Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

babulka123
11. aug 2010

@zelmirka1 suhlasim .. je to velmi indivindi.. ale zlepsi sa to nebooj
ninka ked bola mensia { cca 7 mesiacov} tak mala obdobie ze mi za cely den spala 2.x pol hod. .skoro ma vies co...

babulka123
11. aug 2010

@jenn44 heheh len si na to potom nezvykni. heheh aby si sa aj ucit mohla , ale ak budes ako ja, tak potom sa ti posunie vecerne zaspavanie.. chodila som spavat okolo 9, s ninkou , padala som od unavy.. teraz vydrzim aj do 10 . heheheh

bubelko
11. aug 2010

@jenn44 🙂 a skolsky rok budes riesit za pochodu, podla situacie 🙂

jenn44
11. aug 2010

@babulka123
@bubelko No ved uvidime... snad sa dovtedy nauci spat aj sama 🙂)))

badzova
11. aug 2010

@bubelko doobeda hodinu, ked som pri nej, inak 20 minut a poobede cca 1 hodinu, max 1,5 hodiny ale tiez len ked som pri nej...dnes som isla na wc a v momente bola hore ☹ ☹

balagaracka
11. aug 2010

☹ ahojte baby,.... tiez prvy krat tu,..... a .... mam rocneho synceka, a mame problem so zospinkavanim. bud sa uhrajeme k spanku alebo sa k spanku prebozkame a presteklime,... alebo,.... skusame s partnerom vselico,... uz nam bolo poradene od skusenejsich rodicov, ze drzia mminko, to zacne plakat a nadavat a znervoznovat sa vzpierat sa,... co robi i nas Davie, ale do 15 min. spinka, lenze mne uz to trha srdce takto ho uspavat,...
ako to je s tou postielkou? nechavate miminko samo v postielke a chodite za nim po nejakych intervaloch, ci?????
PROSIIIIIM PORADTE NAM

bubelko
12. aug 2010

@badzova to ti vela nespi. ale niektorym detom staci aj 20min na to aby sa zregenerovali. ja by som ju nechala spat tych 20min a neupavala znova. sledovala by som, ako sa to odrazi na tom nocnom spanku.

martinka17
12. aug 2010

@badzova môj malý v tom veku spal 2 krát po 30-45 minút, v noci spával cca 10 hodín 😉

martinka17
12. aug 2010

@badzova zabudla som napísať, že sám chodil, ale akosi ho to neunavovalo, stačilo mu to tak. A ináč asi od 6 týždňov tuším spal 3 krát po 30 minut cez deň 😉 takže ak malá bez teba viacej nespí, tak ju nechaj, po čase sa to ešte môže upraviť. Malý má teraz 18 mesiacov a niekedy by spal aj 4 hodiny, potom ale nespí v noci, skrátka mu stačí spolu 11-12 hodín denne

marielik78
12. aug 2010

@jenn44 Ani nasa nemala rezim, spala pomaly kazdy den inak, ako sa jej chcelo.. Ale posledny mesiac som ju naucila cca. od 10tej spat (niekedy spi hodinu, niekedy hodinu a pol a inokedy iba 20 minut) a potom mi zvykla spat popoludni okolo tretej polhodinku, ale to uz neplati, niekedy uz nespi vobec, niekedy sa mi ju neda uspat a zaspi az o pol siestej vecer (na porazenie sice, ale nenarobim s tym nic)... Skus pravidelne ukladat, kazdy den rovnaky cas (plus minus) na tie dva spanky...

marielik78
12. aug 2010

A babulky, ja idem napisat pozitivnu zmenu a dodat nadej inym maminkam...

Ako som tu vypisovala, ze uz niekolko mesiacov sa mi mala budi kazdu hodinu v noci, medzi 20 h a polnocou aj kazdu pol a pod.
Tak uz styri noci je to podstatne lepsie, pre mna priamo luxus, lebo zaspinka, do polnoci je hore cca. raz, a to ju staci hladkat, alebo na ruky vziat a spinka... potom kojim uz iba o polnoci a okolo tretej az stvrtej a potom rano o siestej... Takze sa to same zmenilo, pomohla vazne iba ta trpezlivost a laska 😉
Len tisko verim, ze to nie je zase iba prechodne obdobie a nevratime sa do starych kolaji 😀

zelmirka1
12. aug 2010

@marielik78 super, neboj bude to urcite postupne lepsie a lepsie, raz ked budete spolu spinkat celu noc tak sa ti bude zdat neuveritelne ze sa tak casto budila a ze si to vydrzala. 😉

badzova
12. aug 2010

@marielik78 jejda super spravicka, blahozelm uprimne sa tesim s tebou...aj s Emmkou... 😵 len tak dalej...

inak vcera sme robili to iste ako kazdy den a mala bola hore sice do 02.00 2x ale bolo jej teplo potom dostala mlieko, po nom KONECNE zaspala a zobudila sa klasika o 04.00 ako vychadza slniecko tak mame strasne svetlo, dali sme ju ku nam do postele, HNED zaspinkala a spala do 7.30.....tak snad sa vratime do tychto starych dobrych kolaji....
inak ma napadlo, ze cca pred 10 dnami som jej zrusila kasu o 18.00 lebo zle spinkala , tak a vcera som jej ju znova dala, a noc bola relativne ok......tak mozno jej chybalo jedlo 😕 😕 neviem, snad to bolo len tym....uvidime ako to bude dalej...
dnes doobeda spala so mnou od 10.00 - 11.15 potom som ju zobudila, a teraz si s nou isiel lahnut priatel....tak uvidime... 🙂

a dakujem pekne za rady a povzbudenia....snad to uz bude lepise, ale este stale som nezavrhla plan nauciot ju samu zaspavat v postielke... 😀 😀 len sa musim psychicky naladit 🙂

zuzkat1
12. aug 2010

ahojte🙂 moje ukazkove babo (takym bola ked mala 2-3 mesiace) sa najnovsie budi tak, ze podla nej mozem hodinky nastavit😀 zaspi okolo 7mej potom sa zobudi o pol 8mej, potom o 9tej, 11tej, 1nej, pol 3tej a o 4tej uz mame rano🙂 aspon podla nej..to sme asi hodinu hore a potom okolo 5tej zaspi do cca 7mej🙂 takze radost..dufam ze z toho vyrastie🙂

zuzuletta
12. aug 2010

u nas kniha funguje. prvy den bol tazdy ale dnes je stvrty a postielka je kamarat (konecne) zaspava sama, troska sa pomrvi a spinka 🙂

marielik78
12. aug 2010

@zuzkat1 Zuzi, moja mala bola ukazkove babo cely treti mesiac, predtym a potom s budila v noci viackrat. Kriza poslednych troch mesiacov je ale uz za nami, snad 🙂 Tak len vydrz... hoci nie kazdy vydrzi dlho, ale verim, ze u vas to tak dlho ani trvat nebude 🙂
@zuzuletta Tak gratulujem, ja na to nemam psychicke sily...
@badzova Juj, tak aj u vas bolo uz o nieco lepsie... Uvidis dnes, ked das znova kasicku, snad Di nebude vymyslat a necha maminku oddychnut 🙂

@zelmirka1 Ano, ano, dakujem... mne uz teraz pride neuveritelne, ze byvala tak casto hore a to su len styri noci 😀

zuzkat1
13. aug 2010

@marielik78 ved sa snazim, na nu sa ani neda hnevat ani ju nijako nutit spat a uz vobec nie nechat plakat... ja si ju dam k sebe akoze kojenie a myslim si ze zaspi a zrazu otvorim oci,lebo ona uz nesaje a nado mnou jej hlavicka (ona stvornozky) v ockach iskricky a na perach usmev a cele jej telicko mi dava jasne najavo za "mami podme sa hrat"🙂

zuziatko
13. aug 2010

Ahojte

potrebujem poradiť. Máme problém so spaním a už som z toho zúfalá.
Problém nastal keď sme ju na noc prestali baliť do "zázračnice" (zázračná zavinovačka). Častejšie sa v noci budila. Ale stále to bolo únosné. V tom období spala aspoň pekne cez deň.
Postupne začala spánok cez deň skracovať až sme sa dostali do štádia 3-4x denne presne 30 minút. Ako keby mala stopky v sebe. Akokoľvek sa snažím neuspím ju potom.
Lenže momentálne začína mať hrozný aj nočný spánok - budí sa každú chvíľku a spí nepokojne. Zobudí sa a hneď sa hrá s nohami a s rukami a tak musím nanovo uspávať.
Najväčší problém je v tom, že je ale stále nonstop unavená. Cez deň keď hodí svoju 30-minútovku, tak po 20 minútach je unavená, nič ju nebaví, je umrnčaná a šúcha si oči. Ona ide sama proti sebe - proste nedovolí si spať a spánok je re ňu nutné zlo.

Chcem jej pomôcť a neviem ako. Vidím, že jej telíčko je unavené. Už má kruhy pod očami.
Už som skúšala kadečo - ukladať každú hodinu a po, nechať ju trošku dlhšie hore, aby sa viac unavila a tak dať spať, ale nepomohlo. Aj tak spala len 30min.

Proste je to ako začarovaný kruh a ja neviem čo robiť.

Prosím napíšte mi váš názor a prípadne nejaké rady. Proste je mi je ľúto, že sa poriadne nevyspí ani v noci ani cez deň

blumka
13. aug 2010

@zuziatko ja sa tu nechcem miesat, len sa ta chcem spytat ze preco uz nebalis do zavinovacky ked vam pomahala? my sice v noci spime bez nej ok, ale cez den by juli absolutne nevedela zaspat a ked tak by to bolo ako ty pises tych 30 maximalne 45 minut...ja ju balim stale, teda cez den...ale boli aj noci ked uz som bola total zufala a nevedela som co s nou je, tak som ju zavinula a ona spala spokojnejsie...potom som to robila tak, ze som ju zavinula a ked uz tvrdo spala som ju rozvinula a tak spala do rana

zuziatko
13. aug 2010

@blumka no nad tým s mm uvažovali. Ale dokedy bude potom spávať v zavinovačke ? Nechcem, aby na ňu bola naučená. Spala v nej do 17tt.

blumka
13. aug 2010

@zuziatko neboj sa, ona ti da najavo ze uz je pripravena byt bez nej...mne starsia dcera spala v zavinovacke do pol roka a mladsia uz mala pol roka a stale je v nej...to ja neriesim, nemyslim ze do puberty sa bude nechavat zavinovat...raz aj to prestane. ak jej to pomaha tak jej pomoz..naco ju trapit

zuziatko
13. aug 2010

@blumka a baliť radíš aj cez deň aj v noci ??

blumka
13. aug 2010

@zuziatko ako malej vyhovuje 😉 mne mala cez den spi zavinuta, v noci nie, lebo vacsinou spinka na brusku tak zo sebou velmi netrepe...ale boli dni ked sa to nedalo vydrzat ani v noci tak som ju zabalila aj na noc 😉 vyskusaj, mozno to naozaj este potrebuje...poznam deti co vyzadovali zavinutie aj v 8. mesiacoch lebo ich to ukludnovalo... 😉

marielik78
13. aug 2010

@zuziatko Zuzi, nasa mala bola v zavinovacke iba prvy tyzden zivota, potom uz nie... Ale mali sme to podobne, ba az rovnake... aj co sa noci tyka a aj dennych spankov... spavala tiez tak 4x po 20 az 30 minut ☹ Mne sa s tym nic nepodarilo urobit, iba to vsetko vydrzat... spanky su uz teraz aj dlhsie, ale je to tak 50 na 50... bud spi polhodinu a uz ju neuspavam znova, alebo ano a potiahne este hodinku (uspavam ju kojenim), obcas pospi aj sama hodinu az hodinu a pol (teda bez dodatocne kojenia) a noci uz zacinaju byt tiez lepsie, cca. 4 (vcera 5) zobudeni namiesto 10 az 20x...

marielik78
13. aug 2010

@zuziatko Ako pise Blumka, skusila by som tu zavinovacku dalej, zrejme sa neciti bezpecne a este nie je zrela na to... Jedneho dna ti zaspinka bez nej a uvedomis si, ze je cas, aby tak spinkala 🙂

badzova
14. aug 2010

@zuziatko ahoj, tiez by som ju asi dala naspat do tej zavinovacky....ja sommalu mala v zavinovacke tiez asi tyzden, ale mne mala do pol roka spavala doobeda cca 30 minut ale poobedny spanok mala aj 3 hodky, ale na balkone nie doma...
potom som ju zacala ucit spat doma lebo von sa mi stale nechcelo...ale skus tu zavinovacku, mozno sa to zlepsi...a vonku ti spi tiez len tych 30 minut? v kociku? na prechadzke?....

neviem mzno este vycibrit ten rezim, my sme mali taky ze rano hore cca od 07.0 potom o 08.00 jedla o 10.00 spanie cca pol hodka hodka, obed o 12.00 spanok do tej 14 - 15 hod...jedenie, von , a potom sme spavali aj podvecerom cca od 17.00 - 18.00, a vecerne spanie od 19.30, ale podvecerny spanok som zrusila ked mala Dianka 8 mesiacov....

a dnes skusam bez doobedneho spanku prejst len na jeden spanok cez den, lebo doobeda my spala dlho a cez obed ledva 20 minut...tak chcem jeden dlhy spanok, uvidime ako sa zadari...

inak v noci sa casto budi preto lebo mazly spanok cez den...ako sa hovori a mne sa to vzdy osvedcilo, cim lepsie spi dieta cez den tym lepsie spi v noci....

tak snad sa to zlepsi, drzim palce 🙂

mirka183
14. aug 2010

@zuziatko ja keď som začala malú baliť na noc do zavinovačky, tak prespala podstatne viac. Ja jej dokonca viažem aj ruky do plienočky, lebo s nimi strašne rozhadzovala. Niekedy ju balím aj cez deň, keď sa moc mrví. Myslím, že si nato určite nezvykne, aj tak jej za chvíľu budú trčať nohy. Odúčať sa ma postupne, naskôr vybrať jednu ručičku, o pár noci druhú a tak ďalej, až kým nebude zo zavinovyčky von. 😀 Dnes dokonca spala rozviazaná, lebo bola spotená a v pohode. Treba len skúšať.

zuziatko
14. aug 2010

@marielik78 @badzova @mirka183 ďakujem za rady.
S mm sme sa rozhodli, že ju budeme baliť, len cez deň. V podstate by som bola rada, keby sa naučila na 2 dlhšie spánky. V noci sa to dá nejako vyriešiť. A aj ja si myslím, že ak sa denný spánok upraví, tak aj v noci bude ešte lepšie spať.
A áno aj vonku v kočíku mi spí len 30min.
Musíme len vydržať 😉 😉

januarova
14. aug 2010

zuziatko, urcite ju netrap. ked chce byt zabalena a bude ti tak spinkavat, tak ju bal. poznam pripad, ked mamicka balila 14 mes. syna, a nic na tom nie je. co by ti na tom vadilo? hlavne ze sa vyspinka

juliakocka
23. aug 2010

ahojte kočky........tak ja som už zúfalá, že moja malá dcéra sa v noci budí asi 8 krát, je to strašné a stále chce cicu........tak som sa nazlostila a začala čítať tú knihu a včera večer som to vyskúšala......bolo to strašné ako plakala a muž na mňa len tak zazeral, že chúďa dieťa, tak som to nevydržala a dala na ruky.....ale dnes išiel do práce a ja ju ráno dávala spať, tak hodinu v kuse kvičala, až sa začala tak zachádzať, viete ked dlho place, ale ja som neustupila a po hodine zaspala.........zvykne spať 30 minút, ale teraz spala 1,5 hodinky......uspech..............a teraz poobede som ju len položila do postielky a po minúte plaču zaspala a bez cumlíka ju učím......strašne sa z toho teším........takže cumeľ vyhadzujem a v noci to kojenie ešte musím poriešiť........manžela pošlem spať preč, a v noci to bude rošanbo 🙂 držte palčeky 😀 inak mne sa ta metoda pozdava, lebo to fakt funguje....takže sa oplatilo dať maličkú vyplakať