Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

benne
12. dec 2010

@bubelko vieš ako to je, ja tiež viem všetky negatíva... ale ked som sa chcela vyspať... skúšam tak, že mám dve fľaše, jedna s vodou, druhá s čajom (1 lyžička cukru na 180ml) a striedam mu. Tak pije vodu na pár dúškov... ale častejšie sa zobudí a min.raz vypije skoro celý čaj... takže v podstate to mám to isté ako dávať len čaj... Ale určite skúsim, zubári sú nekresťansky drahí 😀 mám ale teraz doma 3 deti a som bez mm, ale ako som písala vyššie.... kruh, sa uzatvára... a ja teda problém s jeho revom mať nebudem... len susedia 😀 Potom napíšem či uspejem...

bubelko
12. dec 2010

@benne viem a chapem 🙂 tak drzim palce a napis, ako ste dopadli 😉

dlabinecka
12. dec 2010

Ahoj holky, nezkoušely jste některá homeopatika? my máme za sebou první noc s homeopatiky a vyspali jsme se nejlépe od porodu!!!🙂

cherryblossomgirl
12. dec 2010

@dlabinecka a ake homeopatika ste vyskusali?

dlabinecka
12. dec 2010

@cherryblossomgirl Zkusili jsme sedalii. Vím z internetových diskuzí, že někomu zabere někomu vůbec. Uvidíme, jak to bude u nás, ale myslím, že leckomu by mohla homeopatika pomoct - neřikám, že zrovna Sedalia, ale třeba i jiná...

bubelko
12. dec 2010

@dlabinecka a mozem sa opytat, preco ste davali homeopatika?

dlabinecka
12. dec 2010

@bubelko Malá od narození špatně spí. často se budí, a pak špatně usíná. Zkoušeli jsme bylinky, to trošku pomohlo. Homeopatika jsou přírodní, takjsem si řekla že to zkusím.

layla84
13. dec 2010

@benne

Skúsila si riediť čaj? myslím, ak je dieťa zvyknuté na čaj s cukrom v noci, v prvom rade sa zbaviť cukru a to tak, že sladiť každú noc a niečo menej, až napokon vôbec. A keď bude už piť len čistý čaj, tak začni riediť čaj. Vždy si večer priprav čaj, ale každý večer do neho dolej o niečo viac vody a o niečo menej čaju. Čaj bude takto každú noc redší a redší, až napokon budeš mať len čistú vodu, dieťatko ti ju buď prijme aj v takejto forme, alebo sa na to vykašle a prestane sa toho dožadovať. Ak to aj nezmierni nočné budenie, minimálne to zmierni zubné kazy 🙂

benne
13. dec 2010

@layla84 @bubelko on nedostáva taký sladký, že by riedenie bolo nutné, ja som mu v noci dala aj čistú vodu, ale to sa napil pár dúškov a nespal dalej... včera som mu dala neosladený čaj, pevne rozhodnutá, že nech sa robí, čo sa robí tak už cukor nedostane. Úplná pohoda, napil sa takého a z 300ml klesol razom na 100ml. Uvidíme dalšiu noc, ani cez den mu nesladím. Bude to asi ako s tým mliekom. Razom ho prestal piť a vtedy som asi mala aj prestať sladiť, nevadí, radšej teraz ako neskôr 🙂 Takže s prvým zubom ho prešiel nočný apetít a snád sa to postupne upraví aj ten spánok jeho.

bubelko
13. dec 2010

@benne tak drzim palce 😉

atija
15. dec 2010

@pandaa aku to knihu spomínaš?

sussanah
15. dec 2010

@bubelko tak jsem se dneska nechala tebou inspirovat a dala maleho spat, kdyz se mi zdalo, ze uz je proste cas, coz bylo skoro o hodinu driv nez normalne. usnul docela rychle, jsme zvedava na noc 🙂 Kazdopadne ted jsem se akorat zacetla do clanku Annag a do diskuze pod nim a zjistuju, ze uz te poznam i podle stylu psani 😀

janka108
15. dec 2010

@dlabinecka sedalia sa moze davat od 1.roku, pokila sa nemylim...

benne
15. dec 2010

@bubelko poslušne hlásim, nočné prebaľovanie už nie je nutné... zdalo sa mi, že sa aj menej budí... ale momentálne chytil "sopľa", tak ďalší raport po doliečení... 😀 😀 😀

bubelko
15. dec 2010

@sussanah 😀 😀 😀

bubelko
15. dec 2010

@benne tak sa rychlo vyliecte a nech sa vam nadalej tak dobre dari 😉

@sussanah tak som zvedava, k comu dospejete a aka bude noc. daj potom vediet, ci sa nieco zmenilo a ak ano, ci k lepsiemu alebo horsiemu 😉

sussanah
15. dec 2010

@bubelko no akorat se chystam spat a zatim je to horsi, uz se mi vzbudil 4x a to obvykle do pulnoci spi naprosto v klidu 😒

bubelko
15. dec 2010

@sussanah tak to ma mrzi ☹ ved uvidis, ale silit to nesil - to nema zmysel - nie pre teba, nie pre neho 😉

dlabinecka
16. dec 2010

@janka108 Ano, oficielně ano, ale dává se i mnohem mladším dětem, např.od 4 měsíců. samozřejmě jsem to konzultovala s odborníkem. a nemůžu si jí vynachválit. užíváme 5tý den a dcera spí krásně a poslední dvě noci usnulu zcela sama.....

zuzkat1
16. dec 2010

@sussanah ahoj... u nas sa neosvedcilo dat ju spat skorej ako obvykle... robievam to ked je velmi unavena a vidim ze uz nevydrzi do tej pol 7 mej na kupanie tak zvyknem kupat uz o 6tej a to su potom tie noci kedy je hore kazdu hodinu... inak posledne tri noci sa mi budi len 2x🙂 sice mame rano uz o 5tej pol 6tej ale aj tak je to super🙂 a tak dufam ze jej to vydrzi.. ani neviem co sa jej porobilo🙂 asi uz nastala cas kedy nepotrebuje tolko cuckat🙂 len dufam ze som to nezakrikla🙂 cez den uz davno zaspava bez cuckania tak uvidime🙂

liviaf14
16. dec 2010

ahojte

@zuzkat1 akoby si o mojom malom písala. posledné dni kúpeme o 6-tej, spí už o 7-ej a v noci sa často budí po hodine, dvoch, keď prespí 3-4 hoďky tak to je úspech. ako zaspávate cez deň, keď už tvoja malá nepotrebuje cuckať prsko? mne zaspí iba v kočíku cez deň, v postieľke nevieme zaspať, nechceme, ach jaj.

zuzkat1
16. dec 2010

@liviaf14 mne v kociku nespi od 3 a pol mesiaca... doma spociatku len na prsniku uspat ale raz som na to nemala cas tak som nakojila a kedze bola spokojna tak som ju dala do postielky ze rychlo vyvesiam (prala som farebne a doprala pracka🙂) a kym som vyvesala spala...takze som to zacala tak robit ze ked uz je cas spinkat tak ju nakojim dam do postielky a rychlo prec (lebo ked ma vidi tak v nej nechce ostat) a vacsinou zaspi do 10 minut este si pusti maca - ma takeho hracieho o postel priviazaneho tak potiahne za snuru a hra jej... a potom spinka... ked sa jej nedari ze je moc unavena alebo ja neviem a place tak nastupi prso - nemam s tym problem ked to potrebuje... ale vecer a v noci len prsnik🙂 to este nejde bez toho ale nevadi aj to bude🙂

zuzkat1
16. dec 2010

@liviaf14 inak nase bezne noci este tri dni dozadu boli take ze 6-7x a ked isla skoro spat teda o pol 7mej (normalne chodi o 7mej) tak aj kazdu hodinu... to len teraz mame 3tiu noc ze len 2x vstala (teda 3x ale prvykrat to je est kym ja nespim takze to neratam😀)

liviaf14
16. dec 2010

@zuzkat1 diky za odpoved, tie posledné noci ti závidím, my stále hrozne spíme ☹

zuzkat1
16. dec 2010

@liviaf14 ja len dufam ze to nie je len prechodne🙂 lebo uz mala take obdobie ze spala pekne a potom zas bola hore kazdu hodinu🙂

liviaf14
16. dec 2010

@zuzkat1 no keď tie deťúrence hrozne vymýšľajú, že? 🙂 dokedy plánuješ kojiť? ja by som rada odstavila okola roka, lebo čím neskôr, tým horšie podľa mňa. uvidíme ako sa nám to podarí.

bubelko
16. dec 2010

@sussanah ako dopadla noc? bolo to potom este horsie? 😕

zuzkaremiaska
16. dec 2010

Všetkých pozdravujem a prosím o radu. Moja 4 a pol mes. dcérka mi začala veľmi zle v noci spať. Večer mi pravidelne zaspáva až o 22.30 hod (od narodenia) a od polnoci sa začína budiť aj každú hodinu alebo polhodinu. Hneď ju prikladám ku prsníku,lebo ináč by plakala.Pri ňom zaspí, opatne ju dám do postieľky. ak sa náhodou preberie, otvorí oči a opäť ju musím priložiť. Nadránom si ju už unavená beriem k sebe do postele, znovu ku prsníku.Ten žužle aj hodinu. Akonáhle jej ho vyberiem, začne sa hnevať. Myslím si,že to nebude hladom,ale tým,že chce moju prítomnosť a živý dudlík, nakoľko klasický nechce..Ako to viyriešiť? Nepoznáte nejaký babský recept? Cez deň pospí len 2 hodinky, aj to len v kočiari. Už nevládzem, som unavená. Ďakujem každej za radu, názor, povzbudenie. Zuzana

sussanah
16. dec 2010

@bubelko ahoj, tak dnesni noc bylo dost spatna, budil se s placem a porad chtel mliko. vetsinou uz kojim az kolem 5 a pak nekdy rano, nekdy ani to ne no a dneska jsem kojila uz ve 2 a maly dost plakal a vubec nechtel byt v postylce ☹ Ale spis nez doba usnuti to budou spis zuby nebo nejaka viroza, je porad zahleneny a tlaci se mu 4,no nic moc 😒 Ale asi ho budeme davat spat trosku driv, podle me nelze delat zavery s jedne noci 😉

kristiluky
16. dec 2010

po dlhšej odmlke musím skonštatovat že naše pekné noci sa skončili 😝 ale nemožme zato niekolko zubov si zmyslelo že vyleze, najprv pravá jednotka, teraz levá dvojka-to bude srandovné to naše dítko 😀 predpokladám ale že aj lavá jednotka na seba nenechá dlho čakat, ešte sa mallý medzičasom vysypal z Nurofenu-mal desnú koprivku a ked som si prečítala vedlajšie účinky tak Nurofen putoval pekne hlboko do skrinky, ho vypijem maximálne tak ja ked chytím horúčky 😲 v noci sa budíme automaticky s revom ale zas nejak často sa nekojíme, tak 3krát čo je u nás vpodstate aj tak stále podpriemer

@sussanah pozerám že to máš tiež veselé, ako keby sa tie deti nemohli rodit komplet so zubami že? potom daj vediet ako funguje to skoršie zaspávanie, u nás to zatial nefungovalo nikdy