Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val u mna sa osvedcilo sadnut si k nej a odrhnut si tricko ked sa hrala...ona potom akoby mimochodom prisla a pricucla sa🙂 moja zje za cely den asi 120ml a to papa 4x🙂

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val to uz sme trosicku mimo temy🙂

valika_val
15. jan 2011

@lalipop jeeeej, z poharika, super 🙂 a preco len deci? viac jej nechuti?
a activia sa moze pre take male deti? pytam sa, lebo neviem a tiez chcem zaradit jogurt na striedacku s ovocim 🙂

@zuzkat1
ja to mam s prsnikmi tiez take vselijake... lavy mozem nechat aj stat a furt sa plni a plni na prasknutie. a pravy, ktory uprednostnujem, ma stale malo mliecka. normalne mam pocit, akokeby v nom bolo malo mliecnych zliaz, alebo co.

valika_val
15. jan 2011

aha, pardoooooooon 😀

tak k teme:
este sa nezobudil, ale uz je len 10cm od tyciek 😀 😀 😀

valika_val
15. jan 2011

heheheee, no veru, maly to urobil prvykrat pred par dnami - ked som sedela na zemi, vystveral sa a cucal mi tricko. tak som si ho vyhrnula, ze nech sa paci. ale nemal cas! tak len potiahol, pustil, potiahol, odisiel, prisiel, potiahol a odisiel 😀 😀 😀

a uz som ticho 😅

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val pocuj neskusala si k nemu prist ked je uz tak blizko tych tyciek a jemne ho pohladkat a potom ho stiahnut nizsie? do stredu postielky? u mna to niekedy funguje...robim to najma ked idem do sprchy aby sa mi nezobudila pocas sprchovania🙂 ona ked hlboko spi ze sa nemrvi a nemrnka zo sna tak sa mi na to nezobudi🙂

valika_val
15. jan 2011

idem off. keby som vedela, ze od osmej budem mat klud, tak si aj lahnem pospat 😒
bru 😀

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val to robi aj moja obcas... ale dovolim jej to len ak predtym uz naozaj dlho nepila (co je u nas viac ako 2 hodiny 😅 )

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val dobru noc🙂

lalipop
15. jan 2011

ja som mala vzdy viac mlieka v lavom prsniku. malej to pitie asi staci, lebo vzdy sa odtiahne,ked uz nechce. kludne mozte zacat s jogurtami od 9-tych mesiacov

valika_val
15. jan 2011

jaj ano, robim to, pravdaze, ale posledne noci praveze uz ani to nemozem, lebo sa mi na to budi.
ale cez den to robievam, alebo ked idem spat, alebo na wc... do sprchy chodim zasadne ked je hore, priputany v stolicke.
inak kedysi fungovalo aj to, ze som na celo postielky dala takmer nastojato makky vankus. maly sa nanho v spanku normalne vystveral a spal v takom lahu, ze skoro sedel 😀 ale casom aj to prestalo fungovat 😒
inak strasne nam vrzgaju parkety, prestrasne, a este aj klucka robi lomoz, tak sa snazim chodit po izby co najmenej. stale je to o tom - risknem to, urobim hluk a potiahnem ho nizsie? alebo sa bojim urobit hluk a riskujem, ze sa zobudi na tycky... 🙂

valika_val
15. jan 2011

@lalipop
pytala som sa nie na jogurt vseobecne, ale na druh - ze ci je activia ok. ale asi hej, ked davas. len som si myslela, ze activia je nizkotucna, ci co.

@zuzkat1 som nejaka nechapava - ze CO jej dovolis len ak predtym nepila???

si vas precitam zajtra 🙂

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val 😀 presne poznam tie pocity...ale uz som si zvykla aj na to...inak akurat zas mrnka...tak idem aj ja off🙂 papa a dobru noc

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val no to ze cucne a odide a cucne a zas odide a tak dokola🙂 inak ked pila predtym asi hodinu tak ju bud dam do polohy normal kojenia co vacsinou nechce alebo jej to cele zatrhnem🙂

zuzkat1
15. jan 2011

@valika_val jogurt je lepsi nejaky smotanovy ja davam zvolensky🙂 aktivia je ako pises nizkotucna aspon ja som sa len s takou stretla.. ale zas viem ze mnohe baby ju davaju..ja nie lebo ani mne nechuti 😝

lalipop
15. jan 2011

urcite je lepsi ten zvolensky jogurt a tu activiu sme mali len 2 razy. celkom nam chuti aj milacik

valika_val
16. jan 2011

RANNE SPRAVY 😀
@antuanet
mozno nahoda, mozno nie, ale dnesna noc bola super!!!
prebudil sa iba o pol dvanastej (donedavna som tak kojila) a nedal sa utisit (ale nebolo to vobec take hrozne, ako vcera), ale dala som mu vodicku, cucol si a bol spokojny. (vypil len 20ml.) cize plakal dopopy ani nie 5 minut! potom sa zobudil o 2:45 a dostal oba prsniky, aj preto, lebo uz boli na prasknutie 😀 a potom sa zobudil o 6:08, dostal slaby prsnik (len trosicku v nom bolo) a spinkal do 7:08 (tie casy sa magicky opakuju kazdy den, neuveritelne!)
takze ja som nenormalne strasne prestrasne spokojna. 😵 uz len ostava naucit sa opat spat... lebo som si to nechcela pripustit, mam s tym problem. dnes som spala 2x po 3 hodiny (nepretrzite) a je to uzasne! prajem to kazdej mamicke, co mala problemy ako my...

neviem, co pomohlo, ale je par veci, ktore su novinkami... tak teda zhrniem, co sme robili inak - a co ODTERAZ budeme robit stale tak:
- hodina pred spanim mliecna kasa do mlieka (sunar + sunar na dobru noc)
- odsat sople
- viburcol cipok
- vacsia plienka (ma asi 10kg, pouzivame papmers 4, ale na noc som dala pampers 5)
- kojenie hodinu po kasi, tesne pred ulozenim (oba prsniky - nie vzdy chce)
- chamomilla vulgarit 15CH 5 guliciek do trosky vody, dali sme po kojeni
- o polnoci voda (mozno bol smadny po sladkej kasi)
a este: dnes spal prvykrat bez monitoru dychu, uz sme ho predali kamoske...

antuanet, tak ak chces vyskusal... len neviem, ako to urobite, ked maly nepinka v postielke 😒

kaja73
16. jan 2011

@valika_val Ten Viburkol a chamomilu davam aj ja,ved to myslim vieš- a dnešna naša noc bola takato-zaspal o 20h a spal do 6,20 napapal sa a spal do 8,30h-to mame rekordnu noc. 🙂 Dufam,že to takto zostane.Inak režu sa mu aj 2 stoličky a aj tak takto spal.ja na tuto homeo nedam dopustit.

valika_val
16. jan 2011

@kaja73
tak to vam gratulujem! 😉 perfektne... a na to, ze mu idu stolicky!

priznam sa ti uprimne, ze po tom, ako som sa docitala v brozurke, ako sa tie homeo lieky vyrabaju a riedia, a co to vlastne je, ostala som zdesena a sklamana. je pravdou, ze jedneho casu mi velmi pomohol homeovox, ale inak... ale - aby som tu nenadavala na homeopatiu, urcite je tam nieco, comu ja nerozumiem. a preto somsi povedala, ze ak tomu neverim ja, v poriadku. ale synovi to dat mozem, on si predsa placebo nevie vsugerovat 😀

schvalne som pisala vyssie, ze neviem, ktora vec z tych spomenutych zabrala. mozno vsetko naraz, mozno len jedna, neviem. a mozno tato noc bola len nahoda a dalsia bude zas katastrofalna. a mozno zabralo vyplakanie z predoslej noci, ked som mu cicik nedala, aj ked rycal hodinu a pol, mozno prave preto dobre spal, lebo bol unaveny. neviem, ale tesim sa.

kaja73
16. jan 2011

@valika_val Ja tiež princip ich fungovania nechapem,ale niekde som sa dočitala,že anglicka kralovska rodina sa lieči len nimi.Maju svojho "dvorneho" homeopata,To ma trochu prinutilo sa nad tym zamysliet. 😕

zuzkat1
16. jan 2011

pozeram ze vela z vas dava detom kadejake homeopatika... myslite ze je to naozaj take super? ako fakt ma to zaujima, nemam sice v plane malej nieco dat, len ma to zaujima... ja viem ze to je len priroda ale je to vyvinute namiesto lieku a teda si myslim ze liek aj ked prirodny sa nema len tak davat... ale to je len moj nazor🙂

kaja73
16. jan 2011

@zuzkat1 Homeo nie je liek.ked si nastuduješ ako sa vyraba,tak začneš pochybovat o jeho možnych učinkoch 😕 ,pretože je to abnormalne riedene .Okrem toho napr. ta chamomila je z kamilky,čo sa uplne bežne ako čaj detom dava.len na rozdiel od normalnej kamilky toto nesposobi alergiu ani alergikovi,ktory ma problem s kamilkou,tak je to riedene.to sa vlastne vylieva obsah a premyva sa prazdna flaška,potom sa to potriasa a to sa opakuje XXX krat.Takže po chem. stranke sa tam vlastne nič nenachadza.To je zdrojom spekulacii,či to nie je len placebo.Ale male dieta predsa na placebo nebude reagovat.homeo,len stimuluje sebaregulačne procesy v organizma.Proste uči telo ako sa vysporiadat SAME s problemom.Je to len informacia,nie liek.Napr klasicky alopaticky lekar ti pvie,že toho možeš zjest doslova na kila a aj tak to nebude učinkovat.oni su voči homeo totalne skepticky.

valika_val
16. jan 2011

@kaja73
"Vychodiskovou latkou je materska tinktura, ktora sa pripravuje maceraciou cerstvej rastliny v alkohole pocas troch tyzdnov. Tato sa potom riedi s rozpustadlom a dynamizuje (ide o prudke mechanicke pretrepanie, aby doslo k spojeniu latok) v pomere 1:10 (decimalne riedenie) alebo 1:100 (centizimalne riedenie). Napriklad pri vyrobe lieku Apis mellifica 9 CH sa postupuje nasledovne: do jedneho ml materskej tinktury sa prida 99ml 70% alkoholu a prestrpe sa. Takto dostaneme riedenie 1 CH (centizimalne podla Hahnemanna). Potom do novej liekovky vezmeme 1ml z riedenia 1 CH, pridame 99ml alkoholu, dynamizujem a dostaneme 2 CH. Pri vyrobe riedenia 9 CH opakujeme rovnaky postup 9krat. Liecivym roztokom pozadovaneho riedenia sa potom nastriekavaju homeopaticke granuly a globuly, ktore su vyrobene zo zmesi mliecneho a trstinove cukru."

podla mojho nazoru je homeo velke nic.
ALE: nemam problem s homeopatickymi liekmi, siaham po nich z roznych dovodov, ktore tu nebudem teraz rozoberat... aj ked - povedala by som, ze v ziadnom pripade nemozu zabrat 😀
lenze, ako sme pisali vyssie, dieta si nic vsugerovat nemoze... takze ak jemu nejake to homeo zaberie, je mi jedno, PRECO a ako je to mozne. hlavne, ze zabralo 😀 😉

kaja73
16. jan 2011

@valika_val Ja som to len tak laicky napisala,ale ano, je to tak ako hovoriš a ta dynamizacia je vlastne to potriasenie-tym sa vraj prehlbuje učinok 😕 .Niektori homeopati to robia ručne,ale firmy na to maju stroje.Co je pre mna hlavne,že to nema vedlajšie učinky a neda sa tym predavkovat a ked to zabera tak tiež nešpekulujem.Niekedy sa pri vyrobe len fakt vymyva flaška a nemusi to byt vždy alkohol.Takto sa napr doma vyrobit protivakcina na očkovanie,aby sa odstranili vedlajšie učinky z očko.Ak ti da lekar flaštičku po vakcine-prazdnu,tak sa to da doma vyrobit,ale je to pracene-hlavne pre to trepanie.Niekde na internete je postup ako to spravit.

ynez75
16. jan 2011

@kaja73 tak druha noc za nami.plakala o pol hodku menej,ako minulu,ale zato bola aj castejsie hore.asi 5-6 krat.ale to bol nastastie taky nijaky plac,ani som k nej nevstala.len z dialky,any ma nevidela,som zistovala,ci je ok,ale stale po chvili zaspala sama.zobudila sa vybuvana okolo 8.45 dzavotanim.nechala som ju samu este asi 5 minut,nech si zvyka na postielku a potom sme sa zacali blaznit.no,rezim este ziadny.asi som ju mala zobudit o 8 a zacat ju nejako nastavovat,ale aj ja som spala 🙂 tak hadam,ked zacne tyzden bude sa budit na zhon v byte,ked pojde starsia do skoly a chlap do prace.popoludni spala len 25 minut,ale to bola v kociku.a uz ju asi do vecera nebudem davat spat,lebo potom sa mi neunavi do 19 h.ja viem,ze ked potrebujem,aby spala do 21 h,musim ju o 19 h ulozit.hadam sa nauci a hadam tato noc bude este lepsia...inac,tu chamomillu moze dokedy brat?ci len vtedy ak je cez den nepokojna a ked je kludna,tak nie?ci hocikedy bez ohladu na naladu?dakujem

zuzkat1
16. jan 2011

@kaja73 ved dobre, ja som sa len pytala, ja nie som skepticka voci homeopatikam sama teraz to beriem ak ma hrdlo boli,ale dietatu by som len tak nedavala ani to🙂 ako keby mala problem ze zuby alebo co tak mozno,ale len preto aby lepsie spala iste nie..

valika_val
16. jan 2011

@zuzkat1
ty si teda! to sa mam teraz akoze citit zle? 😀 ale sa necitim. 😝
neviem to povedat naisto, ale moj plakal uz aj od bolesti, bol to taky kvilivy plac, vzdychanie, prehadzovanie sa 😒 jeden cas sme davali nurofen, ale na piaty vecer (nastastie) nezabral, tak sme ho vysadili.
a to sa mu reze len treti zubok, neviem ako to pojde dalej... 😒
ozaj, na plachte som mu nasla plno milimetrovych fliackov od zaschnutej krvi... myslite, ze mu mohlo v noci dasienko krvacat? ak by to bolo to (nic ine si ani predstavit neviem), tak je celkom pochopitelne, ze mi nevedel spinkat...

dnes mi spal pekne - 45 min a hodinu a pol, tak akurat. a zobudil sa bez placu 🙂 hned mi to zlepsilo naladu.

@ynez75 mne sa nikdy nevyplatilo maleho zo spanku budit, ani buchotat, aby sa zobudil sam, lebo potom bol strasne placlivy, umrncany, otraveny - v tom lepsom pripade. v horsom sa zobudil s hysterickym placom a dlho som ho nevedela utisit. takze teraz ho uz nechavam tak... maximalne by som urobila svetlo a rozpravala sa nahlas v druhej miestnosti.
a tebe zaspava mal DVE hodiny??? ☹

dyba
16. jan 2011

ahojte
@dlabinecka tak knihu od Karpa som už objednala a pomaly ju čítam.je to zaujímavé,ale aj tak sa ťa chcem ešte opýtať na pár vecí. v knihe sa píše,že dieťa môže byť zviazané až 20 hodín. no to si neviem predstaviť. ja malú dokážem zviazať až keď je úplne ospalá, inak sa bráni. tvoja sa nebránila?
a v noci,keď si kojila, tak si ju na odgrgnutie rozviazala? ja som ju po kojení rozviazalla, že odgrgneme a prebrala sa. tak sme boli dve hodiny hore, kým zase zaspala. ako si to riešila s kŕmením?
a aj tebe sa v spánku stále mrvila? ja mám pocit,že chce tie ruky v spánku stále vytiahnuť,až mi je to ľúto a dnes v noci som mala na mále, aby som ju nerozviazala.
a keď ste išli kočíkovať, tiež si viazala? my sme dnes kočíkovali 2 hodiny, ale každých 15 minút hýbala rukami a zobudila sa. otrasný spánok.
koľko hodín denne si ju mala zviazanú? a neovplyvnilo to nejak vývin jej svalov? ja viem, že sa v knihe píše, že nie,ale papier znesie veľa a ty už máš skúsenosť.
ak by si mala čas a odpovieš na moje otázky,budem rada 🙂

kaja73
16. jan 2011

@zuzkat1 Ja som zatial u Patka použila homeo na nadchu,detox po očkovani a na zubky.Specialne na spanok som nikdy nič nepoužila,ale myslim si,že ani na tom nie je nič zle,pokial ide len o homeo.Teraz mu idu dve stoličky,tak davam chamomilu cez den a na noc Viburcol.Oboje davam na zubky. 😉

kaja73
16. jan 2011

@ynez75 ja ju davam cez den len ked je maly nervozny a Viburkol davam teraz pravidelne na noc-režu sa mu 2 stoličky,tak nebudem pokušat.Nech sa do ružova vyspinka. 😉