Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
30. sep 2010

@marika13 ja na nic nebudem prehovarat... rob ako uznas za vhodne len napisem ako je to u nas... malu uspavam na prsniku ma 8 a pol mesiaca... zaspi oklo 7:30 spi asi do 6:30 ale medzitym je hore aj 6x..mali sme obdobie (mala asi 6,5 mesiaca kedy sa pravidelne budila o pol 4tej -4tej a do cca 6tej sme sa hrali..potom spala este asi hodinku ci dve... preslo ju to samu... nijako som sa ju nesnazila uspat lebo som videla ze ona ospala nie je ze sa smeje za sa chce hrat tak sme sa hrali... teraz uz tieto nocne hry skoncili.. ale ostalo budenie sa 6x za noc niekedy aj castejsie... asi posledne 2-3 noci sa zobudila len 3x... mna a ani manzela nikdy nenapadlo ze by sme ju nejako trenovali na spanok.... mala je spokojna a statstna a to je pre nas najdolezitejsie... manzel sa uz naucil odignorovat ten plac v noci a teda ho to nerusi (comu som rada,lebo on ide rano do roboty teda sa musi vyspat) a takto pekna fungujeme🙂 podla mna sa to dieta aj same nauci prespat noc ked na to bude pripravene... myslim ze ked sa aj ty naucis prijat fakt ze deti sa v noci proste budia tak to budes lahsie zvladat🙂 drzim palce aby si sa dobre rozhodla🙂
este dodam ze moja aj cez den zaspava na prsniku a niekedy to rva aj pol hodinu ..manzel je s nou asi hodinu denne (okrem vikendov) a nemam potrebu ju trenovat ... a nemam ani pocit ze je nejaka rozmaznana..jednoducho ked vidim ze je unavena tak nemam to srdce ju nechat plakat ked viem ze jej viem pomoct... drz sa🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@marika13 este PS: moja mala take noci ved som ti pisala, tak aja som zavrela dvera na splani a sla som do obyvacky🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@mamka_78 a podla teba ma kazdy detsky psycholog pravdu?uplne kazdy?

marika13
30. sep 2010

@zuzkat1 nazory odbornikov sa niekedy odlisuju.vzdy sa najde niekto kto bude za a proti...ja len chcem najst ten najlepsi sposob,pre maleho a aj pre nas,aby dobre spal.menej stresu a tak.
este si stale hladame tej svoj system.do 9mes zaspaval sam,ale potom isli zubky,horuckoval,zaspaval na ceciku,to ho ukludnovalo,odmietal dudlik...a teraz nevie sam zaspat v postielke ☹

zuzkat1
30. sep 2010

@marika13 moja zaspavala sama ked mala asi 4 mesiace tak ten mesiac zaspala sama...🙂 predtym na rukach hojdanie a tak ... to som este bola blba a davala som jej dudel... potom ho sama vyplula a zacala spat sama...potom sa zacalo oteplovat a to ona neznasa tak som ju musela uspavat a nejak nam to ostalo...ale odkedy je chladno tak vidim ze ju nemusim uspat uplne ze spi ale staci ju dostat do takej "polokomy"😀 a ked ju polozim uz je pokojna a zaspi... vecer a v noci to ale nestaci🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@marika13 a ved ja ta nejdem presviedcat o mojej pravde... jasne ze kazdy ako mu vyhovuje, ja len preto sem obcas zajdem, ze ja by som to nedokazala takto ucit a tak napisem obcas ako je to u nas ze mozno daka mamina zisti ze v tom nie je sama a ze ju to upokoji🙂 to ale neznamena ze odsudzujem maminy co to nevydrzia.. kazdy je iny🙂

berenika39
30. sep 2010

@martinka17 ale přece nejde o to nechat dojít vyčerpání maminky někam za hranice možností...tu situaci jde řešit včas, ale ne tak, že se s vědomím, že dělám něco úplně špatně (viz hlášky "nevím jak to vydržím, budu potřebovat podporu mm"), pustím do soutěže, kolik pláče dítěte jsem schopná vydržet a kolik pláče vydrží dítě.

a moc s emi líbí, jak manželé jsou nakonec ti, kteří mají zdravý rozum. dítě nenchají dlouho brečet, vezmou ho, přitulej a uspí. ani to vám nepřijde divný? když už to nepozná máma, ale chlap jo?

marielik78
30. sep 2010

Ahojte, ja som sem nenakukla uz vyse mesiaca, mam co docitavat, aspon posledne stranky ☹

U nas su noci stale velmi zle, uz boli tri take, ze pat zobudeni, tak som sa tesila z toho luxusu (niekomu aj to pride ako horor, no pre mna to bolo nadherne!) a uz sme zase pri starom, vcera som spala hodinu a pol, dnes ani tolko... Bud jej vadi prikryvka, alebo spaci vak, alebo sa len pretaca v sekundovych intervaloch bok-chrbat-brusko-bok-chrbat-brusko a tak cestuje po nasej posteli ci svojej postielke a place pri tom... ☹ Alebo - to bolo najnovsie vcera - rev a oci velke, akonahle ju dam do postielky... Tak som ju mala u seba, ale to zase ten spanok-nespanok - neustale pretacanie a plac ☹ Uz som bola tak vycerpana v noci, ze som sa bala, ze jej ublizim, som uz vyse 12 mesiacov nevyspata a v noci to na mna strasne dolieha (cez den je to okay a uzivame si to - mimochodom, cez den mi tiez malo spinka - bud jeden hodinovu max. spanok s niekolkymi prebudeniami, alebo dva spanky este obcas)...

Uz som tiez rozhodnuta odist do obyvky, spat nebudem tiez (mame tu zajaca, ktory ma bude rusit) a asi sa vela nachodim do spalne, ale uz nemam co ine vyskusat. A kojit neprestanem...

Tak drzte palce, ja vam tiez vsetkym, co sa takto trapite, velmi drzim palceky, nech to mame cim skor za sebou! 😉

vivien6
30. sep 2010

@marika13 ani ja si nemyslim ze si sebecka..ja mam doma to iste..moja mala je stroj cez den nespi a v noci tiez nie..teda zle..a ja som cele dni sama ..a tiez niekedy sa nemam chut ani s nou hrat lebo nevladzem.. 😒 zasa moj muz musi pomahat aj keby nechcel.hned by som mu dala..a je mi jedno ze musi ist do roboty..

zuzkat1
30. sep 2010

@berenika39 suhlasim... moj mm by tiez nikdy nesuhlasil s tym ze ma vyplakavat... tu uz ja som v tomto horsia,lebo ked vidim ze len "hysteria" lebo jej nieco nechcem dat (nieco co jej nepatri do ruciciek) tak ja ju necham nech sa vyzuri,ale mm tan hned ze co je jeho malej princeznicke😀 takze aj keby som chcela (jasne ze nechcem) u nas by tato metoda nepresla🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@vivien6 no moj manzel pomoze ked je doma cez den,ale pride mi dost sebecke ho v noci rusit ked on cez den pracuje a zaraba.. a ja si mozem cez den oddychnut ked mala zaspi ... to je jedno ze len na pol hodku..aj to je viac nez si moze dopriat manzel v robote 😉

vivien6
30. sep 2010

@zuzkat1 moj pomaha tiez.. tak mne pripada skor od muza sebecke ked povie v noci rob s nou nieco alebo sa otoci na druhy bok..alebo nedajboze ide do obyvackly..je to spolocne dieta a ja nejsom robot aby som fungovala doma na 110 percent a v noci tiez a aby som doma varila prala zehlila a starala sa o nase spolocne dieta..moja cez den nespi vobec len ked idem s nou vonku a tam si bohuzial nemozem pospat..a ja vravim stale takto ked muz zaspi v robote co sa stane nic...ale ked ja doma zaspim to uz je vecsi problem..

berenika39
30. sep 2010

@vivien6, a co bys teda chtěla na té mateřské dělat? 😉 😉 😉 😉

berenika39
30. sep 2010

@zuzkat1 jj, ted už taky reagujem jinak na vztekání než na pláč o pomoc v postýlce, to se samozřejmě s věkem mění. super že ti chlapi nemají načtené nějaké nesmyslné poučky a jednají podle citu....

zuzkat1
30. sep 2010

@vivien6 tak to je tvoj pohlad na vec... ja to beriem tak ze som doma na materskej preto aby som sa starala... moja ked v noci place tak nie muz ide do obyvacky ale ja s nou... a prve tri mesiace preplakala skoro cele noci a cez den mi tiez vela nespala..mala koliky... ja som sa hocikedy ani nemala kedy prezliect z pyzama... a manzel spal... postupne sa naucila spat asi 2-3x po 45 minut... uspavam na prsniku..kym spi varim, upratujem.. zehlim vecer ked zaspi a v noci je 6x hore..ale manzel spi... mala uz neplace tak velmi ked sa zobudi tak ju len zoberiem dam na prsnik a hotovo... ja cez den tiez nespim ked ona spi.... a ja vidim problem v tom ked manzel zaspi.. nema lahku pracu a ked aj sedi nahodou v kancli co je zriedkakedy tak iste by si u sefa nesplhol keby spal🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@berenika39 to hej🙂 len vtedy sa jedujem lebo ju rozmaznava🙂 to ze ju uspavam neberiem ako rozmaznavanie... mozno niekto ano,ale neriesim.. ale ked sa hneva a mm ju hned uteka utisit tak sa hnevam aj ja🙂

vivien6
30. sep 2010

@berenika39 jaa som reagovala na temu ze muz nepomaha..a nie ze co by som rada robila na materskej..ja by som sla radsej pracovat ...
@zuzkat1 no moj nazor a toto je ten tvoj..ja som sa od porodu nevyspala..ani cez den..mali sme tiez koliku do 3 mesiacov.dennodenne plakanie a aj vnoci..to bolo uspavanie len na rukach zaspavala som uz hocikedy posediacky..a keby muz by mi cez noc nepomahal asi by som prespala raz cely tyzden...a sam to chape ze ja potrebujem cez den tiez fungovat a preto mi pomaha.niekedy od seba niekedy mu musim navrhnut.ale nikdy mi neodpovedal nie..lebo pozna malu ze to je nezmar..a radsej by som sla do prace a muza by som nechala doma z malou..tiez by som si odrobila 8 hodin prisla by som domov kde je upratane oprate navarene a mala spokojna..ale tak by to bolo asi vsetko naopak..lenze ja musim fungovat 24 hodin..to je nefer podla mna..a ja som tu reagovala na ine zeny co pisali ze muz imm nepomaha...

berenika39
30. sep 2010

@vivien6 no zajímala mě tvoje představa o tom, co by měla máma dělat na mateřský, když ne pofackovat domácnost, hrát si s prckem, courat po procházkách a užívat si života....co je na tom nefér? k čemu jínému mateřská je?

vivien6
30. sep 2010

@berenika39 nereagovala som na to co by som chcela robit na materskej opakujem to..tu bola rec ze by mal aj muz pomahat doma ze to je nefer..ja robim doma to co robim to mi vobec nevadi a robim to z laskou..pisala som ze ja musim doma vsetko robit a muz nemoze pomoct doma s nicim a ani v noci..ako tu pisu ine..to bola moja tema..

berenika39
30. sep 2010

dobře, nechme toho, jsme mimo téma,mě prostě přišlo nepochopitelný si stěžovat, že když jsem na mateřský, musím se starat....od toho snad jsme s dětma ty první roky doma..
už se neptám, stěžuj si dál, jak je to nefér.... 🤐 🤐 🤐

ma.senka
30. sep 2010

@zuzkat1 hm, zuzka, klobuk dole pred tebou a tvojim nazorom, takuto zenu a matku ako si ty by chcel mat kazdy chlap veru 😉 musis mat nervy zo zeleza, ked si schopna takto na 200 % fungovat bez oddychu. Ja sa teda priznam, ze od porodu som sa tiez poriadne nevyspala, maly je zly zaspavac aj spac (jedine cez obed krasne zaspinka a spi zo 2-3hod. a doma). Myslim, ze pomoc manzela je potrebna. Aj tak sa vytvara vztah k dietatu a aj k zene. Ten vztah predsa dostava uplne iny rozmer. Tiez by som rada bola superzena, supermatka, a keby mi veru niekedy nepomahala mama, tak neviem veru... Moj muz teraz ked je maly uz vacsi, tak je to celkom v pohode, povenuje sa mu a tak, ale ked bol malinky, tak to bolo vsetko na mne. A teda mala som z mojho muza pekne nervy. Ziadna podpora, spavanie v inej izbe atd. Ja som teda bola z neho dost sklamana. Teraz sa to uz utriaslo, ale tie zaciatky s babatkom boli naozaj tazke... Ako tu myslim martinka pisala, niekedy som bola taka vycerpana, ze ani usmev dietatka ma nepotesil. A ked som si to uvedomila, bola som z toho este zufalejsia---

@berenika39 - vidim, ze tvoj Petko je o nieco starsi od mojho Miska, od kedy ti Petko spi sam v postielke? postupovala si podla nejakej knizky?

ma.senka
30. sep 2010

@vivien6 , @berenika39 @zuzkat1 - vivien, ja s tebou suhlasim. Nie sme stroje. Materska dovolenka predsa nie je dovolenka. Ja neviem kocky, to fakt ste neboli nikdy vycerpane, unavene aj ked ste na MD? Akoze cely den doma? To fakt vsetko zvladate s usmevom, v pohode a fakt povazujete za normalne, ked chlap povie svojej drahej zene, ze jej nepomoze? ze vsak si na MD tak sa staraj?

sorciera24
30. sep 2010

dievcata, tiez si myslim,ze podpora a pomoc chlapa je ziaduca....neviem si predstavt,ze by mi mm pri nasom nezmarovi nepomohol,to co mate za muzov?...ved je to aj ich dieta....ako chapem,ze maju robotu, potrebuju sa vyspat..aj moj ma....preto sme zvolili riesenie,ze ja s malym spim v spalni a on v obyvacke....aby sa vyspal do prace,lebo vstava 4.30 a ked som kojila 6-7krat za noc...tiez mi nemal ako pomoct,lebo nemal cici 😉 ale chcel...stale sa pytal,ze ako mi ma pomoct,lebo videl,ze som vycerpana....preto aj on navrho,ze metodu vyskusame a podporil ma.....a ked mal napr. maly horucky,tiez mi v noci pomahal, aj poobede sa s nim pohra....lebo ja som v jednom kolotoci.....dokonca ma poslal na jogu, nech si odychnem,ze on to predsa s nim tie 2 hodky zvladne...ako...toto je pomoc muza.....
a na margo....v 7. ci 8. mesiacoch mojho maleho som bola sice unavena,ale tiez sa este dalo a neskusala som knizku,ale do nekonecna sa to neda zvladat...ja si myslim,ze v roku to u nas bolo v pohode...
takze amminky, skuste pockat este 4 mesiace a potom napiste,ci to stale perfektne zvladate...za predpokladu,ze sa vam dieta stale bude budit tych 6 krat za noc.... 😉

sorciera24
30. sep 2010

dievcata, tiez si myslim,ze podpora a pomoc chlapa je ziaduca....neviem si predstavit,ze by mi mm pri nasom nezmarovi nepomohol,to co mate za muzov?...ved je to aj ich dieta....ako chapem,ze maju robotu, potrebuju sa vyspat..aj moj ma....preto sme zvolili riesenie,ze ja s malym spim v spalni a on v obyvacke....aby sa vyspal do prace,lebo vstava 4.30 a ked som kojila 6-7krat za noc...tiez mi nemal ako pomoct,lebo nemal cici 😉 ale chcel...stale sa pytal,ze ako mi ma pomoct,lebo videl,ze som vycerpana....preto aj on navrho,ze metodu vyskusame a podporil ma.....a ked mal napr. maly horucky,tiez mi v noci pomahal, aj poobede sa s nim pohra....lebo ja som v jednom kolotoci.....dokonca ma poslal na jogu, nech si odychnem,ze on to predsa s nim tie 2 hodky zvladne...ako...toto je pomoc muza.....
a na margo....v 7. ci 8. mesiacoch mojho maleho som bola sice unavena,ale tiez sa este dalo a neskusala som knizku,ale do nekonecna sa to neda zvladat...ja si myslim,ze v roku to u nas bolo v pohode...
takze amminky, skuste pockat este 4 mesiace a potom napiste,ci to stale perfektne zvladate...za predpokladu,ze sa vam dieta stale bude budit tych 6 krat za noc.... 😉

sorciera24
30. sep 2010

do kelu...neviem preco mi to pridalo 2krat.... 😅 sorry 😉

lujza123
30. sep 2010

Moja mala od troch mesiacov az do roka prespala celu noc. Vecer zalahla a rano vstala, ak bola aj v noci hore tak sama zaspala ani sme nevedeli. Za cely ten cas sa v noci prebudila len par krat ked jej sli zuby. Presne po roku sa to otocilo a je to cim dalej horsie. Celu noc sa prehadzuje v postelke, zo sna si sada alebo sa stavia, to ju vzdy prebudi a zacne plakat. Robila to aj predtym ale nikdy sa pri tom sadani, lezeni nezobudila. Teraz kazdu chvilu mrnci. Najhorsie je ze sa zacala budit neskoro v noci, medzi 2 - 4 s hroznym krikom. Doslova vreskom ktory sa neda utisit. Takto place par minut co ju kolisem na rukach, potom sa ukludni a prebere natolko ze aj ked dostane napit mlieko, prebalim ju zaspi najskor az tak o hodinu (aj to s placom ze musi ist spat). Skacka po posteli, zacne vytahovat hracky a tak. Ja tam sedim a snazim sa nezaspat. Minule som chytila taky mikrospanok a nasla malu spat pre hrackach na podlahe. A tie meme poriadne studene, bohvie kolko tam tak spala.
Uz je to dva tyzdne co to trva a ja som jak prisera, kruhy pod ocami, dufam ze je to len nejaka vyvojova faza alebo idu stolicky no neviem

Baby fakt Vas obdivujem, ktore mate nespavcov od malicka, klobuk dole, ja mam dost uz teraz. A tiez si myslim ze chlap by mal pomahat. Ked nemoze vstat cez tyzden tak aspon jeden den cez vykend, hlavne pri takychto nespavych detoch. Zena tiez nieje stroj aby tahala bez poriadneho spanku a bola este v pohode.

kuspitka
30. sep 2010

@sorciera24 ahoj.čitám,že reaguješ nato čo píšu.
moj mm mi pomáhal do teraz,ale už nechce viacej pomáhať včera sme s až pohadali.
stále vraví,že malá je veľmi rozmaznaná ,ale podľa mňa nie.ide jej zub preto je asi taká umrnčaná a hádže sa o zem.
on nemá rád ,keď malá ide pri stôl a tam sa hrá a lezie naň...

marika13
30. sep 2010

@ma.senka tiez si myslim,ze partnerova pomoc pomoze zene hlavne po psychickej stranke,ze neni na to sama.
ten moj sa otoci na druhy bok a spi dalej.dufam,ze ked drobec bude vacsi,tak sa mu bude viac venovat

ma.senka
30. sep 2010

@sorciera24 - presne - cca po prvom roku pride kriza, ze akosi je zrazu vsetkeho dost... 😎
- ako vam dopadla metoda podla knizky? ako ste postupovali? podarilo sa? este dojcis?

sorciera24
30. sep 2010

@kuspitka aj moj vravi, ze je maly rozmaznany, ze mu vela dovolim.....keby bol cely den doma on s nim...tak by videl 😉 ale prave preto mi pomaha,ze xce aby rozmaznany nebol......preto pristupil aj na samotne zaspavanie...