju moc rozmaznali kedze ju mam po 40-ke a preto sa tak tiez bojim aby sa neudusila alebo nieco podobne.

jankapiknova
16. sep 2009

no moj maly zas negrckal nikdy,len sem tam malicko, ale na brusku aj keby grcla tak by sa nemalo nic stat nie? keby je na chrbatiku tak skor sa moze pridusit. teda myslim 🙂

rimmel
16. sep 2009

ahojte! vam musim napisat co sa dnes stalo v noci!!! (nenechavam babo plakat)

takze v noci sa mi zobudil(spime spolu) musela som ho ist prebalit a ked sme sa vratili do postele ani bohovi zaspat..tak lezal a hral sa s rukami atd..neplakal..ja som odmietla sa s nim hrat, predsa mame noc, nie den..lahla som si teda vedla neho ze idem spat ha! a neviem kolko ubehlo no som sa zobudila a pozeram maly zaspal!!!!!! cize je to mozne! 🙂) ze dokaze zaspat bez cecku ci bez placu, taka som vytesena a prekvapena 🙂

map07
16. sep 2009

Holky, my máme jiný problém. Malý (6měs) dokáže usnout sám, bez pláče, o půl 8, ale v půl 10 už je vzhůru - hlad, tak ho nakojím (po koupání dostává sunar, včera jsme zkusili kaši - stejný), usne u prsa a nejdýl do půl 12 je vzhůru a řve dokud nedostane prso, pak znovu usne, tak na hodinu a to už se pak opakuje do rána. Prostě buď bych ho musela chovat nebo musí mít prso, nejlépe když si ho vezmu k nám do postele a dostane prso, to pak chrupčí. Přes den ho kojím po 3 hod a je naprosto v poho, ale v noci prostě po dvou a to ho ještě většinou musím držet, aby nedostával už po hodině a něco. Je to fakt šílený, podotýkám, že ještě v těch dvou hodinách, který dokáže prospat od 21:30 do 23:30 k němu ještě tak jednou vstanu, dostane dudlíka a spí dál. Jak ho odnaučit tolikrát jíst v noci? Přeci půlroční dítě by už nemuselo být kojeno třeba 5x za noc?! Jako dá se to, ale někdy jsem fakt vyčerpaná. Ale rozhodně už je to lepší než ty začátky 😝

ella1111
16. sep 2009

map07 my sme na tom rovnako.pritom mala v noci papa len raz ale budi sa aj kazdu hodinu a pol a len si chce pozuzlat cicik a spi dalej.nepomaha ani dudel.tiez neviem co s tym.

kopedoma
16. sep 2009

ako naucim dieta spat sameho v postielke?

rimmel
16. sep 2009

map to budu zubky.

rimmel
16. sep 2009

baby inac aj moj takto sa budi vnoci ale odkedyprikrmujem, je to o daco lepsie..🙂 vydrzi na zaciaku aj 3-4 hodinky mi spat v kuse..potom ale sa budi..ale mne to nevadi, pyta mamu a plus k tomu este aj zubky ho trapia v posl.dobe..a MM je dobre od bolesti.

map07
16. sep 2009

rimmel, mě to taky zas tak moc nevadí, těžko se se mnou bude chtít mazlit až to bude velkej chlapák, ale tenhle zpřetrhaný spánek je nic moc i pro něj, dopo je mrzutý a do správný usměvavý formy se dostává až po dopo spánku - cca 1/2 hod. Zuby zatím nevidíme, ale kdo ví 😉 Mě by stačilo, kdyby alespon na ten první zátah zvládl třeba ty 4 hod.

rimmel
16. sep 2009

map zubky zacinaju uz od 3 mesiaca..teda mozu a ukazat sa ukazu az o dva mesiace od zacatia tohto procesu..to ze nevidis, neznamena, ze sa netlacia a nebolia 😉

uvidis ked zacnes prikrmovat ci sa to zlepsi..🙂 mne sa zda ze trosku sa nam to lepsi ..som vstavala aj 10krat za noc..teraz tak 6 hahahah ale vid vyssie co somnapisala! zazrak sa stal..a bohvie, mozno sa to bude uz len opakovat a opakovat

map07
16. sep 2009

No já pořád v nějaké zlepšení doufám, však někdy to přijde, teda doufám, že dřív než dospěje a odstěhuje se 😀 No ono už se to zlepšilo, u nás nebyl problém vstávat třeba 3x do hodiny, a ve čtyři byl prostě vyspalej, to byl ten správnej mazec, třeba od desíti do těch čtyř nebyl problém vstát 15-20x, takže tohle po hodině, dvou už je vlastně bájo 😀

rimmel
16. sep 2009

no ty kokos 😀 vidis, co si stazujes? 😀 😀

dai
16. sep 2009

rimmel gratulujem 🙂
presne takto to vidim aj ja - moja mala ked je unavena tak zaspi za sekundu, ked nie, tak mozem aj svet naruby obratit alebo ju nechat sa totalne unavit placom - to sa mi zda ale chore - ja tiez neidem spat ked nie som unavena.
to co ty popisujes sa nam niekedy stava aj teraz - mala sa v noci este budi ale vacsinou len nieco chce a hned ako to dostane zaspi ( ma napr. oblubenu deku s takou kvetinkou - vzdy nou musi byt zakryta tak , ze tu kvetinku ma na prsiach, aby sa s nou mohla hrat... pritom zaspava - niekedy vidim v noci ze sa mrvi a hlada ju rucickami - vtedy ju staci nastavit tak aby ju mala pri rucickach a spi dalej...a pod. ) ale niekedy sa preberie viac, napr. ked chce cikat, vtedy niekedy nevie zaspinkat - obycajne sa pyta za nami do postele ( spava u seba v postielke ) , tiez chce aby sme sa s nou rozpravali, vysvetlim jej ale ze je noc a treba spinkat - uz sa mi stalo ze ja som zaspala a prebrala som sa za nejake 2 hodiny a ona bola este chudiatko stale hore, ale tiez sa hrajkala sama - si medlila rucicky, hrala sa s paplonom, bola potichucky... a nasledne aj zaspinkala...

ona vlastne vobec nema uz problem so zaspavanim, ani poobede ani vecer - poobede zaspava sama, vecer casto tiez, ale niekde som to uz pisala, ja si vecere s nou uzivam, spievame si, rozpravame sa a ona pomalicky zaspinka, takze to nutne netlacim nato aby zaspavala vecer sama... u nas je len ten problem s budenim ( v tom rannom veku to byvalo strasne, pamatam si ze som tiez byvala strasne unavena a nervozna z toho... ale preslo to a teraz je to ok 🙂 )

iinuska
16. sep 2009

Ahojte, my mame teraz take obdobie, ze sa maly budi kazdu hodinu az dve, trva to 5 noc a som z toho dost unavena. Cez den tomu spanku tiez moc neda.Napriklad dnes spal 2x po pol hodine, co nie je bohvieco.

rimmel
16. sep 2009

iinuska zvykaj si 😀 my sme takto uz dva mesiace hadam..ale uz sa to trosilinku lepsi

rubista
16. sep 2009

Ahojte, prosím Vás, bola by niektorá taká dobrá a poslala mi knihu "každé dieťa sa vie nauči ť spať" ? Ja som ju úspešne použila pred niekoľkými mesiacmi, teraz ju potrebuje kamarátka a ja som ju už vymazala...ďakujem za ochotu!

rubista
17. sep 2009

prosím vás, bola by niektorá taká dobrá a poslala mi knihu "každé dieťa sa vie nauči ť spať"? ďakujem veľmi pekne.

lenka_ke
17. sep 2009

dievčatá, zopár strán dozadu je link na stiahnutie, ja ju mám odtiaľ.

opica
17. sep 2009

ahojte,
aj ja som zacala citat knihu a minuly tyzden sme sa rozhodli s muzom skusit davat gregora sameho do posielky. cakal som revy, ale musim povedat, ze uz prvy vecer len kusok pomrncal a zaspal. a odvtedy takto fungujeme. je pravda, ze spava vo svojej izbicke uz skoro dva mesiace a aj to sa mu paci, ma svoj klud. najnovsie spava od cca 8 vecer do 6 rano a potom este do 9 az 10.
takze ja odporucam zacat s tym samostatnym zaspavanim cim skor, budete mat s partnerom na seba vecer cas a pocit, ze cely vecer je vas 🙂
drzim palce 😎

map07
17. sep 2009

Když u nás funguje sice samostatné zaspávání, ale po dvou hodinách už je řev...chjo, to máme docela kratičký večer 😀

rubista
17. sep 2009

Ďakujem!!!

opica
17. sep 2009

map07-tak to nezavidim 😒 ja len dufam,ze tomu nasmu to vydrzi, uvidime 😉 budeme si drzat palce 🙂

desszi
18. sep 2009

rubista na tejto adrese si knihu vies stiahnut 🙂 http://www.materskacentra.cz/boskovice/Download...