Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

martinka17
1. okt 2010

@zuzkat1 moja, bavíme sa o rok a starších deťoch, veď čítaj 😲 😉

sorciera24
1. okt 2010

@zuzkat1 my tiez flasu nepozname ani cumel....bola by to blbost ho ucit na flasu...ale nepit cez den ani vodu ani caj? 😕budes mat problem ju potom naucit vobec pit....nam to tiez dlho trvalo...nakonec sa naucil pit z pohara a so slamkou....ale pije napr. len vodu....ale podla mna uz treba ucit dieta pit aj nieco ine ako MM

lujza123
1. okt 2010

@michalag a nejdu jej zuby? Alebo ma len take prechodne obdobie ked 3 spanky su vela a dva malo ..to trva aj mesiac kym sa ustali. Moja mala tiez spi cez den vseliako, od 6 mesiacov spala 2 x denne po hodine, od 10tich 1 x denne maximalne hodinu a pol. A mavala dni ked nespala vobec. Moj bratranec bol dieta ktore od roka nespavalo cez den vobec.
Davas ju pravidelne spat? To niekedy pomoze ked si zvykne zyspavat na urcitu hodinu.

zuzkat1
1. okt 2010

@martinka17 to je zas len vec nazoru ze kto bude lutovat...poznam deti dnes uz pubertakov,ktore maminy kojili v noci aj 8x do 2 rokov a su zdrave ...nic im nie a ani len netusia co je to nefrolog🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@sorciera24 este ma cas... ona ma len 2 prikrmy a dokopy za den zje max 60 g.... v podstate je hlavne kojena... a aj dr povedala ze nepotrebuje este vodu... uprimne povedane skusila som nechcela... neriesim🙂 z flase pit nevie... zo ziadnej ani z tych uciacich sa poharikov tak ju nenutim... poznam baby co koja a vodu zacali davat ked uz dieta vedelo udrzat poharik a bolo to v pohode🙂

michalag
1. okt 2010

@lujza123 ma spuchnute dasienka ale zubky jej nechcu ani za svet vyjst a uz ju trapia dost dlho ..... davam ju doobeda a potom naobed ked sa napapa (predtym mi spavala 2-3 hodky 2x denne a podvecer si este obcas podriemala nejaku pol hodku), uz mala pekny a pravidelny rezim ale teraz sa to dost zmenilo

zuzkat1
1. okt 2010

@martinka17 ved citam... napisala ze dieta sa to lahsie nauci ked ma 7 mesiacov😀.. asi by si mala citat ty 😉

lujza123
1. okt 2010

@zuzkat1 sytejsia vecera pre babo co este neje kasu moze byt aj trochu odsateho mlieka, staci cez den po kojeni odsat a taketo zadne huste mlieko dat vecer pred spanim. Flase MAM maju cumlik ktory sa da pouzivat pri kojeni a vobec nehrozi nejaka potreba odstavovania. Kase staci par LYZICIEK pred kojenim. Cumel vobec netreba, staci predsa ta deka na zmolenie. A ked tak cumel moze pokazit prisatie malinkym babetkam nie 7 mesacnemu
Voda by sa mala detom ponukat od prvych prikrmov, aby si zvykli ....nikdy nevies ci tvoje dieta nedostane hnacku alebo horucku.....a tu vodu bude naozaj potrebovat.
A ver tomu ze babetku sa koli flasi caju nebude chciet budit takze po par nociach ho ani pit nebude

vlastovka385
1. okt 2010

@zuzkat1 Ty máš ještě malé dítě, tam je to OK, ale já si fakt myslím, že noční kojení po roce už není potřeba. Já prso dávám, protože si tak líp prdne, ale snažím se to neprotahovat, aby toho nevypil příliš. A nesouhlasím s Tebou, že ty prdy nemůže mít z MM, pokud ho kojím v noci, tak začnou pracovat střeva, a protože leží a nehýbe se, tak se mu dělají ve střevě plyny. U novorozence je to jiné, ale s podáváním příkrmů se mění i bakteriální osazení střeva a může to dělat problémy. Dneska třeba skoro neprděl, až kolem té půl sedmé si malinko prdl při kojení, ale jinak pohoda.

amisa
1. okt 2010

@zuzkat1 teba citat tak si clovek mysli ze sa tak vyjadruje minimalne student mediciny. pocuvaj klud lebo sa tu hadam vsetci zacnu hadat. Je vela nazorov ale netreba ich pretlacat nasilim. Lebo nnarpiklad moja pediatricka by stebou vobec nesuhlasila. Ved toto je tema ako som uz raz pisala o knizke a radam k nej. Neber v zlom co hovorim ale stale sa s niekym dotahujes. Ved stebou sa da aj pekne rozpravat, ved sa pozname aj s inej temy. Prepac ak som sa ta dotkla ale myslim to v dobrom.

vlastovka385
1. okt 2010

@sorciera24 Můj Tibor pije z hrníčku s pítkem vodu i čaj od 8 měsíců a žádný problém s přisátím jsem nepozorovala 😉 .

zuzkat1
1. okt 2010

@lujza123 mam asi stastie na pediatra,lebo nema vobec problem s tym ze do malej netlacim caj ani vodu... povedala ze staci ked uz bude mat vela prikrmov... teda ze ked hlavnym zdrojom jedla budu prikrmy... caje sa v noci uz vobec nemaju davat ked tak voda... niekto tu hovoril ze mm v noci kazi zuby... tak nasa zubarka vravi ze mlieko nie ale caje velmi kazia....a co sa sytejsich veceri tyka... tak zase len vecere akokolvek v malom mnozstve sa maju zaviest podla mojej dr az na zaver... po 10tom ci 11tom mesiaci... a ja s nou suhlasim podla mna to len zatazi zaludok...ani mne nie je dobre ked na veceru zjem nieco syte.... navyse moja sa nebudi na hlad podla mna... ona cestuje po posteli a vzdy ju zobudi ked narazi... a podla mna vela deti sa nebudi na hlad... chcu byt s mamou alebo im idu zuby,alebo len tak ich nieco zobudilo...
PS moja uz mala horucku a spala teda pri mne a kazdu pol hodinu som ju kojila
inak moja nevie pit zo ziadnej flase, mam tie avent pre kojene deti... nevie z nich pit a ani nechce 🙂 mudre dieta mam🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@amisa v pohode🙂 ale napr. moja pediatricka so mnou suhlasi🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@vlastovka385 flasa s pitkom je v pohode... hovorime o tych klasickych dudlovych flasiach🙂

amisa
1. okt 2010

@zuzkat1 vidim ze si necitala..

vlastovka385
1. okt 2010

@zuzkat1 Zuzko no nevím, jak to tvoje zubařka myslela, jedině pokud mluvila o slazených čajích. Protože když se nad tím zamyslíš logicky, tak zuby se kazí, když se změní pH v dutině ústní. To zpusobuje cukr. Mateřské mléko má nejvyšší obsah laktózy ze všech savců a laktóza je mléčný cukr. Takže bych si dovolila nesouhlasit, že větší problémy způsobí neslazený! čaj než mateřské mléko.

vlastovka385
1. okt 2010

Třeba mě štve, že nejdřív Tiborovi vyčistím zuby a pak ho jdu kojit, aby usnul, čímž to čištění zubů částečně znehodnotím. Možná zkusím otočit pořadí, ale on to prso k usnutí ještě večer vyžaduje. Asi budu muset poslat uspávat tatínka 🙂.

zuzkat1
1. okt 2010

@vlastovka385 ani ja neviem ako to myslela... to len som pisala co ona vravi... mozno myslela na farbiva alebo co ja viem co... ona inak patri medzi matky co kojili vyse troch rokov... tak mozno preto ...a caj nedavala davala len vodu...

vlastovka385
1. okt 2010

@zuzkat1 Já určitě taky preferuju vodu před čajem na noc, ale ještě jsem to nezkoušela, abych nezpůsobila hysterický záchvat. Ale dnešní noc mě naplnila optiismem, viz pas 😉 .

lujza123
1. okt 2010

@zuzkat1 jasne ze dieta zacne samo od seba viac pit az ked zacne jest cely den...ale len tak zo srandy by si uz skusit mohla. Ked ti uz lezie tak zachvilu bude aj pobehovat a vtedy uz bude mat smad. A skusala si jej dat pit s poharika pre starsie deti? Alebo aj z dospelackeho..trochu sa pooblieva ale pride na system ze treba tahat.

No ale neviem si predstavit 10 a uz vobec nie 11 mesacne dieta bez vecere......vazne neviem. Mozno take co cely den sedia ale tie pohyblivejsie tazko.

zuzkat1
1. okt 2010

@vlastovka385 hej videla som🙂 verim ze si bola nadsena...pozeram ze mate rok aj 3 mesiace takze ja sa este nacakam🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@lujza123 moja uz chodi pri nabytku... neobsedi ani minutu ma 8,5 mesiaca a 2 prikrmy... papa obed najviac do nej dostanem 60g a ked zje na obed 60g tak olovrant mi ohrdne... takze asi tak... inak co sa zavadzania prikrmov tyka dodrtiavam presne manual co mi dala nasa pediatricka a mala je v pohode...kojim ju kedy chce pekne pribera..patri medzi mensie deti ale pribera tak neriesim... no skusala som poharik aj flasku aj tie kuzelne hrnceky... z toho hrnceka jej islo ale skoro sa zadusila pohar ked jej sla voda do pusy tak vyplula a pozrela na mna stylom ze ci mi sibe🙂 tiez som myslela ze musi pit ale dr ma upokojila ze kym sa koji (najma koji) tak netreba

vlastovka385
1. okt 2010

Jinak moje rada, jsem přesvědčená o tom, že Tiborovi pomáhá líp spát, když je otevřené okno. Pořád se hádám s manželem, který kafrá, že je tam zima, že se nachladí, ale já si myslím, že se částečně budil i kvůli horku. Dnes ráno tam bylo 20 stupňů, předtím běžně i 23 a víc.

zuzkat1
1. okt 2010

@vlastovka385 u nas je okno stale otvorene nonstop (okrem kupania) zacala som jej ho na noc otvarat ked mala 3 mesiace a este nebola chora... ta horucka co som spominala ze mala bola po ockovani a nie z choroby..... a suhlasim ze lepsie spi aj moja ked je tam chladnejsie... v lete to bola hroza (8 budeni za noc) teraz to pomaly klesa...

vlastovka385
1. okt 2010

Dneska jsem ho třeba kojila před odpoledním spánkem a nechtěl usnout, já prsa už úplně prázdný, tak si říkám dudlíka ti dělat nebudu, šupla jsem ho do postýlky, začal vztekle bečet a nadávat, ale dala jsem mu pusu a šla a do dvou minut bylo ticho. A předtím nebyl ani řev, spíš takový vzteklý výkřiky.

mamka_78
1. okt 2010

vlastovka385: Gratuluju!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉

zuzkat1
1. okt 2010

@vlastovka385 tak to mas dobre🙂 vazne... ja viem ze aj vekovy rozdiela a tak,ale ja ked moju necham,lebo vidim ze ona si uz srandu robi🙂 uz vyzera ze o minutu spi a zrazu sa zacne smiat😀 a vtedy ju zvyknem dat do postielky... je mi jasne ze o minutu sa vratim a zas ju vezmem na ruky...ale ona take nieco ze vykriky 2 minuty nepozna... ona zacne jacat akoby ju z koze drali a to je ochotna robit aj hodinu... raz som ju nechala s mamou lebo som musela ist k dr... odisla som ked plakala (mala som termin) a vratila som sa este plakala... takze u nas by to neslo ani keby som to chcela... ja ju necham plakat ked sa jeduje ze nieco nemoze dostat napriklad mobil🙂 vtedy to neriesim,lebo musi pochopit ze nie, ze to jej do ruk nepatri... a ona naozaj bude plakat az kym k nej neprides aj keby mala o hlas prist.... jej je to jedno ... a nieze teraz je uz taka, ze som ju rozmaznala, ona bola vzdy taka... 😅 proste certo berto🙂

vivien6
1. okt 2010

aj ja sa musim pochvalit...mala spi uz dva dni v inej izbe. sama a v postielke..prvy den sa zobudilaa raz napapala sa prebalila som ju a zaspala.. a vcera sice zaspala o 23.00 ale zobudila sa az o pol 5... bez jedineho zobudenia. normalne zasnem..ked spala s nami v spalni to bola hotova katastrofa... aj 10 za noc.. uviidme ako to bude pokracovat 😉

amisa
3. okt 2010

@vlastovka385 gratulujem..len tak dalej. Inak nasa ma najnovsie maniu nebudit sa na papanie medzi 4-5 rano a potom o siestej, ale o 3 -4 rano a potom o 6.30 ci 7.00. Ale to az tak nevadi. Zaspava sama v postielke aj v noci. postupne to hadam skratim az to uplne vymyzne.

ma.senka
3. okt 2010

@janka - skoda ze si toto neposlala skor... ja som sa pred 2 dnami chvalila, ze misko mi zaspinkal bez prsika - ale s tym, ze spinka vedla mna, samostatnu postielku ani neskusam (nadojcila som ho a potom presviedcala, ze didi spinka) dnes - po 3 dnoch sa napapal a zaspinka pri mne prituleny do 15 min. Ale musim povedat, ze v noci sa dost budi. Spavame spolu. Vzdy ked sa zobudi, pyta didi. Ked sa napapal som mu ho odmietla dat, spustil plac, krik, hnev.... Akoze aj zaspinkal, ale o chvilu sa znova zobudil... Takze o vyspatych nociach sa neda hovorit...Ten clanok ma asi posunul inde - asi to naozaj prestanem riesit a uvidime... i ked neviem si predstavit ako ho odstavim (hadam do 3 rokov sa to podari) - ale to uz je ina tema...