Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

evulka25
14. dec 2009

ano, to jsem zkoušela, ale po půl hodině jsem se nakojila, protože pořád hrozně plakal. Já když ho přiložím tak pije jako o život

momin
14. dec 2009

Tak to bude mit opravdu hlad kdyz pije jak o zivot. 😅 nemas malo mlicka?

evulka25
14. dec 2009

no momin já právě nevím 😒 zkoušeli jsme i ktu kaši i UM, ale z flašky si nevezme a kaši vyzvrací 😖

rimmel
14. dec 2009

i nas to tak je evulka..az nato ze nepije "ako o zivot" 😀 ale ono to moze byt ze ked mu to prso das, v noci, je naliate, je tam vela mliecka a on chce mozno iba cucnut ale to mliecko sa spusti prudom a jemu nic ine nezbyva nez pit...skus si predtym ako sa znova zobudi odstriekat alebo co a uvidis ci mam pravdu alebo ne 😀 a keby ne, no tak co maly je hladny sak je este malicky je to normalne ze ti bude chciet v noci papat. 😉

momin
14. dec 2009

Kase je dost tezka,ja do ted musim malemu delat uplne ridkou nebo spatne spinka a krouti se mi. a jake si davala to UM?

evulka25
14. dec 2009

no já prsa moc nalitá nemám, ani přes den, ani v noci 😒 když se podaří něco odsát, tak je tak tak 20ml a to se s tím potím půl hodiny ☹

evulka25
14. dec 2009

dávali jsme Nutrilon i Bebu

momin
14. dec 2009

Aha takze mlickem to asi nebude. Asi se mu fakt nelibi ta flaska.. to nevim jak poradit. ☹ jedine zkouset a zkouset... Vypada to ze bude fakt hladovy.

rimmel
14. dec 2009

evulka nie kazda zene citi ze ich ma plne, tak ako napr aj ja..nikdy som to necitila 😒 a tiez odsat som vzdy dokazala max 60ml z oboch! a pritom mam mliecka dost pretoze sommaleho kojila celych 6 mesiacov a krasne priberal takze by som sa na tvojom mieste nebala ze nemas dost.

rimmel
14. dec 2009

nalita to som skor myslela tak, ze uz vies ze sa ti tam znova nahromadilo mliecko..napr kojis a potom o dve hodky tam toho urcite zas budes mat dost iked to necitis 😉 resp mliecko tam mas stale ale o tie dve hodky to pojde viac

evulka25
14. dec 2009

když jednou na večer krmil manžel a já nebyla doma tak mu vycucnul celou flašku, hol asi věděl, že nic jiného nebude

rimmel
14. dec 2009

😀 😀

evulka25
14. dec 2009

on to bude asi taky pěkný "vyčůránek" 😀 máme se holt nechá vžydky ukecat na prso. Ale já to prostě nedokážu nechat ho v noci řvát a nutit mu flašku 😖

momin
14. dec 2009

😀 😀 😀 tak bude muset krmit manzel.... 😎

evulka25
14. dec 2009

no asi jo, já se někam vzdálím, aby mě neviděl a přijdu holt po večeři 😀 To bude mít manžel ale velkou radost 😀 😀 😝

cestovatelkaandrea
14. dec 2009

Evulka nam to pomohlo, ked v noci na striedacku krmil manzel. drobec rychlejsie zaspal.

evulka25
14. dec 2009

no vyzkoušíme to, díky 🙂

kaska
14. dec 2009

Ahojte, idem sa pridat. Najskor som tento problem neriesila, ale mam pocit, ze v mojom okoli sme jediny, kto takto spime. Napriek tomu, ze viem, ze kazde dieta je ine. Zacalo to tak, ze maly mal prve 2 mesiace strasne koliky, stale len plakal a jedine co ho utisilo, bola moja naruc. Dospelo to tak, ze dnes nezaspi inak ako na rukach, najradsej ma ked ho nosim po byte, kasle na nejake nositko, musim ho drzat na mojich rukach, v nosi spi v postielke asi tak 2 hodiny, potom ako ho tam tvrdo spiaceho ulozim a po tych 2 hodinach putuje ku mne do postele. Inak spi od deviatej vecer do stvrtej-piatej hodine rano. Stale ho iba kojim.
tearz neviem, ci mam to riesit podla tejto knizky to nase spanie alebo nie. Ja sa len bojim, ze ked sme ho takto naucili spat a budeme v tom pokracovat, tak cim bude strasi, tym bude horsie oducanie. Okrem toho, on ked som ho nechala raz v postielke lezat, spustil taky strasny rev, cely bol cervenny a potom sme ho este pol hodinu utisovali.
poradte prosim ☹

cestovatelkaandrea
14. dec 2009

kaska mam kamaratku, ktora bola na tom ako ty. jedneho dna sa rozhodla dat svojho drobca vecer k sebe do postele, bez cici, len tak sa tulili, hladkali. po pol hodine nakoniec zaspal. Kazdym dnom sa to potom zlepsovalo. Uz nepotreboval byt na rukach, stacilo byt v posteli pri mamine.

campi
14. dec 2009

kaska: Markus je jeste maličký, tak proč to chceš násilně řešit?

Nevím, buďte rády, že kojíte, nedávejte dětem před půl rokem zbytečně kaše nebo umělé mléko, mámino mlíčko (a prso a tím blízkost) je pro dětičky to nejlepší a můžete jim to dát jenom vy, jste pro ně jedinečné. Vzdyt jde jen o pár měsíců, to se dá vydržet.

rimmel
14. dec 2009

campi ocividne to niektorym matkam vadi alebo co 😖

campi
14. dec 2009

rimmel: Až budeme mít pubertáky, tak budeme s dojetím vzpomínat, jak nás potřebovali a jak jim bylo s maminkou dobře 😉

amy14
14. dec 2009

kaska aj u nás to bolo presne tak...ťažké koliky,ale postupne to ide...ked chce ruky,daj ruky,ono to pomaly poľaví....nám sa to upravilo maličkými krôčkami....aj tak zaspávame na rukách a niekedy aj v noci si ju položím na seba....dnešnú noc som ju len otočila ku mne tváričkou k mojej,ona sa schúlila a spinkala spokojne...detičkám potom samým bude vyhovovať spinkať bez rúčiek....neboj..aj ja som si myslela,že to bude len horšie,ale je to stále lepšie a lepšie a som vdačná každému malému úspechu....

amy14
14. dec 2009

maminka je maminka,tak si to vážme,že máme šťastie mať bábätko 🙂

amy14
14. dec 2009

lamarika a práve kvôli tomuto,čo sa stalo aj tvojmu malému ja túto metodu neskúšam,lebo potom sa to všetko a tá celá dôvera v nočný spánok zrúti ako domček z karát a potom môžeš začať opäť od znova...niektoré deti proste spia od narodenia v postielke a sú ok a iné nie...hold je to tak a etš bude čas ich učiť všetkému možnému,ale spanie to určite nebude...to učia oni nás....nejako to vydržme a o rok to bude už lepšie a lepiš a potom samé povie,že chce byť samo a nám to bude veeeľmi chýbať...tak si tú potrebu nášho dieťatka užime a prispôsobme tomu všetko ostatné a nájdime v tom pozitívum a budeme šťastní všetci....aj ja som sa najprv trápila a teraz to neriešim a užívam si...aj ked sú ťažšie noci,tak si poviem,že to nebude trvať večne a ráno si dám silnú kávu a usmejem sa a fungujem...cez deň potom neupratám,nenavarím a netrápim sa....

wanda007
14. dec 2009

O com je spolocne spanie, maznanie, zaspavanie, zobudzanie.... nech sa paci, pribeh:

Budem ťa ľúbiť ako svoju?

Pamätám si, keď sme ju priviezli domov. Voňala ako škôlka. Taká zvláštna zmes dezinfekcie a jedla, ktoré sa doma nevarí. Bola to iná, cudzia vôňa. Mala ju vo vláskoch aj v koži. Človek si ani neuvedomí, aké dôležité sú preň vône, pokiaľ sa s nimi nestretne v zápase.

Pestovala som ju a ona nevedela, ako sa pestuje. Nôžky a ruky jej viseli pozdĺž tela. Nevedela sa ma chytiť, nevedela sa nohami zaprieť o moje boky, ako to batoliatka inštinktívne robievajú. Malá šmýkajúca sa mŕtvolka. Nevedela ma objať. Nevedela sa tešiť. Podľa čoho súdiť, či ma má rada?
Nevolala ma k postieľke, keď sa prebudila. Nič odo mňa nechcela. Len otvorené očká svedčili o tom, že je už hore. Nevítala ma, neusmiala sa...

Prvá emócia bola ľútosť. Keď som sa skláňala nad postieľkou, keď som ju kúpala, prebaľovala, keď som ju natierala olejčekom, pri všetkých týchto činnostiach som k nej pociťovala ohromnú ľútosť. Ľútosť nad tým, že bola opustená, ľútosť nad tým, že bola odložená, ľútosť nad tým, že dni vedúce odnikiaľ nikam trvali predlhých šesť mesiacov. Ľútosť nad tým, že ju až doteraz nikto nepritúlil, nepohladil, že ju nik nepestoval, keď bola nespokojná. Ľútosť nad tým, že už ako bábätko bola nútená chrániť samú seba pred ľahostajnosťou tým, že sa ticho uzavrela do svojho sveta, kde nebol plač ale ani smiech a radosť.

Dni bežali a denné rituály im vytvárali poriadok. Ticho a nepozorovane sa tá otázka vytratila a zostala iba odpoveď.
Akáže to bola otázka? Či ťa budem ľúbiť ako svoju?
Nie.
Nie „ako svoju", lebo ty si moja. Prvé tvoje slovo bolo "mama" a tvoj prvý krok viedol ku mne. Keď sa bojíš, tak voláš mňa a keď chceš pomôcť, tak prídeš za mnou. A v noci, keď ťa trápia zlé sny, okolo mňa sa ovinieš ako liana.
Keď ste boli menší, vadilo mi, že mám len dve ruky a tri deti. Nedalo sa všetkých naraz držať, ale viem, že viete, že napriek tomu vás držím. A nikdy neopustím.
Putá, ktoré vytvorí láska sú tie najdôležitejšie. A iba tie vzťahy, ktoré sú postavené na dôvere majú cenu. Nič nie je dôležitejšie.

viac: http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/204632/Bude...

rimmel
14. dec 2009

velmi pekne 😵 😵

lamarika
14. dec 2009

U nás už je všechno v normálu, malej se vzbudil pouze dvakrát, což je úspěch 😉 Nemyslím si, že metoda je špatná, je uznávaná několika odborníky, takže na ní asi něco bude. Jen asi nevyhovuje každému dítěti. Sice jsme asi 3 dny měli problém s postýlkou, ale nemyslím si, že by kvůli tomu utrpěl nějakou psychickou újmu. Nejsem zastáncem vyplakávání a nikdy jsem to ani nepraktikovala, ale proč dát hnedka dítěti dudlat prso a prvně nezkusit něco jiného? Třeba malý k sobě přitulit, pohladkat,. . .? Prso je to nejjednodužší co se dá udělat, ale vidím to jako poslední možnost. A o tom je tahle metoda. Hledat jiné možnosti 😉

veri1984
14. dec 2009

ahojte maminky, chcela by som všetky povzbudiť my sme mali tiež problémy zo spaním začalo to asi okolo pol roka aj ked už od 4 mesiacov mi nechcel papať strašne sa budil na to že mu bolo smutno a chcel sa pomojkať asi 3 mesiace som to brala ved ma potrebuje ale budil sa stále častejšie a už mu ani ruky ani posteľ nestačili len sa jedoval a ručal ako muflón až sme boli z manželom z toho úplne na nervy tak som si opať na študovala túto knihu a spolu z manželom sme sa rozhodli že to skúsime po troch ťažkých nociach prespal celú noc a spí dodnes aj cez deň spí krásne sám v postieľke ale zo svojim Pipom to je jeho naj best kamarát je to vankúšik ako sliepočka a z tým som ho od 7 mesiacov vždy ukladala spinkať a tak sa naučil spať sám lebo vlastne nie sám má pipa s ním si pokecá ,obhrýza ho a bozkáva a ked niekam ideme berieme ho zo sebou a nemá problem zaspať hoci kde.tak sa držte a hlavne veľa trpezlivosti

rimmel
14. dec 2009

ja si zase myslim ze prsnik je ta naprirodzenejsia a najlepsia moznost 🙂