Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

luthien.k
7. jan 2010

Tak kolem 3. mesíce by mělo dítě spát celkem 15 hodin plus mínus hodina, v noci kolem těch 10 hodin, to se zdá OK... No a kolik teda přes den obyčejně?
No, my chodíme ven, i kdyý mrzne, ale jen tak na 30 - 40 minut v ergnonomickém nosítku tak, že má čumák zabořený do mě 🙂 No a taky jsme starší... 😉 Navíc je to malej horal, tak si musí zvykat 😀

majkali
7. jan 2010

🙂 no přes den tak hodinu, dohromady na třikrát. no udělal teď velké pokroky, všechno líže, tak ho teba spát nebaví ☹

iron
7. jan 2010

jej aka fasa tema....ja som to na malej aplikovala podla tej knizky a odvtedy mam pokoj....krasne sa naucila zaspinkavat.

rimmel
7. jan 2010

majkali male babatka pod -5 von by nemali a od roka myslim ci neviem, proste vacsie pod -10 zase nesmu. a nejde iba o to ake je zima ale aj o to, co dychaju 😉

luthien.k
7. jan 2010

Právě jsem si v knize Péče o dítě loni zakoupené od kolektivu významných českých pediatrů přečetla, že u dětí od půl roku už nehraje počasí při procházkách roli (samozřejmě kromě vichřich, krupobití apod. 😀 ) S novorozencem prý jen mezi 5 a 35 st.
Na stránkých www.babyonline.cz píšou podobně jako rimmel, do 3 m do -5 st., a to hodinu dopoledne i odpoledne, od 6m do -10 st. Co v tom věkovém rozmezí od 3 do 6m, to fakt nevím 😀

iron
7. jan 2010

Ja s mojou chodim von aj ked je -15....dam 30min okruh a je to. Ci snezi ci prsi, len v lete cez horucavy na obed som nechodila..az po 15. a doobedu.
Chodievam von tak dva krat denne.

bubinko83
9. jan 2010

baby ahojte,chcem sa spytat ako mam naučit maleho spat sameho ked je už vačši? Problem je v tom že spi snami a aj ked prespi celu noc,stale sa mrvi a meni polohy,čim ma kopa do hlavy alebo sa tlači do mna.A ked ho večer uspim somnou a preložim ho do postielky vždy sa v noci preberie a ked zisti že tam niesom spusti rev a musim ho dat pri seba.Problem nebol pokila sme sa neprestahovali do noveho bytu,dovtedy zaspaval sam v postielke.Poradte prosim,mam ho nechat vyplakat alebo čo,aby sme sa vratili do starych kolaji? On sa mi stavia furt v tej postielke. ☹

annaanna
9. jan 2010

ahojte dievčatá, kniha každé dieťa sa vie naučiť spať je aj vo worde. nemáte ju niekto? ďakujem

sunea
9. jan 2010

annaanna, posli mi do IP e/mailovu adresu a poslem ti ju.

lucijja
9. jan 2010

annaanna: hod adresu do IP, ja ti ju poslem. 😉

bubinko83: bude to chciet vela trpezlivosti. A v podstate dietatko trpiet nebude aj ked bude plakat a jedovat sa. Viac budes trpiet ty. Musis to vydrzat a ukladat ho do postielky. Ked sa postavi a bude plakat. Pridi za nim, uloz ho, pohladkaj, prihovor sa mu a odid. Aj ked sa znovu postavi a zacne plakat chod za nim - ale nie hned - chodievaj tak v 5 min. intervaloch a znova ulozit, pohladkat, prihovorit sa a odist. Musis to vydrzat. Ide iba o par vecerov. Za 4-5 dni si malicky zvykne, neboj. 😉 Ak je manzel na toto trosku tvrdsi nechaj to na nom a ty si zapni telku a zapchaj usi. Urcite to zafunguje. 🙂

bubinko83
9. jan 2010

lucija,dik.Vieš my mame prave problem v tom že ja to vydržim ten rev skor manžel mi to vyčita a on je ten čo neni za tieto metody.Potom sa začneme hadat,lebo on si to neda vysvetlit.A zachvilu je po metode. 😒

micha3
9. jan 2010

ahoj holky,
bubinko: pokud Tě v tom manžel nepodpoří, nemá to asi význam zkoušet. Ale jestli jsi přes den doma sama, a malý Ti nechce spát ani přes den, zkus to aplikovat na denní spánek

lucijja
9. jan 2010

bubinko: hmm, tak to je ta horsia varianta. U nas som tiez ja ta zasadovejsia ale muz si da aspon povedat. On zase chcel byt silou mocou pri nej ked zaspavala s revom a drzat ju za ruku. Tak som mu povedala - nech sa paci, ale od teraz ju budes uspavat ty - kazdy den. Tak si dal povedat a dnes je aky rad ze dam malu o pol osmej do postielky a vieme, ze mame klud a vecer pre seba. 🙂 A ako hovori micha3, nemas moznost aplikovat to cez den? Aj ked, neviem ci to nestrati vyznam, ked vecer si maly vydobije svoje... 😒

micha3
9. jan 2010

Nám se to povedlo aplikovat na denní spánek takhle, on totiž vůbec nechtěl přes den spát 😠

lucijja
9. jan 2010

dieta je velmi prisposobive, vzdy je to iba o vytrvalosti a preciznosti rodica. 🙂

zurka
9. jan 2010

My sme vyskusali tuto metodu ked mala Dianka 7 mesiacov a bola som prekvapena ako bezproblemovo to fungovalo. Zvykla si spat s nami, ale nik z nas sa poriadne nevyspal, dokonca ani mala, lebo sme jej zavadzali. Budila sa coraz castejsie a bolo coraz tazsie ju naspat uspat. Pred 3 tyzdnami bola ale nachladnuta, mala plny nostek a tak sa jej zle spinkalo, od vtedy sa zacala v noci budit. Nikedy len raz, inokedy aj 3 x. Posadi sa a zacne strasne, ale strasne nariekat, tak ze ju neviem ani utisit. Musim ju vziat, uppne prebrat, zamestnat ju niecim, aby zabudla, ze plakala. Po takych 30 - 45 min. ju ulozim a spinka. Mozu to byt zle sny?

lucijja
9. jan 2010

zurka: podla mna mozu. Tvoje babatko je vo veku ked vnima a uci sa najviac veci, tak si myslim ze sa to moze odrazit na snoch. Alebo je to zubkami. Nasa mala teraz prekonava to iste... 😒

cka
9. jan 2010

Ahojte holky - mamicky.
Kedysi davnejsie, ked som bola v konci so spanim nasej dcerky, tak som si citala tuto diskusiu a stiahla som si knihu. Najprv som bola ale dost odradena a znechutena, ako tu kritizovali mamicky, ze co sa stazuju ine, ze nespia, a iba koja a cicikaju a tak. Tak som na tuto temu zanervela a nechala som si to prejst hlavou. Ale do citania som sa pustila. A zistila som, ze nemame s dcerkou ziaden rytmus na papanie, spanie, hranie, proste celkove fungovanie. Tak sme to zacali aplikovat. A aj vecerne spanie, trebalo nam iba upravit rezim spania a potom aj vecerne zaspvanie bolo pohovove, nakojit, odgrgnut, povedal papa a zaspala sama. A funguje to.

Preto by som chcela napisat vsetkym mamickam, ktore vahaju ci zacat upravovat babatkam rytmus, nechavat zaspavat same, nechat vyplakat, nechat posuvat nocne kojenie atd., nech sa do toho pustia. Urcite to pomoze. Nam to pomohlo, stala som sa pokojnejsia, vecer oddychujeme, venujem sa manzelovi, je to uplne iny zivot, takze smelo do toho. Verte, ze najprv musi byt v pohode mamicka a potom je aj dieta v pohode.

U nas to stale nie je nikdy kazdy den ruzove, ale su dni, ked to funguje, a niekedy nie. A to su na pricine ine veci, nemoze sa vykakat, odgrnut, zubky, je mrzuta, no proste ako vsade, ale ide to.

Tak len tolko som chcela. 🙂)

lucijja
9. jan 2010

cka: amen. 😀

kaylaa
9. jan 2010

ahojte maminy,mame cochvilka rok a problemy s nocnym zaspavanim k nam prave dorazili ☹. Poprosim Vas teda, ci by ste mi niektora nemohla poslat knizocku na mailik? alby@post.sk vopred vdaka.

katka.carska
9. jan 2010

Bubinka, super, ze syncek prespi celu noc. A co tak zvacsit plochu postele, pokial mate miesto ?
U nas je postielka pri manzelskej posteli bez bocnice, zatial samostatne spanie moc neriesime. Z postielky by uz aj tak vyliezol a samostatnu izbu mat nemoze, kedze zatial nie je kde.

lucijja
10. jan 2010

kaylaa: poslala som ti to na mail. 😉

bubinko83
10. jan 2010

kočky dakujem za odpovede.Skusim to skusit teda cez den,alebo ked nebude manžel doma a uvidime. 🙂

andrea12737
10. jan 2010

Ahojte, my mame len 2mesiace, no inak ako na rukach nevieme spat ani zaspavat..mala je dost vnimava, ked ju uspavam ja a polozim ju hned zacne plakat, ak manzel tak pospinka si trosku, no max.hodku a zasa to iste dookola, ci je noc, ci den. Neviete mi povedat ci by to 2mesacne babatko pochopilo? je to pre nas velmi narocne..mohla by som poprosit aj ja o knizocku? e-mail napisem v IP. Velmi pekne dakujem

lucijja
10. jan 2010

andrea: hod email, ja ti knizocku poslem... 🙂 No ale neviem ci mala este nie je moc malinka na to. Este by som mozno mesiac - dva pockala. 🙂 Hlavu hore, nic netrva vecne. 😉

sakalka
10. jan 2010

Ahojte chcem poprosiť pošlete mi tu knihu na email tetiana.kunova@azet.sk dakujem pekne 🙂

luthien.k
10. jan 2010

andrea, tvoje malá je na to opravdu moc malá, nevím, jestli už jsi koukala do knížky, ale je to vhodné nejdříve od šesti měsíců.

aplikpalik
10. jan 2010

Tu je po grafickej stranke upraveny Word dokument knihy Kazde dieta sa vie naucit spat". Ma to 52 stran.
Je to ulozene ako .PDF subor (Na otvorenie potrebujete Adobe Acrobat Reader)

http://www.mediafire.com/?uzznn1mmiyo

adamko05
10. jan 2010

ahojte babenky.... 🙂
... ja som vás tu s prestávkami troška čítala... okolo 6 mes. môj ho syna... okolo 9 mes.. a stále som nebola rozhodnutá (mali sme dlho brušné koliky, až do 9 mes. k tomu zubky...)
... knižku som mala v PC tuším ešte, ako som mala prvého syna... (ale na toho som toto akosi neaplikovala 🙂)

len vám chcem napísat... minulu nedeľu som si povedala DOST, ja už nevládzem spat s malým v jednej posteli, lebo on spinkal na mne, uplne nalepený, medzi nami a tatom meter miesta... ja na 30 cm postele... a pri každom mojom otočení sa zobubudil Alex, pri každom jeho, ja... a tak sme sa vzájomne v noci zobudili aj 5, dakedy aj možno 10krát....
... min. nedelu som naštudovala a začala doobednym spánkom, ktorý sme odplakali.... poobede po 30 min. zaspal, večer asi po 20... na druhý den zaspal aj doobeda po cca 30, poobede podobne, aj večer.... a potom sme sa rozhodli, že to skusime na jeden denny spánok (že by mohol stačiť už)... a tak veru, skracoval sa čas na 10 min. plaču už v tretí den a večer už bez plaču...
a teraz už od piatku neplačká ani cez den, ani v noci... položím do postielky, dám boštek, pritisnem mu myšku (plyšáka) on chytí za ušká... dám dudku (to som nechla, aj ked knižka vraví nie).... a spí... a hlavne, zaspí okolo 19.30 a skôr, ako o tej 4tej sa ešte ani raz za cely tyžden nezobudil...
cez den mu ešte troška spánku chyba (ked spal dvakrát, spal spolu tak 3 hodiny)... spí tak dve, dve a štvrt hodiny.. ale myslím, že aj to sa spravi, predlží.. uvidíme...

ja som veľmi spokojná, že som to skusila (srdiečko prvé tri dni boleloooooo ☹ ☹ ☹ ), ale dalo sa to prežit, maly nemal vôbec žiadne hysáky, plačkal s mierou... ked som došla, vždy sa upokojil a tým som sa upokojila aj ja.... pekne som si sledovala čas na hodinkách, jak kážu... nie som knižkový typ, ale toto sa oplatilo... ZATIAL a dufam, že to tak aj zostane...

držím palce... možno to nebude fungovat na všetky deti, ani nie na všetky tak rýchle (lebo 3-4 dni bolo pre mna veru rychle, lebo dakto sa to vraj učí aj mesiac, ale naučí sa 🙂), ale ja som šťastná, že na moje to fungovalo... 🙂

držím vám palčeky...

PS: niekedy mi chýba ten pocit "babatka" v našej veľkej posteli, ale tak si to vynahrádzame cez den... 😵 😵

adamko05
10. jan 2010

a ešte... ja by som to ale isto neskušala na mladšom dieťati, jak 6-7 mes.. to som si ista 🙂