Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

aj o tom 3 krat by sa dalo niekedy diskutovat na dlhe hodiny a kazda by mala svoj nazor.
mne bohato staci ze sa drobec zobudi raz. vzhladom na to ze spavam 5-6 hodin denne, tak som rada, ze je to iba raz, lebo tri krat by ma zabilo.

momin sa mnou a hadat 😕 tak to ma potom nepoznas. som tu za jedneho z najvacsich kludasov na konovi, takze hadanie v mojom pripade nepripada do uvahy. ja len diskutujem

rimmel
11. dec 2009

ja teda sa priznam kludas niesom 😅 😀

jaaty
11. dec 2009

Už dlhšie čítam Vašu diskusiu a niektoré názory ma skutočne prekvapujú. Najskôr: naša Hanka -spinká od 6,5 mesiaca celú noc práve vďaka tejto knihe (prvú noc plakala 15 min,. druhú 7, min., tretiu 5 a od štvtej spinká celú noc). Od 7 mesiacov spinká sama vo svoje izbičke, zaspáva sama (od 1,5 roka bez dudlíka-po našom rozhovore ho zahodila sama), od 2 rokov je bez plienky aj na noc(zvládla to za dva týždne). .... a to všetko vďaka učeniu!!!! To že som sa rozhodla ju naučiť napr. spinkať samú, neznamená preboha, že ju mám menej rada ako napr. rimmel! Ja len svojmu dieťatku verím, v jeho schopnosti, znalosti a netrpím slepou opičou láskou, ktorá dieťatko priviaže k matke, tak, že v dospievaní bude mať problémy. Mamičky nebojte sa pustiť do učenia svojich detičiek, vráti sa to len v dobrom. Hanka je zdravé, šťastné a veselé bábo, ktoré dokáže prejaviť lásku všetkým (ľúbim ťa si hovoríme stále, a aj ona to povie sama bez podnetov). Je samostatná tam, kde samostnantná môže byť, komunikatívna .....Takže určite nie je poznamenaná tým, že spí od 6 mesiacov celú noc- práve naopak.

momin
11. dec 2009

😎 tak ja se teda zeptam.......... 😎 jak vite ze kdyz se maly v noci treba v 8 mesicich vzbudi a breci ze nebreci hlady? Danik se mi automaticky budi po pulnoci a dokud se nenaji neusne. Si neumim predstavit ze bych mu proste najist nedala....

lamarika
11. dec 2009

tak my dnes myslím udělali obrovský pokrok 😉 Kojili jsme 3x (nebo spíš dudlali 😉 ), porvý 6 min, pak 5 min a naposled 4 min. Jednou se chtěl zase ududlat, tak jsem se s ním pomazlila, řekla mu dobrou noc a nechala ho v postýlce. Dvakrát si pokňourl, otočil se na bříško a pěkně spinkal. Tak už to snad pochopil, že prso není dudel 🙂 Uvidíme co dnes v noci. Přijde mi, že se učí ale velmi rychle. Dokonce jsme dnes spinkali od 19-9 ráno a to ani jednou v noci nebrečel neboi si nechtěl hrát. Prostě paráda 😉

Kamik: malej mi spinká na břiše od 3 měsíců 😉

monin: a jak dlouho ti v noci pije? Já si myslím, že pokud ti malej pije 4 min (jako třeba ten můj), tak to není hlad. I když ono je to u vás asi trochu jinak, protože asi pije z lahve a to je myslím najezeno mimi dřív.

momin
11. dec 2009

vypije mi 90ml. coz je silene malo-na vecere ma 250ml.... nekde sem tu uz psala ze to nebude hlad protoze si myslim ze ho to nemuze zasytit... jenze ho opravdu uklidni jenom to mliko! I kdyz ho nosim,nebo nenosim,davam caj,hladim,mluvim,nemluvim....rve jak tarzan dokud nedostane tu trochu mlika.

jaaty
11. dec 2009

momin dieťatko po 6 mesaici nemá fyzicky potrebu papať. Samozrejme hovoríme o zdravom dieťatku, ktoré dobre rastie a priberá. Tvoj Dankp je už dosť veľký, neskúšala si mu dať na noc napr. kašu (hoci aj slabšiu do fľašky), tá ho zasýti. Určite by som to však skúsila tak ako lamarika. Vyšlo to nám, jej a aj mnohým ďalším. Držím palce, neboj sa 😀

momin
11. dec 2009

ja to ale nemuzu zkusit jako lamarika protoze nekojim.... 😎
Kasi davam,ma 250ml kasicky ale musim ji delat ridkou protoze kdyz je husta tak se mi v noci zase krouti...

jaaty
11. dec 2009

Tak to bude zrejem len zlozvyk a nie potreba hladu. Momin a čítala si tú knihu? Neskúšla si ho učiť spinkať podľa nej?

lamarika
11. dec 2009

jaaty, tak u nás měla kaše nulový výsledek ☹ Zkoušela jsem řidčí i hustou a pak ještě nakojit a stejně se po třech hodinách vzbudil a chtěl si podudlat. To mě přesvědčilo, že zádrhel v nočním vztávání bude asi někde jinde a že to opravdu nebude hlad.

momin: v té knížce je i návod pro mámy co nekojijou. Pokud by jsi to chtěla nějak jinak řešit než že mu to mlíčko dáš 😉

rimmel
11. dec 2009

zase tabulkujete...a to viete ze su aj deti ktore naozaj v noci byvaju smadne? dokonca aj dospeli..

ono dieta je SCHOPNE nejest a nepit od 6m ale to neznamena ze to nebude chciet a potrebovat.

rimmel
11. dec 2009

a jaaty to co plati na jedno dieta nemusi na druhe....nieiktore deti odmalicka radsej spia same a niektkore potrebuju mat matku pri sebe..aspon pri zaspavani

momin
11. dec 2009

Taky mam pocit ze kdybych mu dala kasi nebo mliko vyjde to na stejno....
On jak sem mu zacla davat tu kasi ze zacatku tak v pul roce tak asi 4 noci prospal....ale pak to zaclo nanovo. I minuly mesic se nam stalo (1tyden to byl) ze 1 noc papal 1 ne... tak sem byla rada ze uz prestane jist v noci ale ted papame zase kazdou noc. ja to s nim zatim jeste zkusim.. Rikala sem si ze tak do 10 mesicu..a pak teda uvidime..

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

momin a neskusala si mu davat len prevarenu vodu z flasky, namiesto mliecka? mozno by mu stacilo aj to. nas drobec tak sem tam pil od pol roka do roka. no a po roku uz nepije v noci, len si dudka dudlik.

momin
11. dec 2009

Ja sem zkousela caj. A to spusti jeste vic.... 😒 On je za noc vickrat vzhuru. nekdy mu dam cucnout caje a je dobre..ale po te pulnoci jedine mleko!

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

tak mu teda davaj to mliecko. je vacsi ale nema zas dva roky aby si mohla na 100% povedat ze je na mliecko v noci velky.

momin
11. dec 2009

jo ja jeste pockam.. a diky za rady a nazory. 😉

mayerka
11. dec 2009

andrea, to rimmel nevysvětlíš 😀 Jí to evidentně baví, kojit 10x v noci . Jinak taky gratuluju všem maminkám, který měly ty nervy a vydržely, stojí to za to. Dítko vyspinkaný, rodiče vyspinkaný 😎

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

mayerka ja tiez nevidim nic zle na tom, ked mamicky ucia deticky zaspavat. Len to nemusi byt az takym sposobom ako sa to robi tu v NL. Dieta da mama do izby hore na poschodi, a ona pije kavu dole v izbe a cumi na telku. No a nejde za nim za ziadnu cenu aj keby plakalo neviem ako. To sa mi zda drasticke. Ja to robim s drobcom tak, ze som pri nom v izbe. Nemusim ho mat na sebe nacapeneho. On je spokojny, ze som tam. Zobere si svojho havka a zaspi do nejakych 20minut. Uz sa tesim, ked mu budem citat rozpravky.

aleachim
11. dec 2009

mayerka, a proč si myslíš, že ty to děláš správně a pořád se ji snažíš vnutit svůj názor? Rimmel je každopádně svá a spoustu věcí dělá po svém, ale když jí to nevadí a považuje to za správné, tak nechápu, proč se do ní pořád navážíš.

mayerka
11. dec 2009

V NL to je teda drsný. Nejít za malým je blbost. Nám zabralo to, jít za ním po 2 minutách, pohladit, pusu, přikrejt, dobrou noc. Pak třeba po 5min, po 8, 14... tak nějak plus mínus, vždycky o kousíček prodloužit tu dobu.. Ty 3 noci byly děs, taky jsem u toho brečela, ale ten výsledek..nemá chybu. Když jsem u malýho v pokoji při usínání, naopak už ho to ruší. Kňourá, sedá si, a jen zhasnu a zavřu dveře, spinká 😉

lisa.j
11. dec 2009

ahojte,

len som chcela prispiet k tomu kojeniu v noci....nechce sa mi verit, ze by matka, ktora koji niekolko mesiacov, nevedela rozlisit, ci si male babo iba cucka, alebo pije poriadne. je to pocut, citit, a aj vidim, ako sa velmi trha alebo netrha k ciciku, takze viem, ze ci je fakt hladny alebo nie. nas ma 6 a pol mesiaca a potrebuje sa v noci aspon raz najest, a to poriadne. neviem si predstavit, ze by som mu nedala mlieko. zastancom kase na noc nie som, je tazsie stravitelna, ja sama by som sa na noc kasou nenatlacila.

kefin
11. dec 2009

tuto diskusy sleduji delší dobu, něco podobného probíhalo i v tématu:jak odnaučit noční kojení, ale tam jasně převládaly názory, že kojit se musí pořád třeba i 10x v noci, a která matka to tak neviděla, byla doslova ukamenovaná.
tady se najdou aspon ty, kterým so to ok nezdá a chcou to řešit, takže Vám držím palce a také si myslím, že tak jako se dítě musí naučit mluvit, jíst atd., tak se některá miminka musí naučit i spát, protože to prostě samy neumí. 🙂

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

kefin pekne si to napisala 😉

kefin
11. dec 2009

Díky 😀 😀 😀

aduuska
11. dec 2009

Ahojte,
tak my máme veľký problém malého uspať a tiež som skúsila túto "úžasnú" radu, že treba nechať dieťa doslova vyplakať aby zaspalo a prísť po pár minútach. Ale dosiahla som úplný opak, malý sa od strachu až triasol, že ostal v izbe sám a naviazal sa na mňa ešte viac. Stále chodí za mnou a postielka sa mu týmto úplne zhnusila. Keď ho do nej dávam, spustí ešte väčší rev. Takže som zúfalá....

u2jana
11. dec 2009

ahojte,
my sme uz sice starsi,ale so spanim bojujeme dalej.
Zaspat jej paradoxne nerobi problem, vypije mlieko, dam ju do postielky a do polhodiny spinka.
Ja len sedim vedla na posteli.
Preco sa vsak stale a stale v noci budi, neviem... davam jej UM 3x za noc - ale uz to chcem redukovat, lebo to nepije, len si trochu cucne a zaspi - to je len lepsi pripad.
Horsi sme mali tuto noc - 2hodiny hore - nic nepomahalo, mlieko, nosit, hopsat, nic... teplotu nemala, ani soplik ani na zubky to nevyzera - fakt neviem.
Cez den spi max 1,5hod, takze tiez nic moc 😖

jaaty
11. dec 2009

u2jana- kde spinká Natálka? S vami v izb alebo vo svojej izbičke. Často sa deti budia na rodičov- prehadzujú sa, chrápu, atď.... Mnohokrát sa spanie zlepší, ak dieťatko spí same v izbičke -nikto ho totiž neruší 🙂

u2jana
11. dec 2009

Spi s nami... neviem, ci ju rusime, ale neviem, si predstavit, dat ju spat do izby a potom za nou behat za nu 5-6x za noc 🙄
to tam mozem spat rovno na koberci...
ked ma lepsiu noc a zacne si mrknat, tak mi staci len spievat z postele - coz je celkom fajn...
fakt neviem, co s nou, ale faktom je ze este nikdy neprespala celu noc a denny spanok si stiahla na minimum.
Aj som citala tu knihu,ale na nas to proste neplati. 🙄

rimmel
11. dec 2009

I've been told that baby will NEVER learn to go to sleep on his own if we don't teach him...

Never?! It is normal, natural and healthy for your baby to fall asleep nursing. Nursing babies fall asleep so quickly - how can anything so perfectly designed be worrisome? I've read a lot about babies' sleep patterns, and I've talked to many moms about this. Both my reading, my personal experience, and the experiences of other moms has convinced me that falling asleep without nursing is a developmental milestone that your baby will reach when he is ready. The first step often comes when your baby starts to nurse to sleep then stops nursing, rolls away and goes to sleep on his own. Or perhaps he will fall asleep in Daddy's arms when he's walking with him. These incidents may not happen very often at first, but they are the first step and *do* make you realize that it IS possible for baby to fall asleep by himself.

There are many babies who have been nursed to sleep and nursed during the night from birth who eventually learn to fall asleep on their own without the breast. You don't have to teach them to do this. They reach this as a milestone - when they're physically, developmentally, and emotionally ready to. You can try to speed this process along by putting baby to bed before he's asleep, but always nursing him to sleep will *not* keep him from learning this on his own. My daughter started to occasionally fall asleep on her own (or with her Dad) when she was around 11-12 months. Knowing that she *could* go to sleep without me right there really helped, even though she didn't do it too often. As time passes, she's fallen asleep without nursing more and more. We did not "teach" her to do this, or even particularly encourage it. It has simply been a natural developmental progression that came about as *she* was ready for it.