Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

kaja73
6. jan 2011

@katkabb1 Až na par odlišnosti,ako by som to pisala ja o druhom synovi.Tiež sme skončili so spoločnym spanim na manželskej posteli.Tiež je obloženy-z jednej strany posielka,z druhej ja,alebo papalon,ked tam nie som,z dola epeda-proste bunker.Aj odposluch mam tesne pri nom,aby som počula najmenšie šuchnutie.A spi celkom pekne.Cca od 19,30-20h do rana 8h s 2 zobudeniami na mlieko-okolo 1h a rano okolo 6h.Postielka fungovala takmer pol rok v podstate bezchybne.Sam zaspaval,budil sa 1-2 krat,ale od očkovania v 6m sa to uplne pokazilo. Plakal každych 20-30 min,no horor.Spravila som detox po očkovani,ked už problemy trvali 2m a pomohlo,ale už nechcel naspat do postielky/pri tom častom plači som si ho totiž začala bravat k sebe-nedalo sa inak/najskor som sa ho snažila naučit znovu na postielku, ale potom som ho nechala a je to aj takto OK.Všetci sa vyspime.Tiež kašlem na rady typu,to sa ti vypomsti.Staršieho syna som 2 roky učila samostatne spat a zaspavat,no marna snaha .Naučil sa to až ako 10 ročny.Takže teraz to nechavam tak a uvidime,možno ked ho nebudem "znasilnovat",tak sa to podari skor ako pri staršom synovi,na ktorom som vyskušala hadam všetky dostupne metody.

sussanah
6. jan 2011

@lenockaaa ahoj, nevim, co bych ti poradila, tvoje holcicka je jeste opravdu maly cvrcek (predpokladam, ze nepopisujes noc te 2,5l holcicky 😉 ) S tim dudlikem, ono je to tezko, nektere deti jsou tak fixovane na prsa, ze proste do pusy nic umeleho jako je dudlik nevezmou. Ber to jako vyhodu, jen tak sama se ti neodstavi 🙂. Jedine bych snad poradila (pokud uz to nedelas), zkusit vytahnout prso z pusy, az kdyz opravdu tvrde zaspi, neuspechavat to. Jak dlouho to tak ma? Treba je to jen nejake obdobi. Dalsi varianta by byla naucit uspavat bez prsa, tj nakojit, schovat a pak se snazit ji nejak (jakkoliv) uspat, ale to se obavam, ze by si to mala nenechala jen tak libit 😅

lenockaaa
6. jan 2011

@sussanah ahoj ano ano opisujem tu mladsiu 🙂 uz som skusila aj pockat dlho az kym uplne tvrdo nezaspi ale cakam niekedy aj dve hodky, a potom vyberem a do pol minuty je hore a hladaaaaa 🙂 a takto to ide celu noc, mam pocit ze ona ani neupadne do takeho hlbokeho spanku, lebo len ked niecim suchnem hned je hore. uz osm rozmyslala, ze ju nehcam mm uspat vecer ke dsa napapa lebo ona len co ma vidi v tej istej miestnosti tak place 😀 no ale neviem ci to pomoze, ked sme tpo naposledy skusali tak bola uplne nervozna a plakala mu na rukach az sme to vzdali. ale skusim to asi dnes vecer znovu. ale co v noci? uz to trva asi vyse mesiaca ☹

valika_val
6. jan 2011

@lenockaaa
neviem, ako casto kojis, ale neskusala si kojit v jej aktivnej faze - faze bdenia? aby si ju stale neuspavala na ciciku - aspon nie cez den. a tiez vecer - neda sa nakojit ju po kupani a este sa s nou chvilku hrat? skratka netahat to az do uplnej unavy, ked ti na prsniku zaspi.
no a v noci neviem, iba ze nespat s nou a vymenit bradavku za cumel. inu radu nemam. ja to tak robim a od zaciatku je to ok - cumel mame ako ukludnovac, dudkac. cicik je na jedenie, cumel je hocikedy, ked sa potrebuje ukludnit, zaspat, alebo prestat kricat a plakat. ked zaspi tvrdo, sam cumel vypluva.

valika_val
6. jan 2011

my sme mali opat katastrofalnu noc a z lenivosti robim dalsie chyby - stale, ked sa zobudi, aj ked je to po hodine, davam ho na prsnik 😖 nevladzem pri nom sediet a pridrziavat ho a pocuvat ako reve... takze asi ho sama ucim na to, ze sa staci zobudit a ozvat a dostane cicik ☹ 😒

co sa tyka uspavania, tak on zaspava prevazne tesne po tom, ako ho ulozim do postielky. vacsinou pri nom staci posediet 5-10 min a hladkat ho. niekedy zaspi na prsniku, ale to je fakt malokedy. no a niekedy su aj take zaspavania, ze pri nom treba sediet aj pol hodiny, lebo sa meta, vsetko ho zaujima, smeje sa 😀 saskuje 😀 ale niekedy ma zas par zachvatov placu - ale to je uz znak, ze do minuty spi tvrdo 😉 ale ako pisem, vacsinou je to uplne v pohode - zaspi rychlo a v podstate sam. takze urcite vobec nie je prekvapeny, ked sa zobudi v postielke a ja pri nom nie som. okrem toho ma z postielky moze vidiet 😉 😀 😀
na rukach, kolisanim, ci nejakymi inymi vecami sme ho uspavali naposledy ked bol velmi velmi malicky, uz sa na to ani nepamatam 😉 😀

januarova
6. jan 2011

@monapink, ja by som ta zas upokojila. moja mladsia bola pred rokom(po narodeni do cca 3 mesiacov) taka zmrzlinka. tiez na noc som jej musela dat body s dlhym rukavom, nato pyzamkovy overal a zabalila som ju este do perinky s perovou vystuhou a tak aby mala aj ruky prikryte. a vtedy mi spala od piatej vecera do rana do siedmej 😅, to boli casy. lebo parkrat som ju nechala oblecenu iba v tom overale a nie poriadne uviazanu v perinke a to sa v noci mrvila a cela bola studena, aj zatylok. a ako pisem po troch mesiacoxh sa to znormalizovalo. teraz dokonca sa niekedy odkope a spi len v pyzamku a je tepla. 😉
ale spanok sa nam zhorsil, ja ju este kojim a je hore aj 7x za noc. ja som to zas vyriesila tym ze spime vsetci spolu, starsi syn z jednej strany manz. postele a mala medzi nami, takze v noci nevstavam, ona si cucne a spime dalej. nam to vyhovuje takto, ale viem ze nie kazdemu by to vyhovovalo. 😎

petronelas
6. jan 2011

@evamarcel no nevím jestli pomáhá knížka,ale rve mi to srdce a nedělá mi to vůbec dobře.Knižku jsem teprve včera večer četla a já už to dělám od pondělí.No asi takto:
pondělí- poobednajší spánek 1hod plaču,večer nic hned spal
uterý- to byla hrůza ☹ plakal večer 45minut a potom v 2.15hod-4,15hod plakal ale teda dost.Nudle z nosu mu tekli,křik,řev,vůbec jsme nespali ☹
Nakojila jsem ho a pak spal ještě do 8hodin.
středa-večer zaspal po 30 minutách a vzbudil sa byli 4,15hod,nakojila ještě mu dala flašu mlíka a byl do 5,15hod vzhůru ale ticho,par krát jsem se na něho podívala protože trochu mrnčal.No a pak usnul do 7,45hod
No a dnes odpolední spaní.....NO KOMENT KATASTROFA!!!!!! řev 1,5hod a ze spánku nebylo dnes ještě nic.......
TAK ASI TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Závěr si udělej sama.Jediné co vím,že mně to teda hoooooooodně zmáhá a nevím jaký bude výsledek. 😅

evamarcel
6. jan 2011

@johanka. no ja na plač je pravda nie som odhodlana resp. vzdy po tazkej noci ale ked pride k veceru tak to vzdam🙂 uz sa aj manzel smeje ale ja sa vzdy zlutujem nad tym mojim drobatkom. Som vsak presvedcena o tom ze keby som ho ucila ked bol este babatko sameho v postielke zaspat urcite by sme dnes nemali take problemy. Presne tak co sme presli na jeden spanok tak je dost umrncany zaplakany len sa po rukach vesia nie je uz taky vesely dokonca vidim ze je unaveny dam ho spat a nezaspi to fakt nechapem. Co som zatial postrehla aj kojenie je zlozvyk lebo take tri dni skusame odburat nocne kojenie tak ze dame cumel a polozime na neho ruku a zatial mu to stacilo v pohode neplakal a zaspal aj ked sa budi kazdu hodinu takze je to o tom ze ked sa zobudi nevie sam zaspat a potrebuje pomoct takze v tom podla mna je hacik u tych vacsich deti.
To ci sa odhodlam na ten plač neviem asi to zavisi uz od maximalnej mojej vycerpanosti ktora ma k tomu donuti ale verim ze teraz to co skusame bez kojenia pomoze a ten pocet budeni sa znizi.
Ja obdivujem teba aj Zuzkut1ze nie ste unavene a ze to tak v pohode zvladate ...mozno som z toho aj taka preto lebo cely den mi maly len mrnci a je nespokojny preto by som s tym chcela nieco spravit a som si ista ze to umrncanie prameni z jeho unavy.

lenockaaa
6. jan 2011

@valika_val ahooooj dakujem za radu , ja uz som skusala cumel, teda stale skusam, ale v noci nevezme ani jeden, este viac ju to rozculi a to kojenie, praveze kojim cca kazde 2,5 hodky a vacsinou asi pol hodku po zobudeni takze cez den nezasapva na prsniku a vecer presne ako si napisala ze po kupani sa napapa a este je hore asi pol hodku urcite a potom ju idem uspat a odvtedy to zacina a trva to az do rana ☹ akon ahle jej ho vyberem z ust co si myslim ze uz tvrdo spi tak je hore a krik plac..no neviem si rady..keby aspon ten cumlik chcela potvorka jedna mala

monapink
6. jan 2011

@januarova Je vazne? Ja jsem z toho uz vazne cela rozladena,zkousim ji mirne otuzovat,mene obleceni na noc,ztlumenejsi topeni a to je pak chudinka moje uskytana a cela nevrla..takze to vzdam,obleknu ji tak jak je zvykla a pres den ji mam take pekne v teplicku..pokud ji necham i dele pri prebalovani rozkopanou hned chytne skytavku..takze nejake otuzovani neprichazi v uvahu,nevim jak a prece ji nenecham skytat a skytat..Aby se ji i nam spatne nedychalo,tak casto vetrame 😉 Potesila si mne,ze to znas a ze se to srovnalo,tak ja budu doufat,ze i u nas dojde za ten mesic ke zlomu a nase malicka bude vice otuzilejsi..
Vubec ten treti mesic je zlomovej ve spouste veci,cekam ze nam da i pokoj kolika,ktera nas hodne moc potrapila a sem tam jeste trapi..zrovna na dnesek jsme meli velmi spatnou noc 😒
Rikas 7 krat za noc? Teda doufam,ze k tomu se nedopracujem 😀 ..no uvidime,ono to clovek neovlivni,vse je o diteti 😉

kaja73
6. jan 2011

@evamarcel Ono nemusi plati,že keby si ho učila ako babatko,že by teraz nemal problemy.mne maly do pol roka sam zaspaval v postielke,budil sa 1-2 krat ,mal super zabehany režim a potom sa to totalne posr....takže si nerob vyčitky,ono je fakt každe babo ine a niektore su proste vytrvalejšie a neoblomnejšie ako ich maminy a robit s takym babom daky vycvik je nad ludske sily,hlavne ked to babo miluješ a boli ta ked straaaaašne plače.

evamarcel
6. jan 2011

@petronelas no tak to ma teraz poriadne desi. Mne radila jedna mamicka no neviem ci sa teraz k nej dostanes skus napisat layla84 internu postu, ze nie len nechat vyplakat ale musi to byt v sulade s jeho biorytmom teda ked prejavi prve znamky unavy je to aj na stranke

http://weissbluthmetoda.wordpress.com/
a ked ti maly nespal povedzme cez den tak ho treba skoro ulozit na spanok t.z. uz aj 17.30 lebo ak uz je prestimulovany tak bude dlho a s placom zaspavat a ten plac je dost zbytocny.

Tak ti drzim silno palce nech sa vam to podari a uz nech je to bez placu,.
Dufam ze ta neotravujem ak mozes tak daj vediet ako pokracujete.

evamarcel
6. jan 2011

@kaja73 prave to ze v tej knihe kazde dieta... pise ze zlozvykom sa dieta uci od pol roka zhruba a prave vtedy keby sme zacali ucit nase deti takto spinkat tak asi by sme ten problem nemali. Samozrejme ze niemozem to tvrdit na 100% kedze taku osobnu skusenost nemam, podla kamosiek vsak viem co si od zaciatku nechali same babatka v postielke aj po polroku aj napriek parminut placu dnes spia kludne.

kaja73
6. jan 2011

@evamarcel U nas však nastal zmena zo dna na den,nie postupne.A nebolo to par minut plaču ale rev a rev až uši prskali a nič nezaberalo len si ho dat k sebe.Ked babo trochu plače to je ine.Pri staršom som aj 3h vydržala počuvat,ale ked nebol žiadne efekt tak to prestane bavit a začneš uvažovat či je to vobec spravne.Pri Patkovi už nebudem experimentovat a všetci sme vyspati,nekonaju sa stresy,možno to nie je knižkove,ale on je v pohode a my ostatni tiež.

januarova
6. jan 2011

@monapink, presne ako pises. urcite by som ju netrapila zimou. je jej zima treba ju obliect. nie kazde dieta si hned po par dnoch urobi dobru termoregulaciu. niektorym to trva dlhsie. myslim ze to nie je nic nenormalne. a podotykam teraz (ale aj vtedy) byt sme nemali prekureny, v noci 22 st. cez den 23. ja by som zas pri 18 st. spat nemohla. drglovala by mnou zima 😀 a ako som uz pisala, terazt ma 14 mes. a doma cez den ked sa hra na zemi, tak ma na sebe len body a teplaky a papucky a v noci len pyzamovy overal a uz jej zima nebyva.

adka12
6. jan 2011

Tak ja neviem, ako dalej, ale asi to vzdám. Včera som začala postupovať podľa knihy, malá hodinu plakala a potom zaspala, ale bol to taký spánok na vreci. Od 3-tej do 5-tej bola hore a plakala, mrnkala...
Obedný spánok sa v podstate nekonal 😖 Uložila som ju o 12-tej, zase hodinu plakala, išla som k nej a sadla si v detskej na gauč. Do 5 minút zaspala. ALE!!! Za 15 minút bola hore a už nezaspala, som sa mohla aj na hlavu postaviť...
Večer zaspala pri čítaní rozprávky, bola taká unavená z toho, že cez obed nespala. Asi sa fakt nato vykašlem. Pred tým dieťa pekne večer o 20-tej zaspalo so mnou, v noci spala, max. 2 krát som išla k nej ked mrnkala. Ráno sa budila medzi 7-7.30. Niekedy aj 8.
Cez obed detto, o 12-tej som ju uložila, za 15 minút so mnou zaspala a spala vždy hodku a pol. Jediný problém je v tom, že vždy musí zaspávať so mnou.
ALe ako toto mi fakt zato nestojí, aby sa nevyspala riadne ani malá ani ja....
Neviem, či mi bude niekto vedieť poradiť ako Ďalej...

kaja73
6. jan 2011

@adka12 ja mam presne tu istu skusenost so staršim synom a preto to už robit nechcem.Bolo to o nervy,pokazilo sa aj to čo fungovalao a akurat dostal obrovsky strach,že ma strati .Myslim si, že aj pre toto moje experimentovanie sa to nakoniec natiahlo až k jeho 10 rokom,čo sa naučil sam zaspat a spat.Fakt som s nim chudačikom dost nacvičovala a totolne bez efektu.Myslim si že som dost vydržala,čo sa jeho plaču tyka a ozaj si myslim že to je hlavna pričina jeho naslednych dlhotrvajucich problemov.Ked babo protestuje len trochu to je ine,vtedy sa to da aj touto metodou.

evamarcel
6. jan 2011

@adka12 Adka ja by som zaspavanie s tebou vobec neriesila ked ti tak krasne spinka a zobudi sa v noci len dvakrat ved ste vsetci krasne vyspati a spokojni naco kazit to co je dobre a neviem ci si to ty pisala o tych jasliach podla mna sa nauci prisposobit novej situaci mozno s placom ale mozno nie.

januarova
6. jan 2011

@evamarcel, ja musim suhlasit s @kaja73. aj moja mala zaspavala niekedy sama v postielke do cca 5 mes. vlastne dokedy sa nevedela dvihnut poriadne na ruky. akohanhle sa naucila dvihat akoby na styri, tak samotnemu zaspavaniu akoby utal. a tiez som skusila, ze ved nech si chvilu pomrnci, ale ona mrncala tak pol minuty, to cakala ci pridem a ked nic, tak spustila rev, nie ze plac ale rev. takze ja som to tiez vzdala, nemam na to povahu nechat ju samu revat a u nas by to predpokladam ani nefungovalo, lebo niekedy ked mala 8 mes. tak uz lozila a vecer ked som s detmi bola sama, musela som ist osprchovat starsieho. no a terz ze co s nou? tak ved dam ju do postielky. no lenze za tych necelych 5 min. co tam bola, co som starsieho stihla osprchovat tak revala tak ze sa dovracala. ☹ takze teraz ked mi nioekto povie ze ved nechaj plakat tak mu poviem, ci bude za mna kazdy den prat ogrcane plachty a veci 🤐 urcite na niektore deti tato metoda funguje, ale su aj deti ine, ktore budu revat a revat a revat a....
ja len teda opisem nas, mala zatial zaspava iba na prsniku, aj poobede ja vecer. ale podla tej weissbluth metody som ju 5 dni dozadu zacala ukladat skor, ide spat uz o pol siedmej, no nie vzdy hned zaspi, napr. vcera zaspala az o osmej. cez den spi cca 1,5 hod. od 12hod, ako kedy, niekedy len 45 min. je pravda ze uz po jedenastej doobeda na nej vidim unavu, ale ked som sju skusala skor uspat nedalo sa. proste zaspi az okolo 12. a vecer tiez uz okolo pol siestej zacina byt mrzuta, ale proste tiez skor ako o pol siedmej nezaspi. tak uvidim ci sa nieco zlepsi tym skorsim ukladanim vecer. v noci sa budi ako kedy ale vacsinou kazde cca 1,5 az 2 hod. najdlhsie spi od pol noci do druhej niekedy do tretej suvisle. rano vstava o osmej, cula ako rybicka. ako som uz vyssie pisala, spime ako cigani 😀 , vsetci na jednej kope, ale u nas to ani inak nejde, lebo male len 2 izb. byt, takze keby som aj take metody chcela skusat, asi by ma MM so synom poslali niekam. lebo neviem si predstavit nechat ju revat 2 hod. vecer a potom este aj neviem kolko v noci. ale nikomu kto to skusil to nemam za zle, kazdemu vyhovuje inac, vacsina z nas nechce svojim detom zle a nie vsetci mame rovnake moznosti a podmienky 😉

evamarcel
6. jan 2011

@kaja73 podla toho co tvrdis je asi ozaj pravda ze su deti a deti...co s nimi narobime?🙂 po tom co tu citam rozne prispevky ake tazkosti maju maminky tak si pripadam ze ten moj problem je este nic ...asi sa len potrebujem dobre vyspat🙂

fifinna
6. jan 2011

@lenockaaa , ahoj, nahodne som tu po dlhej dobe kukla. Mam rovnako stare dievcatko. Snim problem nemam. Ale mam trojrocneho chlapca, ktory mi robil presne to iste co tebe robi mala a zacalo to uz v pôrodnici. Tiez mi väcsinu noci spaval na prsnikoch. Ale nebolo to az take drasticke ako u teba. Mne pomohlo to, ze mi dr. povedala ze skôr ako po 1,5 hod. mu nemam dat jest a ja som sa to snazila dodrzat. Takze ked sa po kojeni zobudil, tak som ho 1 az 1,5 nosila, kocikovala a pod a ked som mu dala potom prsnik, tak uz bol taky unaveny ze zaspal. Ale on mal strasne slaby spanok. Zacalo sa to zlepsovat az v tedy ked cez den zacal menej spavat. Kolko ti mala spi cez den ? A take väcsie zmeny sa snim dali robit az ked mal jeden rok.

adka12
6. jan 2011

Ja som malú chcela naučiť zaspávať samú kvôli tomu, že pôjde do jaslí. A bojím sa, že tam bude tiež vyrevúvať. Tak som ju to chcela naučiť doma, ale fakt to nejdem teraz riešiť, lebo pokazím aj to dobré, čo máme naučené 😅

kaja73
6. jan 2011

@evamarcel ja sa ešte aj inej veci bojim.Pri Petkovi sa mi po 2r problemov s nim ,tak narušil spanok,že som nevedela zaspavat už ani ja a v noci som sa dokola budila a zas som nevedela zaspat.Trvalo mi cca 3 dalšie roky,kym sa mi to ako tak upravilo.Preto som teraz rada,že aj ked so mnou,ale predsa len Patko spi a budi sa len 2 krat.To bolo pri Petkovi nepredstavitelne,kedže on sa do 2 r budil aj 10-15 krat.Takže nechcem pokazit este aj toto.fakt sa bojim,že nabehnu znovu aj mne problemy.

evamarcel
6. jan 2011

@kaja73 no ved to je dost problem ked su caste kojenia v noci aj mne sa stava a dost casto ze neviem aj hodinu zaspat a zaspim na 30min a maly opat hore no tak vtedy mi je z toho do placu lebo tiez som velmi nevyspata....ale ja nasho nemozem dat medzi nas lebo ked som to aj rano skusala tak sa len vrti nevie si najst miesto nevyhovuje mu velmi byt medzi nami.

V tvojom pripade je to zas nieco ine ked sa nebudi casto vyspite sa vsetci tak by som to tiez neriesila ale bola rada ze to tak je.

kaja73
6. jan 2011

@evamarcel On nespi medzi nami ,ale len so mnou.MM sa odstahoval do detskej.Takto ma maly celu polku postele pre seba a je to OK.Ma spravene barikady aby nespadol 😀

johanka.
6. jan 2011

@evamarcel tak to bude to prechodne obdobie, kym si zvykne na jeden spanok. Ja som ju vtedy dost casto uspavala aj uprostred denneho spanku. Dovtedy vzdy spavala len 30-45 minut, potom prisiel lahky spanok, a to sa vzdy zobudila. A ked zacinala spavat len raz denne, stavalo sa, ze sa zobudila a plakala, to bolo jasne, ze chce este spat, tak okamzite sla k prsu a casto potiahla dalsiu pol az tristvrtehodinu. Teraz uz vie cez den spat, kolko potrebuje. Tomu never, ze keby si ho ucila skoro, tak mas po problemoch, ono sa to predsa strasne meni. A uplatnovat vyplakavanie na malych babatkach (tak do pol roka) neodporucaju ani propagatori tej metody.

Mne to inak nepride nijak strasne, tak casto vstavat. Vsak to sa dnes uz vie, ze pri spolocnom spanku sa matka a dieta akosi synchronizuju, ze naraz maju hlboky a naraz plytky spanok. Takze ja sa preberam len z plytkeho, a to je podstatne prijemnejsie, nez rozoberat sa z hlbokeho. Nadojcim a hned zaspim spolu s malou. Casto sa mi stava, ze sa dokonca preberiem chvilu predtym nez Miska, tipujem, ze @zuzka1 ma tu istu skusenost. Rano ani presne neviem, kolkokrat som bola hore.

A este, jednoznacne je vacsina nocneho dojcenia nie o hlade ale o uspavani, ze dieta nevie zaspat naspat same. To nie je, ze "dieta sa budi na mlieko", ale ze sa zobudi pre inu pricinu (zuby, prilis zivy sen, hocijaka fyzicka nepohoda) a mliekom sa len chce uspat naspat. Uspat dieta dojcenim, kym este nie je uplne rozobrate, je strasne jednoduche, je to uplne prirodzene, priroda to tak zariadila, tak preco si robit nasilie a za kazdu cenu to nocne dojcenie odburavat. Akoze pokial je uz dieta zrele, ze staci nan polozit ruku alebo tak a upokoji sa a matku to nestoji viac namahy ako nadojcit, tak ok, ale nahradzat to nosenim na rukach uprostred noci, chystanim flasiek, pocuvanim placu dietata... naco? Len preto, ze sa mozno niekde pise, ze tak to treba? U nas sa problemy so spanim skoncili, akonahle som ich prestala povazovat za problemy. Ten tlak je dost velky, "este Ti nespava celu noc? zvlastne...", "stale musis v noci dojcit?" a ze robim zo seba zivy dudel a ze dieta mi skace po hlave a robi si zo mna otroka a ze si ho neviem vychovat a ze sa chudatko trapi, ked ju nenaucim samu zaspat. Ked viem toto vsetko hodit za hlavu, tak ver, ze nocne vstavanie je jedna z tych najlahsich povinnosti spojenych s materstvom.

No ale asi uz nudim, kolko som sa rozpisala.

lenockaaa
6. jan 2011

@fifinna ahooooj asi skusim to iste co ty, ze ked sa zobudi tak dam napapat a potom az po dalsej hodke a pol a dovtedy ju budem nosit, asi to treba dako vydrzat par dni a mozno sa to zlepsi..teda dufam 🙂 no praveze ona cez den spi 3 krat po 1 hodinu co sa mi nezda vela a medzitym je hore take dve hodiny. a tiez mam pocit ako ty vravis ze veeelmi veeelmi slabunko spi v noci, je hore na kazde suchnutie. ale dnes vyskusam to nosenie, mozno ju to tiez unavi a rychlejsie upadne do takeho hlbsieho spanku. 🙂 dakujem za radu 🙂

vedmicka
6. jan 2011

akurat na tejto metode pracujem, je to dost hrozne, aspon prve dva dni boli, potom si clovek zvykne 😖 Ale beriem argumenty autorov, ze ak su na tom zle rodicia kvoli nevyspatiu, trpi tym aj dieta, takze je to vlastne pre jeho dobro...
A musim povedat, ze to zabera, po 4 dnoch sme pocitili rozdiel, mala spi v kuse aj 5 hodin (predtym max 2). Predtym som bola nevyspata, unavena,dolamana a nervozna. Teraz sa citim lepsie a mozem sa malej viac venovat.

l.lara
6. jan 2011

akurat mi jedna maminka pisala v inej teme ze citala knihu "rodicovstvo je veda" a tam pisu, ze tato metoda moze mat na dieta katastrofalne nasledky..mozno by bolo dobre si precitat aj tuto knihu.....

benne
6. jan 2011

@l.lara ja myslím, že každú metodu treba brať s ohľadom na potreby dieťaťa - ved je naše vlastné. Ja som s knihou spokojná a hlavne, že deti zaspávajú samé (síce teraz so synom riešim separačnú úzkosť, ale už znovu začína zaspávať sám).. . a myslím, že na dieťa môže mať koooopa vecí katastrofálne následky - stres v rodine, hádky medzi rodičmi, nevhodné prostredie, alebo hoc aj obyčajné očkovanie... preto treba veriť vlastnému inštinktu 🙂 🙂 🙂