• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

19. januára 2017 
Nám metoda pomohla,,,krásne sám zaspáva v postieľke,,,dokonca sa už teší, pretože som mu tam dala plyšáka krtka a ked mu spomeniem že ide za krtkom háha usmeje sa, otočí sa ku krtkovi, vezme si ho (ale občas ho aj šmarí von z postielky xixi) a sám zaspinkáva bez plaču,,,jediné čo som ešte nedocielila je posun ranného spánku,,,stále vstáva okolo 5-5,30 hod,,,dodržujem všetko ako je v knihe napísané, fungujeme takto tušim už 2 týždne a stále nič,,,no ale vraj to môže potrvať 3-4 týždne,,,tak uvidíme :slight_smile:
11. jún 2010 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co jsou dva týdny v životě....stojí ten kontrolovaný pláč za to?
11. jún 2010 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@johanka. Nechcem sa v niakom pripade hadat alebo tvrdit ze mam peavdu..
Za seba nemozem povedat ze mam stastie ze mam deti ktore maju urcity rezim od narodenia skor to stalo par tyzdnov trpezlivosti a hlavne skusenosti...
Z seba starala som sa o deti inych a videla zazila som vela co bol moj bonus jed som mala vlastne uz som bola super pripravena jedine co som nepoznala dovtedy bol porod.. jedine co mi nahanalo strach ostatne bolo lahke.. je to tym ze skusenosti uz boli len trebalo?uplatnit..

Ale co som cbcela napisat je ze som sa stretla s detmi ktore nemali rezim ktore mali blby spanok ktore pkakali pre nic za nic¨¨ja viem deti neplacu pre nic za nic pre niektore.. Ale niekedy je tomu tak...
A ich rodicia niekedy bezradni.. Co sa ich deti tyka mozem zodpovedna prehlasit ze ak sa chce tak sa da vela zmenit kazdy robime chyby .. Ani ja nie som vynimka..
Ale su deti ktore si rodicia nespoznavali uz po a1 mesiaci. zacalo normalne jest spat. Aj doma bolo kludnejsie a boli zmeny pozityvne...
Tym chcem ukoncit ze su problemove deti. Ktore maju zdravotne sposobi problemy ale su deti kde rodicia robia zakladne chyby. A kde sa da vela napravit.... Vysledok je ze sa da a nie je to o stasti len.. Ak mas par deti a aplikujes to na svojich a funguje to tak uz sa nzda hovorit o stasti......
Zhrniem to tato za seba vela veci sa da zmenit otazne je ci dany rodic chce tu zmenu alebo mu to tak aj vyhovuje......... Ne kazdy mame tie isre nazory a priority...
Knihu som necitala.. Ale viem asi co tam bude... Priblizne podla toho co pisete....
12. jún 2010 o 00:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...ahojte, tak ja tu knihu mam...ale este som ju necitala....ale sa chystam, lebo mala ma uz skoro 4 mesiace a akože každý den pred spanim reve jak zmyslov zbavena....ja nemam silu ani energiu ju stale brat na ruky, a ani to nechcem robiť a tak stále pred tým než zaspí tak reve aj 15 minut v kuse, alebo aj pol hodiny...samozrejme, ze idem ku nej dam jej cumlik aj sto krat, ale ked uz nevladzem odidem do inej izby, dam nahlas radio aby som nepocula jej plac a pockam tych 10-az 15 minut.......ako niekto moze povedat, ze som krkavcia matka, ale ja nemam trpezlivost na jej vymýšlance a tak sme si s manželom zvykli ignorovať ju...ked chceme ako tak neskakat ku nej jak si to zapraje....by som neverila, jak dokazu byt male deti despoticke
12. jún 2010 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Juliakocka, neda mi nezareagovat na Tvoj prispevok. Urcite z Teba hovori zufalstvo unavenej mamicky, ale je dost tvrde to, co pises. Tvoje babatko je este velmi malicke na to, aby vedelo byt presibane a chcelo, aby ste skakali, ako sa jej zachce. Ono placka, lebo inak nevie dat najavo, ze potrebuje Teba - svoju mamicku, Tvoju naruc, nie cumlik. Nie je dobre, aby akekolvek babatko dlho plakalo a take malinke uz vonkoncom nie - moze to mat trvale nasledky na jeho psychike a na jeho vztahu k Tebe. A nehovoriac o tom, ze predmetna kniha, o ktorej je tato tema sa vobec nema aplikovat na deticky mladsie ako 6 mesiacov. Moja mala tiez plakavala a nosila som ju kazdy vecer aj dve hodiny, no a co, ved sme chceli mat babatka, tak im venujme nalezitu starostlivost. Nie su to babiky, ale zive male bytostky, ktore potrebuju nasu pozornost, lebo maju iba nas.
12. jún 2010 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliakocka
ja verím, že je to ťažké, môj malý s tým začal ako 1é mesačný, mal pruh a zistil, že keď zaplače, šup rýýýchlo na ruky, aby neplakal. On si na to zvikol a z kľudného dieťaťa bolo urevané....keď sme prišli na to, čo sa deje, tak sme ho nechali plakať...pomohlo, potom už plakal len keď mal dôvod:slight_smile: A tiež si myslím, ako nie je nič horšie, ako vyčerpaná matka, ktorá je milujúca maminka "vymýšľajúceho" bábätka a skáče ako ono káže. :frowning2:

@niki11
ja túto knihu nemusím, nikdy som ju doma neaplikovala na krpcovi....ale prepáč, to že plakal z neho nespravilo nejak psychycky narušené dieťatko :grinning: To už je podobná teória ako celý základ tejto knihy :dizzy_face:
12. jún 2010 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcela som napísať 10 týždňový :astonished:
12. jún 2010 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
....tak tak martinka....no ja som tiez malu nosila na rukach 2 mesice, ked sme byvali u svokry, lebo to by mi nedovolila aby dieta revalo.....ale konecne sme sami a ja ked chcem mat chvilu pre seba a tiez aj nieco navarit ci popratat, tak ju nebudem jak svihnuta nosit na rukach....je to kazdeho vec, ale ja zo seba otroka urobit nenecham....akoze niki....myslim si, ze skoro 4 mesacne dieta je riadne prešibane a to som videla ako place pri očkovani....to je iny plač ako ked len špekuluje....tak som priliš pohodlna, ale tiež aj chrbat by ma bolel...ved uz ma 6 kil
12. jún 2010 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@juliakocka ahoj, je mi líto tvé lucinky. upřímně.
opravdu miminko neumí být despotické, opravdu nevymýšlí, přehlušit dětský pláč rádiem je něco, co mě zvedá ze židle, o ignoranci jejího volání, pláče, ani nemluvím. vím, že to není jednoduché, ale tohle řešení je brutální.

nezkusíš si jí vzít k sobě a lehnout si k ní? ten pláč - to její řeč, říká ti, jak moc tě potřebuje. a ty jí odstrčíš.
12. jún 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to otrok...ja tiež vravím, za malého by som dala život, je to jediné čo mám, ale nechcem byť jeho otrokom ale jeho mamkou...oplailo sa, má 16 mes. a je úúúžasne samostatný :grinning: Teda pri hre samozrejme:slight_smile:
12. jún 2010 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
....jou, jou....juliakocka = brutalna matka :astonished: tak čo už, každy nie je dokonalý.... no a zase cez deň nezvyknem spať, takže ju do manželskej postele nedavam a v noci tiež nie..........inak ja ku Lucii chodim stale, ked plače a dam jej cumlik, sa usmejem, ju pobozkam ale ked pridem 100 krat, tak mi potom rupnu nervy a necham ju revať, lebo inak nevladzem
12. jún 2010 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 nema ti byt co luto.. Preco???¨
Kazda sme ina matka a kazda to prezivame inak.. To ze niekto hned nenakluse lebo dieta zareve neznamena ze budes lutovat dieta ... To je naozaj teapne zdvihat zo stolicky by zdvihala ak bu mu davala neake uspavajyce lieky aby nerevalo ak by sa nestarala a nie kvoli tomuto...
Deti sa vo svete vychovavaju vseliako a vo vatscibe su to uzasni jedinci ktori maju jedinecni vztah so svojimi matkami...
Nerobte so svojej sablony vychovy pravidlo.......

S matky ktore proste nebudu skakat okolo deti . kd su male ked su vatcsie su zaujimavejsue pre ne a cuduj sa svete ten vztah je zrazu iny a pokial vyrastu. Ten vztah je foverny. j napriek vsetkemu ze ako babatka ich mali v pazi .....
Nehladajte dokonalost a nelutujte.. Deti ktore to nepotrebuju.......
12. jún 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten vztah se netvoří - vzájemně - už v prvních týdnech, 100% ano
12. jún 2010 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Samozrejme, je viacero druhov placov babatka - od bolesti ako pri ockovani, to uz je iny extrem, od hladu, smadu, ale je aj plac, ked je babatko smutne a citi sa same. Samozrejme je aj vzdorovity od trucu, ale ten prichadza ovela neskor. Martinka, o Tvojom dietatku som sa uz vobec nevyjadrovala, netvrdim, ze by malo byt psychicky narusene kvoli tomu, ze ste ho nechali par dni obcas vyplakat. Myslim si vsak a citala som odborne clanky, ze dlhodoba ignoracia placu babatka, na tak malom babatku moze zanechat psychicke nasledky, ktore sa mozu prejavit neskor+strata dovery v matku. Samozrejme, kazdy nech si robi, ako uzna za vhodne. Ja som sa chcela podelit o svoju skusenost, ze ked som plac svojho dietata neignorovala a vzdy mu venovala nalezitu pozornost, tak moje dieta zistilo, ze so mnou moze ratat, ked ma potrebuje, ked sa citi same a teraz krasne zaspava sama a prespi celu noc a to sme kojene.
12. jún 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erika, promin, mám daleko k nějakému dohadování, ani nemám už ted čas, ale "sama za sebe - pokud mám děti, tak vím, že mě potřebujou, že jim dám lásku - to mě přijde naprosto samozřejmý a přirozený. to co se tu píše mi není jedno. hlavně proto, že když sem zabrousí někdo, kdo nemá zkušenosti a hledá pomoc, může to vzít jako návod, recept, poučení a to je prů...er.

jinak souhlas, at se každý stará o své děti jak chce, hezký víkend.
12. jún 2010 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berenika39: mám podobný problém jako juliakocka...ale malému je něco přes 5měsíců a má 8kg a já ho musím každý večer uspávat v náručí na balonu, bohužel měl koliky a takto si na to zvykl, jinak neusne..toto uspávání mi trvá někdy i 3-4hodiny, malý une, ale po přenesení do postýlky se opět vzbudí a jedeme znova...záda mám totálně vyřízená, u přítele neusne, ani v autosedačce, ani v lehátku, bohužel jen v mé náruči...:frowning2: má strašně lehké spaní takže se mi třeba budí 4krát za hodinu a když konečně tvrději zaspí tak v noci se budí po hodině, spí u mě v posteli, ale stejně se budí a pláče, samozřejmě dostane prso, ale nezaspí, takže musím opět na balon a houpat, jsem nevyspalá, vyřízená, takto to trvá již 5 měsíců, s partnerem nám to skřípe, jsem na něj protivná, ale přes to všechno malého nechci nechat vyplakat, neudělala jsem to zatím ani jednou, protože má dost silný pláč a já na to nemám a je mi ho líto, i když si myslím, že má jen špatný usínací návyk, což znamená že neumí usnout sám...malé děti se prý v noci několikrát probudí ale ty které usínají samy, tak hned zaspí, bohužel můj malý to neumí a tak pláče a musím na balon...svý dítě miluju, udělala bych pro něj všechno na světě, ale já už opravdu nemůžu:frowning2: :frowning2: nemám energii na nic, potřebovala bych nějakou dobrou radu, co dál, jinak mi z toho myslím už hrábne, nějaký jiný způsob uspávání šetrný k mojim zádům, nebo zlepšit jeho usínací návyk, nebo já nevím:slight_smile: prostě jde o to že neusne jinde než u mě, což trvá ty 3hodiny, protože je děsně těžkej takže po přenesení se hned probudí, já mám 50kg a už ho skoro neunesu, ráno máme oba pytle po očima, myslím, že i on je z toho hotovej:frowning2: děkuji za rady :wink:
12. jún 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k.jolanka rad dostanes vela co baba tak to nazor....
Skus nieco ine nieco co si nevyskusala nieco nove... Trikov je vela skus nieco co ti tvoj rozum hovori ale srdce nepusti.. Skus s laskou sa da vela veci spravit a tvoje dieta ta urcite nebude nenavidiet zato......
Vela trpezlivosti.. Zelam
12. jún 2010 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berenika39 Píšeš "sama za sebe", ale není ti jedno, co napíše jiná maminka o svým dítěti. Píšeš "at si každý vychovává svoje děti jak chce", ale bojíš se, aby si tu nezkušená maminka nenašla návod. Trochu si protiřečíš ne? No a co? Proč by si nemohla najít tady návod? Proč by tady nemohl někdo napsat, že má s knihou dobrou zkušenost? Okamžitě je označenej za krkavčí matku. A to zase nadzvedává ze stoličky mě. Ta arogance se kterou tady určitá skupina mamin prezentuje svůj názor za jedinej správnej a staví se do role poučovatelek nezkušených maminek a bojovnic proti týrání plačících miminek. Když někdo napíše, že by knihu nikdy nevyzkoušel, protože ..... (ať si každý dosadí svůj důvod), s tím já problém nemám. Ale pokud napíšeš, že ti je líto miminka jiné maminky, protože ona metodu vyzkoušela, tak to je teda silné kafe, nezlob se. Myslím, že erika ti to napsala dobře.
12. jún 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano. máš pravdu.
12. jún 2010 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k.jolanka
to je fakt veľmi únavné, ako radí erika, skús niečo nové,
ako zaspáva počas dňa? Koľko spí? Lebo aj to má vplyv na večerné zaspávanie :wink:
12. jún 2010 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k.jolanka Máme stejný problém. Napíšu do IP, jak to bylo u nás a jak jsme to řešili.
12. jún 2010 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminky, chtela jsem vam napsat mou story:

nejsem zastance vyplakani miminka! ale po 9m co jsem se poradne nevyspala a uz nemohla ani usnout hruzou kdy se zase vzbudi miminko a to se budila max 3x za noc jsme se rozhodli ze s tim neco udelame, uz to nebylo malicke miminko ale 9m slecna. jeste dodam ze uspavani u nas probihalo pres den na balonu a vecer u prsa.

Prvni noc byla teda hruza, zustala s tatinkem v loznici, ja spala v obyvaku se spuntama do usi( vyborna vec). tatinek pouzil Estvillovu metodu, jiz druhou noc se vzbudila jen 1x, plakala 20 min tatinek ji samozrejme pohladil, zazpival, a tak. Od te doby se budi jen 1x v noci k ranu, na kojeni!

Vsem maminkam drzim palce je to hrozne slyset miminko plakat ale kdybych to vedela ze to zabere hned po 1 noci tak bych to praktikovala treba jiz po 6m, driv ale ne :wink:
12. jún 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to hodně únavné a hlavně si nedokážu představit jak ho budu uspávat za pár měsíců, kdy bude ještě těžší..no mě právě jiný způsob uspávání nenapadá:frowning2: při kojení neusne, ani v lehátku, sedačce, u přítele, v kočáru jen když jsme venku...přes den, jak kdy, většinou na procházce dopoledne i odpoledne usne na hodinku, dvě, ale jsou i dny, kdy spí třeba jen 15minut a večer je to nemlich stejné, takže jsem vliv denního spánku na večerní moc nezaznamenala, snad jen, když mi spí hodně odpoledne, tak pak je uspávání večer těžší...
už jsme mu zkoušeli i číst pohádku a nebo ho u nás v posteli uválet do "bezvědomí" :grinning: ale nci, prostě je to děsný nespavec:slight_smile:
12. jún 2010 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlastovka: děkuji :slight_smile:
12. jún 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jeste dodam, ze pres den estvilla zatim nepraktikujeme, to ji uspavam v kocarku a vecer teda kdyz ji odnesu do postylky tak place ani ne minutku zabori hlavicku a spinka. az to bude uplne bez place tak ji zkusim dat i po obede do postylky :wink:

jo a maminky co tu pisou ze vyplakat miminko neni reseni, asi nemely problem s uspavanim jejichdeti, tak at si svoje rady nechaji pro sebe, zbytecne tim maminky odrazujou od toho to zkusit. opravdu to za to stoji
12. jún 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k.jolanka: 5m je sice dost brzo ale ma uz 8kg to se pry muze, musis vydrzet, u nas to same ja uz byla protivna na Jirku :frowning2:

jed na noc k rodicum proste nebo ke kamaradce a vrat se v 5h rano, tatinek si musi poradit a ty nic neuslysis neuvidis. Hlavne nevytahovat z postylky :wink: jen pohladit at mu zazpiva a dela sssss
12. jún 2010 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holis: když on ten náš mrňousek má strašně silný pláč, vysoký, že to až trhá uši..když slyšim ostatní miminka, jak bručí jak medvídci, tak se musim smát:slight_smile: já bych musela jít někam se projít, asi bych to doma nezvládla, když měl bojkot prsa, plakal mi hlady, ale prso odmítal, vydržel brečet přes dvě hodiny a já z toho byla tenkrát moc špatná, těch 20minut pláče u vás by podle mě u nás nebylo ani náhodou..ale zase jsem nezkusila, kdo ví..:slight_smile:
12. jún 2010 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo jo přesně, musela bych se jít projít:slight_smile:
12. jún 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k.jolanka poslala jsem ip.
12. jún 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@k.jolanka Moje Kristynka taky rve jako tur, trha mi to srdce proto ji nikdy nenechavam plakat, ona neplace jak jine deti ona RVE!!! takze tak. ja jsem to uz tu prvni noc nevydrzela a asi v 2h rano jsem prisla do loznice za pritelem at mi ji da ze ji teda nakojim, pritel me "vyhodil" s tim ze to musime vydrzet, ze se ji nic nedeje je s milovanym tatinkem. takze nebyt jeho tak jsem vymekla. Jinak musim dodat ze ani muj pritel nenecha NIKDY plakat Kristynku jen tak! je to jeho princeznicka ale za tu noc to opravdu stalo!

hlavne se mi ulevilo i od kojeni, ja uz kojim jen 1xdenne, predtim jsem kojila tak 12x denne :pensive:
12. jún 2010 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok