Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

denisekkk
1. jan 2011

@misha_ 🙂 dufam ze ked podrastie bude dobre spinkat...no uvidi sa... ale mas pravdu ked spi pri nas spim v krci aked sa chcem pohnut prebudim sa ..rovnako tak ked sa pohne ona som hned hore....ale ten strach tam bude vzdycky

luciferova
2. jan 2011

@evamarcel to akoby som o sebe a mojom malom citala. A este su aj rovnako stari 😅 ty ho kojis?

evamarcel
2. jan 2011

@misha_ budem velmi rada ked mi das vediet ako dopadla sestra, lebo u nas je to ozaj uz asi len k vyplakaniu stale sa snazim vsetko mozne robit aby som ho uz tolko nekojila ale ked nekojim je to este horsie lebo je hore aj kazdu hodinu stale sa postavi v postielke a musim ho dat dole a podat ruku a o hodinu zas...a ked kojim tak vydrzi zhruba 2,5hod. niekedy a je to uz dost tolko sa budit na tak stare dieta no a najhorsie ze spinka iba raz denne a pritom uz rano vidim ze je unaveny ale ked ho polozim do postielky a chceem uspat tak ani nahodou vystraja a poobede opat unaveny a pritom vidim ze potrebuje dva spanky lebo ked spi raz normalne je unaveny cez den az hyperaktivny uz nevie co so sebou a myslim si ze vsetko to zacina od noci cez noc sa nevyspi cez den je to este horsie. Tiez mame vecer ritual kasicka, kupkanie, kojenie a uspavam ho tak ze mam na nom ruku to uspavanie je v pohode zaspi do 20min najneskor a tiez ho davam skoro spat uz o pol siestej vecer tak ako layla84 radi. Takze budem ozaj rada ak das vediet ako dopadla sestra zrejme to musim aj ja spravit.

evamarcel
2. jan 2011

@luciferova ano kojim a ani nemam v umysle ze prestat ale toto spanie uz myslim sa musi zlepsit lebo je to strasne a cez den ti kolko spinka mne iba raz a to 1hod.20min.a pritom vidim uz o pol desiatej rano niekedy aj skor ze je unaveny dokonca ziva a ked ho chcem uspat ani nahodou sa mi to nepodari a poobede uz o pol stvrtej je taky hyperaktivny nevie co zo sebou ja si myslim ze jednoznacny problem je v spanku a ze by bolo vsetko ovela lepsie keby pekne v noci spinkal povedzme s 1 az max. 2zobudeniami. Davam ho uz velmi skoro spat na noc 17.30 ale aj tak sa casto budi. Potrebujem ho naucit normalne spat len sa vobec neviem k tomu placu odhodlat...uz manzel sa smeje ze mi da podpisat papier kde si ziadam naucit maleho spat, aby som ho uz viac neprehovarala a zacali sme s vyplakanim lebo ja vzdy po tazkej noci ze uz ho ideme ucit sameho spat a ked pride vecer tak sa zlutujem a manzel aj chce ja ho prehovorim 😉

evamarcel
2. jan 2011

@sussanah a on sa ti nedviha z postielky lebo ja mojmu mozem hovorit co chcem on si sam nelahne ale bude plakat kym ho nenakojim alebo pomoze aj to ze mu dam najprv cumel a az tak dam na neho ruku a spi ale o hodinu opat hore...ako ste to dosiahli to zobudzanie len na dvakrat uz nekojis?

kaja73
2. jan 2011

@evamarcel Nemaš doma nosič? Mne ked vidim,že je maly unaveny,ale on nechce spat,tak nosič super pomože.Dam ho don a po chvilke nosenie v nom zaspi.Potom ho uložim do postele.Najskor som to musela robit aspon 5 krat do tyždna,teraz už len tak 1 krat.postupne sa zlepšuje v zaspavani a tiež som sa začala riadit laylaov84 a chodime spat na noc skor.Chodili sme okolo 21h a teraz okolo 19,30h.To je pre nas dost posun a fakt to funguje.

mag5olie
2. jan 2011

ahoj. já žadnou knihu nečetla. ale se vstáváním v noci jsem neměla problém, protože prcek od narození spal celou noc. když jsem ho dala do postýlky tak klidně sám usnul. v šestém měsíci se to ovšem změnilo a sám usínat nechtěl a plakal tak jsem ho uspávala ale když už měl devět měsíců tak jsem ho v postýlce nechala řvát cca 15 minut. po týdnu už klidně usínal sám. mojí sestře to trvalo měsíc než se to naučil, ale když časem zjistí, že mu řvaní nepomůže, že stejně k němu do pokoje nepřijdete tak přestane.

misha_
2. jan 2011

Mam taky v planu davat malou driv do postele. Jak dlouho vam pak deti spi? Ted usina kolem 7.15, ale myslim, ze je uz dost unavena, a vstava mezi sedmou a osmou. Bojim se, aby se pak nebudila v sest nebo driv. Taky mm chodi domu az po seste a kdyz ji budu davat spat o hodinu driv, uvidi se s nim jenom o vikendu.

sussanah
2. jan 2011

@evamarcel kojim porad a taky jeste nechci prestavat a prave proto jsem citila, ze je potreba udelat poradek v nocich nebo by me porazilo. Kdyz mival blbou noc, tak byval vzhuru i 2h (ted mezi svatkama se mu jedna zadarila) a to vis, ze vstava z postylky. Ja jsem ale uz asi tvrda. Proste ho tam necham, mluvim na neho, zpivam mu, snazim se ho presvedcit aby si lehl, jednou za cas ho polozim sama (sam od sebe si vetsinou nelehne). Je to narocne, kdybych ho nakojila tak urco hned zabere, ale kdyz uz se v noci vzbudim s tim, ze mu nedam, tak se snazim rozhodnuti proste nemenit, at to neni tak, ze kdyz dlouho breci, ze mliko dostane. Zacali jsme ale tak, ze jsem ho na odnaucovani mela v posteli u sebe (donedavna s nama spaval v posteli) a tam ho presvedcovala, ze mlicko spinka a ze bude rano atd. Nejprve to bylo asi ty 2h, nez poradne usnul (tak po chvilkach usinal a azase se budil), ale po tydnu se zacal fakt budit vyrazne mene, i kdyz se v noci vzbudi a chce mleko, tak mu reknu ne, nabidnu vodu a je klid. JInak vodu samoze taky nechtel v noci, ze zacatku mi ji malem omlatil o hlavu, ale kdyz mliko porad nebylo, tak vzal zavdek i vodou 😀 Dneska se napije vodu, dam dudlik a chrni dal 🙂 S tim spankem pres den, to neporadim, u nas se spi jednou denne uz asi od maleho 9m, takze ja jsem rada, ze vubec spi 😉 Ale kdyz bude lepe spat v noci, tak i pres den se to vetsinou zlepsuje.

valika_val
3. jan 2011

ahojte baby, snazim sa preluskat tuto temu a zatial mam dve otazky:
co robit, ak moje dieta vydrzi byt hore 3 hodiny (cez den, medzi jednotlivymi spankami)? na 99% to nie je ani menej, ani viac, fakt su to tri hodiny. takze ak ho ulozim spat skor, nez bol 3 hodiny hore, uspavam dlho a hneva sa. ak ho idem dat neskor, tak je uz uplakany a umraucany, hneva sa a zaspava v zlej nalade. cize u nas sa o rezime velmi neda hovorit, pretoze zavisi od toho, kedy sa zobudi po nocnom spanku, kedy po prvom a druhom dennom. a ak je to cele nejako skoro, ze konci druhy denny spanok napr. o 14 hod., tak viem, ze pred nocnym spankom tam musim niekde narvat aj treti (polhodinovy) spanok. ten je najhorsi, lebo po pol hodine ho budim (nemozem ho nechat zobudit sa sameho, lebo sa moze stat, ze sa zobudi o 18 hod. a potom mi o 20 hod nepojde spat ani za svet).

vseobecne so zaspavanim nemame problem, nestazujem sa. ak ho dobre odhadnem, ide to bez problemov.
ale nocne budenie je katastrofalne, po polnoci kazdu chvilku, ani do mojej postele, ani na prsnik, skratka nic. teda nieco, na co neviem prist. niekedy staci pohladit, dat lahnut a dat cumlik, ale ked sa zobudi po 20 minutach, je to katastrofa a nasledujuce hodiny travime spolu v posteli, kde mam na nom ruku, aby sa nehybal a pri kazdom pohybe alebo prejave prebudenia (plac, stavia sa na styri), ho spacifikujem, pohladkam, dam cumel, pridam nejaky zvuk (čššš) a tak dookola... okolo stvrtej (po kojeni) zaspi na dlhsie (aj hodina, niekedy dve).

pisem dost chaoticky - ak sa najde niekto, kto by vedel poradit, pytajte sa. napisem vzorovy den, ako to u nas vyzera.
dakujem!

zuzkat1
3. jan 2011

@valika_val ja by som treti spanok vynechala a dala spat vecer skor.... my kupeme o pol 7mej a o 7mej spi..ale ak je velmi unavena tak nemam problem to cele posunut o pol hodinku dopredu....
nejdu mu zubky? moze ho to v noci svrbiet...moja vstane aj 6x ale nakojim a spi dalej...

valika_val
3. jan 2011

@zuzkat1
ja to za kojenie nepovazujem (dala som aj prsnik, kolkokrat sa zobudil), ale mliecko nebolo (ved ako by aj - po 40 minutach to bolo iba par kvapiek) a aj tak sa vacsinou ani nespustilo, lebo to proste neslo a on len dudkal, netahal od hladu.

ak sa mi po druhom spanku zobudi uz o 14 hod., tak ako som pisala, vydrzi byt hore 3 hodiny. a to ho mam kupat o 16,30 aby isiel spat o 17 hod? to sa mi zda fakt prilis skoro... preto tam vsuvam ten treti spanok, zial.

zuzkat1
3. jan 2011

@valika_val moja vydrzala este menej v tom veku.... ale ona mi uz po tretej nezaspala ani keby co bolo takze my sme sa hrali a citali si a vselico robili az do kupania a ona bola v pohode ked sme sa s nou hrali... no ale tak teda neviem... bol to len napad.... moja teraz vydrzi asi 3hodky...
moja tiez velakrat len podudluje... fakt neviem..take zle noci vymykajuce sa norme mala len teraz ked jej isli dolne dvojky... ale trvalo to asi tyzden...

dlabinecka
3. jan 2011

@valika_val jaj, a v kolik vstává tedy? když vydrží být vzhůru tři hodiny a už ve 14 má po druhem denním spánku?

dlabinecka
3. jan 2011

@valika_val a asi bych ho nechala spát do těch 18ti klidně a dala spát kolem 21. moje malá chodí spát ve 21 a pohoda...

zuzkat1
3. jan 2011

@dlabinecka a nie je neskoro davat take male dieta o 9tej spavat... ? ved kedy bude chodit spat ked bude mat 3-4 a viac rokov?

dlabinecka
3. jan 2011

@zuzkat1 v tu samou dobu !!! Když jí byl měsíc dva, tak chodila třeba taky ve 23 - dřív prostě neusnula!!!! Až jí budou 3-4, tak nebude spát přes den, bude vstávat do školky, atp.!!! Myslím, že ve 21 je to uplně normální.... Když jí dám spát ve 20, tak v kolik budeme vstávat?!?

evamarcel
3. jan 2011

@kaja73 no on ani v kociku nechce spat nosic nemam mala som ked bol mensi klokanku aj satku ale nechcel v tom spinkat nosit ano pozerat sa ale spat ani ked bol uplne hotovy zrejme mu nevyhovuje stesnenie.

zuzkat1
3. jan 2011

@dlabinecka ved ja som to nemyslela v zlom .. som ta vytocila mam pocit... len som sa pytala... moja o 7mej spi a donedavna vstavala o 6tej asi tyzden vstava o 8mej... od narodenia chodi spat v rovnaku dobu

dlabinecka
3. jan 2011

@zuzkat1 ale ne - jen, že každé dítě je jiné. a řešit tedm, co bude za tři roky mi připadá zbytečné - do té doby může být všechno uplně jinak!!!! já bych to prostě zkusila posunout a třeba by to bylo lepší - třeba ne 😉

kaja73
3. jan 2011

@dlabinecka nemusiš sa bat dat skor spat.Dieta sa rano vačšinou budi v tu istu dobu a ak mamina chce predlžit nočny spanok,jedine riešenie je da spat skor.Mne ked chodil spat o 21h ,tak spal do 7-8 h a teraz chodi spat o 19,30-po laylinej rade a tiež vstava tak isto.Teda som mu predlžila nočny spanok o vyše 1h.Jasne, že na to nenabehhol hned,ale cca po tyždni sa to pekne upravilo.Teraz je aj cez den kludnejši a ak neprepasiem čas na zaspavanie,tak pekne zaspi-spi raz za den.Ak dam spat o niečo neskor-stači o pol h už ma problem zaspat a je uplne vyhecovany.Ak ti spanok malej vyhovuje,tak nič nerieš,ak nevyhovuje ,tak sa netreba bat zmien.Ale nečakaj hned vysledky.

zuzkat1
3. jan 2011

@dlabinecka no lebo moja svagrina ma 4a pol rocnu dceru ktora chodi spat o 11tej aj neskor... cim je starsia tym neskor chce ist do postele.... aj moja posledne dni vymysla ale ja jej neustupujem v tomto, ked nezaspi tak tam musi lezat...ked zacne plakat idem k nej a dam ju na prsnik a zas do postele... aby vedela ze sa ma spat a nic ine ako prsnik aj tak nedosiahne tym placom🙂 preto som sa pytala lebo vidim na mojej ze uz by chcela byt dlhsie hore...

evamarcel
3. jan 2011

@sussanah a uspavas ho pri kojeni alebo nechavas sameho? No presne u mna je problem ze mu nakoniec podlahnem a dam mliecko. Keby to bolo len na dvakrat nocne kojenie nepoviem a keby maly bol aj rano uplne vyspinkany ale on uz pri ranajkach pretiera ocka tak ja uz musim nieco s tym robit je potom uplackany cez den nepohra sa sam odkedy sme presli na 1spanok tak to je katastrofa aj cez den aj v noci ale pritom som sa pokusala davat dvakrat ale nic no zacarovany kruh.

Zobudi sa ti uz len dvakrat v noci? Spinka s vami na manzelskej posteli? Rozmyslam ci je lepsie taky sposob ako ste mali vy ze by som pri oducani bola pri nom alebo uplne odisla z izby a nechala sameho.

dlabinecka
3. jan 2011

@kaja73 no, ale já si právě nestěžuju 🙂 malá spí v noci cca 11hodin s jednim kojením, usíná sama naprosto v pohodě v těch devět. přes den spí dvakrát cca hodinu. kdybych jí dala spát v sedm, tak jí manžel už nikdy neuvidí, když chodí z práce po šesté 😉

@zuzkat1 no, jenže jestli by to pro ní nebylo lepší! vyndat a dát prso - to něco řeší? já malou úpoložím do postýlky, odejdu a ona za pár minut spí. každé dítě je jiné. např.moje švagrová má 3letou dceru. nikdy neměli žádný režim, malá chodí spát mezi 20-24!!! a jsou v pohodě. každý si to udělá holt po svém 😉

evamarcel
3. jan 2011

@kaja73 ako dlho spinka cez den maly a v noci sa nebudi? kolko hodin nocneho spanku prespinka su priblizne rovnako stary tak ma zaujima lebo mojmu jaksi je malo spanku lebo cez den je niekedy dost mrzuty.

zuzkat1
3. jan 2011

@dlabinecka no ja ju nenecham plakat ani sekundu zbytocne a ona uz place vtedy od unavy len nechce spat...vymysla v poslednej dobe... predtym mi zaspala na prsniku do 10 minut a teraz proste nie a nie... a ked uz vidim ze vymysla tak ju dam do postielky chvilu vydrzi a potom place

evamarcel
3. jan 2011

@valika_val moj maly sa budil stale o 6hod. rano resp. pol siestej siestej a ja som aj chcela dlhsie pospat davala som ho uz aj na 20tu spinkat a vobec nic nepomohlo vstavanie rovnake niekedy dokonca aj skôr ako ked som ho dala spavat na 18tu co som bola uplne prekvapena lebo mi to nedavalo logiku ze skor ide spat a dlhsie spi a ked ho dam neskor tak sa skor zobudi a na rady layla 84davam uz o 17.30spat lebo ma len 1 denny spanok a budi sa vacsinou o 12.30a to je co vydrzat do 17.30 ale na dva spanky denneho ho nedokazem uspat takze ja by som skusila tiez co spravi dat skor spinkat.

dlabinecka
3. jan 2011

@zuzkat1 no, tak já svou malou taky nenechávam plakat. ale když bude vždy po jejím, tak to asi nebude zrovna to nejlepší... my jsme se k současnému stavu taky museli dopracovat a jednoduché to tedy nebylo!!!!

sasikas
3. jan 2011

@valika_val presne riesim rovnaky problem ako ty.... 😉 mala cca od 3,5 mesiaca spava 3x denne pol hodinku....hore vydrzi byt tiez tie 2,5- 3 hodkinky....potom uz je mrzuta.....v noci sa budime niekedy kazdu hodinu...inokedy po dvoch hodinkach....ked vydrzi 3-3,5 hod v kuse spat tak mam male vianoce.... 😀 radila som sa s laylou a odporucila mi davat malu skor spavat....tak sa o to pokusam cca tyzden....ale teraz cez sviatky to bolo take o nicom.....takze dufam ze tento tyzden sa nam to uz podari.....a tiez sa mi zda ze si pomaly zacina odburavat to tretie spinkanie....doteraz som aspon vedela ze spi o 10ej, okolo 13.ej a potom okolo 16ej po pol hodinke....ale posledne dni to ma takevselijake...hadam sa to casom utrasie....najhorie ked sa zobudi po druhom spanku okolo 14.ej....to potom ani ani.... 😀 😀 😅

kaja73
3. jan 2011

@dlabinecka Tak,potom nemaš čo riešit.Maš to dobre. 😉