Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

andrea12737
10. feb 2010

Ahojte,
dommin- povedala by som ze podla toho co pises problem je vo vecernom kupani..(mozno sa mylim 😅 ) no jednoznacne vyskusaj kupanie rano ako sa ti babatko zobudi, alebo hned po obednajsom spanku 😉 neskor urcite nie..
zzz77-aj my spinkame len 30min pravidelne kazde 2 hodinky 😉 , ja si myslim ze je to normalne 🙂 , alebo nie? 😕 treba to nejako upravit?

mirka907
10. feb 2010

Andrea tie 30 minutovky su podla mna normalne...ja sa mozem aj na hlavu postavit a mala bude spat len 30-40 minut v postielke...v kociari na vzduchu pospi aj viac...
A skusala som uz vsetko mozne aby spala dlhsie...proste nehrozi...Ale ked sa zobudi a je vysmiata, tak uz neriesim. Zrejme jej to staci.

andrea12737
10. feb 2010

mirka-super, tak to som rada, ze nie sme jediny 😀 , vdaka... tiez som skusala kedeco, ale nic nepomahalo, tak som to prestala riesit, akurat som sa musela este o cosi rychlejsie naucit varit 😀 😀

zzz77
10. feb 2010

andrea mne tak spinka cez den len dva razy, podla mna je to malo ☹

paulie
12. feb 2010

ahojky 🙂 po dost měsících nočního nevyspání jsem "rezignovala" a najela na trénink podle téhle knížky. Hned první noc (po večerním hodinovém řevu) chlapeček spal do 4ráno, kdy kojím, a pak si ještě na 2hod u mě v posteli usnul (takhle ráno už spí u nás, protože ho vzbudí kde co a navíc vypadál, že mu tahle rodinná chvilka dost svědčí, protože je pak malinko pohodovější). Takhle to šlo v podstatě celý první týden nácviku, o víkendu se několikrát kvůli hluku od sousedů probudil, ale do cca 7min usnul, takže to vypadalo skvěle. ALE tenhle týden (tj. druhý týden tréninku) jsem buď něco pokazila nebo se něco stalo, a on se zase začal v noci budit. Probudí se mezi třetí a půl čtvrtou a vztekle brečí na celé kolo, tak tam za 10min jdu, utiším ho a on začne hystericky křičet, když odcházím ... takhle to jde do těch 4 - 4:15, kdy ho prostě jdu nakojit, nechám ho odříhnout a beru ho k nám do ložnice, kde po chvilce (a zkontrolování okolí 🙂) bez problémů usne opět na min. 2hod.
O denním spánku nemluvím - to je peklo samo o sobě 🙂 Dopoledne mi usne málokdy (spíš si hraje a pak už se vzteká, že ho to v postýlce nebaví), odpoledne chodíme pravidelně ven, takže kočárek to jistí.

Nemátě někdo nějaký nápad nebo jen názor, co s tou nocí? 🙂

Díky moc 🙂

zzz77
12. feb 2010

Noricka si mila, dakujem ze si mi poslala tu knizku, 😉 uz len cas si najst na jej citanie 😒

Paulie mne maly spinka cez den len v kociku a aj to ho musim nutit tam lezat, protestuje a nervaci sa a potom nakratko zaspinka, do postielky ho uz nepokusam vkladat, lebo ked len naznacim, ze ho tam vlozim, uz je krik.
V noci to je celkom fajn, len ked sa prebudi napapat sa trva hodinu, aby znova zaspal, je pravda ze je vtedy potichocky, tak dufam, ze sa daco docitam aj ja v tej knizke.
O spanku som citala aj na stranke http://dojcenie.wordpress.com/ pod temou "zivot s dojcatom" je to celkom fajn stranka kukni si ju co ak ta zaujme daco. 😉

paulie
13. feb 2010

zzz77: s tou postýlkou mi povídej 😀 Ono i ten kočárek u nás není zas tak dobrovolný, ale většinou ho prostě udrncám 🙂
Tu stránku jsem četla, ale asi není pro mě 😅 Já jsem dlouho nechávala malého usínat u prsa, atd., ale byla to spíš cesta do pekel :-/ Nejdřív jsem nechtěla najet na takhle "drastickou" metodu (neměla jsem na to 🙂), takže jsem začala postupně, tj. dooblékala jsem dítko do pyžámka po kojení (tím se trošku probral a šel do postýllky při vědomí), když plakal, tak jsem k němu šla a zůstala po utišení stát u postele a každých 10-20s udělala krok ke dveřím (většinou se uklidnil a šel spát), ale nakonec jsem stejně kapitulovala kvůli těm nocím, kdy jsem nesčetněkrát vstávala kvůli dudlíku, utišení, znovuvuspávání, ... - už jsem se cítila jako troska a popravdě jsem neměla ani sílu si s ním hrát ☹ Tak jsem doufala, že se to zlepší (a ten první týden a po první prospané noci to bylo prostě skvělý) ... jen se prostě začal probouzet, plakat, takže za ním chodím (i dříve než po dosažení limitu - řídím se pláčem) a začínám mít obavu, že to sklouzne do starého pořádku ...

zuschaho
13. feb 2010

Ahojte, tak my sme si knizku precitali a aj sme ju aplikovali 🙂 Nas maly ma rok aj 3 mesiace. Donedavna bol nauceny zaspavat len pri kojeni, pripadne zaspal na nasej posteli, ked sme ho polahli do perin 🙂 V noci sa zvykol budit dvakrat, najskor len na kojenie a hned ako sa napapal bol ochotny lahnut si do postielky a bez protestov zaspat. Ale v januari, po navrate od babiciek, som maleho rano, ked sa zobudil okolo 6:30, zobrala k sebe do postele, nakojila ho a nechala spat pri mne. No a zacali problemy... Ked sa v noci zobudil, nakojila som a ani zasvet nechcel ist nazad do postielky. Aj ked zaspal pri nas a chceli sme ho prelozit, okamzite sa zobudil a spustil hrozny ale fakt hrozny plac. Aj cez den spal max. 40 min v postielke a dalsiu 1/2 hod vkuse plakal, uz nevedel zaspat a este nebol dospany, nepomahalo ani nosenie na rukach. Takze podla rad knihy, rozhodli sme sa naucit ho zaspavat sameho, zacali sme cez den a vecer. Nakojila som, ako pred kazdym spanim, a bdeleho dala do postielky. Prvykrat plakal hodinu (obedny spanok), vybrala som ho, vobec v ten den nespal. Vecer plakal asi 40 min a zaspal. Dalsi den tiez plakal, ale kratsie a zaspal. Plakanie sa za 4 dni skratilo asi na 2 min. Z toho 2 dni sme ho takto vlozili do postielky aj v noci. A teraz super... Zaspava sam, na obed spi 1a1/2 az 3 hod, v noci sa zobudi raz okolo 4:30 na kojenie a spi do 8:00. To caste nocne kojenie asi suvisi so sposobom, akym dieta zaspalo. V tej knihe sa to pise, ze sa zobudi a zisti ze nie je pricucnute, tak okamzite place. Ked zaspi tak, ze sa kludne samo ulozilo v postielke, zda sa, ze prestane byt aj v noci hladne 🙂 A asi je tiez dolezity cas, kedy je dieta na spanie ulozene. Nas maly sa teraz pyta spat na obed o 12:30 a vecer o 20:30. Odporucam to aspon skusit podla rad spominanej knihy 😵

biba12
14. feb 2010

NO my sme to maleho ucili, ale nenaucili. Zacal sa od nervov, ze je sam pogrciavat. A to uz ma cez 2 roky. Tak som to vzdala a uspavam ho ja. V noci k nemu niekolkokrat vstavam. Ale uz neriesim. Snad to prejde same. A bude nuteny byt trocha samostatnejsi, ked sa nam narodi druhe dieta.

zzz77
18. feb 2010

biba prave citam tu knihu a na str. 68-69 sa pise prave ten problem, ktory ste mali aj vy 😖 no neviem ci to zvladnem, mozno to aj ja vzdam, alebo radsej este pockam, lebo maly ma este len 4,5 mesiaca a tuto metodu odporucaju az od 6 mesiacov. Mozno vtedy budem viac odhodlana a asi aj viac unavena 😅

rainee
19. feb 2010

ahojte, ja mam taky problem ze to moje dieta VOBEC nechce spat. cez den ked pospi hodinu to je uspech /aj to na prechadzke v kociku, ked ju z neho vyberiem je hore/ a v noci bola schopna prespat od 19-4 rana, ale posledne dni sa nam budi uz o polnoci a potom o 4, 7,.... som strasne unavena, nevyspata. som si myslela ze cim bude starsia tym bude lepsie spat ale figu borovu. tiez vobec nechce spat v postielke a to s nami nespava takze nemoze byt navyknuta "na lepsie".

ava
19. feb 2010

rainee - 3x za noc se budit u 3mes.dítěte mi připadá zcela normální a nechápu, co na tom chceš řešit. Píšeš, že ti vůbec nechce spát - ale přitom spí a budí je v noci jen 3x. Syn se mi už půl roku budí v noci 3x až 11x, jsou mu 9,5 měs.
Nezlob se na mně, ale co bys s tak malým miminkem chtěla????????

momin
19. feb 2010

hi hi.... 😀 rainee ty se mas... Muzu jen zavidet!

ava
19. feb 2010

zzz77 - vydrž, to denní spaní možná teprve přijde. Syn mi do půl roku spal denně max.30 min. - několikrát za den. Od půl roku ho pravidelně ukládám - nejdříve 3x, teď 2x a spí krásně, někdy i víc než 2 hodiny vkuse.

momin
19. feb 2010

zzz 77 ja bych s tim 100% pockala az od tech 6 mesicu!! A pozvracet bych dite nechala... 😅 tahle metoda castecne pomohla i nam,ale musis se ridit i vlastnimi pocity ne jet jen podle knizky...

germik
19. feb 2010

zzz77 - my sme tu metodu úspešne skušali ked mala malá tuším 5 mesiacov, bo už som fakt nemohla ☹
Ale ona nikdy nejak hrozne neplakala, ona len mrnčala bo dovtedy bola zvyknutá že sme ju uspavali v naruči na fitlopte...a zrazu mala sama zaspat v postielke 😒 Ja by som nemala srdce nechat ju vyplakat 😖
Asi po týždni si zvykla a odvtedy zaspavala krasne sama so svojím oblúbeným plyšovým prasiatkom v náručí 🙂 Hovorí sa že je doležité aby malo babo 1 hračku v postielke a u nás to teda fakt pomáha...Dam jej dudlík, hračku do ruky /vlastne sa už sama vždy po nu naťahuje/, ona sa s nou ešte chvílku mojká a zaspinká. Tak skús,možno tiež pomože 😉

zzz77
19. feb 2010

Ahojte baby, vdaka za rady 😉
Dajako nechapem par veci v tej knihe ☹ pise sa ze sa nema nechat plakat dieta a predsa treba vsetko odobrat od neho co sa mu teraz zda za normalne, v nasom pripade cumlik, uspavanie na rukach prip. ostavanie pri postielke a drzanie za rucicku, postielku mame v spalni tak ho ani nevieme tam nechat sameho, no a cez den zaspavanie jedine v kociku, tak to mame zlozvykov dost vsak 😒 ale ak nieco vynecham tak place dlho, daktory den plakal od 20,30 do 23,30 s mensimi prestavkami 😢 no najvacsi problem je teraz dudel, lebo ked mu v noci vypadne tak place, nadarmo ma pri sebe plysoveho macika so 4 rozkami, je to vlastne ako satka.

Vcera som skusala ho uspat v kociku ale bez dudla, no to vam vravim bol rev ako keby ho z koze drali a po 20 minutach som to uzaj vzdala, lebo uz lapal po dychu sa mi zdalo ze sa udusi, akonahle dostal cumel uzaj spal, tak mal pokoj aj on aj ja 😅 no a po tomto pukuse bol cely den uplakany, nijak som ho nevedela ukludnit, tak vecer dostal vsetko ako mal vo zvyku ☹ Najprv by som ho chcela odnaucit od cumlika cez den, ako by sa to dalo zvladnut bez tolkeho placu?

momin
19. feb 2010

zz pokud je na dudlik zvykly takhle brzo ho to neodnaucis..... 😅 a ani nevim proc bys to delala??

r.ferraro
19. feb 2010

Ahojte, moj maly v noci spinka bez problemov, ale cez den je to hroza....zaspi tak na 30-40 minut a zobudi sa vysmiaty ako slniecko. Ja si za ten cas nestihnem porobit skoro nic tak musim vecer aj keby som sla najradsej do postele. Mali ste aj vy takych ''dennych'' spacov? Dalo sa ich naucit spat trosku dlhsie ako tu polhodinku?

aponchie
19. feb 2010

zzz vzdyt je malickatej nehrot to vubec a dej mu co ho uklidnuje ne?

zelmirka1
19. feb 2010

ahojte
citam vas tu ale vacsinou pisu maminky malickych babetiek ktore maju par mesiacov, baby to nerieste,
take male deticky nemozete plakanim nieco ucit, to sa fakt neda, je to boj kto z koho a takyto boj nemozete vyhrat lebo sa to vrati neskor inak.
Tiez som strasne prve mesiace riesila spanok a bola unavena a nervozna, ale nakoniec sa ukazalo ze ked to neriesim nasilu tak sa to da zvladnut, babetko rastie, meni sa rezim takze aj ked si clovek mysli ze uz ma super rezim tak sa to casom zmeni. Kazde dieta ma inu potrebu spanku, treba to vysledovat a najst spravny rezim pre to vase babo lebo susedovie moze spinkat uplne inak.
To ze spi kratko sa neda nic robit, aj moj maly v urcitom obdobi napr. vstaval o 5 rano a ziadne rady v knihe ktore som skusala nezabrali, casom sa to zlepsilo ale je to proste ranostaj, takisto spaval denne 30-40 minut, zmenilo sa to az ked sme okolo roka presli na jeden spanok za den a uz spinka krasne 2 hodiny. Ale poznam deticky ktore spia kratsie aj tak.
Takisto spanie v kociku a vonku je najlepsie co moze byt, budte radi ak tak spinka, casom sami zistite ze vonku bude kukat a chciet vsetko vidiet a nezavrie ocka tak prejdete na spanok doma, u nas to bolo az okolo 10 mesiaca. Pokial je zvuknute babo na dudel tak nasilu nevidim dovod preco mu ho brat. Moj maly ho tiez ma no noc a v noci mu ho nikdy nemusim davat. Aj zaspavanie sa mi omnoho lahsie ucilo neskor, okolo 15 mesiacov som ho naucila sameho zaspinkat bez placu, uvidite ze ked uz babo velmi dobre rozumie veciam okolo seba tak sa to da lahsie. Samozrejme ak je vela zlych navykov je to tazsie ale nedaju sa odstranit vsetky naraz, treba postupne.
zzz77 preco chces 4 mesacne babo oducit od cumlika ???
baby viem ze ste unavene a chcete vytvorit rezim ale vydrzte chvilu, par mesacne babo nechape tento svet,
potrebuje maminu blizko seba a nevie preco by malo spat same v postilelke ked doteraz mu bolo super v brusku.

momin
19. feb 2010

zzzz ted sem si precetla poradne co si psala... myslim ze tim urcite nebyl myslen dudlik! maly ma dudlik,ma latkovou plenu(do rucicek jako usinacka) a taky sme ho zvladli naucit spat.

zzz77
19. feb 2010

od dudlika by som ho chcela odnaucit len preto lebo ak zaspinka s dudlikom a v noci mu vypadne tak sa zobudi a place, vstanem dam mu ho naspat, ale uz je natolko rozruseny, ze ho vyberam z postielky, sup ho bud na cicik alebo na ruky, zaspinka znova a onedlho sa to opakuje. Cez den mi nerobi problem mu ho vracat spat, no ale vnoci prave akurat zaspim a uz musim vstat, je to namahave ☹

aponchie
19. feb 2010

hm jak myslis..

zzz77
19. feb 2010

ale jasne ze este chcem pockat aspon do 6 mesiaca s dajakymi skuskami naucit ho na rezim, a spinkat sam urcite nebude kym ho nedame z nasej spalne do vlastnej detskej, a to bude este dobru chvilu, len som chcela vediet aky mate nazor 😉 jaj a len by som chcela daco napravit z tych zlozvykov 😅

momin
19. feb 2010

no teda to bych nedelala.... 😲
Ja sem celou noc neprospala do dnes a jde to zvladnout... Az bude vetsi tak si ten dudlik udrzi lip a nebude mu vypadavat tak casto..! Ale samozrejme zalezi na tobe... 😉

aponchie
19. feb 2010

zzz kdyz jsi mu to dala sama od sebe a ted po nem chces aby to dal pryc je sobecke trosku ne? 😀 tak si mu to nemela davat vubec,ale je to dite tak proste takov eveci dela,ze se budi mrci place je to fuska,ale je to tak musis vydrzet..zkus ho naucit trosku na nejakej ritualek nechci rikat rezim pac to je dogma aby takov emale dite melo rezim..jiste muzes ho vycvicit jako opici nechat vyrvat zlomit ho a bude klid,ale nemyslim,ze je to dobre reseni pro male dite.tak masaze stejnej cas koupani nunani,prochazky proste bohuzel je to prvni rok narocne na system a dite ma rado rad ve vecech .. 😎

zzz77
19. feb 2010

jaj baby jasne ze ho nechcem drezurovat a viem ze som mu ten dudel davala ja ☹ bol to len zhurta napad skusit podla rady z knihy, som si myslela ze to pojde 😨
tie ritualy robime, som si vedoma ich dolezitosti, papanie a spinkanie je vzdy inokedy a ani nechcem aby bol ako hodinky, jasne ze mu chcem len to najlepsie, no neviem ci robim vsetko tak ak budem natolko vycerpana, ze mam dakedy nervy 😢 Boli by sme vsetci kludnejsi ak by sme sa poriadne vyspali, tak ako aj jemu by bolo lepsie sa vyspinkat. Ak je vyspinkany je usmiate slniecko, ak nie len place a place 😢

Uz som docitala tu knizku a asi to nebude nic pre nas, lebo nevieme ho nechat plakat, hlavne nie drezurovat aby robil vsetko rovnako , no a budenie ak dlhsie spinka v ziadnom pripade, jaj boze chran od neho daco brat, co mu robi dobre, len tu knizku tak chvalili 😒 ... uz som si to rozmyslela ... 😵 😵

S tym dudlom skusime asi az ked bude chapat co od neho chceme 😵

momin
19. feb 2010

zzzz z knizky se da neco vzit... ale nikdy bych se nedokazala ridit 100% podle ni.. prijde mi to hodne drsne! 😖
Urcite ses rozhodla dobre.. my sme maleho plakat nechavali,ale nikdy sem nevydrzela dyl nez 2 minuty... 😎 sla sem tam,dala dudlik a tak sem chodila dokud neusnul. tekhle sme ho naucili usinat vecer... To ale neznamena ze se nebude budit v noci... Prijdou zoubky a plakat se bude.. my ted brecime skoro kazdou hodinu v noci..,ale nic se s tim neda delat. zuby proste boli a zadna metoda nemuze pomoct... 😉

rainee
19. feb 2010

ava nestras...praveze mne predtym pekne spinkala, cez den asi tak 6 hodin a v noci aj viac 😲 tak sa necham prekvapit ako budeme pokracovat. ja inak nechapem ako mozes zvladat vstavat 11x za noc, to vobec nespis, ved musis byt na nervove zrutenie.
dudel sa snazim tiez davat co najmenej aby si nezvykla,ale ona sa ududluje a potom ho vypluje.