Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dika
9. jan 2008

maria13 poslala som ti do do mailu.

cilka167
9. jan 2008

maria13, som asi drza ale nerobis nahodou v spedicke? 😵

cilka167
9. jan 2008

vlastne som chcela napisat o tom, ze moje dieta je naozaj ukazkove z knizky. najprv mi maly zaspaval rychlo no asi posledne 3 dni som ho nijako nemohla uspat. tak som ho dnes nechala a vydrzal to asi 50mina odkvecol. Najhorsie na tom bola si moj muz. musela som mu vysvetlit, ze nase dieta neplace koli tomu, ze ho nieco boli. koniec koncov maly v noci spi vacsinou na jeho strane, takze ak sa nam to podari, urcite sa potom konecne vyspime.takze som zvedava, ako nam to pojde zajtra. Co som tu citala prispevky, tak ma povzbudili mamicky, ze naozaj sa to da, "len"treba vydrzat ten plac

adkag
10. jan 2008

ahojte, citam tuto temu,lebo momentalne je pre nas aktualna. maly mi krasne spinkal nprvych 3,5 mesiaca, zaspal sam v postielke, v noci sa budil raz max. 2x. mal taku malu postielku pre novorodenca. tesne pred vianocami sme mu ju vymenili a dali klasicku detsku a vtedy nastal problem. zaspi cez den jedine v kociku alebo vnutri pri kojeni alebo pestovani ale to tak max. na pol hodinku. v kociku aj 3 hodinky. vecer mame od narodenia ritual kupanie,papanie,spinkanie. avsak od tych vianoc nezaspi sam, ked ho dame do postielky chvilu je dobre, mata sa, kope nohami,proste vystraja a zacne mrncat a ked si ho dlhsie nevsimame aj plakat. zaspi jedine pri dalsom kojeni alebo ked ho muz dlhsie pestuje.
v noci je hore niekolkokrat, ked dvakrat tak to skacem od radosti,lebo niekedy aj 5 krat a nepomaha nic len dat mu papat, aj po hodine sa budi a nechce sa ani pestovat,cajik,cumlik. skusali sme uz vselico, aj plienku na tvaricku,moje tricko,proste nic nezabera. predtym spaval dvakrat denne vonku v kociku o pol 11 a pol 4 tak 2-3 hodky. kedze nepomahalo ani to ze mal cez den pravidelny rezim,tak som sa rozhodla ze mu ho narusim a nedam ho do kocika,ale ked bude unaveny zaspi. ale to len pri pestovani,dneska na 15 minut. o chvilu ho dam do kocika tak to isto dlhsie potiahne.

citala som vase prispevky a dost ma zaujalo to,ze tato metoda dobre vacsinou funguje. avsak su tu aj protichodne prispevky o tom,ze je to odopieranie lasky dietatu, preto neviem ako to riesit. ci to nechat tak ako je alebo vyskusat tuto metodu,nebola by som rada keby mal z toho nejaku traumu alebo co. okrem toho netusim ci by to u nas fungovalo,lebo jeden vecer sme ho nechali mrncat asi hodinu a potom sme to vzdali. ale to vtedy neplakal nejak velmi len mrncal. takze plac by sme vydrzali asi este kratsie. a druha vec je ci to v nasom pripade pomoze, kedze on v noci dokaze plakat aj hodinu a to ho pestujeme,davame mu cumlik,cajik a kym nedostane cicik tak place jak o zivot. takze si neviem predstavit co by bolo keby sme si ho vobec nevsimali a nezobrali ho z postielky.preto rozmyslam ci to vobec skusat. aj ked sui tu popisane podobne pripady ako nas a fungovalo to.

a este su tu polemiky na prvych stranach o tom ci budit dieta o 10 na papanie. mne to bolo tiez proti srsti,ked konecne drobec zaspal a ze ho mam zobudit, ale on sa priutom ani nezobudi,ja si ho dam do postele, napapa sa v spanku,prelozim ho a je dobre,. zobudi sa potom po 3 hodinach. akurat nedodrziavam presny pravidelny cas,lebo vacsinou to robim ked idem spat alebo ked sa ja zobudim. a to je v roznych casoch. takze toho budenia sa bat nemusite. akurat ze nam to nepomohlo v tom zmysle,zeby drobec prespal do 5-6. proste po 3 hodinach sa zobudi.

smisela
10. jan 2008

Ahoj adkag,my sme sa riadili podla tejto knihy a mozem povedat,ze u nas fungovala na 110 percent a velmi rychlo.
Ninka mi krasne spavala do 3 mesiacov,budila sa 1x na kojenie,akoby sibnutim prutika sa to cele zmenilo 😒 ,mali sme zauzivany vecerny ritual,vsetko som robila ako predtym a predsa sa to zmenilo.
Boli noci,ked sa budila 3-4x,to som bola stastna,vyzadovala vzdy len prsnik,nic ine nepomohlo,ale boli noci,ked sa budila aj 8x za noc,dala som prsnik potiahla a zaspala a to som sa v noci bala aj pohnut,aby sa znova nezobudila,odniesol si to moj chrbat a moja nevyspanost,vydrzala som to do jej7 mesiacov 😒 ,potom som si precitala tuto knihu,zistila som,ake chyby som robila a riadila som sa podla tejto knihy.
Myslim si,ze je na uvazenie kazdej,ako sa rozhodne a nemyslim si ze by mala trpela nedostatkom lasky 🙂
Vhodne je zacat az od ukonceneho 6 mesiaca.Ak budes mat zaujem o knihu,poslem.pa

janka07
10. jan 2008

ahojte baby, mozte mi mailom preposlat tu knihu....dakujem
my mame so zaspavanim v poslednej dobe strasny problem a hlavne cez den. maly nemoze zaspat a ked sa mi ho podari po dlhej dobe uspat, samozrejme s placom, o pol hodinky je hore. 😠

janka07
10. jan 2008

mail poslem na IP....dakujem vam

andy.a
10. jan 2008

janka,pošlem ti to..píš mail.adr.do iP.. 😉

maria13
10. jan 2008

dika velmi krasne dakujem! 🙂

adkag
10. jan 2008

ahoj smisela, dakujem za radu,ty si to mala presne podobne ako my. maly ma len 4 mesiace,takze asi este pockam aspon do toho polroka a uvidim ako to bude pokracovat.knizku uz mam, takze mozem studovat 🙂

emuska68
11. jan 2008

Ahojte, mohla by som Vas velmi pekne poprosit o zaslanie knizky "Kazde dieta sa vie naucit spat" na mail, prosim? Neviem to stiahnut. Tu je adresa luciapalus@yahoo.com.hk Velmi pekne dakujem 🙂

cilka167
11. jan 2008

emuska poslala som ti, doslo?

emuska68
11. jan 2008

Ahoj cilka, ano, dostala som, velmi pekne dakujem. Si zlata. 🙂

susika
11. jan 2008

ahojte.my máme taký problém, že malá mi zaspávala úplne super, až pred vianocami som bola na pobyte v MT a tam sanám to spanie úplne zbláznilo. a od vtedy si neviem rady. aj ked je to tak, že s malou chodím poobede von a ked zaspí, tak neiekedy sa zobudí aj o piatej a zdá sa mi to nezmysel ju dávať spať už o siedmej.ale sú dni, ked prebdie skoro celý den(s výnimkou doobednajšieho 30 min. spánku a jedného 30 min. poobede) a tiež sa jej nechce moc večer spať. a tak vystrája aj do 22:00 alebo 23:00 a potom zaspí.inak nie je problém so spánkom.dokáže prespať 6-7 hodín v kuse.tak čo by ste poradili?už si neviem rady. niekedy som už večer taká unavená, že do tej 23-tej ledva vydržímale ona je ako práve zobudená. 🙂

a chcela by som požiadať o zaslanie tej knižky.možno zistím, kde je chyba.vďaka 🙂 susiquatro11@gmail.com

strunka
11. jan 2008

Ahojte,
tak som si precitala trosku vasi diskusiu, nie vsak vsetko, este som nestihla, ale zatial som nenarzila na take cislo ako mame my doma 😠 uz sme z neho naozaj zufaly
zaspaval nam v postielke pekne sam, ale odkedy sa zacal pretacat nie a nie zaspat, hned sa da na brucho, ak vladze na 4 a sadne si alebo sa aj postavi, ak nevladze mrnci a place na styroch a hlava mu pada ale spad nie a nie a nie, vydrzi aj dve hodiny, kedy k nemu podla instrukcii z knihy chodime, akonahne zmizneme, znova plac alebo "stazovanie" a netrva t ani par dni, ale niekolko tyzdnov uz pomaly
a to je len zaspavanie, v noci som hore x krat, 8-9, vynimocne menej a dnes som skoro vobec nespala, kojim ho takze je zavislak na ciciku, to viem, chcel by stale ale nedam skor ako o 2 hod, takze niekedy je aj celu dobu medzi hore a mrnci a hlava mu pada, po sediacky zaspi ale o par sekund je hore a zas znova, nezabera nic, ani tisenie, ani rozpravanie, ani u nas v posteli a nemozem to predsa robit celu noc, ma uz 10 mesiacov a dalej nevladzeme, muz chodi do prace grogy, snazime sa striedat ale je to naozaj o nervy
nas maly ma taku trpezlivost ze nas vsetkych skova do vacku, aspon to sa utesujem ze to hadam niekedy uzitocne vyuzije... 😉

susik77
11. jan 2008

ahojte, my sme praktik.uspesne tuto metodu a teraz uz par dni uspesne uspavame bez placu v babyvaku-nakupeme, nakojime, dame do spac.vaku a do babyvaku a spi tak 5-6 hodin v kuse.

petrulla
11. jan 2008

Ahojte mamičky. Nedá mi nezapojiť sa, kedže je táto téma aktuálna aj u nás. Môj 3,5 mesačný synáčik je každý večer od tej pol siedmej nervozny (neobsedí, nič ho nebaví, len ho nosiť tanečným krokom) a po klasických rituáloch (kupel, papanie ...) ho položíme do postielky a .... strašný plač.
Viem že sú teorie, že dieťa sa má nechať vyplakať, ale on reve ako o život. Par karát sa stalo, ze sa skoro zadusil a tak sme ho s mužom vytiahli z postielky a ratovali ... ☹
Ten plac trva asi pol hodinu a potom stíchne a zaspinka. Ale ten plač je naozaj na hranici ....
Je to normálne??? A poprosím môžete aj mne preposlať to knihu?

vlasa
11. jan 2008

maminky,prosim,chcem sa spytat,moja 7,5mes dcera sa budi stale na kojenie kazde 1,5hodky,3min sa napije a zaspi,ale za 1,5hodky je zase hore ☹ neviem,ci ju mam skorej odnaucit tak casto pit,alebo spat samej,lebo spi s nami v posteli od narodenia.a este sa chcem spytat,ci sa nebojite,ze si deticky same v postielke ublizia ☹ ☹ myslite,ze sa aj moj drobec nauci sam spat?????od narodenia este neprespala ani 3hodky v kuse,a sama.neviem co je to sa vyspat 😒 dakujem za rady a odpovede

susik77
12. jan 2008

vlasa: to by bolo asi najlepsie, aby ste ju dali do poastielky.nasa mala s nami spala v posteli do 3 mesiacov-pretoze vtedy som tiez kojila este kazdu 1.5 hodinu a potom sme ju prelozili do vlastnej postielky a zobudi sa prvy krat az po polnoci-okolo 2 a kojim asi kazde 2.5 hodiny. Aj nasa detska dr.hovori, ze deti nepatria do manz.postele. ak mas bezpec.postielku, a nedavas jej tam nej.hracky a pod.tak si tam urcite neublizi.

lenika29
12. jan 2008

ahojte maminy, celkom ma zaujala téma ako naučiť dieťatko spať a hlavne mi ide o to aby zaspalo samé v postielke, mám 12 mesačnú dcéru a už by bolo aj načase aby sa to naučila ona mi síce do tých 10 minutiek večer zaspí, ale pri mne a potom ju prekladám do postielky, no a v noci keď sa prebudí tak si ju musím vziať k sebe budem vám moc vďačná keď mi ju pošlete na mail fetman@centrum.sk

dorotka
12. jan 2008

vlasa ja som sa skor bala ci jej neublizime my v posteli a naviac v postielke mala monitor dychu tak som bola kludnejsia ked spala tam a bude lepsie ked ju tam prelozis kym sa nestavia lebo potom ti bude protestovat tak ze sa tam postavi a budes sa viac trapit
petrulla tvoj syn ma este stale falosnu koliku kazdu chvilku by ho to malo prejst ak ho nezavinus skus ho zavinut v tom case alebo dat do babyvaku tanecny krok sa da nahradit fitloptou moja mala s tymto prestala ked mala nieco cez tri mesiace dovtedy sme toto mali doobeda o jedenastej a vecer o siedmej musela som ju uspat v babyvaku na fitlopte a s pustenymi uspavankami kupala som ju medzi pol desiatou a jedenastou vtedy som ju zobudila a nebola taka nerzvozna zaspala zachvilocku a prespala mi celu noc az do stvrteho mesiaca potom sme vela cestovali a vela sa jej narusilo

andy.a
12. jan 2008

lenika,knihu ti posielam.. 😉

ak ju niektorá ešte chcete,píšte mailové adresy do IP.. 😉

andy.a
12. jan 2008

na spanie v manž.posteli s rodičmi sú rôzne názory..aj tu na MK bola taká diskusia.. 😉

pokiaľ je bábo kojené,a v noci často pýta papať,je to určite aj pre matku pohodlnejšie,aby sa ako-tak vyspala.. 😉

so synom sme si prešli všetky možné formy uspávania a zaspávania..a dcérka je tiež veru veľmi ťažký oriešok.. ☹ 😕 😀

mura
12. jan 2008

ahojte mamicky , ja mam coskoro 7mesacneho syna a skoro od 3 mesiacov spinka so mnou v posteli , inak nevie ani zaspat , vzdy sa na mna prisaje a sladko zaspi ,potom sa odkotula na druhy bok a hajka , ale kym neciti mna alebo tatinka tak proste nezaspi , aj ked tatinko spava v druhej izbe aby nas nerusil ,ked skoro rano vstava , ale niekedy si lahne k nemu a pinkaju . viem ze naucit ho na postielku bude tazke , ale zatial si to vychutnavam uplne maximalne ako slastne hajka pri mne a je uzasny proste to ze ho mam pri sebe je super , a ked sa budi na kojenie tak len mu dam prsnik a hned spinka dalej ziadne prebudenie a pod . je to lepsie pretoze od narodenia ma dost zly spanok a teraz je to lepsie kvoli tomu kojeniu ze ho nemusim vybrat z postielky cim sa preberie ( inak by som ho uspavala 2 hodiny ) takto je to super . a citala som ze kludne by sme mali nechat nase deti spat s nami, a pravda je ze sa to uz viac taky cas nevrati tak si to treba vychutnat .

susik77
12. jan 2008

baby, mne povedala detska sestra, ze to hopsanie na fitlopte je navykove 😎 ze budem muset s malou hopsat aj do 1 roku 😎 tak som s tym skoncila po 3.mesiaci.

veronika13
13. jan 2008

môj synátor spinká v postieľke, so zaspávaním zväčša problémy nie sú, cez deň spí 2x, niekedy aj 3, ale chcem ostať pri dvoch vo viere, že bude lepšie spať v noci. No a noc je môj problém, ešte kojím, ale už aj dávam UM, keď ho uložím na spanie, tak pospí 2 hodiny vkuse aj to nie vždy a začína sa kolotoč, do rána je asi 6x hore, dám mu mlieko z fľaše, potom zas o hodinku nakojím a tak dokola. Neverím že potrebuje 6x v noci jesť, chcem ho naučíť tak na 2 papania, ale neviem či to zvládnem, nechať ho plakať? davať mu čaj okrem tých dvoch razov kedy mlieko? on je nervozny, keď mu nevyhoviem, o sebe ani nehovorím, keď plače tak nasilu, bez slz, proste trucuje alebo čo. Nechcem aby to takto bolo do jeho 2-3 rokov, lebo to nezvládnem, som na neho sama, lebo manžel robí v zahraničí, doma je len pár dní do mesiaca,. Budem vďačna za každú dobrú radu, aj keď asi nič nové mi nepoviete, ale ja už fakt neviem ako ho naučiť spať noc

vlasa
13. jan 2008

dorotka,ved prave toho sa bojim,mala sa uz stavia a ma tam aj kolotoc,za ktorym sa stava.ak ju dam do postielky,ma z toho ohromnu srandu,pohrat sa a von 🙂 🙂 preto sa bojim,ze ked ju tam necham samu,nebude plakat,ale sa tam hrat a stavat a pri tom spadne ☹ teraz nam lezu zuby,tak pri kazdom prebudeni place,pockam,kym to prejde,a zacneme postielkovat.aj ked dvihat kazde dve hodky zdvihnut 11kg bude zaujimave 😀 a vlastne moja mala je na mne nalepena celu noc,stale ma drzi za lica a nos,ked ma neciti,v momente je hore,myslite,ze ju to prejde???????

lucik77
13. jan 2008

ahojte, ozývam sa po dlhšom čase ale mám dobré správy. Konečne krásne večer zaspávame v postieľke a dokonca sme sa to naučili aj po obede a čo je dôležité bez plaču. Som rada, že som to nevzdala a vidím vysledky. Držím palce všetkým!!!

andy.a
13. jan 2008

lucik,ako dlho trvalo,kým ste nabehli na takýto spánok?? 🙂 😕

susika
13. jan 2008

lucik.tak to ti závidím. my s poobednajším spánkom problémy nemáme, lebo niekedy aj tak nespí. ale večer si to teda užijeme s plačom