Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bubelko
24. aug 2010

@martinka17 ja som tiez dlho len sledovala, ale uz mi to tiez nedalo 😉

zelmirka1
24. aug 2010

@bubelko klobu dole ja som to nepoznala so 100% istotou preco place, neda sa to totiz overit, zial asi nie som taka skvela. Inak ja uplne suhlasim ze musim mat moznost si vydychnut, ja to aj robim, manzel nema problem postrazit maleho kedykolvek, nikdy som neskakala hned ako zamrnkal, ozaj spi v postielke, sameho som ho naucila zaspat bez placu ked mal 15 mesiacov....to sme sa nepochopili. Ale nemozem suhlasit aby mamina nechala dieta plakat kontrolovanym placom, uz len to ze sa k tomu odhodlava a urcite to nie je prijemne svedci o tom ze to nie je prirodzene.
Ved si to predstav zeby si bola na mieste dietata, nemozes proste rozpravat, len plakat . Ci chces alebo nie tak sa v psychike odrazi a prejavy mozu byt rozne v dospelosti kedy nechapeme preco sa tak sprava a reaguje clovek. Stale sa bavime o tom co chceme my maminy a cokolvek urobim tak je to pre jeho dobro...tak to nie je. Kto vie co by nam povedali deti keby mohli rozpravat vsak.

fem
24. aug 2010

@zelmirka1 napisala si to velmi pekne

@bubelko ja som sa tu snazila ukazat ti, z vlastnej skusenosti rovnocennu alternativu...ze vyplakavanie sa povazuje za tyranie...dovody som tiez uviedla

kazda vedecka teória sa prirodzene vyvija, ani tato nevznikla zo vzduchu...v sucasnosti su ine alternativne postupy ucenia dietata k samostatnosti aj pri zaspavani...zial preklady nie su k dispozicii, pevne dufam, ze o niekolko rokov sa celkova atmosfera zmeni, ze aplikacia urcitej teorie sa dostane k verejnosti, ze pediatry pri prvej navsteve budu varovat pred vyplakavanim ...ale to sa asi musi vymenit generacia...zvycajne to tak byva

myslim si, ze metodou vyplakavania nikdy nespoznas svoje dieta, nespoznas ani samu seba, jednoducho volis jednoduchy, rychly a ucinny recept...
ak ju pouzijes raz a bude fungovat...je tendencia , ze ju pouzijes aj druhy krat.....pretoze mysliet si, ze problemy so zaspavanim po prvej aplikacii metody vyplakavania sa nikdy neobjavia , je utopia
je tu druha cesta, byt trpezlivejsi, trenovat sa, nechat si dlhsi cas, pozorovat svoje dieta, analyzovat, ako sa sprava, preco asi tak to je, co som robila ja, co sa mu mohlo stat, alebo je takou osobnostou, alebo ma fazu separacie...nieco sa stalo v rodine a tak az konat....vyplakavanie trva cca 7 dni, metoda, o ktorej som pisala trva cca tyzden a pol....len s tym rozdielom, ze z dietata neurobime nesvojpravnu "opicku", ktora nema pravo protestovat, ktora nema pravo mat strach, ktora nema pravo na bolest...
ak mam problem tak zmobilizujem vsetky sily, skusim to tazsiou cestou...poradim sa s manzelom...kludne by som ten tyzden mala aj alternativny, ani by sa varit nemuselo
lebo ak ma moje dieta problem, my mame problem a dalej to tak neide, tak hladam riesenia, som trpezliva, lebo citim zodpovednost za svoje dieta, citlivo a postupne k dietatu pristupujem....ono sa ten alternativny tyzden vrati 100x a to v dobrom...asi tak

co sa tyka tyranskeho placu....jednoducho, ked tyranizujem svoje dieta, tak ono tyranizuje mna...co viac dodat...bolo niekedy vyplakavane, bolo...nabral plac inu funkciu, co viac dodat...

ja nikoho nekamenujem, uznavam, co je dobre, uznavam problemy, skusenosti mamiciek, sucitim s nimi, tema knihy je stale aktualna , vyskum a vysledky sa posunuli... hovorim len, o alternative k vyplakavaniu

bubelko
24. aug 2010

@zelmirka1 ja teda urcite nie som skvela, ale mozno mam viac skusenosti s detmi. robila som aupair a mala som na starosti deti od veku roka do 8 rokov. novorodenca som si uzila sama a puberta ma este caka 😉
hej, bolo by zaujimave, keby sme zistili, co si deti myslia uz od narodenia. ale zial tak to nie je. a kazda z nas sa musi v urcitom momemnte nejako rozhodnut. a ziadna sa nerozhoduje tak ci onak preto, ze mu chce zle. a zelmirka prepac, ale nie vzdy musi ist o potreby dietata, ale aj o potreby matky. pretoze, je sice fajn, ze sa vsetko usposobilo dietatu, ale bude mu to na dve veci, ak matka skonci vycerpana v nemocnici na infuzkach, pretoze skolabovala. preto som zastancom tejto metody, ak matka citi, ze dalej nevladze. pretoze ziadna normalna matka nenecha dieta plakat len tak, z rozotpase.

zelmirka1
24. aug 2010

@fem ty si iny level, ani neviem ci este mam prispievat, ja sa priznam ze som knizku precitala viackrat, zdala sa mi uzasna a tesila sa ako ju uplatnim. Nastastie som pochopila ze je to trochu inak a dodnes ma mrzi ako som sa prvy rok stresovala zapisovanim casov spanku a spekulovanim o rezime. Keby sme viac pocuvali prirodzeny instinkt bolo by to lepsie.

fem
24. aug 2010

@bubelko nech potom radsej mysli dopredu a vie anticipovat a byt zodpovedna...to zial dieta nevie...
nekolabujem 3 mesiace, signaly zlyhania tela a energie su citit ovela skor, ak mam problem tak ho do 3 dni riesim...necham si mesiac na to, nikam neponahlam....nezijem zo dna na den...ja neverim, ze pri tolkej unave matka nepozbiera posledne sily a nesadne si k tomu, neporadi sa, nepoziada o pomoc a neriesi to nejak...
ale neucim dieta nieco dlhu dobu, co mi, ani jemu, ci rodine v podstate nevyhovuje (mozno z lenivosti), nedam mu sancu sa pozvolna, bez ujmy oducit od zlozvykov, postupne...co som ja predtym do neho navkladala

ale tak to tu mas prisiel tvoj velky den D, a ide sa na to , ideme vyplakavat, riadenim kontrolovanym placom....to je cele scestne...prepac ...ostatok, co vravis je ok....samozrejme

bubelko
24. aug 2010

@fem ja som mojho syna vyplakavat nenechala (ani som to nikde nepisala) a nepriek tomu, caro placu skusa 🙂 netyranizuje, skusa, kde su hranice a niekedy skusa s placom. a nie je jediny. 🙂 a to vidim, ako sa nadychuje a sili do placu. ma pravo na vlastne rozhodnutia, ktore su adekvatne jeho veku - chce ist von - ideme, nechce ist von, ostaneme doma. chce sa hrat s legom, prosi si chlebik miesto jogurtu, a pod. ale su veci, ktore skratka nemoze a ani plac nepomozme.
ani som nikde netrvdila, ze dieta nema pravo prejavit strach, ci nema pravo na bolest. pri prvom synovi som spanok ani ja tak vehementne neriesila, pretoze spal od 6 tyzdnov bez problemov. kamosky hovorili, ze v ktorom katalogu som si ho objednala. kolko krat sme mali s muzom alternativny tyzden - pri prvom to islo hravo. ale skus to pri dvoch - ked musi do skolky, ked musis varit, pretoze dat 3 dnovemu dietatu tyzden pizzu z donasky asi nebude to prave orechove. su situacie, ktore som pri prvom nikdy riesit nemusela, az teraz. ale su mamicky, ktore urcite veci musia riesit uz pri prvom dietati - narocnost, nespavost, a ine.
a tiez si myslim, ze metodou vyplakania - ak ju pouzijes - poznas prave samu seba a vies, kolko vydrzis, preto ju aj pouzijes. a poznas aj svoje dieta a vies, ze ju mozes vyskusat. a kazda metoda ma svoje pre a proti.
vo svajciarsku pred nedavnom - teda aspon tu v mojom okoli - riesili prave problem s nedostatkom discipliny u deti, ktora vznikla prave velmi benevolentnou vychovou - vznikali nezvladnutelne triedy, ktore nijaky ucitel nechcel a podobne. ale to je uz o inom....

bubelko
24. aug 2010

@fem keby sa niektore deti nenaucili svoje zlozvyky, nemuseli by sme na tuto temu diskutovat. a urcite ho nikto neuci zlozvykom s tym, ze to dietatu nevyhovuje. ked sa pozries vyssie, precitas si, ze su deti zvyknute zaspavat na lopte, na prsniku, na rukach - myslis, ze to tym detom nevyhovalo? jednoducho v snahe dat dietatu co najviac, ho naucili nieco, co zrazu nefunguje tak, ako mysleli. ano, mas pravdu, ze ich to mozno nemali ucit, ale ked si pozries ine temy, o inom sa nepise, len o tom, ake je to super, ak dieta spi na prsniku, v satke, atd.... nie kazda ma vystudovanu psychologiu, detsku medicinu a neviem co este k tomu, aby myslela, ake dosledky to moze mat. ani ja nemyslim vzdy na to, ze ak spravim to, stane sa ono. niekedy to zistim, az ked sa to stane...
a nie kazdy dokaze spoznat, ze kolabuje - keby to tak bolo, nemuselo by sa tolko ludi liecit na burn-out. pretoze by spoznali, ze potrebuju oddych. a nie kazdy ma moznost pomoci - manzel v zahranici, rodicia mozno neziju alebo ziju daleko, pripadne este pracuju na plny uvazok...
a nehovor mi, ze matka, ktora pouzije metodu vyplakania, je nezodpovedna... pre mna je to mama, ktora nevladze a hlada riesenie. a nasla ho prave v tejto metode...

fem
24. aug 2010

@zelmirka1
ten dalsi level? poviem ti, ani neviem, ako som sa k nemu prepracovala...
musim priznat, ze som jeden cas koketoval s tou myslienkou pouzit metodu vyplakavania...mala som nadherny pozitivny priklad z mojho okolia..
moja skusenost cca od konca 11 mesiaca do neceleho 13 mesiaca som zaspavala s malym (predtym zaspaval sam), tak ze som lezala pri postielke, drzala ho za ruku, pohladkala...jednoducho nestacil mu zrazu klasicky ritual, mal nejaku dalsiu fazu separacie, alebo nejake obdobie strachu...isty cas nam to vyhovovalo obom, neskor sa vsak vsetko zmenilo...maly sa zacal v mojej pritomnosti aktivizovat, velmi hrat...co bolo tiez fajn, ale po desiatich minutach zacal plakat z prestimulacie, a uz nebolo moznosti ako ho upokojit, chcel len spat (ani kojenie nepomohlo, nic), ja som ho ulozila zavcasu...ale sam sa prestimuloval, prosto pri mne...takze mu to nevyhovovalo, tak som musela hladat moznost, ako ho naucit opat zaspavat sameho....najprv som si vsimla, ze uz neplace, aj ked odbehnem po vodicku...tak si myslim, asi uz nema taky strach...zacala som citat o tom vyplakavani vacsinou zahranicne zdroje , pozitiva, kritiky rozne rozvijania tejto metody....zanalyzovala som si nejaku vnutornu zakonitost alebo princip , co tam je......a manzelovi som to predostrela , co vsetko som citala o vyplakavani...uznal, ze toto v zivote robit nebudeme...
tak som narazila na metodu postupneho znizovania vplyvu na zaspavani dietata a metodu vchadzania a vychadzania z izby...a najlepsie na tom bolo, ze to islo uplne krasne, bez nejako placu...len s pomrkavanim...a do tyzdna zaspaval sam pocas dna aj pri nocnom zaspavani...
v podstate mi je len hrozne spomyslenia, ze som vobec o tom uvazovala, ze som tak podcenila svoje dieta ....
skusenost z toho pre mna: verim viac svojmu dietata, poznam viac seba, naucila som sa trpezlivosti, riesit problemy za "triezva", nie unahlene....a naopak viem, ze u dietatka sa veci menia, treba byt trzpezlivy...
podobne par dni, tyzden sa mi budil cca o pol 5 ...najprv v hlave panika..ze to tak bude stale..., ked mu dam jest a on si na to zvykne a bude to robit stale tak....samozrejme, ze nie po par dnoch opat zacal vstavat okolo 6 hod...ale to spi 11 hod vkuse a viac od neho ani nemozem chciet...
ja mam vselijake poznatky v hlave, ano, aj teorie (choroba z povolania) aj tak vzdy konam ako matka, pri problemoch niekedy zabudnem na vsetko , co viem...ale vzdy konam v sulade s intuiciou...snazim sa, ak som schopna uvazovat , napr. vecer si pripravit nejaku "strategiu"...pripravit seba na este vacsiu davku trpezlivosti a vacsiu davku obety hlavne v problemovych fazach...lebo viem, ze sa to vrati pozitivne...a opat budem moct sa venovat aj svojim konickom aj svojim zaujmom....

fem
24. aug 2010

@bubelko
ja naozaj vsetko uznavam, co hovoris....otvaras uz aj ine temy vychovy...atd.
vies, nikdy by som si nedovolila hovorit len z teoretickeho hladiska, ale len z vlastnej skusenosti, vid prispevok, ktory som uviedla...
ja som mozno taky typ, ze radsej nejaku alternativnu stravu ako varit, ak je problem...
samozrejme, mas pravdu, ja nevravim, ze mamicke, sa nemoze stat, ze necha svoje dieta vyplakat, ak nevladze, je to svojim sposobom normalne...ale zvolit si vedomo, premyslene taku drsnu metodu, sledovat hodinky, kedy vojdem do izby, to je privela pre mna...
skor sa to da na zaklade toho, co si vravela aj ty, ze poznas plac dietata...rozoznavas rozne typy, intenzity atd...zufalo by som vedome svoje dieta plakat nenechala
vela , co vravis uplne uznavam a chapem...len mi to nesedi s tou logikou vyplakavania... ty si asi benevolentnejsia a chapavejsia....ja nechcem nikoho odsudzovat, kto to urobil, ale skor do buducna, ak sa niekto nad tym rozhoduje, nech skusi aj ine alternativy

bubelko
24. aug 2010

@fem verim, ze nemas len teoreticke skusenosti - aj bez prispevku - odhadujem podla veku tvojho syna. 😉 ci som chapavejsia alebo benevolentnejsia, to musia posudit ini, to na netusim. moj muz by ti povedal, ze nie som 🙂
len si viem po vlastnej skusenosti predstavit, ake to moze byt, ked deti nespia. ked som ostala sama s 2 detmi doma a bola som v noci 6x hore a na druhy den som musela vstat a fungovat, nalievala som sa kavou, lebo som padala od unavy a vecer uz som bola zla na deti - na obe, lebo som nevladala - a to bolo len par dni, tak som si povedala stacilo. zhodou okolnosti som bola vtedy s malym na kontrole u pediatra a ten sam prisiel s metodou caju, takze som vytiahla knihu a citala. a viem si aj zivo predstavit, ze keby mi v noci dieta zaspavalo na prsniku, co teda nebol nas problem, tak som schopna ho v tom case nechat aj vyplakat, pretoze rano musim fungovat.
a tuto metodu pouzila aj otcova priatelka na svojho syna a predstav si, je z neho uplne normalny chlap, otec rodiny s dvoma detmi, sikovny a schopny. je ucitel na strednej skole. nezda sa mi, zeby mu chybalo sebavedomie alebo mal ine nasledky. a jeho mama tu metodu pouzila, ked mal 3 mesiace (33 rokov dozadu), kedy takejto knihy nebolo.
podobne postupovala tiez svokra s vnukom (manzelovym synovcom) ked bola vypomahat dcere. mal 8 mesiacov a este sa poriadne neotacal, pretoze ked zaplakal, hned dostal hracky do roky, hoci ich mal na dosah keby sa otocil. no tak ho nechala si poplakat a cuduj sa svete, maly sa zacal otacat.
a osobne som sa s touto metodou stretla pred 5 rokmi, ked som pracovala ako aupair - mala mala nieco vyse roka. jej otec mi vtedy povedal, ze ak bude pri obednom spanku plakat, mam ju nechat 15-20 min, ze to na mna bude skusat. lebo normalne chodi spavat sama a skusa to na novych ludi. vtedy som knihu este nepoznala, ale kedze kazali, tak som spravila a na dalsi den sa to uz neopakovalo. neskor som u nich videla knihu a zacala citat, a ked som bola tehotna, som si ju kupila. mozno aj preto mam takyto pristup k metode vyplakania. 😉

pet.s
24. aug 2010

Holky napsaly jste toho spousty..ani jsem to moc nepřečetla.Věřím, že obě máte svoji pravdu a svůj názor....jen vám všem držím palce,aby jste takhle uměly se svými dětmi fungovat i za 15 let. 😀 😀 😀
Mimochodem mně kluk permanetně brečel do roka. Ať jsme ho nechali vybrečet nebo nenechali.Řval po ránu, při obědě, po obědě, odpolende večer. Ve 4 usínal nočním spánkem a ve 3 v noci vstával a řval do rána.Prostě nějak nfungoval na jakoukoliv výchovu či motudu. Takže já mám při dalším dítěti jedinou metodu a radu : PŘEŽÍT!!! 😀 😀 😀 😀

adetka
25. aug 2010

moja mama varievala, upratovala a vesala pradlo s mojou sestrou na chrbte... dalo sa... a moj manzel je a bol zatial chapavy ... ak by nebol ... jeho problem .... spolocne chvilky sme mavali ked nase dieta zaspalo (teraz je to uz ine 🙂)

evamarcel
25. aug 2010

ahojte mamicky, ja som citala v tejto metode ze prvy krok je nechat naucit dieta same zaspat v postielke a ked to dokaze tak aj v noci sa nebude tak casto budit, ale su deti ktore sa aj naucia zaspat same a v noci sa budia casto.

Chcela by som zistit ci ozaj funguje to ze mamickam ktorych deti zaspavaju same sa budia len raz v noci alebo vobec a ci je pravda, ze ked v noci sa casto dojcia alebo piju z flasky ci nie su nahodou slabsi jedaci cez den. Nemate niekto skusenosti s tym?

Ak je to pravda tak potom by nas mali upozornit uz v porodnici aby sme od pol roka deti nechavali zaspat same v postielke lebo sa inac naucia zlozvykom pri zaspavani a potom to vacsinou trva dlhu dobu kym sa naucia same zaspat potom je nutne pouzit take tazke metody vyplakania- na ktoru sa odhodlavam uz dobre tri dni a neviem ci to dokazem no na druhej strane ked to ma pomoct aby mi drobec zacal jest prikrmy a poriadne papat tak to chcem skusit.

evamarcel
25. aug 2010

@fem ahoj to ako sa postupuje v tej metode postupneho znizovania vplyvu pri zaspavani?

luciarichard
25. aug 2010

@evamarcel ahoj my sme mali problem mala zaspavala len pri kojeni a to aj vecer aj cez den. Vecer to trvalo tak hodinu pokial zaspala cez del "len" pol. Na metodu som sa odhodlavala velmi dlho ale uz som bola v koncoch mala sa budila v noci nakoniec uz kazdu hodinu az dve ... 😒 Metoda u nas zabrala Sofia ma teraz 14 mesiacov a spi vo svojej izbicke v noci sa stale kojime takze ked zaplace tak pridem za nou a dam jej mliecko naspat ju ulozim do postielky a ona zaspi takto sa zabudi 1 krat a potom este raz nad ranom a spi do 7.30 bola by som najradsej keby uz spala celu noc ale aj takto sa to da prezit a konecne sa vyspim aj ja 🙂 .
Nam trvalo cca 3 dni pokial sa mala naucila zaspat sama prvy vecer bol hrozny (mala plakala hodinu a pol) aj som s tym chcela seknut ale manzel mi bol velkou oporou vedela som ze to musim vydrzat. Tym ze mala sala skoro celu noc tak cez den mi nechcela jest príkrmy ! Normalne zacala jest az ked sa nam spanok ustabilizoval ! a to mala cez 11 mesiacov...
Drzim palce ! 😉

zelmirka1
25. aug 2010

@evamarcel urcite to nefunguje tak ze ked naucis dieta vyplakanim spat celu noc tak ti zacne jest cez den prikrmy,
spanok je o niecom inom, prvy rok dietatko prechadza obrovskym vyvojom, zacina sa otacat, sediet, liezt, chodit, papat inu stravu ako mlieko a uzasne zacina vnimat svet okolo seba a prave to vsetko musi v spanku spracovat a nie je to jednoduche, naozaj maloktore dietatko prespi v tomto veku cele noci bez zobudenia.
Moja skusenost je taka ze ked mal maly pol roka chcela som tiez tuto metodu pouzit ale potom som si uvedomila ze v noci velmi taha mliecko a ze by to bolo trapenie, prave som pockala kym zacne cez den lepsie papat prikrmy lebo prve tri mesiace skoro nic nechcel, ked sa to zlepsilo tak som postupne zacala nocne kojenie posuvat az sme skoncili tak ze som kojila len rano okolo 5. Dalo sa to zvladnut bez placu a trvalo to niakych 10 dni a bolo to prave v 9 mesiaci. Ale napriek tomu ze prestal v noci papat mliecko sa este obcas budil, celu noc prespi cca od roka. Tie obdobia sa velmi menia, staci ked rastu zubky alebo su niake zle dni a budi sa a potom zase spinka krasne cele noci. Tiez nie je pravda ze to co pises o zaspavani v postielke, lebo moj do 5 mesiacov zaspaval v postielke sam bez problemov, je fakt ze som ho nikdy neuspavala na prsniku, kojila som vzdy v obyvacke a potom isiel spinkat do spalne, ale potom sa to zmenilo, postupne zacal strasne vyzadovat moju pritomnost, najviac okolo 9-10 mesiaca, asi obdobie separacnej uzkosti, tak som pri nom bola, sameho som ho naucila zaspat v 15 mesiacoch a zvladli sme to bez niakych velkych placov, proste som vycitila ze je ta spravna chvila, ze uz mi velmi dobre rozumie, vybrala som si den kedy chodime vecer plavat a viem ze je unaveny, chodila som k nemu stale ked zaplakal, nemerala ziadne intervaly, takze som vlastne chodila hore dole a vzdy ho pomojkala a polozila v postielke a zvladli sme to za tri dni. Nikdy v postielke neplace lebo vie ze ked ma potrebuje vzdy pridem.
Neviem ako spi tvoj maly ale asi s vami a budi sa v noci, takze si treba vybrat co ho naucis najskor len jednu vec, skor by som bola za to aby v noci nepapal, lebo v tom veku neviem ci sam zaspinka, moj v tom veku dokazal plakat len co som odisla na zachod. Samozrejme ak cez den papa slabo tak to bude tazsie ale urcite nie je dobre nechat ho vyplakat kontrolovanym placom, je to stres pre vas oboch.




evamarcel
25. aug 2010

@luciarichard
@zelmirka1 dakujem mamicky za rady

Moj najvacsi dovod preco by som chcela skusit metodu vyplakania resp. nieco miernejsie tak ako zelmirka prist stale ked zaplace a nechat ho lezat v postielke - je ze ma uz 9m a da sa povedat ze skoro nic neje okrem materskeho mlieka a hlavne dlho a vela taha v noci cez den nemusi ani 4 hod, a v noci sa budi kazde dve. Uspavam ho sice v postielke v ktorej je bocnica prec a je pri nasej posteli akoby spojena takze akoby v posteli a zaspava tak ze sa tuli hlavickou ku mne je to velmi milucke a nerada by som sa toho vzdala lenze pre jeho dobro aby sa naucil prespat noc nemusi byt cela povedzme dvakrat by som ho kojila ale nie 6 a viackrat podla mna je potom nevyspaty a ja mam tiez pekne rozbity spanok. Uspavanie cez den trva tak do hodiny a vecer taktiez niekedy skor niekedy neskor. Denny spanok ma niekedy velmi kratky iba 45min. niekedy vydrzi 1hod a to je macx. davam ho cez den 2krat spinkat.

Takze mi radite obmedzit nocne kojenie nie samotne zaspavanie v postielke?To by malo pomoct s prikrmami lebo mi uz schudol 300g za dva mesiace a dost ma to desi.

fem
25. aug 2010

@evamarcel
evka poslala som ti IP

zelmirka1
25. aug 2010

@evamarcel uz rozumiem, to je ine. Asi by som skusila ako prve riesit to nocne papanie, bude to tazke kedze zrejme naozaj to co nezje cez den tak si potiahne v noci. To ze spi cez den kratko by som moc neriesila, moj maly tiez spaval v tom obdobi kratko 2x denne a to som ho este dlho uspavala, ked sme presli okolo roka na jeden spanok denne tak spi supe dve-tri hodiny.
Zaspavanie by som asi nechala zatial tak ked je zvyknuty a skusila skor to ze si stanovis casy kedy mu das mliecko,
napriklad vecer pred spanim, potom najskor o 3 hodiny, kedze sa budi kazde dve skusila by som to vydrzat na zaciatok tri hodiny s tym ze by som ho mojkala, bola pri nom, dala cumlik ale mliecko nie. A ked sa podari ze zaspinka pri dalsom zobudeni uz by som mu dala a postupne tie casy posuvala. 6x v noci je fakt vela na take velke babo, ale asi to budes mat tazke a prve noci ho mozno budes aj nosit na rukach lebo sa mu to nebude pacit ze nedostal mliecko. Ani vecer kasicku nepapa ? Ani ine nechce ?
Sameho zaspat v postielke ho neskor naucis neboj, len treba zredukovat to nocne pitie mliecka. Mozno sa ozve aj fem a poradi ti. Inak ja mam tiez postielku tak ako ty velke letisko a je to super.

luciarichard
25. aug 2010

@evamarcel Evka presne ako u nas s tym rozdielom ze moja mala neschudla ale ani nepriberala. Ona mi nechcela jest nic vyskusala som vsetko varene, kupovane, sladke, slane proste nic nechcela jest len materske mliecko. Aj kamosky co mam a deti im nechceli jest tak aspon tie kase jedli lenze moja ani kase nechcela jest ☹ Lenze ked mala stela plne brusko mojho mliecka tak sa jej ani necudujem ze nic nechcela 😖

fem
25. aug 2010

@zelmirka1
suhlasim najprv by som riesila denny rezim papania....kojenia a 5x jedlo
4x kojenia, po kazde 4 hod stacia, samozrejme priblizne to tahat, aspon budu dlhsie a mozu sa aj dlhsie tulit....musim povedat, ze ja ked, som prestavala v noci kojit...dokonca som nemusela sa pasovat s tym, ze ked mi dieta place, ci dat, alebo nedat...ja som mu stale dala...a on sam , ked sa mu upravil den...tak sa budil menej krat a uplne nocne kojenie vyzmizlo....cize radikalne nemusi...treba priblizne byt trpezlivy 1,5 tyzdna....ono to pride ako zazrak

@evamarcel

zelmirka1
25. aug 2010

@fem ja tom to mala podobne, ked zacal maly viac papat cez den dalo sa zredukovat nocne kojenie, budil sa menej a dal sa utisit aj bez mliecka, tiez by som nesla niako radikalne ale zase treba to riesit lebo si naozaj trochu zvykol v noci sa napapat a jasne ze cez den nemusi. Dnes sa smejem co som riesila prvy rok sa mi zda teraz take jednoduche a vtedy som bola hotova.

listicka20
25. aug 2010

Ahoj holky, tyhle metody zaruceneho spanku jsem vzdala, dokud jsem kojila, tak jsem mela malou celou noc u prsa, byl to jediny zpusob, jak se vyspat - proste si cucala, kdy se ji zachtelo.
Ted jsem se docetla, ze jsem vlastne moderni matka:

Zajištění bezpečného spánku
Potřeba jistoty je pro každého potřebou základní a pro malé, bezbranné dítě obzvlášť. Studie prokázaly, že mozek dítěte odloučeného od rodičů vykazuje obdobnou aktivitu jako při fyzické bolesti.
Společný spánek těmto negativním stavům předchází a naopak ještě pomáhá vyrovnávat jiné tlaky a frustrace, jimiž vaše malé může trpět. (http://www.maminka.cz/clanek/chovani-a-vztahy/m...)

Ale co bych za to byla dala, kdybych byla mela nervy nechat ji vyrvat 😠

fem
25. aug 2010

@zelmirka1
jasne da sa utisit aj bez mliecka, treba to najprv skusit, ale ked babo zacne plakat a stupnuje sa to, tak zbytocne ho dostat do stresujuceho placu... tak ja som nikdy nemala to srdce mu nedat...do toho roka sa mi to stalo asi len 2x v noci a parkrat skoro rano...inak vies, ale ja tam jedna podmienka....ze dieta sa nesmie uspavat na prsniku....prestane si to spajat ...a v noci sa prestane na prsnik budit...mozno niekto by s tym nesuhlasil, ale niekedy je treba zvolit mensie zlo....my sme si stale s malym kojenie-spolocne chvile uzili.....vecer som ho kojila pred kupanim, samozrejme nie tesne, a zaspaval s mojou pomocou, klasickym ritualom...takze asi tak, niekedy som ani nestihla to cele, a uz spinkal..ale ja som zastancom toho, ze do urciteho veku ostat s dietatom kym zaspinka, je to lepsie

8808
25. aug 2010

ahojky, my tiez spinkame s malinkou, my sme nasu nechavali spinkat do 5 mesiacov vylucne v postielke, lenze potom akoby utlo, a zacala plakavat, mala asi aj zle sny, zubky, tak som si ju ku sebe zobrala, teraz ma 13mesiacov a chceme aby spinkala uz sama, lebo vo februari cakame druhe, a neviem si predstavit ako sa tam potlacime .. ale vzdy ked ju len polozim do postielky tak taky plac ze sa to neda vydrzat, ... a cely kolotoc ide znova.. tiez nevieim ako ju mam naucit spiinkat samostatne.. mame v plane kupit dvojposchodovku, ale ked si ma mala vybrat tak by len so mnou zaspavala, aby zaspinkala s tatinkom, ja sa musim schovat, aby si myslela ze som neni doma 😝 som zvedava ako teda budeme fungovat, tata a mala v malej posteli, ja a druhe babo vo velkej (: komedia 😀

fem
25. aug 2010

@8808
najprv musi mat rada svoju postielku...cez den sa tam hrajte skryvanie nejakeho predmetu pod perinkou a podobne...ak ju chces naucit spinkat v postielke, tak bud principom ze si prisunies postielku uplne k sebe blizko....a prve dni musis akoby s nou az lezat v tej postielke, kym nezaspi....ked sa upokoji tak ju len hladkat , alebo mat hlavicku pri hlavicke...sama ti ukaze tempo...prve 3 dni mozu byt tazke, ale ona pochopi, ze si snou, lebo budete mat stale fyzicky kontakt....ak nebudes vladat byt k nej zohnuta , priprav si aj stolicku, ale neprerusuj kontakt fyzicky, prihovoraj sa k nej nezne...povedz jej co citis, najlepsie, ked si k nej sklonena....sepkat do uska, nie uplne priamo, tak ta bude pocut, aj ked bude plackat...
neviem, v akom je obdobi...ci uz ma uplne za sebou separaciou, ci chce byt cez den sama, alebo sa boji, ked sa otocis, ...ak je v obdobi, ze este separaciu nema ukoncenu tak, by som pockala...ak ma separaciu tak ta fyzicky potrebuje a neskusala by som hned na nu novinky.....
inak vzdy aj vecer aj rano sa maznajte v povodnej velkej posteli, snaz aby si ju ukladala zrelaxovanu a ukludnenu...stale jej hovor , ze co s nou ides robit...tym bude aj respektovana

juliakocka
25. aug 2010

@evamarcel presne to robi aj moja mala....cez den vydrzi aj 3-4 hodiny a v noci, kazdu 1-1,5 sa budi ...... a to jej davam cumlik, aby spala dalej, ale ona place az kym ju nedam ku prsniku a dlho papa...........a o tych spankoch, to iste, cez den spi asi 3 až 4 krat po pol hodine, alebo 45 minutach....a ked spi hodinu, tak otváram šampus.....práve preto som chcela tu metodu vyrevania.......... 😒

evamarcel
25. aug 2010

@juliakocka A CO UZ SI JU AJ SKUSILA ALEBO AKO ? Co robis lebo ja si myslim ze s tym treba nieco robit to nie je v priadku tolko jest v noci a cez den skoro nic moj uz je dokonca 9mesacny a nepapa ani jeden prikrm kompletne

juliakocka
25. aug 2010

@evamarcel no to prave neviem čo robiť...........ale som unavena ked v noci vstavam aj 10 krat a to vstava rano 5,30..........neviem co robit, a už 4 den davam prikrmy a to tiež sa len pobabre a tak place, a dalsich 10 minut pije z oboch prsnikov