Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

rimmel
12. dec 2009

lamarika skus dat v jeho izbe na zem velky matrac a tam s nim spi a ked docuca, pomalicky potichu odid nech ma klud a ked sa zase zobudi , ty si iba prilahnes, das prsnik on zaspi a ty zase mozes ist prec...

lamarika
12. dec 2009

Malej je ještě pořád s nama v ložnici a posýlku má hned vedle mě. A jak už jsem psala, s nama v posteli spát nechce. Prostě mu zavazíme 🙂 Mně spíš přijde, že v postýlce se cejtí bezpečně, má tam svoje plišáky a pěkně se k nim tulí 😉

rimmel
12. dec 2009

bodaj by sa mojmu v jeho tak pacilo 😀

lamarika
12. dec 2009

Já jsem ráda, že v ní chce spinkat, ale taky mě občas zamrzí, že se nechce v noci tulit ke mně

amy14
12. dec 2009

ahojte,tak ja som kojila len 2mesiace,ale bolo to super v tom,že ked bola malá nespokojná,tak som dala prsník a niekedy sa napila viac a niekedy hned zaspala..ak by som mohla kojiť,tak to robím stále tak...teraz sme na UM a aj tak sa budí okolo polnoci a potom okolo 4h ráno a chce mliečko,ale nevadí,už si ho pripravím pred tým a ked sa zobudí a nezaberie chytenie rúčky,dudlík,čajík,tak dám mliečko a spinkáme dalej...spíme spolu,ale teraz mám aj ja pocit,že ju ruším,ked sa otáčam a podobne,ale ešte ju chcem mať pod dozorom,aby sa náhodou neotočila na bruško a nepriľahla noštek....ale niekedy ma skontroluje očkom či som pri nej a spokojne spinká dalej...mne to nevadí a uvidíme čo bude dalej,ale som toho názoru ako rimmle...je iné ak je potrebné zakaždým zobrať na ruky a uspať...my sa uspávame na rukách a ked ju nebolí bruško tak v noci to nepotrebuje...ale každý mesiacje iný a niekedy je to lepšie niekedy horšie,ale ja som takisto názoru,že bábätká na všetko musia dozrieť...moja malá spinkala na mne až do 3mesiacov,nakoľko mala silné koliky a pomaličky som skúšala,či jej nebude stačiť aby som pri nej len ležala...štvrtý mesiac sme fungovali tak,že zaspala pri mleičku a potom sa to otočilo a chcela rúčky,lebo inak aj ked zapspala pri mleičku tak bola o chvíľku hore a plač...tak teraz dáme večer mliečko v kresielku,ešte pozeráme tv a sme s ňou s mužom,je súčasťou nášho rozhovoru a potom už ked vidím,že by spinkala tak si ju pritúlim,počičíkam a ked už ako tak spinká,tak ju položím do postele,dám dudlík,poležím pri nej a niekedy pri nej aj zaspím a niekedy ešte si porobím svoje veci...všetko má svoj čas zbytočne to siliť....

rimmel
13. dec 2009

ako co sa v noci dialo fakt nechapem. som v soku. maly siel spat ako vzdy o 7, potom sa dost skoro zobudil o 21.30 a potom zase o pol hodinu nato a odvtedy jednoducho nespal...X krat uz uz ze zaspal na prsniku no hned nato sa zobudil, plakal, stale nic nepomahalo, muza som poslala nech ho uspi, nedalo sa, prsnik nefungoval, nosenie nefungovalo, spievala som, to stichol, pocuval, nechcel spat..takto az do3 rana , museli sme ho jednoducho zobrat a "Hrat sa" ..proste nespal ... to co ma byt? a celkovo je divny..potom spal od tej 3 do 7.30 myslim ze bez zobudenia a teraz zase nechce ani sa hrat ani nic ani spat, jest jedol..skusala som ho zase kojit aby zaspal a nic...co to moze znamenat?? vobec sa to na neho nepodoba.. ☹ 😒

rimmel
13. dec 2009

pardon siel spat neskor..okolo 7.45

amy14
13. dec 2009

uvidíš rimmel to prejde po pár dňoch...u nás to niekedy tiež takto vyzerá...možno sa mu mení rytmus spania..našajeden čas zspávala o 19h a teraz až o 21.30 a tiež robila to že sa budila o 22h a plač a nič nezaberalo,tak som jej to posunula a celkom ok...ale kým som na to prišla prešiel asi týždeň...dnes ju chcem učiť spinkať aj doma cez deň,lebo inak spí len von v kočíku a už je riadna zima,tak držte palce....

rimmel
13. dec 2009

drzime 🙂 moj akurat pred pol hodkou zaspal..tak som rada...no uvidime, skusim mu to posunut ale vcera napr bol taky unaveny tak sme sli spat o 6.45 a zaspal a potom hore a ne a ne spat, videla som ze chce, suchal ocicka, plackal ale nevedel sa usadit,.... 😒

amy14
13. dec 2009

no moja spí do takej 17h ako kedy a ide spať až o 21h to ju držíme všetkými možnými spôsobmi pri živote,ale ked je veľmi unavená,tak zaspí napr. o 19h ale len na polhodinku a potom kuvikuje...už to neriešim,potom je hore s nami...a zaspí potom o 21.30h
rimmle,tak uložila som ju do postele o 10.55 a ked vydrží spinkať aspoň polhodinku,tak aj to je pre mňa pokrok a pomaličky sa naučí spinkať aj dlhšie...ale moja musí vždy na všetko postupne vyrásť,lebo ked ju chcem niečomu akože naučiť a nie je na to pripravená,tak sa trápime obidve...takže počúvam jej vnútorný hlas a zatiaľ sa mi to vždy vyplatilo,lebo pekne sama a bez stresu príde na to,že aj toto a ono je ok a v poriadku a nemusí sa ničoho báť...a nestresujeme sa obe...ja som toho názoru,že vychovávať podľa nášho inštinktu a nie múdrych knižiek,lebo každé bábo je iné...a ked užbude chápať slovám,tak potom začneme s pravidlami a učením sa niečomu...teraz ideme pekne pomaličky krôčik za krôčikom a pekne to prináša ovocie,čomu som veľmi rada a šťastná za každú takúto maličkosť čo sa nám podarí 🙂

rimmel
13. dec 2009

amy musim s tebou uplne suhlasit..ja vidim na nasom velke pokroky a to mi dava pocit ze to robim dobre 🙂

amy14
13. dec 2009

ja sa spolieham na svoje inštinkty a vždy sa mi to oplatilo..ak som aj chcela niečo urobiť akože správne,tak to dopadlo hrozne...bola som nrvozna aj ja aj malá a zbytočne som ju rozladila...proste 2mesiace spala výhradne na mne,potom 2mesiace cez den len v kočíku a teraz resp. dnes spinká sama v izbičke a zatiaľ ok,takže na všetkko pekne dorastie a je uspievavá,spokojná,vie že má vo mne istotu a oporu...je to moje prvé bábo a dám mu všetko čo potrebuje...našu keby som nechala plakať,tak nikde nedospejeme...pekne sa naučila aj cez deň sama zabaviť,už nepotrebuje toľko nosiť,takže všetko ide pekne aj bez plaču 🙂

amy14
13. dec 2009

no teraz sa malá zobudila,bez plaču,tak sa trošku ponosíme a skúsime to opäť...ale vydržala peknú polhodinu aj to je úspech....

lamarika
13. dec 2009

Tak po 4 dnech jsme s postupem podle knížky přestali 😒 Došlo to do takového stádia, že když jsem malýho dávala večer do postýlky, tak hystericky řval jen když ji viděl ☹ Takže se vracíme do starých kolejí a jako bonus navrh musím opět malýho naučit, že postýlka není špatná a že se nesmí bát usnout, že jak se vzbudí, tak to prso hold dostane. . .
Věřím, že spousty maminkám a dětem to pomohlo, ale nám bohužel jen uškodilo. Možná to ještě nekdy zkusíme znovu, ale spíš ne 😔

rimmel
13. dec 2009

amy a casom to bude este lepsie uvidis 😀 🙂

lamarika to mi je luto..

lamarika
13. dec 2009

Snažila jsem se udělat to nejlepší pro malýho, alespoň jsem si myslela, že je to to nejlepší, protože jinak bych to nedělal. Pro nás to nejlepší ale asi nebylo. . . Snad to brzo přejde

ludmilabb
13. dec 2009

lamarika to fakt? ☹ to ma mrzi ja sa snazim zatial podla knihy spravit malej pravidelny denny rezim spania, v noci sa kojime

lamarika
13. dec 2009

Já právě chtěla snížit frekvenci nočního dudlání (nepíšu kojení, protože to kojení není), ale moc úspěchu jsme teda neměli. Nevím, možná jsme nepostupovali úplně správně 😒

lamarika
13. dec 2009

ludmilabb a vám se daří?

zvalka
13. dec 2009

Ahojte.mate prosim vas tu knizku vo worde ? 🙂

campi
13. dec 2009

Amy14: hezky napsané. Taky to tak dělám - nechávám spánek na mojí holčičce a dám na instinkt a bez problémů. Vstávám k ní, bývám z toho unavená, ale všechno má svůj čas, má různá období, taky se mění způsob uspávání (na míči, sama v postýlce, u láhve, u nás v posteli, v kočárku, nyní sama v postýlce) a já ji nehodlám deptat a nechávat řvát kvůli svému pohodlí a tomu, že o tom psali v nějaké knížce.

Mimochodem - takhle knížka má v Německu dost odpůrců a u citlivějších dětí to může vyústit v pěkné neurózy a pocit, že je máma odmítá.

rimmel
13. dec 2009

campi presne to co hovoris..tu poslednu vetu...ja nechapem ze sa mamicky neboja 😖

evulka25
14. dec 2009

Ahoj, tak my máme teď taky asi měsíc problém se spaním. Filípke jde spát v půl sedmé, to ho nakojím a hned usne (max. do 10 minut), pak se probudí v půl desáté, zase nakojíme a pak v půl druhé, v půl čtvrté, v půl šesté, v sedm a v půl osmé vstáváme. Zkoušela jsem mu dát z flašky UM, ale kdepak, prostě flašku nechce ani za Boha 😔 Na noc jsme zkoušeli dát kaši, ale po té se mě vždycky pozvracel ☹ Tak já nevím co s tím

misulda
14. dec 2009

Keby moj Kamko takto spal, tak som spokojnejsia... 🙂 prepac, neporadila som ti

evulka25
14. dec 2009

on se vždycky přetočí na bříško a řve a řve, neumí se ještě otočit zpátky 😖

cestovatelkaandrea
14. dec 2009

janafar tak to som rada, ze nie som sama kto ma taku skusenost. je to zvlastne ale tu v NL sa ma kazdy pytal, ze odkedy drobec spinkal v noci sam. Doteraz prespal mozno sedem noci uplne sam od vecera do rana. ale napriek tomu, ze som metodu vyplakania nikdy nepraktizovala a drobca uspavala v nasej posteli (pritulila som si ho k sebe a hladkala ho) dokazal v noci spinkat velmi pekne uz od narodenia. ked sa v noci budil ako novorodenec, tak som mu materske mlieko prihrievala tak kazde 3 hodinky. Ale on sa uz ako taky malicky budil len dva krat na nocne papkanie.
Nieco take ako vstavat k nemu 6 krat za noc nepoznam. Boli sem tam noci, ked zle spal, ale to bolo len ked bol chory. To spal s nami celu noc. Inak spava dost dobre doteraz a jedine co potrebuje je dudlik, no a nad rano sa pyta k nam do postele. To ho zobereme a spi s nami este nejake dve tri hodinky. No a zatial ho v jeho vlastnej izbe nemam.

rimmel
14. dec 2009

evulka no nic s tym je to naozaj normalne aby sa ti takto budil...ibaze on k zaspaniu potrebuje maminku a cecok 😉

rimmel
14. dec 2009

a vseobecne ak idu zubky ci ak sa dieta nieco nove naucilo, bude mat nepokojnejsi spanok

evulka25
14. dec 2009

rimmel: no zub už jeden máme tak jestli je to i k tomu. Mě náš pan doktor radil, abych mu na noc dala masozelninový příkrm až bude mít ukončený 6m, ale že se někdy budí i ze zvyku

cestovatelkaandrea
14. dec 2009

evulka a skusala si namiesto aspon jedneho nocneho kojenia len zobrat k sebe, hladkat ho, troska polubit? niekedy deti potrebuju len to a cuckat mliecko nie.