Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

vlastovka385
19. feb 2010

Holky, kdo máte s touto metodou zkušenosti, mohly byste se mi ozvat do IP? Potřebovala bych poradit. Díky moc.

zzz77
20. feb 2010

Ahojte
tak mame za sebou znova narocnu noc, bola som hore 9 krat, z toho 3 krat papal, citim sa ako keby ma presiel tank 😝 Pevne dufam, ze sa to coskoro napravi a moj drobec ma necha troska viac si pospinkat 😔

vlastovka385
20. feb 2010

ZZZ a proč se Ti budí? Zkus to vypozorovat, já si totiž myslím, že to není fyziologické, aby se mimino budilo 9krát za noc, náš malej se taky tak budil, byly noci, kd yjsem spala třeba jenom hodinu, 10 za noc vstávačka a pochodování s miminem po bytě. To že jsem byla já hotová, to bylo blbý, ale hlavně mě štvalo, že se nevyspí malej, měl chudáček pořád kruhy pod očima a v noci hrozně plakal. Zjistila jsem, že jsou to prdy, že ho bolí bříško, tak jsme šli k doktorovi a zjistili mu alergii na bílkovinu kravského mléka. Doufáním nic nevyřešíš.

rimmel
20. feb 2010

zzz77 moze to byt spurt, no nemusi, moj sa mi tak budi doteraz..resp ked mame "zlu"noc tak takto casto ale nastastie o minutku zaspi takze mi to neva 🙂

jarabica
20. feb 2010

ahojte, poprosila by som niektoru, aby mi poslala do IP kopiu spominanej knihy... dakujem velmi pekne 🙂

janca.mareckova
20. feb 2010

Čauky tetky
Tak Kubíček ze včerejška na dnešek trhnul rekord v NESPANÍ Včera ráno jsme se probudili, nahamali......hráli si a povídali a najednou byl oběd a Kubíček pořád ne a ne spinkat..... ve 2 jsme šli na procházku s kočárkem kde konečně zabral a spinkal 3 hodiny. No, ale to bylo jeho poslední spinkání! Od 5 byl vzhůru. Hamali jsme, hráli si, povídali jsme si, chodili, hopsali...... pak koupali a hamali a on pořád ne a ne spinkat Takže jsme ho chtěli unavit. Hajal na bříšku.....ale pořád by si jen povídal a smál se. Už byla půlnoc a on nespinkal. Ale maminka už toho měla plný brejle Vždycky mi usnul u prsa, ale tentokrát ani po hodině a půl nee Jakmile jsem se jen trošku pohnula, jemu se to nelíbilo a začal fňukat a pobrekávat.... Už jsem vážně padala na hubu a tak jsem se rozhodla ho položit do postýlky a nechat ho........on kňoural a brečel. Tak jsem vylezla, nosila, chlácholila ale beznadějně......takhle se to opakovalo asi 5x, ale už jsem vážně nemohla a tak jsem si řekla, že ho nechám vyřvat. Holky, on to vydržel 40 minut- řev jako blázen. Pak se teda unavil a usnul, ale já měla hlavu jak pátrací balon a za 15 minut opět vzhůru- tentokráte hlad. Nahamal se a opět oči jak brambory a chtěl si povídat...... No, holky usnuli jsme ve 3 ráno!!!!! Takže ten náš Kuliferda vydržel bez spánku 10 hodin..... a já se bojím dnešní noci!!! Kdyby chtěl aspoň dudlíček..ale to néééé POMOOOOOOOC

michaelka
22. feb 2010

Baby prosim vas mohla by ste mi niektora napisat v com spociva metoda tej knihy? viem ze sa dieta necha v postielke same a chdi sa za nim v nejakych casovych intervaloch, ale neviem v akych...
Moj syn ma rok a spi so mnou v posteli a nevyspime sa ani jeden...on je ale zavisly na prsniku, poziva ho ako dudel pri kazdom zaspavani. A ja netusim ako ho to odnaucit ☹
Minule som isla vecer von s kamaratkami ked uz maly spal, maly sa v noci zobudil a po polhodine snahy mi manzel zavolal a musela som utekat domov. Trvalo mi to 45minut ale maly stale hore a plakal... Dala som mu cucnut a za 2 minuty spal...

aponchie
22. feb 2010

michalko musis si v sobe ujasnit naprosto presne a svedomite jestli chces s kojenim prestat nebo ne .ja jsem za kojeni co nejdele,ale ne za kazdou cenu tzn pokud nejste jedna s tim v pohode tak je treba s tim neco udelat.navic muj osobni nazor je,ze do pul roku je plne kojeni nutne a velmi prospesne a do roka je jaksi dobre kojit ,ale ten rok ja osobne povazuju za takoveto v pohode k odstaveni pokud je treba ..takze pokud bych chtela odstavit v roce z nejakeho duvodu nemela bych uz vycitky svedomi pac ten rok je velmi velmi dobrej..jenze jestli si nejsi jista,ze vydrzis prso nedat nebo korigovat snizene davky kojeni tak to nema cenu jeste delat nebot kdyby jsi pak vymekla tak to bude jeste horsi..urcite je dobre se nakojit paci v roce v tom mliku jsou dulezite latky pro dite,ale zase ne,ze si prijde jak do hospody k baru a napije se a dela si s tim co chce kdy chce.. 😎

zzz77
22. feb 2010

michaelka
Tabuľka 6: Intervaly, v akých chodiť k dieťaťu
1. raz 2. raz 3. raz každý ďalší raz
1. deň 3 min. 5 min. 7 min. 7 min.
2. deň 5 min. 7 min. 9 min. 10 min.
3. deň 7 min. 9 min. 10 min. 10 min.
od 4. dňa 10 min. 10 min. 10 min. 10 min.

takto je to v knihe

zzz77
22. feb 2010

ak chces napis v IP tvoj mail, poslem ti ju

michaelka
22. feb 2010

aponchie ja by som rada dalej kojila, len v noci mi to robi problem kazdu chvilu...

jaaty
22. feb 2010

michealka, ja si myslím, že najlepšie je knihu si prečítať celú a potom sa rozhodnúť či do toho ideš alebo nie.
Je to totiž aj o režime a pravdupovediac, keď kojíš ročného chlapčeka, určite to pôjde ťažšie ako pri šesťmesačnom bábätku. Každopádne držím palce 😉

aponchie
22. feb 2010

michalko tak bych teda sla spat jinam a nechala manzela s nim samotneho v roce kdyz se vecer naji nemuze mit fakt hlad muze mit zizen,ale hlad ne takze bych maximalne nabizela caj a nechala manzu ,ale musis to vydrzet nesmis tam za par hodin naklusat nebo za den dva zase to by akorat vedel,ze musi dele vyvadet aby dostal co chce..

frola
22. feb 2010

michaelka: ja som mala podobny problem. uz som nevladala. mala v noci kazdu chvilu na prsniku. a ked som sa odpojila hrozne plakala. ale podarilo sa mi to uspesne zvladnut. proste som jej jednu noc odmietla dat mlieko. zobudila sa ako vzdy a ked zistila ze jej nedam hrozne plakala. stale som ju objimala a hladkala, (tiez spi s nami v posteli ) ponukala som jej dudel, ktory najprv odmietala a zurivo vypluvala. a zrazu asi za 10 minut prestala a zaspala. potom este trikrat ten isty scenar. na dalsiu noc sa sice budila ale vzdy ked som jej dala dudku objala ju a pohladkala v momente zaspala!!!! wow sama sa divim ako to vyslo. podla mna sa neutiekaj zo zufalstva k tejto metode nechat dieta vyplakat. to ze spi s tebou je dobre a uvidis, vyskusaj ten plac vydrzat ale neopustaj ho. urcite to prijme a pochopi, mozno vam to bude trvat dlhsie ale zaberie to. my to uz tak mame asi mesiac a su noci ked dokaze prespat bez zobudenia aj 7 hodin!!! ale to malokedy. inak sa budi tak 3-4krat ale hned zas zaspi.
tak drzim palce

lanugo
22. feb 2010

Kočky, ja som mala doma malího teroristu! A to doslova. V jeho 3 mesiacoch som skusila Ferberovu metódu a plakal v kuse 3 hodiny kedy som to už vzdala. Pri dalšom pokuse detto. Viem, že sa táto medoda robí až ked ma dieta 6 mesiacov,ale s mojim sa nedalo cakat 🙄 🙄 🙄 No muselo som to vzdať a naďalej uspávať na striedačku s manželom 3 hodiny,nechať spať na prsníku celú noc a mať chrbticu zlomenú na 16 kusov..... cez deň.Celé mesto vedelo, že sme vonku.Reval v kočíku 15 minút až kym som ho nehopsala tak, že hádam vedomie stratil....no comment. Zajtra bude mať 4 mesiace a minulý týždeň som skúsila znova tú slávnu metódu. Dala som ho spať do postielky o 10 hod-plakal 30 min a zaspal sám 😎 O 14 hod som ho dala zasa spať a plakal 5 minút, večer som ho dala spať a NEPLAKAL len si niečo mrmlal (asi na mňa nadával) 😲 A v noci spal 7 hodín v kuse. Dnes to je len piaty deň a zaspáva vo svojej postielke bez plaču a v noci sa budí 2X na jedlo a hneď spí Ďalej. No a ja som z toho nervózna. Je to taká zmena, že to nedokažem ani spracovať 😅 😅 😅

michaelka
22. feb 2010

Dakujem baby za rady, este stale citam tu knihu 😅
Frola mne praveze vadi to spolocne spanie, lebo sa budime jeden od druheho...navyse dudel u nas nehrozi, maly ho vobec nechce

katkabg
22. feb 2010

tak baby...moja mala ma 2 mesiace a neviem co to je za babo ale cez den po kazdom jedle pospi hodinku maximalne a potom musim vymyslat rozne aktivity...ona nece lezat ale sediet 😒 ona nece lezat ale kukat telku...ale zase si zapametala ze ju kupem kazdy vecer o 20 00 potom sa papa a ide sa spinkat...takze vzdy pred osmou je uz taka mrzuta lebo vie ze sa ide kupka a ide haji...a tak aj je .okupem ju nakrmim z flase a mala zaspi v postielke🙂))este ze ju tam necham 5 min samu nech ma nevidi...trosku si pomrnci posuchori s ruckou vlasky a zaspinka...ak je v noci hladna zobudi sa dam jej papkat a spinka dalej...niekedy pomoze len trosku cucnut dudlik alebo cajik a uz spinka...inak sme hajali spolu ale naucila sa sama hajkat...drzim vam palceky 🙂 🙂 🙂 🙂

aponchie
22. feb 2010

katka tvoja pije uz caj? 😕

katkabg
22. feb 2010

ano hipp feniklovy,kamilkovy,a feniklovo kamilkovo anizovy...este ze ja zajem v bulharsku a tu je vsetko popredu ze doktor mi povedal ze mame pomalicky zacat z vyzivou...keby ste vedeli cim tu krmia babatka🙂))a vsetky su zdrave...ale ja sa neponahlam...ale cajik pijeme avelmi nam pomaha🙂))hlavne na koliky🙂))

zelmirka1
22. feb 2010

lanugo nechat trojmesacne babo plakat tri hodiny v kuse to je ozaj silna kava...baby neblbnite, to su fakt male babetka, vydrzte chvilu, verte ze sa to zlepsi, nie su to stroje ale zive bytosti a prvy rok je velmi narocny kym si babo zvykne na tolko veci a hlavne prechadza velkym vyvojom, dajte na svoju intuiciu, babo proste nevie inak komunikovat ako placom a ma to velky dopad na psychiku dietata ked ho nechame dlho plakat.
Vela citame a potom sme zblbnute, viem o com hovorim, tiez som stale riesila maleho spanok a nervacila sama seba a uplne zbytocne, knihu som mala nastudovanu odpredu odzadu a teraz sa tomu smejem.

frola
22. feb 2010

zelmirka uplne suhlasim. babo potrebuje maminu naruc a objatie a nie byt izolovane samo v postielke a nechane napospas.

aponchie
22. feb 2010

katka vsak to nemusis delat kdyz nechces nebo jo? 😕

ono si asi hodne maminek vubec neuvedomuje,ze tak male miminko timto vysilujicim placem muzou ohrozit na zivote 😕

frola
23. feb 2010

mam jednu znamu ktorej 8mesacny syn musi coskoro podstupit operaciu pruhu!!! nechavala ho plakat tri hodiny cely tyzden a mimochodom nepomohlo aj tak ho musi uspavat ona.

zzz77
23. feb 2010

Ahojte, ja som to vdala vyskusat tuto metodu skor ako by sme zacali, no zaujimalo by ma co si myslite mohla by sa poizit iba z casti? Myslim tym vyskusat len naucit zaspinkat vecer bez "pomocok" no cez den pokracovat tak ako doteraz, teda dudel, nosenie, zaspinkanie v kociku atd.

momin
23. feb 2010

zzz takhle je to blbost! Protoze na noc mu ty "pomucky" das a pres den ne???? vis jak bude maly zmateny... proc nekdy muze a nekdy nemuze....

momin
23. feb 2010

je to vubec strasne nelogicke!!!! To v te knizce fakt je ze mu mas vzit dudlik a usinacka atd??????

lamarika
23. feb 2010

zzz77: já jsem postupovala podle knížky jen z části, šlo mi ale o snížení frekvence vztávání v noci (teď už zdárně vztáváme pouze jednou 😉 ) A přes den pokud nespinká ti vydrží bez dudlíku? Pokud ne, tak bych to nelámala přes koleno. A s "usínáčkem" (hraje mu uklidňující hudba) usínáme dodnes a to jak po obídku, tak večer. To usínání na rukou atd. se dá odnaučit poměrně rychle. Já jsem malýho odnaučovala okolo 4 měsíců usínání u prsa. Ale nepostupovala jsem podle knížky, ale volila jsem metodu postupného snižování

zzz77
23. feb 2010

momin tak je pisane ze treba vsetky podmienky odobrat co si sam nevie potom v noci vytvorit, teda dudel, zaspavanie na ciciku, nosenie a tak. Ak by bol taky velky, ze si v noci dudel najde sam a da do ust, tak sa moze nechat. Ja som myslela prave naopak, cez den nechat a v noci nie 😒 prave som chcela vediet ci by v tom nemal prilis velky chaos 😕

lamarika aj cez den ma dudel, dakedy sa ukludni len nan, napr ked ranajkujem a on sedi v autosedacke, tak aby vydrzal kym skoncim, no spinka vylucne len v kociku, skusala som ho dat do postielky, no vobec nezaspi, len sa nervaci 😖

lamarika
23. feb 2010

zzz77 a máte zavede už nějaký režim? Malej mi taky spinkal jenom v kočárku, tak jsme shruba ve 3 měsících zavedli režim a během týdne naprostá pohoda. Spinkat do postýlky jsme ho dávali a pořád dáváme, ale pouze po obědě a dopoledne a odpoledne v kočárku.

lamarika
23. feb 2010

dneska dělám nějak pořád překlepy. Patřítam zavedený a ne zavede