• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

19. januára 2017 
a robis mu to hustejsie alebo riedsie? dakujem za odpovede...
4. feb 2008 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napisem ti do ip :wink:
4. feb 2008 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. feb 2008 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veverica ja som mu cez den davala cumel v pohode
4. feb 2008 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chella dik za odpoved
4. feb 2008 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veverica, cez deň by som už tiež cumeľ nedávala, iba ho dopletieš. V tej knihe sa píše, že za 3 dni dieťa na cumeľ zabudne, takže keď vydrží cez noc, deň zvládne určite lepšie. Ani my ešte nie sma za vodou s tým spaním, ale vidím, že to pomáha, len musíme vydržať a dať deťom čas, aby si zvykli na nové spôsoby. Náš začne plakať, keď zistí, že ho idem dať do postieľky, ale keď bol maičký, priam si vydýchol, že už je v nej a nik už po ňom nič nechce.
4. feb 2008 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tevova tiez si myslim, ze ked sa uz odhodlam nedat ho pri zaspavani tak ani cez den. Snad to zvladne(me) :wink:
4. feb 2008 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no babulky...ja sa na to vsetko chystam, ale cakam, kym bude mat maly aspon 6 mesiacov...
a uz teraz mam s toho obavy... :confounded:
4. feb 2008 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veverica, to musíme zvládnuť, sme mamy, nič iné nám neostáva. Musíš myslieť na to, že keď teraz vydržíme, odmenou nám budú sladké, ničím nerušené noci a spokojné do ružova vyspaté bábo. Ja každý večer tŕpnem, čo bude v noci a keď len zamrnčí, čakám, celá napätá, čo z toho bude. Ja ho nechávam poobede spať len do druhej až pol tretej a večer je už úplne hotový-nevládze už ani zaprotestovať, odpadne ako drevo, vyzerá asi takto :rolling_eyes: atakto :dizzy_face:
4. feb 2008 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte!

nasa lenka prespi celú noc do 5-6,00,držím Vám prsty vsetkým !!!

PS:Musim sa priznat,že knihu som citala len sporadicky :wink: a zistili sme že,napr.takých 20´C je pre nasu Lenku idealne na spanie :slight_smile:
5. feb 2008 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka podla mna,to treba praktizovat cim skor,aby si dietatko postupne zvykala,netreba to brat až tak "dramaticky"ako to je v knižke :wink: ved ani ja sa nedržim zasad,že ak dieta dovrši 6 mesiac zacnem s prikrmovanim,lenka zacala mat zaujem o jedlo až okolo 7 mesiaca :slight_smile:

držím prsty!
5. feb 2008 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a ked sa maly zobudi po 10 minutach a nestaci ho pohladkat, podat mu hracku a zobudi sa uplne idem od zaciatku? Alebo necham plakat tu najdlhsiu odporucanu dobu v dany den?
5. feb 2008 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja by som šla od začiatku a nechala ho plakať tú najkratšiu dobu v ten deň.A koľko má tvoj malý mesiacov, veverica? Náš má skoro 11 a preto sa ho snažím za poobedie nechať čo najdlhšie bdieť a potm je večer už úplne grogy, nevládze a zaspí a aj vydrží spať, lebo cez deň spí veľmi málo, spával oveľa viac, než teraz pri učení.
5. feb 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tevova maly ma 4 mes a 1 tyzden. Nema sice 6 mes. ako sa odporuca v knihe, ale kazdu noc sme mali zo dna na den horsiu. Stale som vstavala a podavala mu cumel.
5. feb 2008 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cumeľ je dlho fajn, ale potom je to dieťa ako najaký závislák. Buď opatrná, keď je ešte taký malý a pomaly s tou metódou. Ale myslím si, že u menšieho by to mohlo rýchlejšie zabrať, tie jeho zlozvyky nie sú ešte tebou tak podporené ako u väčšieho dieťaťa. Len by som ho určite príliš neprepínala cez deň, lebo on môže od prílišnej únavy môže spať oveľa horšie. Držím palce.
5. feb 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tevova aha dik za rady :wink:
5. feb 2008 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veverica u nas to bolo tak isto. ked bola naty malicka, zaspinkavala o osmej uplne sama v postielke. v tretom mesiaci akoby utal, o postielke uz ani pocut a kazdy den horsie a horsie. skoncilo to zaspavanim o jedenastej v noci hojdanim v kociku - aj to este sem tam plakala... ako tak sa mi ta hodina podarila zredukovat na desiatu ale sposob ostal. a vzdy sa po hodine zas zobudila. a nocne vstavania sa nam tiez zhustili po tom tretom mesiaci. niekedy mi prespala aj celu noc, a spala od tej osmej do osmej do rana, neskor od desiatej do siedmej a v noci sa aj tri krat zobudila. niekedy sa zobudi o piatej a ne a ne spat. hodinku sa pojasi a potom odkvecne :grinning:
no ale k veci - skusila som tu metodu. prvu noc straaaasne plakala. asi po pol hodinke som isla k nej a lahla som si do mojej postele vedla nej (postielku mame prisunutu k posteli). este asi pol hodinku poplackavala ale uz nie tak hrozne a potom zaspinkala. druhu noc som to isla so strachom zopakovat, a ked som ju prisla prvy krat pozriet, spinkala :grinning: . odvtedy zaspava sama v postielke kazdu jednu noc. niekedy sa tam aj pol hodku hra a prevaluje, niekedy si aj pomrnci ked je nervna, ale vzdy zaspinka. podla mna sa netreba stresovat s tym ze co najskor atd. citala som ze do pol roka babo neplace lebo si vynucuje pozornost, ale preto lebo nieco potrebuje ( napr tvoju blizkost). moj krpec mal osem mesiacov ked som to skusila, a zabralo to hned. podla mna sa netreba uplne drzat vsetkeho od slova do slova, ved kazdy ten nas krpcek je iny. hlavne je trvat na svojom. v mojom pripade to bolo - nevytiahla som ju z postielky na ruky. bola som pri nej, drzala ju za rucicku, sssssskala jej... ale spinkalo sa v postielke.
tak drzim palceky!
5. feb 2008 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute, babky, vidim, ze mame spolocne problemy. Este som ale nevidela, ze by niektore babatko odmietalo akukolvek flasu a dudel.Moja mala ma 10 a pol mesiaca a myslym, ze je zavisla na prse. Budi sa kazdu hodinu alebo dve, celu noc. Vie niekto pomoct ? Skusam ju naucit na flasu uz 4 mesiace, bez uspechu.
6. feb 2008 o 03:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tidymaid myslim ze na flasu je uz neskoro, skor skus poharik so sosacikom. Ja som mala so starsou podobny problem, a nakoniec sme to riesili tak ze som ju nechala vyplakat, uz som nedokazala normalne fungovat, a po troch dnoch placu uz zacala spat cele noci, 12 hodin vkuse.
6. feb 2008 o 03:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vsetky maminy pisete o nejakej knizke, nieco podobne som citala v anglictine. Moze mi nejaka dobra dusa poslat na email: tidymaid@sympatico.ca. Vopred dakujem. Marcela
6. feb 2008 o 04:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tidymaid,poslala som ti tú knihu.. :wink:
6. feb 2008 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
apropo,ty máš tiež dítko s kombinovaným typom ne/spavosti ?? :confused:
-t.j.neskoré zaspávanie..nutnosť uspávania/inak by dieťa bolo do rána hore.. :confounded: /..časté budenie a plač v noci..skoré-až veľmi skoré vstávanie.. :confused:

ja mám také obe deti.. :grinning:

a nemyslím si,že za 3 dni dieťa,ktoré takto zle spí,by sa podľa nejakej knižky "naučilo" spať.. :confused:
6. feb 2008 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..ale blahoželám všetkým maminkám,ktorým sa podarilo detičky naučiť spať.. :slight_smile: :wink:
6. feb 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andy.a aj moja mala je taky nespavec, najradsej by celu noc zuzlala didiku a tak som teda vyskusala knizku a skutocne do 3 dni zacala zaspavat sama a v noci sa budi len 2x :grinning: To uz nieje 7-8x ako predtym
6. feb 2008 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pripájam sa ku Martinaeme, aj náš sa dotroch dní veľmi zmenil teraz má síce nádchu, tak som ho kojila už o tretej a nie o pol šiestej ako to bolo najnovšie. Ale zaspávanie v postieľke je už ok, dokonca sa pohrá s plienkou, kým zaspí, tiež som tomu neverila, že by to šlo tak rýchlo, k cumlíku sa už vôbec nepotrebujeme vrátiť ani teraz, keď má nádchu. Teraz je týždeň, čo som začala s tou metódou a veľa sa zlepšilo v našom spaní, dokonca aj ráno troška dlhšie pospí. Ja si tú knihu neviem vynachváliť.Myslím, že každá maminka tam nájde, čo potrebuje, aby spanie bábätka zlepšila.
6. feb 2008 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
tak my máme tiež taký problém, že malá bez didi nevie zaspať a večer, ked tak aj zaspí sa do polnoci budí v 30 min. intervaloch a nezaberá nič, len to, že si ju priložím na prso, párkrát si potiahne a spí dalej a takto dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: v noci sa potom budí tiež každú hodinu, keď je lepšia noc tak každé 2 hodiny a zas pomôže len prso.......
ak sa tento problém dá riešiť tou knihou, budem vám veľmi povdačná, keď mi ju pošlete na kupkarova@azet.sk :wink:
6. feb 2008 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby? poslali by ste niekto aj mne tu knizku? :confused: na dvorsky@chello.sk
thx)
6. feb 2008 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veľmi rada by som vám ju poslala, ale ja ju nemám v počítači, mám ju požičanú od susedy vytlačenú. Ale už tu niektoré dievčatá posielali, tak hádam sa niekto nájde.
6. feb 2008 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lusil2005 poslala som :wink:
7. feb 2008 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cathrin aj tebe som poslala ak ti este nikto neposlal, drzim palce
7. feb 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok