Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sussanah
5. jan 2011

@amisa ja vim, vsak knizku mam o tebe 😉 A proc jsme si jako nerozumneli??

sussanah
5. jan 2011

@adka12 ajo, tak to neporadim, u nas jsme naucili usinani i na tatinka (teda bylo to chvilku s brekem, ale ja rada obcas nekam vypadnu). A fakt je, ze by bylo skoda, kdyby se kvuli spani v jeslickach spracla a nechtela tam potom chodit vubec

amisa
5. jan 2011

@sussanah prepac pomotala som to 🙂
@adka12 a zaspat same vie?

adka12
5. jan 2011

@amisa nie, sama vôbec nezaspí, vždy musím byť pri nej ja 😖

amisa
5. jan 2011

@adka12 hmm a chces to teda zmenit? mozno to zaberie..len no bez placu to asi nepojde.. tazko to rozpisovat ale najlepsie bude ked si v knizke par rad najdes..asi si to tvoja dcerka nenecha vysvetlit ze? Neviem nemam tak velke dieta tak sa opytam mozno hlupost rozpravky nocne svetielko ci take finty si uz asi skusala.

zuzkat1
5. jan 2011

@amisa ved nie si zla, len mas svoj nazor... ale ak ta smiem poprosit bola by som rada keby si mi napisala v com moju obmedzujem... vazne ma to zaujima

zuzkat1
5. jan 2011

@sussanah no moja ci je hore 5 hodin alebo 2 hodiny pred nocnym spankom stale sa v noci budi...myslim ze oddychnute dieta spi lespie ako dieta ktore ma nalinajkovyny spanok a mam to potvrdene lebo ked z nejakych dovodov (navsteva alebo dr alebo hocico ine co narusi spanok poobede) nejde spat tak v noci je hore aj kazdu hodinu aj castejsie, ked ide spat normalne teda ze spala aj poobede tak sa zobudi len 5-6x

adka12
5. jan 2011

@amisa odskúšané máme snáď všetko, ona chce proste len mňa. A ja už som z toho niekedy na prášky, keď pri nej ležim aj hodinu....

luciferova
5. jan 2011

@amisa maly spava od 20.00 do 8.00 priblizne, cize 12 hodin, cez den zaspava okolo 12:00 a spi max 1,5 hodky.

luciferova
5. jan 2011

a zabudla som napisat, ze dnes este nespal. vobec.

j.cien
5. jan 2011

@zuzkat1 Ahojky,
ja uz dlouho ctu toto tema a popravde tebe docela obdivuji ,za tvuj pristup..chci rict,kazdy jiny by se na tvem miste hroutil,ze takto se neda existovat,v noci nespat a pres den uspavat ...kojit x krat za noc temer rocni dite..ktere pres den nic neni,jen chce kojit...uf,to bych teda nedala!
Mam dvojcata a neumim si predstavit,brat to tvym zpusobem,jakoze je to v pohode a normalka...tak jsem uz davno mrtva!Kdy jako ty spis a kolik hodin spis??Mne totiz pripada,ze ty vubec nespis....
Ja spala nekolik mesicu pouhe 2 hod za noc,ve dne 0...a musim rict,ze to bylo neunosne!!!
Take jsem hodinama nosila,uspavala v naruci,u prsu...obe deti...dnes vim,ze jsem udelala strasne dobre,ze jsem je obe po precteni knihy naucila samotne usinat!!! 😵
Stale kojim,je to ohromna radost a konecne to neni tak silena drina a muzu si to uzivat!!! 🙂

To,ze se deti v noci budi,to je naprosto normalni!Neni dite,co doslova "spi celou noc"...ale uspavat cele hodiny a cekat,az to jednou samo pomine...nemyslim si,ze je to dobra cesta... 😉

Spanku zdar!

sussanah
5. jan 2011

@zuzkat1 urcite odpocinute dite spi lepe, o tom zadna, ale taky prespane dite zadne terno v noci neudela. Knizka taky nerika nic o tom, ze mas dite drzet tak dlouho vzhuru, dokud nepada samo unavou. A uz nas zase funguje dobre prave ten "nalajnovany" spanek = rezim. Proste v ty a ty casy chodi spat (+- 30min) a usina mi dobre. Kdyz si nahodou zdrimne driv (kdyz jedeme treba autem do cviceni), tak je pak cely den rozhazeny a treba mi uz vubec odpoledne nezaspi a jede jen na 15min dopoledniho spanku az do vecera. Takze u me je teda stopro mit rezim a hlidat si maleho, aby se nepreunavil, pripadne trosku driv probudit u odpo spaknu, aby se neprespal.
@j.cien no u dvojcat, tam myslim ani jinak nez nejakym zpusobem je naucit spat, existovat nejde. Ja teda myslim, ze i zuzkat1 by s dvojcata nazor zmenila, protoze clovek musi spat alespon neco malo, pokud teda fakt neni na baterky... Ono je to o necem jinem venovat se plne jednomu diteti, plnit co mu clovek na ocich vidi, davat mu prostor a plne se mu prizpusobovat a uz potom mit treba druhe dite. A teda mas muj hluboky obdiv, ze stale kojis dvojcata 🙂

amisa
5. jan 2011

@zuzkat1 prepac opakujem na teba reagovat nebudem .
@adka12 asi by som ho skusila nejak naucit zaspavat samu..proste by som ho pomojkala a nechala postielke ..ak teda este z nej sama nevybehne a vracala sa v nejakych rozumnych intervaloch za nou..ale je to o pevnych nervocha nepovolit..sama som to vyskusala ..v knihe je toho viac.. aj taky tip pre vetsie deti ako sa postupne vzdalovat od postielky.
@luciferova nasa spi podobne..tiez tak 1.5 hodky cez den zhruba od tej 11.30

evamarcel
5. jan 2011

@petronelas držim palce nech to vyjde a už nech to je bez pláču, daj vedieť ako sa to zlepšuje.

evamarcel
5. jan 2011

@zuzkat1 mala ti spinka dvakrat denne? ako dlho? Ake casy? Kdesi som citala ze ti sama zaspi tak ma zaujima ci ma aj lepsi dlhsie trvajuci denny spanok.

petronelas
5. jan 2011

ja potřebuju tu knihu abych nenadělal víc škody,než užitku.Prosím kdo mi ju pošle????????? 😉
@amisa
@evamarcel
@j.cien
@adka12

sussanah
5. jan 2011

@petronelas muzu i ja? 😉 Posli mi svuj email do IP a poslu ti ji

petronelas
5. jan 2011

@sussanah to budu ráda,už ho tam máš,prosím pošli mi ho co nejdřív.děkuju mooooooooooooooooc

sussanah
5. jan 2011

@petronelas poslano 🙂

zuzkat1
5. jan 2011

@j.cien ja ale neuspavam cele hodiny🙂 to byvalo kedysi... teraz zaspi rychlo a to co som spominala ze niekedy je hore hodinu to nie je preto ze nevie zaspat ale preto ze nechce🙂 no a spim v pohode asi o 10-11tej idem do postele a spim dovtedy kym sa rano nezobudi to jest okolo 7mej po novom (donedavna o 6tej) a samozrejme s prestavkami na kojenie,ale naucila som sa prakticky hned ako ju polozim zaspat... prve mesiace kym som si zvykla boli hrozne, nebudem popierat ale teraz je to uz akoby sucast nejakeho ritualu🙂 a samozrejme ked ma niekto dvojicky tak je to uplne o inom... to je jasne ze sa musia vytvorit ine pravidla lebo ked sa kazde budi v inu dobu tak mamina sa naozaj nevyspi 😉

zuzkat1
5. jan 2011

@sussanah moja ma rezim ale nie ja som jej ho robila... ja stale o tom hovorim ze dieta si same spravi rezim ak ho nechame a nevnucujeme mu nieco... moja si sama upravila casy... co ale sama aj meni kazde 2 tyzdne🙂 teraz aktualne chodi spat o 10tej doobeda a o 3tej poobede... donedavna po tretej ani za nic na svete nezaspala a teraz zas vtedy krasne spi... sama od seba si to vybudovala...

cicimon
5. jan 2011

tak u nas uz tretia noc po sebe... mala pri kojeni zaspi a akonahle som ju dala do postielky, oci dokoran a usmev na cele usta a sup na styri...

j.cien
5. jan 2011

@zuzkat1 tak to mas supr,ze dokazes ihned znovu usnout!!to je tvoje zachrana 🙂 pri tak castem nocnim kojeni...
To ja prave nikdy neumela..kolikrat jsem od kojeni do kojeni neusnula vubec ☹ a byla jsem uplne zoufala...a do toho uz se zacly holky znovu budit,samozrejme ne najednou..takze to byla opravdu non-stop šichta a bylo to neunosne...

Dobrou nocku vsem 😵

zuzkat1
5. jan 2011

@evamarcel no ako kedy... zaspi tak ze ju nakojim a musim pockat kym sa usmieva🙂 proste musi mat dobru naladu ked ju dam do postielky... tak zaspi asi do 10-15 minut..... spava teraz o 10tej doobeda ale nikdy nie rovkako niekedy zaspi o pol 11tej ale pred 10tou nikdy.... spi 30minut az hodinu a pol podla nalady🙂 a poobede spi od 3tej do 4tej...

cicimon
5. jan 2011

@zuzkat1 @sussanah - mne nevadi nocne kojenie, to je otazka par min a ja pri tom lezim, takze poho..a potom malu prelozim do postielky, skor mi vadi to jej jasenie teraz vecer ked ma ist spat...

zuzkat1
5. jan 2011

@j.cien no ved hovorim ze pri dvojickach je to o inom🙂 to by som ani ja nezvladala... aj tebe dobru noc🙂

zuzkat1
5. jan 2011

@cicimon no konecne niekto komu to nevadi🙂 my sme dnes na ockovani boli takze vecer nebolo ziadne jasenie ale uzkostny plac☹ ale uz spinka...

cicimon
5. jan 2011

@zuzkat1 no kedze to trva len par min a ja pri tom lezim, tak to nie je take zle 🙂 sice uz davno som nespala viac ako 3hod v kuse, ale da sa..

raaad
5. jan 2011

ahojky....takže u nás začíná být taky problém...... Elli má dneska 10 měsíců a v noci se budí tak 10x. Kojení ustojím tak 2x-3x, ale přesto musím vstát: pohladit, dát cumel otočit na bok....pořád dokola. Mylím, že 10měsíční dítko v noci už hload mít nemůže a to ostatní mrčení je taky jenom zlozvyk. Noční kojení jsem chtěla ukončit, ale manža se odmítá na tom podílet- takže trochu problém.....Chjoooo.
Jinak uývažuju taky o svém pokojíčku, pkud by to pomohlo.... Starší dva kluci spali celou noc oba už z porodnice a nebyl problém vůbec žádný....Princezna je úplně něco jiného.....
Pokud bych mohla poprosit o knížku, tak bych byla ráda... Nevím,komu přesně o ni napsat.
Jinak co se týká nějakých rad: tak jsem zkoušela už kdeco...kamarádka je laktační poradkyně pracující na novorozencích a já sama jsem dětská zdrav.sestra.......Přesto žádám o rady 🙂

Předem díky...
(upřesnění: do 5 měsíců spala krásně:kojení cca 20h a pak až kolem 5 ráno.....bez ostatního buzení) Kolem 6 měsíce se všechno začalo kazit::::důvod zoubky.....Od té doby problém...a nyní se nám klubou horní jedničky+ je krapet rozmazlená 😉 😉 )

zuzkat1
5. jan 2011

@cicimon tak to ani ja ale ja uz neomozem pri tom lezat lebo mala nechce to ju hned preberie...ale cuduj sa svete viac mi vyhovuje sediet,lebo fakt je to par minut a kym sme lezali pri tom tak ja som vzdy zaspala a potom som sa budila cela zlomena z tej neprirodzenej polohy a este aj v strese ze mi mala padne v noci....takto si posedim 5 minut a potom spim dalej