Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

ivus78
19. sep 2009

Cau kocky, citam, citam a vlastne sa tiez radim do klubu nevyspatych mamin nespiacich babatiek ;o))) Knizku som uspesne precitala - niekolko krat, skusali sme a to ozaj poctivo (svokra ma skoro ukamenovala) a stalo sa co sa stat nemalo, maly zacal chudnut a menej papal! Radila som sa s laktacnou poradkynou a ta my vynadala, ze co to na maleho skusam (to mal tak 3 mesiace), ci chcem aby prestal papat uplne a s kojenim skoncit. doporucila mi inu knihu: KONCEPT KONTINUA - to je uplne ine kafe a postupne sme na nu nabehli, aspon co sa da. Pisu presny opak, babatka treba nosit, potrebuju co najuzsi kontakt s rodicmi, treba akceptovat ich plac a nenechavat ich vyplakat. Krmit podla potreby a pockat kym si rezim vytvoria sami. Je dost ostra, az cloveku mraz po chrbte beha ked mu to takto vylepia do tvare. Vysvetlena nie vedecky ako Kazde dieta ... ale "naturalne" na nasich korenoch, na primitivnych kmenoch a ich vychove ... Samozrejme treba si zobrat len to potrebne a neprepisknut to zase z druhej strany, ale som velmi spokojna, ze som sa dostala aj k takejto literature. Skuste si to aspon precitat, myslim, ze zaberie urcite rovnako dobre ako Kazde dieta ... a hlavne zanecha v babatku pozitivne vnimanie seba sameho, nie odmietanie ...

Je to moj nazor a snazim sa ho posuvat dalej, prave preto, ze som malemu v snahe pomoct vlastne ublizila. Nastastie uz je vsetko v poriadku a upravilo sa to (myslim) prave tym nosenim a tak.

desszi
19. sep 2009

ivus zaujimave, diky za nazor, urcite to neplati na kazde babatko, ja by som sa zatial neodvazila este nic skusat na nasom malom, je este velmi malicky, ale zato poplakat ho nechame, ked sa inak neda. napriklad my sme uz zistili, ze cez den jednoducho v postielke v spalni nebude spinkat, ani keby co sme robili, on chce byt pri nas, tak ho nechavam v obyvacke na sedacke, to vidi aj do kuchyne, pocuje, ze sme tam, chodime, robime, a je spokojny, aj si tam v pohode pospi. vecer je to ine (asi tma a tlmene svetlo, tak vie ze aj my budeme v spalni spat), ked sa napapa, dame ho do postielky, ked vyvadza,tak ho ponosime a potom polozime do postielky, zvykne mrncat sem tam aj hlasnejsie, ale vacsinou potom zaspinka.

aponchie
19. sep 2009

bobatko malicke

ivus78
19. sep 2009

ja myslim, ze babo ozaj potrebuje citit aspon blizkost maminy. Aj nas Rasto sa vyspal vzdy v obyvke - mame spojenu s kuchynou, kludne som mohla trieskat riadmi 🙂 potom sa to akosi cele zvrhlo a prestal cez den spavat takmer uplne. podarilo sa mu to sem-tam na rukach zabalenemu v perinke aj s rucickami. manzel prisiel na to, ze sa vlastne sam rusi tym ako rucickami rozhadzuje, tak sme ho jednoducho zabalili od krku po patu. tak funguju aj tie zazracne utisovacie perinky len stoja o peknych par stoviek viac ;o))) ked som hovorila dokine, ze vela place a malo spinka, sama mi dala tu knizku o spanku. zdala sa mi super, vsetko je tam pekne logicko-vedecky zdovodnene, urcite to zabrat musi. tak som zrusila "utlocitneho" manzela, ved chceme malemu pomoct (a mne vlastne tiez, lebo uz sme obcas plakali spolu ;o(( ), svokru som dojedovala do vyvrtky a ucili sme sa zaspavat v postielke sami. a ani po tyzdni nenaucili. o dalsich par dni sme isli do poradne a cuduj sa svete, maly schudol viac ako 200g, co je dost! Zdal sa mi akysi chudsi, ale zase sme mali pocit, ze sa "vytiahol", tak sme tomu vyznam nepripisovali. dokina nam naordinovala papat 2-3x po sebe z toho isteho prsnika - vraj papa len predne mlieko, lebo je lenivec a nenaucil sa riadne sat (mlieko mi striekalo same - a strieka do teraz). Ja som taky neveriaci Tomas, tak som hned volala prvej laktacnej poradkyni, ktoru som na nete nasla a popisala som je co ako a co naordinovala doktorka. Najprv mi vynadala (a mala za co), potom mi dopourcila tuto inu literaturu a kazala krmit pri jednom kojeni striedavo z oboch prsnikov, vraj vobec nezalezi ci predne alebo zadne mlieko, lebo to aj tak nikto nikdy nezisti kolko ktoreho vypije. a cuduj sa svete zabralo. Po tyzdni sme pribrali 450g! Viac som neskusala "samozaspavanie", prihlasili sme sa na kurz masazi babatiek, nastudovali a realizujeme trochu viac prirodzeneho "zvieracieho instinktu". Ved nie vsetko je vedecky mozne - ono prave vedci prisli na to, ze ani cmeliak by vlastne nemal vediet lietat ... 😀

aponchie
19. sep 2009

divne ,ze si to nektere maminky nemysli 😲

schwarzovka
19. sep 2009

aponchie, kdyby si každá přečetla koncept kontinua a vzala si z toho aspoň něco málo.... 😔

je jasný, že se každý miminko naučí spát, když ho necháte se vyřvat...ono totiž ve vás ztratí důvěru a ví, že s váma počítat nemůže...a chudátko zůstane samo, bez pomoci...když si představím, co to pro ty mimča musí bejt, když byli 9 měsíců u maminky v bezpečí a najednou... ☹ ☹

aponchie
19. sep 2009

no prave..a prosim te vzdyt to si ani cist nemusi nikdo to je prece materskej pud ochranovat dite kdyz breci ne?me to prijde jako normalni vec ,kterou netreba resit

schwarzovka
19. sep 2009

máš pravdu apon...já na to taky přišla sama od sebe, než se mi ta knížka dostala do ruky...přiznám se, že jsem na sebe byla i pyšná 😀 😀
ale ostatní maminky např. poslouchají chytré rady svých příbuzných...jak se to správně dělalo za dob komančů a neposlouchají vlastní pudy...hlavně aby hezky spalo a byl klid...

holky těch pár měsíců, co budete chodit jak mrtvoly se dá vydržet, pak vás dítko odmění...

zelmirka1
20. sep 2009

ja si myslim ze nechat sa spat same 2 alebo 3 mesacne babo, ci nechat vyplakat ako tu pisal niekto na predchadzajucej strane to je fakt prehnane. Take male babetko predsa potrebuje maminu, pocit istoty, este si nedokaze uvedomit ze ma spat. V ziadnom pripade sa neda naucit take male babo akoze zaspinkat s tym ze mu to ostane.
Tiez som nastudovala knihu kazde dieta sa vie naucit spat a planovala ako od 6 mesiacov vsetko uplatnim ale
nakoniec som dala na svoj instinkt a da sa to aj bez placu postupne ucit dietatko nepapat v noci, zaspinkat atd.
vsetko co babetko zazije v prvych dvoch rokoch mu dava zaklad o dalsieho zivota aj ked si to pamata len podvedomie tak kocky hladajte sposoby ako naucit babo spinkat ale nielen cez kontrolovany plac.

desszi
20. sep 2009

ivus, vedci su sikovni, ale cmeliak im presiel cez rozum 😀

aponchie
20. sep 2009

schwarz je to kvuli pohodlnosti..reknu to velmi zjednodusene,ale kdyz me co nejdriv bude poslouchat budu mit vetsi klid ve jmenu spokojena matka spokojene dite na tuhle vetu jsem uz celkem alergicka pac si ji kazdy ke svemu pohledu pausalizuje 😎

frola
20. sep 2009

ahojte,

mne mala prestala spavat cez den v troch mesiacoch. davala tak 2krat po 15tich minutach. takze vecer som uz umierala od unavy ale v noci spavala celkom dobre. (2 - 3 krat sa zobudila, nakojila som ju a spala dalej.)
toto trvalo asi tri mesiace. teraz uz cez den prespi dokopy asi 2 hodiny (hura!) ale zase noci su tazke. budi sa kazdu hodinu! na kojenie. dnes som ju chvillku musela aj v noci popestovat na rukach.
ja uz to neriesim. ved urcite to zase bude za par mesiacov ine. kym by som nieco vyriesila preslo by to samo. mozno ze jej idu zuby alebo aj nie. nevadi vydrzime.
a neviete mi poradit ci sa ta kniha koncept kontinua da niekde stiahnut, alebo kde sa da zohnat?

jankapiknova
20. sep 2009

schwarzovka-suhlasim,ja tiez nemam to srdce nechat plakat,nas maly zas spinkava snami v posteli,ale to je viac menej moja chyba lebo sa mi tazilo vstavat vnoci pri postielku ale nevadi mi to ved kedy bude somnou spavat?ked bude mat 15? 😀 potom sa zavre v izbe a bude kaslat na mna,tak si to teraz uzivam naplno 😵

sonik28
20. sep 2009

Ahojte,

tak u nas to bolo tak, ze Natalka spinkala so mnou na manzelskej a manzel v obyvacke, lebo slecna potrebovala vela miesta...a väcsinou to bolo tak, ze ja som bola uplne nalepena na stene, Natalia na mne a zvysok postele prazdny...🙂 Vzdy, ked sa pohla, bola som hore ja. A ked mi strpla ruka (pridrziavala som sa steny) a potrebovala som zmenit polohu, zobudila sa ona...takze sme sa nevyspali ani ona aj ja...a samozrejme pri kazdom jej zobudeni (5-6 za noc) bolo kratke kolo, takze som potrebovala urgentne riesit situaciu. 🙂

Tu na modrom konikovi, mozno aj v ramci tejto temy, som nasla jeden napad a aj sme ho zrealizovali...🙂

Postielku sme primontovali ku manzelskej posteli (jedno zabradlie sme museli dat dole) a teraz Natalka spi na svojej postielke (castejsie na hranici medzi jej a nasou postelou a tak sme blizko seba) a my tiez na svojej...a papa iba 2 krat za noc...niekedy jedno papanie nahradim cajikom, lebo ona je viac smädna ako hladna, a spinkame dalej...

bebulik
21. sep 2009

Ahojky Sonik
aj ja som pocula uz nieco o tej postielke... len my mame smolu ze keby sme dali jednu cast dole 🙂 rozpadne sa nam cela postielka 🙂 ale nieco musim vydumat lebo spavam len na jednom boku a som cela dolamana aj nasa potrebude vela miesta xixi manzel je laskavy a on sa tiez trosku stiahol takze mame viac miesta ale stale 🙂 to nie je ono.
Bambulky chcela by som sa Vas opytat ci niektora mate skusenost ze dokedy spavali s Vami babatka 🙂 my mame teraz 2,5 mesiaca a chcela by som nejaku radu do buducna.

ivus78
21. sep 2009

Bebulik, aj my mame taku postielku ale urcite sikovny mangel zvladne namontovat jednu peknu vyhoblovanu latu na bok, ktory budete mat volny - vtedy bude postielka drzat pokope. Aj my to tak mame, este chcem aby ju nejako "zahakol" o nasu, lebo sa mi obcas odsunie ked nedam pozor a uz to zacina byt nebezpecne ;o)))

sonik28
21. sep 2009

Tak-tak, ivus, treba pripevnit nejakymi plieskami, jednu cast pliesku o postielku a druhu o postel...hlavne aby to nechodilo...najlepsie na dvoch miestach aspon...

pytala som sa manzela, ze ako to spravil, ked dal jednu cast dole a tiez by sa ta postielka sama rozpadla, tak mi povedal, ze rost, na ktorom je matrac, stuzuje a drzi celu postielku pokope...a ten rost je namontovany na rohoch o stlpiky postielky takymi zeleznymi elkami z Baumaxu a presne v tej vyske, ako je nasa postel, teda ked sa tam da matrac, aby to bola jedna rovina..a kedze medzi matracmi je asi 10 cm medzera, tak je tam napchany taky valec mäkky ako vankus a Natalia na tom najradsej spi...🙂

a poviem vam, ze radost, aku mala Natalka, ked to videla, tak to je neopisatelne...ona vedela, ze ma svoju postielku, o nechcela tam spavat, lebo chcela byt pri mne...keby som vedela, ako sa potesi tomuto rieseniu, tak by sme ovela skorej toto urobili...lebo ona tiez chce mat svoje kralovstvo a miesto na spanie a zaroven chce byt co najblizsie pri maminke...a tak ked chceme byt uplne pri sebe, tak sme, a ked chce byt "individualne", tak sa otoci na druhu stranu a spinka "sama" a ja tiez...

danka..g
25. sep 2009

ahojte dievcata. prave dnes som sa zaregistrovala. velmi pekne vas prosim, poslite mi niekto tu super knihu o zaspavani dietatka. Mam 6-mesacneho synceka, ktory mi vecer zaspava uplne uzasne-sam v postielke a prespinka celu noc, ale cez den je to horsie. v kociariku este ako tak zaspinka, ale doma nie a nie zaspat sam. place a chce byt na rukach. potom zaspi, ale o pol hodiny sa budi s placom. a takto to je stale dokola ☹ dakujem velmi pekne za zaslanie knihy. moj mail:danielagarnekova@zoznam.sk 🙂

zuzula20
30. sep 2009

Cavte baby, neviete mi nahodou poradit, ako by som sa dostala ku knizke kazde dieta sa vie naucit pravidla.

zuzula20
1. okt 2009

Hm, nikto nic? 😕

tina802
8. okt 2009

Mohli by ste mi prosim poradit ako dostanem tu knihu ako sa da dieta naucit spat. Dakujem

matuslu
8. okt 2009

vid vyssie odkaz od suzzsi

matuslu
8. okt 2009

pardon od desszi

majaska
8. okt 2009

Ahojte!
ja mam 4 mesacneho synceka,ktory mi az do nedavna spinkal celu noc.Az kym mi neochorel a budil sa v noci a nemoze zaspinkat asi 2 hodinky.Neviem ci ho ta choroba mohla nejako zmenit alebo co.Mozete mi niektora prosim poslat tu knizku o ktorej sa tu tak pise.
Dakujem pekne!

majaska
8. okt 2009

Zabudla som napisat email:mayazit@hotmail.com.
Diky

kulicka
9. okt 2009

holky, uz tu knihu mate nebo ju chcete poslat?
napiste mi mejl do IP 😉

germik
9. okt 2009

odkaz je na strane 127: http://www.subory.sk/download/145425/Spanok.pdf

ak si tu knižku poriadne prečítate,zistite že tato metoda nefunguje na všetky babatka a začínat ju treba až ked maju babatka 6 mesiacov, takže začínat s takým niečím s malým babom /napr.3mesačným/ je nezmysel,tak malé babo predsa ešte potrebuje maminu,jej teplo blízkost..atd
Za seba hovorím,že nám to pomohlo,nešla som na 100% podla knižky, chodila som k malej tak často ako som uznala za vhodné a nikdy to u nej nebol srdcervúci plač,len také pomrnkávanie...ak by straašne plakala,to by som nevydržala. Tak príjemné zaspávanie 😉

germik
9. okt 2009

babulky,tak som zistila,že teraz už ten odkaz nefunguje ☹ predtým to šlo v pohode 🙄

kulicka
9. okt 2009

jasne, my taky s malym spinkali az do jeho 9 mesicu, pak uz ho manzel moc budil, jak s sebou hazi v posteli, tak jsme ho presunuli a od ty doby nam prospal noc 😵
Proste to ditko musi byt pripraveny. A rodice taky mimochodem.

Akorat ted, se nam budi a seda si ze spani 😖 a place u toho. Cim to? Co s tim? Jsme nevyspali vsici 😢