Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

aponchie
21. jan 2010

sunea to jo ta nase s ebudi i 4x za noc a ona zacala lozit takze se obudi na vsech 4a peruje a otaci se nebo ma strasne zive sny vcera jecela asi 10vterin vriskot vletim tam a spala jak dudek na brichu takze sen asi

lily1983
21. jan 2010

ahojte, tak som to skusala, dat ju do postielky cez den, ale nic, najprv sa uplne pretocila a bola na druhej strane positelky, a ked som ju isla napravit, tak konec...rev...takze som ju dala do kocika.. 😖
mame dva spanky cez den, jeden doobeda, a druhy okolo druhej pol tretej..rano vstava okolo 7 - 7.30...a dva dni papame masko a spi celu noc odvtedy...13 hod!!!! v kuse....no som z toho trosku prekvapena,az som sa zlakla, ci to nieje nejaka reakcia,vstala som skôr ako ona, ale v pohode, takze masko zabralo u nas takto 😉

aponchie, zaluzku nemame, len hrube zavesy, takze bud tma, nebo svetlo..ale skusala som tmu a nic..ale budem skusat dalej..

rebecca2006
21. jan 2010

lily, no aj oj druhy pokus sa skoncil fiaskom, atko v tejto chvili spokojne spi na balkone v kociari, a ja to nebde menit nasilu, dufam, ze ked bude vacsi a bude vonku v sportiaku pozerat na svet, tak pride na to, ze sa dobre spi aj v postielke 🙂
dakujem za podporu 🙂

ali27
24. jan 2010

ahojte, mozete mi prosim poslat niekto tuto zazracnu knizku do IP... budem velmi vdacna

olianko
26. jan 2010

Ahojky!
mozete aj mne poslat niekto tu knizku do IP alebo na mail? Dakujem

kuspitka
26. jan 2010

ahojte.mozete aj mne poslat tu knihu.nevieme naucit nasu malu spat

brisalek
26. jan 2010

Ahoj vsem, zacala jsem cist knizku, protoze mala od asi 4 mesicu zacala vstavat 5, 6, 7-10x za noc(do te doby jsme kojily tak 2x), je velka ma ted 9,5 kg v 6m a 2t, uz 14 dni zkousime mrkvicku k obedu a kasi k veceri, ale bohuzel zatim papa jen par lzicek. Mala mela tichy reflux a nechtela byt vubec v postylce a ani v kocarku.Prvni mesic vecer vzdy plakala tak od 5 do 9-10 a pak teprve pri noseni....a vsem moznem usnula...pak jsem prisla na to, ze chce usnout u prsu takze od te doby prakticky vestsina spani, vecer vzdy usina u prsa. Proto ted pri kazdem probuzeni chce jen prso a ja bych to chtela zmenit. Jsem vycerpana, unavena, nekdy i vztekla, nemam silu si s ni pres den hrat jak bych si myslela, ze je spravne, vsechno me boli, neuzivam si materstvi jak bych chtela......atd.(samozrejme k tomu prispelo i to, ze nechtela byt v kocarku, plakala v autosedacce, nechtela ani odstrikane mlicko z flasky, ani dudlik...proste jsem tady dost dlouho dobu trochu zavrena jak ve vezi, nemuzu s ni jit ani nakoupit...ani na prochazku....zlepsuje se to, ale ta doba kdy ji budu moc dat do sportaku a jet kamkoli, protoze ji bude bavit na vsekoukat je jeste daleko)

Takze chci vse trochu zmenit a chci zacit rezimem, na uspani bez prsa jeste nemam uplne silu v tom zatim zkusime v noci jen tatinka, aby zkusil uspat....

V knize jsem se jeste nedostala do 4 kapitoly tak nevim, jestli je to zde dost popsane, ale nedokazu si predstavit jak ji mam davat kazdy den ve stejnou dobu spat. Ano pokud je ospala...da se to trochu oddalit, ale poku spat nechce, jak to udelat, aby kazdy den spala priblizne stejne???? Mate nekdo zkusenost s timto utvarenim rezimu??? Moc bych prosila o rady!

Jeste prosim supermatky, nepiste mi, ze delam spatne, ze je to a to normalni....proste zadne obecne diskuze o tom co je pro dite prirozene.....

Opravdu chci jen radu od tech kdo to zkousely-vytvorit rezim spani a jak jim to slo a jak to delaly!!!!! Diky.

brisalek
26. jan 2010

A rezim chci zavest lepsi hlavne take kuli tomu, abychom treba mohli jit na cviceni...a dostat se tak mezi maminky a deti...Ted bohuzel i kdyz naznak rezimu mame je kazdy den uplne jiny.

evikg__2
26. jan 2010

brisalek, je to naozaj dlhodoba zalezitost (tyzdne), to nastavovanie rezimu. Zaklad je zacat den vzdy o tom istom case t.j. ak sa ti aj nebudi zhruba v tom istom case, tak ju skus velmi jemnucko zobudit (potichucky na nu rozpravaj). Kedze je este mensia, tak asi bude mat spankove denne cikly po 2 hodinkach (mozno mate ine, to je individualne). T.j. ak vstanete o 8.00, tak zhruba okolo tej 10. ju ulozis spat. Ak by chcela skor, tak sa snaz ju nejak zabavit, aby si to dokazala aspon o 10 minut predlzit. A kazdy den to predlzujes o dalsich 10 minut.
A takto pokracujes aj cely den aj vecer. Ak ti cez den spi uz prilis dlho, tak ju tiez velmi jemne zobud, lebo ked sa ti zobudi tesne pred vecernym spankom, tak zase nebudes schopna dodrzat cas vecerneho spania.
Dolezite podla mna je najskor odsledovat, kolko a kedy ti spi cez den a v noci a kedy sa pyta spat - ved si taky zaznam aspon za 5 dni. Podla toho si normalne napis denny rezim, ktory sa budes snazit dodrzovat, alebo sa mu aspon priblizit. Naozaj to trva dost dlho, kym je to OK.
Samozrejme, ked uz vidis, ze je velmi unavena, daj ju spinkat, aby sa zase prilis neunavila a nebol problem ju uspat. Knizka hovori, ze medzi dennymi spaniami je 3h interval a min. 4 hodiny pred vecernym spankom by mala byt hore. Ty mozno budes mat tie intervaly este kratsie, ale to uz ty vies, kolko ti vydrzi byt hore.
A este jedna vec, snaz sa to predlzovat o tie 10 min. intervaly, nie ze ju das spat podla rozvrhu a pritom ona vobec nebude unavena. To by iba zbytocne plakala. Ak nechce spat, tak ju vyber z postielky a nechaj aby bola hore a skus to neskor. A este vecernym nacvikom by som zacinala, az ked budes mat zvladnuty denny rezim. Potom ti zaspi vecer velmi lahko a bez placu.

zelmirka1
26. jan 2010

brisalek a aky mate rezim dnes, strucne popis ako od rana fungujete, kedy spite, papate, ste vonku a kedy chodite spat, rezim sa do postupne vytvorit, len necakaj zazrak za par dni, ja som mala problem s malym ze vstaval velmi skoro a vzdy v iny cas a preto som tiez mala problem aby doobeda spinkal v rovnakom case. Dokonca v urcitom obdobi riesila ranne vstavanie o 5 rano podla knizky a absolutne nic nepomohlo. Inak men pomohlo ked sme papali priblizne v rovnakom case.

evikg__2
26. jan 2010

hej, presne ako pise zelmirka. Treba davat aj papat v rovnaky cas. 😉 I ked ked kojis, si to neviem este predstavit, ale ked zacnete s prikrmami, tak sa to uz bude dat lepsie.

lucijja
26. jan 2010

brisalek:evikg a zelmirka maju 100% pravdu. Popis aky mate ne/rezim teraz. Nejaky jeden spolocny bod tam musi byt. Kolko ti najpriemernejsie casu pocas dennych spankov spinka? Poznacuj a vychadzaj z toho.

Inak my sme mali podobny problem ako zelmirka. Mala vstavala rano v roznych casoch a rezim dna bol vzdy iny. Krmenie je zaklad. Zacni dennych krmenim v presne stanovenych casoch. Aj keby si ju mala na krmenie zobudit. Malicka si uvedomi ze medzi tym moze spinkat a telo sa nastavi ze vstane ked bude cas krmenia. Snaz sa ju prebavit, malicka ma uz pol roka uz to pojde. Ked budes potrebovat rady, sem sa, vzdy ti niekto poradi. 🙂

My ste teraz menili rezim - prechadzali sme na spanok 1x denne a trvalo to dva tyzdne. A bolo to relativne v pohode. 😉 Drzim palce. papa

brisalek
26. jan 2010

Dekuji holky....tak nas rezim je vstavani(3 dny v 5, dva v 8, tri v 6 ctyri zase v 5....), za 1,5-2 hodiny spinkani to od 30 min do 1,5 hod a po tomhle spinkani za 2,5-4 hodiny dalsi spani. Nekdy ale neusne a usne azokolo 4 pri kojeni. To pak pozdeji koupeme. Jinak koupali jsme vzdy okolo17:45, okolo 17 mela ted posledni 2 tydny kasi, pak jsme si hrali na gauci a ona byla slecena, po koupani kojeni a ona usina tak 40-1,5 u prsu
Takze naznak rezimu je,ale kdyz vstane v 5 usne za 1,5 a spi jen 30 min tak vstava v 7 a dalsi spani je v 10 a dalsi den vstane v 7 usne za 2,5 hod a spi 1hod tak dalsi spani je okolo pul 2.......a ted kdyz jsme zacaly s prikrmy tak jednou jime v 10.30 a pak v 13. Jednou uz je u papani ospala, pak usne az 2 hod po jidle....Papala po 2 hodinach(co zacala casteji vstavat tak jsem ji davala takhle jestli, kdyz se naji vic pres den nebude pak lepsi spinkat) ale ted to zase posunujeme na 3 protoze to krasne vydrti a nekdy uz po tech 2 nechtela.

Dnes vstavala v pul 8, v 9.15 usnula vzbudila se v 10, kojeni, v 12.30 mrkvicka s bramborem a celerem pak kojeni, spani 12.45- 13.50

brisalek
26. jan 2010

Jeste jednou vsem diky, evigk to si taky prave myslim, prvne upravit rezim dne, pak budeme resit noc.

Nejvetsi problem je to usinani u prsa. dala jsem papat a za pul hodiny se ji chtelo spat a neusla jinak nez u prsa, takze pila znova....jednu dobu jsem se snazila, aby to vychzelo papani a spani najednou, ale slo to jen nekdy....proste neusla ani v postylce(jeste nikdy sama) a ani v kocarke, musela jsem uspat u prsa a pak ji tam spici prendat a za pul hod se vzbudila, tak zase k prsu a nekdy spala i 2 hodiny.

Ted se snazim pres den uspat nosenim s dudlikem...a nenechat ji usnout u prsu.

zelmirka1
26. jan 2010

napisem ti do IP vecer, mali sme podobny chaos.

brisalek
26. jan 2010

jo a zapomnela jsem, ze to odpoledni spani je take mei 30min a2 hod. Takze nekdy vstavala v5 pak spala pul hod v 7 a pul hod ve 2 a to bylo vse☹

ava
26. jan 2010

brisalek - citim s tebou, po pul roce uz urcite chces mit lepsi zivot pro sebe i malou 😉 urcite se to podari, neboj a bud trpeliva.

evikg to napsala velmi dobre a pridam z moji zkusenosti - maly nemel do 6mes.rezim, spal mi po 20- 40 min pres den, a to kdy chtel...v noci se uz od 4.mes, kdy mu zacaly rust zoubky, budi az 11x za noc - ani neplace, ale nespi a susti. ALE!!!! cca od 6.mes.zacal spat pres den dobre a pravidelne! Ten cas prijde pro kazde detatko jindy, ale prijde!!!

Vstavame mezi 7 a 8,15 - to nemame zatim vychytane, noci jsou hrozne, takze jsem rada, kdyz spi co nejdyl. Pak vzdy ukladam v 10,00 - a to za vsech okolnosti, i kdyz dnes vstaval v 6, uz to do tech 10 nemohl vydrzet, ale hrali jsme si, nosila jsem ho, vydrzel, usnul a spal 2,5 hodiny. To neni idealni, je to prilis dlouho, ale dospaval blbou noc a ja taky, tak jsem ho nebudila. Bezne se ale budi po 1,5 hodine, pak dostane obed.

Dalsi ukladani je v 14,30. To spava zase tak tu hodku a pul. No a pak uz nic a nocni spanek zacina 20,30. Tvoje mala je jeste malinka, zkusila bych ji zavest 3 denni spanky - rozepis si to na papir, abys videla, jak by to bylo nejlepsi a zkus to dodrzet. Pokud ti neusne jinak nez u prsa, tak s tim bohuzel nemam zkusenost. V knize radi nechat dite v postylce, neuspavat u prsa a kdyz je nejhur, nechar vyrvat. Ja s tim nemam zkusenost a neni mi to mile....ale v tvoji situaci bych to mozna zkusila - pokud to vyjde, ulevi se tobe i ji.

To nocni ukladani mate docela brzo - respektive pises, kdy koupete, ale ne kdyz ukladate. Mozna je pak brzy vyspana.

brisalek
26. jan 2010

ava taky diky...no jeste k tomu dodam, ze babicky mame obe daleko a kdyz 1x za mesic...prijedou akorat abych naklidila a navarila 🙂 Tatinek vstava v pul 8 , po pul9 jde do praCE TAKZE S MALOU JE TAK 10 MINUT a prijde tesne pred koupanim casto i po nem. Mala mela dobu, kdy jsem si s ni hrala, nosila...i tech 12-13 hodin☹ tak to fakt obcas bylo "desne". Ted uz nastesti vydrzi chvilku sama s hrackama a muzu uvarit aspon ji, vydrzi na mne koukat, kdyz neco delam a nevyzaduje maximalni pozornost.

Psala jsem , ale trochu zmatene, ze usina od 40min do 1,5 u prsu..takze usne mezi 18.20-19.30. Ale uz jsme ted co vstavala v 8 rozhodla, ze to posuneme na 18.30-45 (to nam zustalo z doby kdy ji byly asi 2 mesice a hodne vecer plakala a uz byla ospala jak moc nespala pres den) a ja jse rani ptace takze mi to zase tak nevadilo, ze vstava okolo pul 6.

brisalek
26. jan 2010

zelmirka 1 taky moc dik🙂

ava
26. jan 2010

takze se musis spolehnout jen sama na sebe...tim spis to musis resit. Myslim, ze mala potrebuje stastnou maminku. A jak to delas se svym jidlem apod.? 😕 Neboj, rezim bude, ale je treba tomu fakt pomoct. Nam to pravidelne ukladani pomohlo.
Docti si tu knizku, treba tam bude nejaka rada na to zdlouhave usinani u prsa...ja se na to nesoustredila, tak si nejsem jista.
drz se!

opica
26. jan 2010

brisalek, ak sa mozem pridat, tak ja odporucam zacat rezim kupanim. my sme teda zacinali velmi skoro, ked mal asi mesiac, ale proste sme ho vzdy zobudili na kupanie a potom sa najedol a siel do postielky. to ma doteraz a presli sme bez problemov aj zmenou casu na jesen a toho som sa teda bala 🙂
takze zacat rezimovat to, co sa da 😉

brisalek
26. jan 2010

holky diky, nechci aby to vypadalo, ze si jen stezuju...uz je to vsechno mnohem lepsi, jak jsem psala od toho 4 a neco mesice si mala cim dal vic vydrzi chvilku sama, vydrzi jen na mne koukat a muzu neco udelat...ale obcas kdyz je vic noci kdy spatne spi a pak ani nespinka moc pres den...me prepadna chmurna nalada. Tak nechci, aby to pokracovalo, protoze to nocni vstavani treba 10x do roku nebo jeste dele(jak tady casto ctu) bych asi nezvladala, tak chci zacit driv nez pozde. Vim, ze se to neda upravit hned, proto jsem se rozhodla zacit s rezimem a pak kdyz se nebude lepsit spani zkusit udelat i neco s tim. Ja jsem byla a jeste jsem hrozne citliva na to kdyz mala place(ze zacatku me to hrozne znervoznovalo a byla bych udela cokoli jen aby neplakala...🙂 asi to znate)takze nechat ji treba 40minut plakat, aby se naucila spat sama nevim, jestli nekdy zvladnu🙂

Ava no ja jsem varila o vikendu, kdyz tatka malou hlidal. Navarila jsem hodne a dala do mrazaku a pak vyndala a vzala si k obedu a manzel k veceri...jeden cas jsem vse delala jen kdyz spinkala, pak uz vydrzela, abych si ohrala obed nebo uvarila meltu....

evikg__2
26. jan 2010

brisalek, ja som to mala podobne. Ked boli 2-3 noci po sebe zle, tak som bola uplna matoha. Uz mi tie noci aj splyvali jedna s druhou. Ziadna radost zo zivota. Ked sa potom podarila aspon jedna noc, ktora bola v pohode, tak som sa hned spamatala. Teraz to je tak, ze noci aj dni su na 90 % v pohode, ale z casu na cas je zla noc, ale to sa da vydrzat. Napriklad teraz je take horsie obdobie, ale to nam rastu horne jednotky 😉 . Inak, ja som tiez ten typ, ze ju nedokazem pocuvat ako place. Nastastie ten nacvik isiel aj bez placu. 🙂
Absolutne nezvladam pocuvat taky lutostivy plac - to uz poznam, ze nieco boli, ze nieco nie je v poriadku a vtedy hladkam, mojkam a nosim, lebo mi je jej strasne luto. Naopak, ked ten plac je taky zurivy, tak som zuriva aj ja a musim to ist predychat. Ale potom som hned zase v pohode a fungujem. 🙂

vodnarky
26. jan 2010

brisalek-skus napriklad toto:jak ju ulozis do postielky,pekne sa s nou rozluc,popraj dobru noc,daj bostek a odit z izby..ked bude plakat,vyckaj takych 7-10 minut,vrat sa a znova jej poraj dobru noc atd..len ju uz v ziadnom pripade nevyberaj z postielky..(iba ak by islo o prebalovanie,alebo by bola uz hladnucka..)ak plac neprestane tak znova to opakovat..mozno sa takto otocis viac krat,ale casom ona pride na to a bude ti pekne spinkat..u nas to zafungovalo perfektne..viem,ze kazde dietatko je ine,no skusit treba vselico..len ju nenechaj plakat samu 40 minut,lebo to podla mna velmi vela..drzim palce.. 😉 ..

zelmirka1
26. jan 2010

brisalek, ja myslim ze je dost mala a ked je zvyknuta na uspavanie na prsniku tak takto ako radi vodnarky to hned nepojde lebo bude asi dost protestovat a aj ked tam budes chodit tak moze velmi dlho vydrzat plakat.
inak pisala som ti IP
len tak mimochodom ja som tiez takto maleho naucila spinkat, ale az v 15 mesiacoch, zaspinkaval dobre len som ho nechtiac zvykla ze lezim pri nom tak som chcela by sa naucil zaspinkat sam. Chodila som k nemu nie podla casovych intervalov ale stale lebo som nechcela aby plakal, rozpravala na neho, pohladila ale z postielky nevyberala ani neostavala pri nom a zvladli sme to rychlo a s minimalnym zaplakanim lebo uz velmi dobre rozumie.

vodnarky
26. jan 2010

brisalek-a este o tom rezime..vsetko musi byt v rovnaky cas,kazdy den..neboj,ona si na to zvykne a bude jak svajciarske hodinky.. 😀 ..neviem jak je to u vas z casom..ze o kolkej vstava,alebo o kolkej chodi spat..to uz si musis urcit hodiny ty sama..ide len o to,ze to treba dodrziavat presne..a k tomu nam pomohla aj ta metoda s tym zaspavanim,ktoru som ti pisala pred chvylkou.. 🙂

vodnarky
26. jan 2010

zelmirka-nasa malinka tak spinka od nejakeho 7-8 mesiaca..no ale je zasa pravda,ze ked je dieta naucene zaspavat pri prsniku,tak o bude ovela tahsie..nasa hviezdicka to stastie nemala,lebo ja som stratila velmi rychlo mliecko.. ☹

brisalek
27. jan 2010

hezke rano, tak zaciname rezimem, vse jsem si sepsala urcila casy, kdy by mela papat a budem se snazit dodrzet. Vcera treba spala jen do pul2 a tak okolo 5 zacala byt ospala, ale udrzela jsem ji az do 18.15 na koupani, usnula asi 19.40 a spinkala zase az do 7.25.
Ale kdyz se v 21h probudila poslala jsem tam tatku jestli by to nezabralo a byl hrozny krik, takze s tim prsem to bude opravd jeste tezke🙂. Takze si myslim, ze to bude trochu jak pise zelmirka, ze s tim jeste pockame.

Zase musim napsat vsem diky,moc mi to pomaha. Dam vedet jak bojujeme.

mufin
27. jan 2010

ahojte, chcem sa opýtať. Dnes som začala s mojim ročným synom spať podľa knihy.
PREDTYM:zaspavall na prsniku, nasledne som mu dala cumel a po polnoci spaval vacsinou s nami
DNES obedny spanok:Zaspal postojačky v postieľke po hodine, mokré vlasy, ako sa spotil. Potom som ho dala lahnúť do postieľky, bez cumla. Po 40 min sa zobudil s mrnkanim, tak som mu sla dat cumel a spi dalej, take zatial spi 2 hodiny. CHcem ho odnaucit aj od prsnika, aj od cumla, aj od nasej postele. Robim chuby, ak som mu dala ten cumel? Dakujem za odpoved